JOP nieuws in de bus Studio Da Danza in actie nodig?1 if Reactie gemeente Lindengaarde Bijbelstudie Frank Ouweneel 'Eindtijd is aangebroken' L U‘l L Feestelijk jubileum voor (ex)-hartpatiënten De praktijk voor uitsluitend f 1 @A@d]@[nïïÖ® M. Film Bonnenbingo Snuffelpad voor honden in Gouwebos Workshop dansen SIOM biedt kansen in leerwerktraject Ortho Wethouder Dorenda Gerts helpt een handje bij de bezorging van de nieuwsbrief. Foto: Liesbeth van der Vis Vervolg van voorpagina. 1 10 februari wordt er een bingo- 5 I fee’ Orthospecialist Alphen aan den Rijn de plannen door de gemeente worden vastgesteld. De te selec teren projectontwikkelaar dient binnen die kaders de plannen te realiseren en de gemeente zal daar uiteraard scherp op toezien. In een reactie benadrukt porte- 'Hart- trimclub Gouda e.o.' biedt (ex) zwemmers meedoen aan het trimzwemmen en wordt daar- mer moet vooraf de beweegpas met daarin alle medische infor matie overleggen, zodat de lei- 13 juni is de Goudse Schouw burg volledig afgehuurd door Da Danza. Voor meer informa tie: www.studiodadanza.nl. waargebeurde verhaal Franse REGIO - Speciaal voor langdurig werkzoekenden heeft SIOM een leerwerktraject voor de zorg sector ontwikkeld. In dit kader is samenwerking gezocht met Zorgpartners Midden-Holland en het ROC ID College. Met be houd van uitkering leren deel nemers een aantal basisvaardig heden die nodig zijn voor het den en voor hondenliefhebbers een unieke uitlaatmogelijkheid. 12 februari 19.00 - 20.30 Miguel (crew mate Gia- ninni SYTYCD). Hiphop Newstyle 25 februari/20.00 - 20.30 Anuschka (SYTYCD) street dance hiphop specialist van het Driestar college. Eén jaar na de oprichting heeft 'Hart- trimclub Gouda e.o.' eveneens de hartpatiënten de mogelijk- om 20.00 uur en is tussen 22.00 en 22.15 uur afgelopen. Er wor den 10 rondes gespeeld. De en kele boekjes kosten 8,50 en de Danza Carolien van Os staat op het punt de docenten-opleiding aan deze school af te ronden en is bezig met haar afstudeer- van de Waddinxveense dansschool gevraagd om mee te werken aan dit project. In de afgelopen en het ROC ID College zich op een tweede en een eventueel vervolgtraject. Allereerst begrijpt de gemeente de reacties van de omwonenden. Het is altijd spannend wanneer er in je directe woonomgeving zaken veranderen. De gemeente gaat dan ook zeer zorgvuldig om met deze gevoelens van de om wonenden en heeft hen om die reden van het begin geïnformeerd en betrokken bij de planvorming. De omwonenden konden, naar aanleiding van een informatie bijeenkomst, hun bezwaren op de uitgangspunten voor de toe komstige inrichting indienen bij de gemeente. De gemeente heeft de bezwaren onderzocht en is de omwonenden op een aantal zo'n 25 jaar en dat wil de Hart- trimclub niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zwemcoördinator van Dijkum: „Elke don waardoor het sociale aspect van de Harttrimclub ook voldoende aandacht krijgt." Secretaris Jos Cremers vult aan: „Dat sociale gevoel is heel sterk aanwezig binnen de Harttrimclub. Elke dinsdagavond sporten zo'n 225 leden in 15 groepen in de vijf sportzalen van het 'Driestar-col- lege', waar na afloop gezellig gezamenlijk onder het genot van een kopje koffie wordt nage praat. Ook de onderlinge saamhorig heid is groot, want de leden nemen met elkaar contact op en steunen elkaar", aldus Cremers. Voorzitter Piet van 't Wout bena drukt de goede samenwerking met 'Sport en Recreatie' van de gemeente Gouda, het Driestar- college en het Groene Hart zie kenhuis, waardoor het voor de club mogelijk is deze activiteiten voor de hartpatiënten in de regio maanden is hard getraind in de studio's van Da Danza. In eerste instantie werkend vanuit opdrachten gecombineerd met danstechnische trainingen, ver volgens de opbouw van een cho reografie, met als afsluiting; het organiseren en verzorgen van optredens voor theaterpubliek. borden aangegeven. De verwachting is dat de werk zaamheden in de week van 30 maart zijn afgerond. Men wordt verzocht om tijdelijk de parkeerplaats niet te gebruiken zodat de werkzaamheden geen vertraging oplopen. Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving is de op drachtgever. Na meer dan een uur onderwijs is er dan pauze. De veelal jongere deelnemers zijn onder de indruk. Een enkeling kijkt bedrukt. De presentatie met een stortvloed aan feiten heeft indruk gemaakt. "Hier kunnen we toch niet om heen?" zegt een jongen meer be vestigend dan vragend. Een ou dere man knikt en zegt: "Ik moet dit allemaal nog goed tot me door laten dringen. Het was allemaal zo veel, maar Ouweneel heeft al le feiten goed op een rijtje gezet." Na de pauze verschijnen weer Het was geen vrolijk verhaal dat Ouweneel de 250 bezoekers ver telde. Het was overigens al de tweede keer in zes weken dat hij naar Waddinxveen kwam. Op 15 december 2008 was de ruimte bij Kreater te klein om iedereen een plek te geven. Er moesten mensen weggestuurd worden. Dus werd meteen besloten tot een tweede Bijbelstudieavond. Toch was deze eindtijdstudie anders dan vorig jaar. Het ging niet over de Islam, over het getal 666, vrijmetselarij, satanisme, aids of hongersnood. Dit keer stond Israel centraal. En verder was er veel aandacht voor historische gebeurtenissen in 2008, die volgens Ouweneel allemaal vooraf waren voorspeld door de profeten Jesaja, Ezechiël, Jeremia, Obadja en Daniel. Vooral de laatste kreeg opmerkelijk veel aandacht. Als koning Belsazar een groot feest geeft, staat er in Daniel 5 vers 4: "en zij dronken wijn en roemden de góden van goud, zilver koper, ijzer, hout en steen". Ouweneel maakte duide lijk welke góden dat waren. Die van steen was de woningmarkt die vorig jaar in de VS in elkaar stortte. Dat met goud het geld en de aandelenbeurzen bedoeld wa ren, en de huidige kredietcrisis, is duidelijk. Hout stond symbool voor brandstof en energie. Het 'mene mene tekel urfarsin' moet volgens Ouweneel voor iedereen die de Bijbel kent duidelijk zijn. Israel is omringd door vijanden, die niet alleen geld, maar ook do delijke wapens bezitten om Israel Om beter zicht te krijgen en een veiliger gevoel te creëren en picknickset geplaatst re novatie van het parkeerterrein is gelijktijdig de realisatie van de snuffelroute. De nieuwe hon denroute het 'Snuffelpad Gou- te kunnen bieden. „We zijn nu ook gestart met een krantenberichten en foto's uit het nieuws van 2008 op het scherm. Dit keer zijn het misstanden, die in de Bijbel al lang geleden voor speld zijn. In Openbaringen staat, dat de zon zwart en de maan rood van bloed zal worden. Ouweneel laat foto's zien van deze niet ver klaarbare natuurverschijnselen. Ook wijst hij op de dreigende mammoetramp van de Drieklo- vendam in China en het gevaar van schistosomen. En dat er in de eindtijd beestachtige mensen zullen zijn. De stuitende praktij ken van Oostenrijker Josef Fritzl, van Mugabe, maar van ook Jo- ran van der Sloot komen voorbij. Ook 'christenen' krijgen er van langs. Dat mensen vraagtekens zetten bij het scheppingsverhaal, is een eindtijdbewijs. "Als het scheppingsverhaal wordt afge wezen, houdt het evangelie op," fulmineert Ouweneel. Hoe kun nen christenen tolereren dat een Klaas Hendrikse predikant is en niet in God gelooft. Ouweneel wijst tenslotte op het laatste oor deel. Daarbij wordt beslist of mensen naar de Hemel of de Hel gaan. Vanwege alle signalen dat de eindtijd is aangebroken, moeten christenen met hun vrienden, buren en collega's over de Bijbel praten en vertellen dat er nog maar kort tijd is. "Wie in God gelooft komt namelijk niet in het oordeel". Met deze troostrijke mededeling besloot Ouweneel zijn bijna tweeënhalf uur duren de eindtijdpresentatie. De muis stille kerk zong aan het einde de angst luid weg met "Glorie van God". Na afloop kochten