Goudsche Machinefabriek nu Koninklijk in 2010 Tot volgend jaar, burgemeester Rijden onder invloed Regionale brandweer Rock bij RTW FM donderdag van de maand, met in de komende maanden blues bands die niet alleen uit Ne derland komen, en 'live' een optreden gaan verzorgen in de studio. Donderdag 12 februari het Rockvocals koor uit Wad- Brand meester Oproep tegenprotest Wanawa reikt prijs 695 vakantiebeurs uit ,..119 3 Koningin zet kroon op Waddinxveens metaalbedrijf Tweede plaats voor Joyce Door Ruud Groot FotoiRiekelt Bezemer Uitrukoverzicht december 2008 Foto: Riekelt Bezemer 4 dagen Romantisch Wenen 10 dagen Fly Drive Californië Extra ingekocht Extra voordeel bekend. „Wel houden we reke ning met diverse scenario's en stemmen daar onze maatregelen op af," aldus de woordvoerder. Het is de tweede keer dat Geert Wilders een bijeenkomst in Wad- dinxveen aankondigt. De vorige WADDINXVEEN - De feestelijke bijeenkomst tijdens het honderdjarig bestaan van de Goudsche Machinefabriek (GMF) bereikte een hoogtepunt, toen Commissaris van de Koningin Jan Franssen bekend maakte dat Hare Majesteit de Koningin het predicaat Koninklijk aan de Goudsche Machinefabriek had toegekend. Omdat de op het industrieterrein Coenecoop gevestigde fabriek ruim 90 procent van haar omzet exporteert, zal de Goudsche Machinefabriek verder gaan onder de naam Royal GMF. voor richtte Wilders zich in de media vooral op de Goudse wethouder Suijker en op Goudse moslimor ganisaties. men samenwerken. De Royal GMF Minister van Economische Zaken mevr. Maria van der Hoeven (links) feliciteert Royal GMF commissaris mevr. Christine dinxveen. In de maand maart twee speciale gasten, een Djem- bé groep en een Beatbox artiest die voor de nodige muzikale verrassingen zullen zorgen. Dit alles is voor iedereen te beluis teren en te zien, tussen 22.00 Directeur Frankena sprak zijn grote waardering uit voor de in zet van het personeel. En dat de Machinefabriek een echt fami liebedrijf is, werd duidelijk toen Ron van Heijningen namens het personeel de directie een mooi cadeau in de vorm van een gla zen drieluik aanbood. „Het is ons bedrijf en wij zijn met z'n allen Koninklijk geworden", al dus de trotse medewerker. Ook de Raad van Commissarissen en de aandeelhouders hadden nog een mooi cadeau, dat door en 24.00 uur op de donderdag avond. U vindt de studio van de RTW aan de Tollenslaan 2 in Waddinxveen. De RTW is te ontvangen in de ether opl05.8 Fm, Kabel 103.4 Fm en via www.rtw.nl. lit. l’Fl WADDINXVEEN - In het don derdagavond programma The long Hard Ride, gaat presen tator Gerard Verschoor de ko mende weken weer een aantal speciale gasten ontvangen. De bluesman Henk, iedere laatste Maandelijks verslag wprijnet Brandweerkorps Waddinxv^rn heeft. „De regionalisering moet gerealiseerd worden met het oog op de toekomst. Het gaat om de veiligheid van onze inwoners." op een telefoon met navigatiesy steem, beschikbaar gesteld door buy it direct. Wanawa kreeg de meest uiteen lopende antwoorden binnen van 200 tot 20 000. Het bleek wel dat het erg lastig raden was. Uitein delijk werd er na de vakantie beurs bekend gemaakt hoeveel het er precies waren, 840 was het juiste antwoord. Een persoon bleek er wel heel dicht bij te zitten, Frans Gesell had 841 als antwoord ingevuld. Daarom reisden twee mensen van Wanawa, op zaterdag 7 fe bruari af naar Roosendaal om de prijs persoonlijk aan Frans te overhandigen. Frans was erg blij met zijn prijs. Het bleek ook dat hij en zijn vrouw al eens in