Care for Family blij met pakketzegels Goudsche Machinefabriek is pas honderd jaar jong Lindengaarde maakt zich zorgen Toyota iQ bij Toyota Van Leeuwen 'Onveilige situaties' Schooldamwedstrijden basisscholen y\ V «2. Lieftink Open dag Wellantcollege Masterzwemmer Nic Geers pakt tienmaal goud bij NK Auto weg na woninginbraak Actueel nieuws verzorgd door het Joywalk net zo makkelijk als lopen 1111W I SB# Op 9 februari wordt er in het kader van het jubileum een groot feest gegeven. Foto: Riekelt Bezemer van Care for Family. Waddinxveen omwonenden bleek echter dui delijk dat men zich gezamenlijk zorgen maakte over een drietal onderwerpen. Dat betrof in de eerste plaats een dreigende ver- keershinder van bouw- en be stemmingsverkeer wanneer de nationaal als Europees niveau. Er wordt zelfs stiekem over een wereldrecord gespeculeerd. wens ook in de goedkopere sec tor woonruimte voor starters en senioren te realiseren. maar voor bij zij in feite nu al de touwtjes uit handen heeft gegeven. Na mens een aantal buurtbewoners tuin. Daarnaast bleek dat de gemeen te een experimentele aanbeste- Groep 3 en 4 1. Dick Brunaschool 2. Theo Thijssenschool 3. PWA School Oranjelaan Groep 5 en 6 1. Dick Brunaschool 2. Eben Haezerschool 3. PWA School Wingerd Groep 7 en 8 1. PWA School Oranjelaan 2. Eben Haezerschool 3. Koningin Beatrixschool vooraanstaande marktpositie in de babyvoedings-industrie kun- nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij REGIO - Het Wellantcollege VM- BO Gouda houdt op woensdag 4 februari een open dag van 15.30 tot 17.30 en van 18.30 tot 21.00 uur. Het Wellantcollege VMBO Gouda is een kleine op groen gerichte kwaliteitsschool met on geveer 325 leerlingen. De school heeft een christelijke identiteit. De school biedt de volgende on- derwijstichtingen aan: de basis beroepsgerichte leerweg, de ka derberoepsgerichte leerweg, de gemengde leerweg, het LWOO Leer Weg Ondersteunend Onder wijs) en het LWT leerwerktra- ject). In het schooljaar 2008/2009 is de school met succes een Paar- denklas gestart! Leerlingen die kiezen voor de Paardenklas doen het gewone VMBO- programma. Daarnaast wordt er een dagdeel per week gewerkt met paarden. Voor meer informatie: gouda@ wellant.nl of 0182-543743. de maandelijkse voedseltas. Met uw hulp blijft het mogelijk dat wij aan zoveel gezinnen in en rondom Waddinxveen blij vend hulp kunnen bieden. U kunt uw gift storten op rekening 1102.35.118 t.n.v. Stichting Care for Family te Waddinxveen. Ook voedingsmiddelen zijn altijd welkom. Meer info kunt U vin den op onze website www.care- forfamily.com of 06-11363980 en als je wilt krijg je hier alle mogelijkheden om jezelf verder te ontwikkelen en door te groei en", zegt een enthousiaste Fred Klomp. Toch dacht Fred daar in eerste instantie anders over. „Ik woonde toen vlakbij de fabriek in Gouda en keek vanuit mijn huis op een donkere zwarte oude werkplaats en zei toen tegen mijn vrouw: Daar ga ik nooit werken! Maar het liep allemaal anders en van die donkere fabriek is al helemaal geen sprake meer. Het is een fijne werkgever en als het niet zo prettig werken was, zou ik hier niet 30 jaar gebleven zijn." PR-medewerkster Michelle Martinot voegt daar aan toe: „Er wordt ook veel voor de medewer kers gedaan en daardoor voelen we ons eigenlijk als één grote familie." Ruim 90 procent van de 170 medewerkers komt uit Wad dinxveen, Gouda en directe om geving en directeur Frankena is trots op zijn ploeg. „Op 9 febru