velen de Dvd's van Ouweneel met studies vanaf 2003. De overige bezoekers verlieten stil en zichtbaar onder de indruk de kerk. WADDINXVEEN - Vorige week stond in deze krant een artikel met daarin de visie van omwonenden op de bouwplannen op de Essengaarde. De gemeente - eigenaar van het project - gaf daarop onderstaande reactie. WADDINXVEEN - Afgelopen weekend was het voor een aantal leerlingen van Studio Da Danza een goed gevuld dansweekend met theateroptredens en gastop tredens. Op vrijdag, zaterdag én zondag werd gedanst in de thea terzaal van 'De theaterschool' in Amsterdam. Oud-leerling van Studio Da De choreografie kreeg de naam 'Frozen' en bleek te zijn voorzien van de juiste chemie voor het theater. Op dit moment is Studio Da Dan za aan de Noordkade druk bezig met de organisatie van theater voorstellingen in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. Da over de voortgang van ject. „Het Wijkplatform heeft zich eensgezind achter de plan nen geschaard en wij vertrou wen dat deze prima nieuwsbrief Het Zuidhonk zijn exemplaren opnieuw een positieve bijdrage verkrijgbaar. levert aan het tot stand komen van de JOP in onze wijk", geeft ze onomwonden te kennen. Wie buiten de Zuidplas geïn- Zuidplas, ook aanwezig bij de teresseerd is in JOP nieuws, of start van de verspreidingsactie, in de wijk de bezorging heeft toont zich duidelijk verheugd gemist kan de inhoud terug bet pro- vinden op de gemeentelijke website www.waddinxveen.nl. Ook aan de balie op het ge meentehuis en in wijkgebouw WADDINXVEEN - "In 2008 zijn veel stukjes van de legpuzzel op hun plaats gevallen. De Bijbelse profetieën komen uit. Wie de Bijbel kent en let op wat er in de wereld gebeurt, komt maar tot één conclusie: wij leven in de eindtijd. We wachten op de weder komst van Jezus Christus." Deze boodschap bracht Frank Ou weneel met zijn bekende beamerpresentatie zaterdagavond in de Ontmoetingskerk. Er werden circa 250 geïnteresseerden geteld. Het zal worden uitgevoerd in een tweetal fasen. Na de eerste fase die een half jaar in be slag neemt volgt een evaluatie door de Werkgroep JOP, waarin naast gemeente en politie ook omwonenden en jongeren zit ting hebben. Bij een positieve uitkomst van deze evaluatie kan onmiddellijk worden ge start met de tweede fase die WADDINXVEEN - De komen de maand worden er bij Eve's Dance Works Stichting Vonk), drie workshops georganiseerd! Deze workshops worden on der andere door finalisten van het televisieprogramma So You Think You Can Dance gegeven. Het programma was vorig jaar begin september op de buis te zien. Het doel; een zoektocht naar de beste danser of danseres van Nederland. De kosten; 10 euro per work shop. Aanmelden (14 kan door een mail te sturen naar eloome@hotmail.com. De work shops worden gegeven in het gebouw van Stichting Vonk aan de Kerkstraat 13, 0624311068. te vernietigen. China en Rusland komen op voor het Midden-Oos- ten. Russische vliegdekscheen dobberen sinds januari 2008 op de Middellandse Zee. En dan zijn er ook nog de Taliban en de Hamas, die pionnen zijn in het schaakspel van de grote islamiti sche leiders. Ouweneel liet naast deze drei ging tegelijk zien dat God bezig is met de voorbereiding van het 1000-jarig vredesrijk, waarover Jezus de Messias zal regeren. De vijanden van Israel zijn name lijk doodsbang, omdat Israel over zeer hoogwaardig oorlogsmateri aal beschikt (atoombom, speciale tanks, SANAS en de Tescar-sate- liet). De meest opmerkelijke eind- tijdgebeurtenis uit 2008 noemde Ouweneel de oprichting van de "Unie voor de Mediterrane re gio" door de Franse president Sarkozy. Dit geheel in lijn met de profetie in Openbaringen. Oordeel 11 februari 20.00 - 21.30 Giorgio (SYTYCD), hiphop de nodige mogelijkheden biedt voor sportieve inspanningen. Het nu verschenen JOP nieuws geeft een helder beeld van het project. Zo zijn er 'spelregels' opgesteld voor