Kenia zijn geweest. dernemers een uitstekend in dustrieterrein bieden die voor de gemeente weer van groot overhead. Veel van deze kosten vervallen op termijn alsnog. Een wijze waarop Bitter de raadsle- heikel punt is de verdeling in den op de hoogte heeft gesteld. Wim Cornelis, burgemeester van Gouda en voorzitter van de stuurgroep, benadrukte dat bij iedereen de zorg voor brandweer een 5 december tomatische melding. Op het eer- Automatische brandmelding bij ste gezicht was er niets aan de hand. Uit nader onderzoek bleek dat de melding was veroorzaakt door de rook van de buren die door de ventilatieroosters naar binnen kwam. De tweede melding was brand in een woning aan de Graanak ker. De hal en een gedeelte van de trap zijn verbrand. De doch ter die onder de douche stond Als voordelen van de regiona- brandweerorganisatie moet lisering zag hij vooral de betere en meer efficiënte organisatie en een grotere zorg voor de vrijwil- Koninkrijksrelaties gestelde ligers. „Dat zal in de regio beter kunnen." Roijers wilde graag wat meer helderheid over de financi ële gevolgen voor de gemeenten. En die komt er. Cornelis had ook oog voor de vrijwilligers: „Zij zijn de levensader van het Pieter van As is met zijn 105 moslimorganisaties jaar niet alleen de oudste inwo ner van Waddinxveen, maar ook van het Groene Hart. Na enig aandringen wil hij toch wel zijn Op de laatste dag van hebben we vier meldingen ge had. Een kleine binnenbrand en een een ongeval, een buitenbrandje en een container in de brand. Voor informatie of een afspraak, Zaterdag schaatste zij ook een zo Commandant Brandweer GJ. goed als foutloze lange kur met maar liefst 3 maal een prachtig gesprongen dubbele axel, een sprong die in deze categorie am per goed gesprongen werd. Ook hierbij scoorde zij een personal best met maar liefst 67.78 pun ten. Een total-score van 102.98 punten dus. Daarmee is zij de Nederlandse kampioen van vo rig seizoen, Karen Venhuizen (senioren) voorbij gestreven. Zowel haar persoonlijke coach Corrie Broweleit als de bonds coach uit Canada waren zeer tevreden en betreurden het dan ook ,dat tijdens de afgelopen Ned. kampioenschappen, Joyce haar talenten niet goed heeft kunnen laten zien. Zij schaatste toen met flinke griepklachten. Op de eerste plaats van dit eve nement is de Belgische Ira Van- nut geëindigd. bel 0900-0991 o.isPAllepn"pp meente woonachtig zijn", al dus burgemeester Roijers. Hij overhandigde de directie een mooi schilderij van de Wad- dinxveense kunstenares Janny Buijs. Directeur Hidde Frankena zei in zijn dankwoord aan de burgemeester, dat hij als oud Gouds bedrijf zeer ingenomen is om in Waddinxveen geves tigd te zijn. Volgens Jan Willem van de Wolf, kringvoorzitter van de Kamer van Koophandel Rot- terdam/Gouda, hebben in deze regio twee bedrijven, één stich- oud Waddinxveen meegenomen en samen lazen ze de brief die Hare Majesteit Koningin Beatrix de heer Van As had gestuurd. Ook had hij een felicitatiebrief gekregen van Commissaris van de Koningin Jan Franssen. „Hoe weten ze dat, toch?" vroeg van As zich af. „Dat geef ik door", verklapte de burgemeester. Bij het afscheid van de burgemees ter zei Van As: „Nou tot volgend jaar, burgemeester." Waarop Roij ers antwoordde: „Nou, dan ben ik geen burgemeester meer, maar op uw verjaardag kom ik toch als Henk Roijers." wordt nu de Royal GMF aan toegevoegd. Personeel worden opgericht, maar de honderdjarige leeftijd lang niet altijd door al die bedrij ven wordt gehaald. „Het is van belang