ari gaan we ons eeuwfeest vieren met een grote receptie voor re laties, personeel, oud-personeel en genodigden. Ook de commis saris van de Koningin en de bur gemeester zullen aanwezig zijn, want deze bijzondere mijlpaal willen we niet ongemerkt voorbij laten gaan", aldus een gelukkige directeur Frankena. houd van groen tegemoet was van de bewoners bleek echter op geen enkele wijze gehoor te zijn gegeven aan behoud van zicht en zonlicht. De randvoorwaar- nu namelijk bij het project een een nieuwe walsdroger te ken, was dit het begin van een specialisme met een ongekende haafd door het aanbrengen van belemmerende maatregelen voor vrachtwagens. Dijksterhuis zegt dat er tevens gezocht wordt voor een geschikte locatie voor het par keren van vrachtwagens. Naast de parkeerplaats bij de 'locatie Van Noort' zal ook extra par keerruimte worden gezocht op of bij het bedrijventerrein Doelwijk. Tevens zegt de wethouder dat er een duidelijke bewegwijzering zal komen en dat er ook onder zoek zal plaatsvinden naar een dynamische bewegwijzering. Dit betekent dat het verkeer afhan kelijk van de situatie een andere routebepaling krijgt geadviseerd. Zo kan het verkeer bijvoorbeeld tijdig worden gewaarschuwd dat bij een geopende Hefbrug beter de route via de Coenecoop kan worden genomen. van de gemeente is expliciet aandacht voor belangrijke onderwerpen ge vraagd. WADDINXVEEN - Dick Bruna school en Prins Willem Alexan- derschool Oranjelaan slepen de eerste plaats binnen bij de schooldamwedstrijden. Op za terdag, 24 januari werd voor de 37e keer het schooldamtoernooi gehouden in de aula van het Coenecoop Collega in Waddinx veen. In samenwerking met de vereni ging voor openbaar onderwijs (VOO) organiseerde het damco- mite van de Gouwe Dam Com- alleen aan de zorgpunten van een aparte toevoerweg en be- sec. scherper in 11:52,49 min. Op de 1500 meter was de verbete ring maar liefst 2:26,22 min en en het derde record sneuvelde op Huug Hogendoorn en Frans Bouwmeester, twee medewerkers Foto: PR Vervolg van voorpagina. Het ICW vindt het afsluiten van wegen voor vrachtverkeer een niet wenselijke situatie en Roel Visser van architectenbureau Visser Wijtman zal namens het ICW in overleg treden met de wethou der. Er moet voor bevoorrading en door eigen vrachtwagens on nodig extra kilometers worden gemaakt, waarbij ze in onveilige situaties kunnen komen doordat ze meer bochten moeten gaan maken als ze via de Juliana van Stolberglaan moeten rijden. Het ICW plan benadrukt het open houden van de Oranjelaan en het openstellen van de Kanaalstraat om vrachtwagens zoveel moge lijk rechtuit te laten rijden om gevaarlijke situaties te vermijden. Ook de voorzitter van het wijk- en buurtbeheer Groenswaard Anja Dijkhuizen is persoonlijk niet ge lukkig met deze verkeersmaat regel en vindt het beter om er éénrichtingverkeer van te maken. Binnenkort zal dit onderwerp in de bestuursvergadering uitvoerig aan de orde komen. Wethouder Dijksterhuis vindt toch dat de Oranjelaan voor het vrachtverkeer volledig moet worden afgesloten, omdat het de veiligheid voor bewoners en kin deren bevorderd. „Het is immers een woonstraat en er is ook een basisschool gevestigd", aldus de wethouder. Ook de Prinses Beatrixlaan en de Prins Bernhardlaan worden afgesloten voor het vrachtverkeer en het bestaande inrijverbod voor de Kanaalstraat en de Stations straat zal beter worden gehand- WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Wie zondag 25 januari