het benutten van de vrije ruimte, waarmee alle betrokkenen akkoord zijn gegaan. Ongetwijfeld komen deze regels weer ter sprake bij de evaluatie na de eerste fase. Mevrouw Helma Schippers, be stuurslid van het Wijkplatform diverse combinatie-lessen aan kinderen, tieners én volwasse nen. M.u.v. dansconditie zullen alle groepen, alle leerlingen van Da Danza op het Goudse podi um staan. De optredens vinden 65+ plaats op vrijdag 12 en zaterdag kopje koffie/thee. Reserverin gen bij stichting Vonk Kerkstraat webos' verbindt drie losloop- 13, 2742 BG Waddinxveen, 0182- locaties in het recreatiegebied. 614422. Stichting Vonk is toe- Het snuffelpad staat met kleine gankelijk voor rolstoelhouders. de omwonenden betreft behoud project. Zij heeft dansers van licht en ruimte in de wijk. Zij maken zich zorgen over een te hoge en te dichte bebouwing. Ook op dit punt is de gemeente de omwonenden aanzienlijk te gemoet gekomen. In plaats van maximaal 30 woningen mogen er nu niet meer dan 25 woningen worden gebouwd. Bovendien zal WADDINXVEEN - de gemeente erop toezien dat er zoveel mogelijk groen in de wijk hartpatiënten de gelegenheid wordt behouden. om onder deskundige bege- g Wat betreft de bouwhoogte dient leiding te bewegen, waarbij B er een nuance te worden aange- naast het sport en spel ook bracht. De te bouwen woningen het sociale element een be- krijgen grofweg dezelfde hoogte langrijke plaats inneemt. Vo- 8 als de woningen in de directe om- rig jaar heeft de Harttrimclub geving op één 'stedenbouwkun- gevierd dat het vijfentwintig dig accent' na. Daarmee wordt jaar geleden is gestart met het bedoeld dat voor een beperkt sporten in de gymzalen onderdeel van het te ontwikke len project één extra bouwlaag gebouwd mag worden of ander halve bouwlaag in het geval er half verdiept geparkeerd gaat heden geboden om onder goed worden. medisch toezicht te gaan 'trim- Wat betreft de aanbestedingspro- zwemmen en 'aqua-joggen in cedure hanteert de gemeente een het zwembad 'De Tobbe' in beproefde methodiek die in Ne- Gouda, derland veel wordt toegepast en die nu ook voor de eerste keer in Waddinxveen wordt gehanteerd. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De parkeerplaats Lindelaantje Vrijdag 13 februari om 20.00 bij het recreatiegebied Gouwe- uur draait de film THE DIVING bos wordt in een nieuw jasje BELL AND THE BUTTERFLY, gestoken. Een nieuwe funde- Zaal gaat open: 19.30 uur. Het ring en asfaltlaag zijn straks van de het resultaat. Daarbij komt een Danza werkt met 40 groepen en Franse Elle-hoofdredacteur parkeervak voor mindervali- telt ongeveer 500 leerlingen. In Jean-Dominique Bauby die door een vast lesrooster worden les- een beroerte volledig verlamd sen gegeven in 2 studio's in de raakt. Van carrièreman en vader Het laantje is de ingang van het stijlen kinderdans, kleuterballet, verandert hij in een kasplantje, gebied bij het Noordeinde. klassiek ballet, jazzdans, street- Het enige dat hij nog kan bewe- dance, musical, dansconditie en gen is zijn linkeroog. Bauby wei gert echter op te geven, hij leert worden bomen verwijderd te communiceren door te knip- zal een peren, en weet zo vanuit zijn worden. Naast de grondige ziekbed een boek te schrijven. Toegangsprijs: 6/5 euro (CJP, en Vonkpassen) inclusief punten aanzienlijk tegemoet ge komen. Allereerst wat betreft de ont sluiting van de wijk. In eerste instantie zou de wijk ontsloten worden via de Lindengaarde, dit in verband met verkeerskundige, stedenbouwkundige en financi ële argumenten. Veel omwonenden gaven aan dat geen goede oplossing te vinden. Daarom heeft de gemeente de verkeersontsluiting nader onder zocht en aangepast. De wijk zal nu via een nieuw aan te leggen weg rechtstreeks worden ontslo ten via de Groensvoorde. Een tweede punt van zorg van een praktische snuffelstage bij Zorgpartners Midden-Holland. Nadat de deelnemers het