om de boel bij elkaar te houden en als dat lukt met een onbesproken gedrag, dan is dat een prestatie van formaat", zegt Franssen. „Als een bedrijf bij die mijlpaal het predicaat 'Koninklijk' aanvraagt wordt het op allerlei gebied uitvoerig gescreend en als elke instantie een positief advies uitbrengt, komt de aanvraag uiteindelijk op het bureau van Hare Ma jesteit. Bij een positief eind advies kan men gerust stellen dat het bedrijf deugt tot op het bot", aldus de Commissaris van de Koningin. De Koningin bepaalt uiteindelijk persoon lijk of het predicaat mag wor den verleend. Burgemeester Henk Roijers zei trots te zijn Hupkes en directeur Hidde Frankena met het Koninklijke een Koninklijk bedrijf in zijn predicaat. Foto: Ruud Groot gemeente te mogen begroeten én feliciteerde de directie en de medewerkers met het be- Huizer, 0182-624511/ 624513 of www.brandweerwaddinxveen. nl, info@brandweerwaddinx- veen.nl. mevr. Christine Hupkes werd aangeboden. Het officiële ge deelte werd afgesloten door de 94-jarige mevr. Annie Gaar- landt-Hupkes (dochter van de oprichter van de GMF) en de 5- jarige kleinzoon Coentje, die het nieuwe logo van de GMF van een Koninklijke kroon moch ten voorzien. Dat logo werd de aanwezigen getoond, terwijl zangeres Alma Nieto uit Den Haag een passend lied zong. Onder die aanwezigen was ook de minister van Economische Zaken, Maria van der Hoeven aanwezig om de directie van harte geluk te wensen met dit Koninklijke resultaat. REGIO - De burgemeesters in de brandweerregio Hollands Midden vinden dat er per 2010 één regionale brandweer moet zijn. Dit besloten zij onlangs tijdens een vergadering in het Al- phense stadhuis. Het besluit wordt binnenkort ter goedkeuring voorgelegd aan de betrokken gemeentebesturen. heeft verloren, bewees hij wel 2 jaar geleden toen hij met een longontsteking in het ziekenhuis was opgenomen. Hij wilde al na een paar dagen eerder naar huis dan gepland was. Er kwam een mooie vrouwelijke arts die een heel referaat hield, dat hij toch goed moest oppassen en rustig aan moest doen. Toen de arts vroeg of hij het had begrepen, zei hij: „Jawel hoor, je bent een aardig wijffie." Zoals elk jaar was ook nu burge meester Henk Roijers te gast op de verjaardag van de heer Van As. Hij had een mooi boek over keer, in mei 2008, werd de bijeen komst op het laatste moment af- Vervolg van voorpagina, gelast omdat het aantal aanmel dingen van voor deze openbare bijeenkomst tegenviel. Waarom de PVV de politieke bijeenkomsten juist in Waddinxveen wil houden is niet geheim vertellen waardoor hij bekend, al lijkt de nabijheid van nog altijd zo vitaal is. „Van jongs Gouda een belangrijke factor te af aan neem ik elke dag een knof- zijn. Tijdens de voorbereidingen lookpilletje. Dat is goed voor het de debatavond vorig jaar, hart en daar blijf je jong bij." Elke week komt Martha van Grieken van de thuiszorg de heer Van As die nog altijd zelfstandig woont, helpen met de boodschappen. „Soms is het lijstje niet zo goed te lezen en als ik hem dan vraag wat haalde resultaat. „We hebben weliswaar de Goudse kaarsen, Tijdens het honderd jarig be- de Goudse stroopwafels en de staan was de gehele fabriekshal Goudsche Machinefabriek in omgetoverd tot een prachtig onze gemeente, maar we wer- museum, dat de honderdjarige ken plezierig samen met onze geschiedenis van de GMF pri- collega's in Gouda", grapt de ma weergaf. Tijdens de officiële burgemeester. „We kunnen on- uitreiking van het Koninklij ke predicaat zei