door de PC Hooftstraat in Amsterdam wandelde, maakte grote kans oog in oog te staan met een bijna kilometer lange colonne van Toyo- ta's iQ. Als officiële partner van de Amsterdam International Fashion Week, organiseerde Toyota namelijk een uniek 'Driving Event'. Toyota dealers uit het hele land haalden in de hoofdstad hun Toyota iQ officieel op. De heer Peter van Midden van Toyota Van Leeuwen was een van de bestuurders die de Toyota iQ uiteindelijk naar de showroom van de dealer in Waddinxveen reed. Hier is de iQ vanaf nu beschikbaar voor proefritten. Foto: PR WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Roosje Voshoeve werd in de nacht van dins dag 20 op woensdag 21 janu ari ingebroken. Bij de inbraak werden diverse spullen gesto len zoals een portemonnee, een leren jas, een laptop en autosleutels. Met de sleutels werd vervolgens ook de grijze BMW 3erReihe van de bewo ner gestolen. Het voertuig is opgenomen in de landelijke en internationale opsporing- systemen. De politie doet ver der onderzoek in deze zaak. WADDINXVEEN - Care for Fa mily wil alle medewerkers en klanten van de C1000 bedanken voor de pakket spaarzegels. To taal zijn er 80 dozen bij elkaar gespaard. De stichting was hier door in staat om ook deze week weer aan 167 gezinnen een voed seltas te overhandigen. Care for Family heeft uw steun hard no dig. Voor 10 euro per maand ondersteunt u al een gezin met Toen Jan Geurt Hupkes in 1909 in hotel Zalm in Gouda de op richtingsakte voor machinefa briek Hupkes tekende, kon hij niet voorzien dat dit bedrijf in honderd jaar zou uitgroeien tot een concern dat met een om zet van ruim 30 miljoen euro een vooraanstaand wereldspe ler is geworden op het gebied van droogwalsen voor de voe dingsindustrie. Machinefabriek Hupkes werd door Jan Geurt opgezet met medewerking van zijn oom Gerrit Hupkes en zijn schoonvader Hendrik Bloemen- daal. Het bedrijf was gevestigd aan de Kattensingel in Gouda en verrichtte reparatiewerkzaam- heden voor onder andere Nu- tricia, die als opdrachtgever de Goudsche Machinefabriek ook 100 jaar trouw is gebleven. Toen Nutricia directeur Van der Ha gen aan Hupkes vroeg om zelf eerste plaats bereikt en daarbij ook nog eens drie nationale re cords laten sneuvelen. Nic won goud op de 50m, 100m, 200m, paar records zien sneuvelen op 400m, 800m en 1500m vrije slag en de 100m en 400m wisselslag en ook nog op 50m en 200m WADDINXVEEN - Lopen door de bossen of op het strand is een ideale manier om je lichaam in perfecte vorm te houden. Bij Di ana's Free Aerobics in Waddinx veen kun je het met het nieuwe programma Joywalking het lo pen nu ook als indoorsport beoe fenen. Deze nieuwe manier van bewegen komt uit Italië en wint overal in Europa in hoog tempo aan populariteit. Joywalking is een groepslestraining waarbij je vijftig minuten op een band loopt, die op een helling tussen 8 en 10 graden kan worden ingesteld. Deze band is niet elektrisch, maar mechanisch. Het belangrijkste kenmerk van Joywalking is de combinatie tussen verschillende loopritmes en stappengrootten en een reeks van passencombina ties waarmee alle onderste spie ren worden getraind. Je kunt tij dens het lopen oefeningen doen waarmee je schouders, armen en borst traint. Zo is Joywalking een complete workout waarmee je al je lichaamsspieren traint en je houding corrigeert. Bovendien verbetert je evenwichtsgevoel en wordt vet omgezet in energie waardoor je gemakkelijker af valt. Op zaterdag 31 januari