Fratres Corona in Souburgh Carnaval op school We hebben er veel zin in! Op zoek naar uw voorouders? Reanimatietraining met succes gevolgd door leden Be Fair Hoogeveenseweg gaat op de schop Kumpulan in Indische sferen Breakdancen bij Eve WADDINXVEEN - In de maand maart vinden er breakdance lessen plaats bij Eve's Dance Works! Deze lessen worden ge- groot onderhoud uitvoeren geven door een ervaren break dance docent Wagner F. Turbi. Uniek Waddinxveense samenwerking kers werken als een rijdend visi tekaartje voor alle betrokkenen. Jim Koster van C1000 Waddinx veen is altijd in voor opvallende en onderscheidende acties en was meteen enthousiast over dit project. Inmiddels zijn de eerste twee bijzondere C1000 Toyota promo IQ's in gebruik genomen. En aan het enthousiasme van de Wandeltocht voor senioren - Sponsordiner Lionsdub Bingo in de Boog Seniorenbingo i I Diploma-uitreiking van de reanimatiecursus aan een aantal leden van tennisvereniging Be Fair. Foto: Ruud Groot Door Ruud Groot .1 Heeft u tips? Hoogeveenseweg. Het gaat woude (kruising Gemeneweg) rige tijden moet je inventief zijn en krachten bundelen. Het Wad- dinxveense autobedrijf Toyota van Leeuwen heeft een bijzon dere manier gevonden om hun nieuwste model, de IQ in de schijnwerpers te zetten. In sa- WADDINXVEEN - De onlangs opgerichte 'Stichting Kumpu- lan Indo Waddinxveen' houdt op zaterdagmiddag 14 maart in het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad 1 een Kumpulan, een bijeen komst in Indische sfeer. Uw gastheer deze middag is de heer Ed Brodie. Het programma ziet er als volgt uit: De beide 'coureurs' die met de twee opvallende wagentjes op stap mogen, hebben er echt zin in. Foto: PR der deze deelnemers bevinden zich ook de trainers en het bar- personeel en is er tevens geke ken naar een goede spreiding over de verschillende teams, WADDINXVEEN - Op vrijdag 20 februari wordt er een bingo gehouden in buurtcentrum 'De Boog'. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. U zult merken dat een stam boom maken niet zo moeilijk is als het lijkt en dat u al veel re sultaat kunt boeken door dicht WADDINXVEEN - Op dinsdag 24 februari wordt er een bingo- avond gehouden in het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad 1). De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo be gint om 20.00 uur. Voor meer in formatie over deze activiteit kunt u contact opnemen met Senioren- werk, telefoonnummer 63 19 32. deze mobiele promotie karretjes tegenkomen met een diversiteit aan reclames. Wie als particu lier graag in zo'n opvallende IQ wil rijden, kan kijken dan op de website. Ontwerp een eigen IQ en maak kans op 6 maanden gratis rijden. Op www.mytoyo- tapromo.nl is alle informatie over dit bijzondere project te vinden. Mocht Waddinxveen een echte concertzaal hebben, dan zouden Fratres Corona daar ongetwij feld te horen zijn geweest. In de sfeervolle Marchandzaal komen zij echter eveneens tot hun recht. Het concert vindt van 14.00 tot 16.00 uur plaats. De zaal is om 13.45 uur open. Toegangsprijs inclusief koffie of thee is 4 euro vijftig. Leden met een Comfort a la Carte pas 3 euro vijftig. Zorgcentrum Souburgh maakt deel uit van Stichting Zorgpart- kel", zegt Rademaker. De enthousiaste groep deelne mers van Be Fair waren erg ingenomen met de nuttige en plezierige training van cursus leider. „Hopelijk is het nooit nodig, maar er zijn op de ten nisbaan altijd veel mensen aan wezig en dat betekent toch een bepaald risico", zegt secretaris Peter van der Eijk tijdens de uitreiking van de diploma's aan de cursisten. Eén van die cursisten is Maaike Mathu: „Ik vond het een plezie rige cursus en je voelt je met een zekerder. Deze kennis kan overal toegepast worden en je hoeft dan niet alles aan anderen over te laten, want je weet wat er moet gebeuren. Ook mijn oma moest eens door anderen geholpen worden en dan ben je dankbaar dat je nu met deze kennis ook in voorliggende ge vallen ook weer anderen kunt helpen", zegt een ingenomen deelneemster Maaike Mathu. tsuytende@lions.nl. graag vóór 1 maart 2009 op re kening 38.68.62.788 t.n.v. Lions Club Waddinxveen Tsuytende o.v.v. sponsordiner 2009. De lessen worden op don derdag 5 12 en 26 maart gegeven in gebouw Kreater aan de Kerkstraat. 