Commissaris van de Koningin Jan Frans sen dat er veel familiebedrijven economisch belang is. Een dat groot compliment aan de direc tie en de aandeelhouders, om een cultuur te creëren waarin er staat, kan hij het zelf ook niet meer ontcijferen", zegt mevrouw Van Grieken. Toch is de heer Van As nog heel goed van geest. Hij volgt nog altijd het nieuws op de voet en heeft daar ook zijn eigen visie op. Aan neef David ver telde hij dat die Van den Ende het toch maar moeilijk heeft met die oorlog in Afghanistan, waar hij Balkenende mee bedoelde. Maar toen de documentaire over het vermiste meisje in Aruba op de televisie werd vertoond, zei Van As direct: 'die met die boot, die heeft het gedaan'. Dat de heer Van As nog niets van zijn humor WADDINXVEEN - Afgelopen maandag werd in het Coenecoopcollege voor de vierde klassen VMBO-verzorging, HAVO en VWO voor de derde keer in rij een themadag in het kader van alcohol en drugs georganiseerd. Er waren verschillende activiteiten rond het thema, georganiseerd door Parnassia, Veilig Verkeer Nederland (VVN), Jongerenwerk Waddinxveen, cabaretier Johan Cahuzac en het personeel van het Coenecoop zelf. Zo verzorgde Parnassia de algemene voorlichting en was VVN aanwezig met de BOB- simulator om het rijden onder invloed te laten ervaren. Commissaris van de Koningin Jan Franssen reikt de "Koninklijke oorkonde" uit aan directeur Hidde Frankena. WADDINXVEEN - Tijdens de vakantiebeurs inUtrecht had ook de Waddinxveense stichting Wanawa haar plek op het ont- wikkelingsplein. Het doel van deelname aan de vakantiebeurs was, behalve publiciteit en haar verhaal kunnen doen, was geld in te zamelen voor de kinderen in Kenia. Daarom was er een prijsvraag bedacht. Op een bord van 1,5 bij 1,5 meter waren een flink aantal foto's van kinder hoofdjes geplakt. In Kenia kunnen kinderen voor 1 euro per dag eten. De mensen mochten dus voor 1 euro raden hoeveel euro er nodig zou zijn om al die kindermondjes voor een dag te voeden. Op die ma nier steunden ze de kinderen in Kenia en maakten ze kans plezierig met elkaar kan geeft werk aan 170 mensen, ting en één brancheorganisatie waarvan er vele in onze ge- de 'Koninklijke status' en daar Door Eveline J. Verhoeve Met uitzondering van de ge meente Katwijk zijn alle ge meenten het erover eens dat één daarbij vooral regionale brandweer veel effi ciënter werkt dan de verschil- Burgemeester Roijers van Wad- lende lokale korpsen. Bovendien dinxveen legde de nadruk op moet er op termijn een kostenbe- solidariteit. „Het regionale ge sparing zijn. De samenvoeging voel werkt alleen als je er met el- komt natuurlijk niet uit de lucht kaar uitkomt. Het zou mooi zijn vallen. In de verschillende korp- als je er met elkaar uitkomt. Alle sen wordt al langer gewerkt aan 28 burgemeesters met één be de kwaliteitsnormen van de or- sluit." Zijn wens bleef een wens, ganisatie. Deze normen werden Katwijk wilde niet meewerken, al eerder vastgesteld. De nieu we voldoen aan de door de Mi nister van Binnenlandse Zaken en voorwaarden: alle medewerkers (vrijwilligers beroeps) komen in regionale dienst, hierbij val len geen gedwongen ontslagen. Inkoop en beheer van materieel worden centraal georganiseerd en er komt een eenhoofdige lei- korps. Als het met hen niet goed ding (Regionaal Commandant). gaat, mislukt de regionalisering. Om de verschillende gemeente- We moeten de vrijwillige brand- raden goed voor te bereiden op weer beter faciliteren, dat moet de besluitvorming en om vooral in de regio beter kunnen dan dat de zaken goed uit te leggen, lokaal kon." is projectleider Ruud Bitter op Om de hele operatie te betalen, toernee geweest. Hij heeft uit- wordt het huidige gemeentelijke gebreide presentaties op lokaal budget meegenomen naar de re- niveau verzorgd. De verschil- gio. Er blijft een stukje lokale lende burgemeesters deelden royaal complimenten uit over de de Kniek aan de Zuidplaslaan. De melder was afgegaan door het bakken van een eitje. 