zijn er demonstratielessen bij Diana's Free Aerobic aan de Anna van Buerenstraat 6 in Waddinxveen. De tijden hiervoor zijn van 11.00 uur tot 11.45 uur en an 12.00 uur tot 12.45 uur. Meer informatie is te vinden op de website: www. dfasport.nl of via telefoonnum mer 0182 - 612958. BOSKOOP/WADDINXVEEN vlinderslag. Op de 800m vrije - De bij Van Uden -De Gouwe slag stelde hij de tijd met 9,49 zwemmende Master Nic Geers uit Boskoop heeft zichzelfmaar ook zijn club bij de Open Neder landse Master Kampioenschap- werd de nieuwe tijd 23:49,19 pen in het Vrijburgbad te Vlis- singen, afgelopen weekend goed de 400m wisselslag en werd ver- op de kaart gezet. Nic heeft in betert met 7,16 sec naar 7:09,59. zijn leeftijd- groep tienmaal de Daar het jaar pas net begonnen is kunnen we, met Geers in de topconditie waarin hij op dit moment verkeert, nog wel een Wanneer neemt u de stap voor I binatie dit jaarlijks damtoernooi. Ruim 70 leerlingen uit de groe pen 3 tot en met 8 van basis scholen in Waddinxveen en Bos koop hadden zich aangemeld. Zij speelden zowel individueel als in schoolteamverband. Zo wel bij de groepen en 3 en 4 als 5 en 6 wist de Dick Brunaschool de eerste plaats te behalen. Bij de groepen 7 en 8 was de kam- pioensbeker weggelegd voor de Prins Willem Alexanderschool Oranjelaan. WADDINXVEEN - Bewoners van de Lindengaarde maken zich zorgen over hun toekomst. De oorzaak ligt in de plannen gekomen. Tot grote schrik voor nieuwbouw op het terrein van de voormalige Dick Bruna school. De laagbouw van de school bood bewoners een groen en ruim uitzicht, veel zonlicht in huis en tuin, kortom voor velen de ideale plek om zich blijvend te vestigen in dit kind vriendelijke, verkeersluwe gebied. Daar dreigt verandering in den vermelden te komen als de plannen van de gemeente doorgang vinden, invulling van melden bewoners. Tot grote schrik van de bewoners bleek ech- maximale toegestane nokhoogte ter op geen enkele wijze gehoor te zijn gegeven aan behoud van zicht en zonlicht. en tuin. Het was immers ooit en ook recent de doorslaggevende dingswijze wil toepassen, waar- ideeën en wensen kenbaar te reden geweest voor aankoop. maken. Tijdens een inloopavond In diverse brieven, in zowel in de Ontmoetingskerk kreeg juli als augustus, aan de ver men inzage in de voorlopige antwoordelijke wethouder en de vestigde één van de bewoners plannen en werd men uitgeno- projectleider van de gemeente nogmaals de aandacht op de ge- digd te reageren op de voorlo- is expliciet aandacht voor deze brekkige en teleurstellende gang pige randvoorwaarden die aan belangrijke onderwerpen ge- van zaken. Desondanks zijn de nieuwbouw werden gesteld. He- vraagd. randvoorwaarden en de aan- laas viel de reactieperiode in de Volgens de bewoners hebben pak van het college in de raad zomervakantie. zij, ruim een half jaar verder, geaccepteerd. Natuurlijk zijn er Uit de reacties van aanwezige nog geen enkele formele reactie gegronde redenen die hebben van geadresseerde ontvangen, geleid tot deze beslissing, niet Inmiddels verscheen in decem- in de laatste plaats voor wat ber een document waarin de betreft de grondopbrengst en de definitieve randvoorwaarden werden vastgelegd. Dit docu ment zal een rol spelen bij het wijzigen van het oorspronkelijke Wellicht begrijpelijk, toegang tot de nieuwbouw via bestemmingsplan en de uitnodi- de omwonenden een hard gelag, de Lindengaarde zou worden ging aan projectontwikkelaars Hun woningen dalen in