leer- trimploeg werktraject succesvol hebben voor longpatiënten om ook deze doorlopen, komen zij bij geble- mensen onder deskundige be- ken geschiktheid in aanmerking geleiding een gezonde inspan- voor een baan bij Zorgpartners ning te kunnen bieden", zegt de Midden-Holland. voorzitter. Dit nieuwe leerwerktraject van De 'Harttrimclub Gouda e.o.' is SIOM is kleinschalig van opzet tevens aangesloten bij de lan- en daardoor zeer geschikt voor delijke koepelorganisatie 'Hart mensen die graag in de zorg in Beweging', waar Jan Oudhof willen werken en weinig recen- ook aan de wieg heeft gestaan, te tot geen werkervaring heb- Landelijk zijn vanuit de Goudse ben. Om aan het leerwerktraject ervaringen zwemactiviteiten deel te kunnen nemen, moeten opgezet voor hartpatiënten, werkzoekenden de Nederlandse Was vroeger een hartpatiënt taal beheersen, gemiddeld 28 direct gebombardeerd tot een uur per week op wisselende kasplantje, dat is gelukkig lang tijden beschikbaar zijn en over verleden tijd. Gecontroleerde de juiste motivatie beschik- inspanning is juist een prima ken. Na afloop van het eerste remedie om weer volop in het leerwerktraject beraden SIOM, leven te staan en daaraan draagt Zorgpartners Midden-Holland 'Harttrimclub Gouda e.o.' voor hartpatiënten uit de hele regio een flink steentje bij. Van links naar rechts: secretaris Jos Cremers, voorzitter Piet van 't Wout en zwemcoördinator werken in de zorg, gevolgd door Daarbij onderstreept de gemeen- Donderdagavond 26 februari Pieter van Dijkum. Foto: PR te nogmaals dat de kaders voor vieren hartpatiënten het feit dat zij al weer ruim 25 jaar onder zaalsport beoefenen, waardoor deskundige begeleiding kunnen de trimclub kort na de oprich- zwemmen in zwembad 'De Tob- ting is gestart met de zwemac- be' in Gouda. Elke week maken tiviteiten voor hartpatiënten in een kleine 70 hartpatiënten van zwembad 'De Tobbe'. deze mogelijkheid gebruik om Inmiddels bestaat ook deze mo- fysieke inspanning te leveren gelijkheid van inspanning en feuillehouder Wiebrand Dijkster- die volledig is afgestemd op be- ontspanning voor hartpatiënten huis dan ook dat er geen enkele lastbaarheid van het individu. Bij reden voor bezorgdheid is. de Harttrimclub Gouda e.o. zijn 260 leden aangesloten, die af komstig zijn uit de gehele regio Pieter waarvan ongeveer 35 procent uit derdagavond kunnen geoefende Waddinxveen. De Harttrimclub, WADDINXVEEN - Op dinsdag die is opgericht door Jan Oudhof en Hessel Koers (resp. cardio- naast de mogelijkheid van bewe- avond in het wijkgebouw 'Zon- loog en fysiotherapeut aan het gen met hulpmiddelen geboden: nig-Zuid' in de Sint Victorstraat toenmalige Bleuland Zieken- het 'aqua-jogging'. Elke deelne- 2 gehouden. Deze avond begint huis) is begonnen met sport- en bewegingsactiviteiten, waar bij het 'Driestar-college' haar medewerking verleende door ding precies weet hoe te hande- het beschikbaar stellen van de len bij calamiteiten. Na afloop is dubbele 12,50 euro. De toegang sportaccommodatie. Toch kan of het ook altijd gezellig als we met is gratis. wil niet iedere hartpatiënt een elkaar een kop koffie drinken, k. 1 L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 4 FEBRUARI 2009 (sjb) Door Ruud Groot Onze praktijk richt zich op alle mogelijke orthodonti- sche behandelingen van kinderen en volwassenen. U kunt zich zowel telefonisch als per e-mail aanmelden of natuurlijk langskomen om een afspraak te maken. Aan gezien wij geen wachtlijst hebben, kunt u direct bij ons terecht. Medio 2009 zal de praktijk worden voortgezet in het nu in aanbouw zijnde gezondheidscentrum Vitalis in de wijk Kerk en Zanen. Uiteraard zullen wij u hierover tijdig informeren. Europalaan 18 2408 BG Alphen aan den Rijn Tel. 0172 -49 82 77 E-mail: balie@orthospecialist-alphen.nl DE SPECIALIST ORTHODONTIE DOOR IA& ■WK’ *2 u

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 9