8 december Binnenbrand aan de Logistiek- weg (Doelwijk). Het betrof een auto die in de brand stond. Met één straal hebben wij de auto geblust. 9 december ter die onder de douche stond WADDINXVEEN - Afgelopen Aan de Esdoornlaan moest, op werd gewaarschuwd door het weekend heeft de 15-jarige Joyce verzoek van de ambulance, een afgaan van de rookmelder, mede den Hollander Nederland ver- patiënt uit huis getakeld wor- hierdoor zijn er geen persoon- tegenwoordigd op de interna- den. Met behulp van de lad- lijke ongelukken gebeurd. tionale wedstrijd, de Kempen- derwagen hebben wij deze klus 31 december Trophy in Turnhout, België. Van geklaard. Op de laatste dag van het jaar de 26 deelnemers in de cate- 17 december hebben we vier meldingen ge- gorie Junioren is Joyce op de Aan de Justus van Effenlaan had. Een kleine binnenbrand tweede plaats geëindigd, met hebben wij een meting gedaan in de hal van een flat en een een ruime voorsprong op de nr. naar CO. We hebben niets kun- beknelling bij een ongeval, een 3. Vrijdag zette zij een foutloze nen meten. buitenbrandje en een container korte kur neer, met een perso- 21 december in de brand. nal-best score van 35.20 punten. Dit was weer een assistentie van de ambulance waarbij we een patiënt aan de Lindergaarden uit de woning hebben getakeld. 30 december De eerste melding betrof een au- districten. Daar wordt momen teel naar gekeken. De voorkeur van de meeste gemeenten lijkt uit te gaan naar een gelijke or de ganisatie als bij het politiekorps Vervolg van voorpagina. hoge prioriteit aanwezig is. Op internet stond enkele dagen geleden ook een oproëp van een PVV-aanhanger voor een protest tégen het protest van de anti- fascistische groeperingen. Hoe serieus deze oproep is, is niet be- kend. Bij de gemeente is hiervan nog geen officiële kennisgeving WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 FEBRUARI 2009 PAGINA 11 4, 5, 6 of 8 dagen Praag, de Gouden Stad Bekijk het hele aanbod op peterlanghout.nl of vraag de brochure aan! o»peterfanghout.nl..i.*..,».»» i ir.r^ ~1, Tf i U x Hf - Hotel Vltava*** Logies en ontbijt - Vertrek maart tot en met december v.a. "V Nog nooit kon U zo goedkoop naar Praag! Voor U reserveerden wij een aantal prima kamers in het hotel Vltava*** in het plaatsje Rez, vlakbij Praag. In 20 minuten bent U met de trein die voor het hotel stopt op het Wenceslasplein, wat wilt U nog meer? BEA7366 Ind. vlucht, autohuur en 1 overnachting - - Vertrek maart Deze superaanbieding fly-drive biedt u de kans om kennis te maken met het veelzijdige en fascinerende westen van Amerika! Ontdek Los Angeles of waag een gokje in Las Vegas. U bepaalt zelf uw route. BE324O5 Courtyard by Marriott Schönbrunn**** Logies en ontbijt - Vertrek in maart en april Wenen is de stad van grandeur en nostalgie, van muziek en beel dende kunst. U kunt er luxueus winkelen, heerlijk genieten in een van de vele stadsparken of smullen van de Sacnertorte in een van de vele oude koffiehuizen. BEA7365

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11