waarde, geleid. Daarnaast vroeg men en bouwers om in te schrijven meer inkijk schendt hun privacy dringend aandacht voor behoud op het project. Daaruit bleek dat en de glazen schuifpuien aan de van het groen, juist één van de alleen aan de zorgpunten van zonzijde verliezen hun beteke- aantrekkelijke aspecten van de een aparte toevoerweg en be- nis. Dat het plezierig werken is bij de Goudsche Machinefabriek Christine bewijst wel het grote aantal Hupkes sinds zijn aantreden in werknemers, dat daar al vele 2003 de derde generatie die het tientallen jaren werkzaam is. familiebedrijf leiding geeft. De De 55-jarige hoofdmonteur Fred Goudse Machinefabriek kon in Klomp: „Ik ben hier zelf ook al Gouda steeds verder uitbreiden, 30 jaar werkzaam, maar er zijn maar toen er ook een eigen af- er nog die veel langer in dienst deling research met een proef- zijn. Regelmatig zie je ook dat de fabriek werd opgezet, werd de kinderen en andere familieleden ruimte aan de Kattensingel te van onze mensen hier komen klein. De fabriek werd verplaatst werken. Dat komt omdat het hier naar de Coenecoop en behoord zo plezierig werken is. Het werk tot een van de grootste werkge- is afwisselend, de sfeer is goed van niet minder dan 13,5 meter! Een studie heeft inmiddels uitge wezen dat een aantal woningen wijk. Tenslotte verzocht men met tussen de vier en vijf maanden klem de maximale bouwhoogte per jaar van zonlicht verstoken Dit ondanks de open wijze in de randvoorwaarden terug te zal zijn zowel in huis als in hun waarop door Wijk- en Buurtbe- dringen, waardoor het zonlicht heer samen met de gemeente in vrij toegang hield in huis juli 2008 aan omwonenden de gelegenheid werd geboden hun WADDINXVEEN - Hoewel de naam misschien anders doet vers van Waddinxveen. „We zijn vermoeden, is de Goudsche Machinefabriek (GMF-Gouda) constant bezig met nieuwe ont- toch echt al vanaf 1990 gevestigd in Waddinxveen. Het bedrijf wikkelingen, waardoor we onze dat als eerste bewoner van Coenecoop te boek staat, is uitge groeid tot een vooraanstaand leverancier van hooggekwalifi ceerde walsdrogers voor de voeding, chemische en slibverwer- nen handhaven", zegt Frankena. kende industrie op de wereldmarkt. De machinefabriek, die „Wij produceren ook afgeleide met ruim 170 werknemers één van de grootste werkgevers is producten van de walsdrogers van Waddinxveen, heeft vestigingen in vele landen en expor- met allerlei toepassingen en in teert wereldwijd. alle formaten. Zo is er een bij zondere machine gebouwd, die 120 ton zwaar is en waarvan de assen van de machine al 32 ton elk wegen. De Goudsche groei. In 1909 is machinefabriek Machinefabriek heeft inmiddels Hupkes als organisatievorm ver- vestigingen in China, Amerika, anderd in een N.V., waarbij de Singapore, Frankrijk en Duits- naam werd aangepast in Goud- land en exporteert naar alle lan- sche Machinefabriek. De aande- den ter wereld", aldus een trotse len en de directie zijn altijd in de directeur Frankena. familiekring gebleven, waardoor het oorspronkelijk karakter van oclaa het bedrijf niet is veranderd. Di recteur Hidde Frankena vormt als echtgenoot van V T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 JANUARI 2009 PAGINA 11 Door Fred Spoor ma- SCHÜCO jimkoster.nl Ramen Deuren Schuifpuien Vouwwanden Produktieweg 17 Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl ramenfabriek Gevels Serres Door Ruud Groot _2_, ‘a- V'

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11