18.00 - 19.00 breakdance 8 t/m 12 jaar 19.00 - 20.00 breakdance 13 t/m 15 jaar 20.00 - 21.00 breakdance 16 jaar en ouder Aanmelden kan via evesdan- ce@live.nl. De lessen kosten 6 euro per les. WADDINXVEEN - Fratres Coro na, de broers Vincent en Silvain, treden woensdag 25 februari op in de Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh. Het salon- duo speelt piano, viool en zingt zigeunermuziek, tango's, salon repertoire uit het oude Wenen en de bekendste melodieën uit musicals. Elegante, nostalgische en vooral herkenbare muziek. De broers traden op in het Con certgebouw in Amsterdam en voor de koninklijke familie. gelijk in werking moeten treden om de beste kansen tot overle ven te kunnen bieden. Het is een hele keten van maatregelen en ook hier geldt dat de ketting zodat er in een voorliggend ge- zo sterk is als de zwakste scha- val altijd voldoende geschoolde mensen aanwezig zijn." De reanimatiecursus werd ge geven door de 34 jarige Jeroen Rademaker, die als Intensive- Care verpleegkundige aan het Groene Hartziekenhuis ook daar aan ziekenhuispersoneel deze trainingen verzorgd. „Re animeren is gemakkelijk aan te leren", zegt Jeroen Radema ker. „Maar wanneer iemand een hartaanval krijgt is vaak alles en iedereen gericht op het slachtoffer, terwijl er omheen een heleboel zaken direct moe ten worden geregeld. Natuur lijk moet de ambulance gebeld worden, maar het gebeurd re gelmatig dat diegene die zegt dat te gaan doen, bevangen wordt door spanning en emo ties. Ook moeten er afhankelijk van de plaats waar het gebeurt ook zaken worden geregeld om de toegang van de ambulance mogelijk te maken. Maar er zijn nog veel meer zaken die dan te- WADDINXVEEN - Van de 300 mensen, die wekelijks buiten het ziekenhuis worden getroffen door een hartstilstand vindt 80 procent thuis en 20 procent op straat, in het openbaar ver voer, op het werk of op het sportveld plaats. In alle gevallen is vergroot snelle reanimatie in combinatie met het gebruik van een Automatische Externe Defibrillator (AED) aanzienlijk de overlevingskansen. Een aantal sportverenigingen en clubs hebben daarom voorzorgsmaatregelen genomen en een defri- billator aangeschaft, maar vaak is gebleken dat omstanders onvoldoende kennis hebben om hier goed mee om te gaan. Tennisvereniging Be Fair heeft daarom het initiatief genomen om veel leden een opleiding te geven om juist te handelen als dit nodig blijkt te zijn. Wagner heeft zelf verschillende werkzaamheden zijn gepland stijlen beoefend, zoals jazzdans, augustus tot beging september, hiphop streetdance en ook ruim 5 jaar breakdance. Hij reist overal naartoe om BOSKOOP/WADDINXVEEN - De provincie laat deze zomer aan de provinciale weg N455, de om het wegdeel tussen Hazers- en de rotonde bij Boskoop. De voor de schoolvakantie, begin ners Midden-Holland. Deze stichting bestaat uit een netwerk van 16 zorgcentra en verpleeg huizen, midden in het groene hart van Nederland. Zorgpart- ners heeft een heldere visie op wonen, welzijn en zorg die mensen en hun verschillen als uitgangspunt neemt. De dienst verlening is afgestemd op de behoeften van de cliënt in welke leefomgeving dan ook: bij de mensen thuis, in de verpleeg huizen of in de zorgcentra. ven bij Eve's Dance Works wil hij ook Bboys Bgirls meer leren op het gebied van dance. woensdag 25 februari 200910.00 - 11.30 uur in het Historisch OntmoetingsPunt in de biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Deelname aan de workshop is gratis. Ook een lidmaatschap van de bibliotheek is niet ver plicht. Wel vragen wij u zich van tevoren aan te melden bij de informatiebalie van de bibli otheek, via 0182-640572 of via de website van de bibliotheek www.bibliotheekdegroeneve- nen.nl. WADDINXVEEN - Senioren- werk, van de stichting Vonk, houdt regelmatig wandeltochten om senioren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 24 februari staat er een lange wandeltocht op het programma. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum (Jan van Bijnen pad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto's richting Bo degraven. Vandaar loopt u rich ting Nieuwerbrug. De koffiestop vindt plaats in 'Het Wiericke- huis'. Na de koffiestop loopt u over 'het Jaagpad' langs de 'Ou de Rijn' terug naar Bodegraven. Deze tocht is 10 kilometer lang. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wan delweer is. Kosten voor deel-: name bedragen 3 euro, inclusief 1 kopje koffie/thee tijdens de koffiestop. Bij gebruik van auto's wordt aan de deelnemers die meerijden bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten ge vraagd (max. 1 euro). Voor meer informatie over de wandeltoch ten kunt u contact opnemen met het kantoor van de stichting in het Anne Frank-centrum,631932. Op 31 maart staat de volgende lange wandeltocht van de stich ting Vonk gepland. nieuwe 'coureurs' te zien passen ze prima bij de bekende C1000 slogan: 'We hebben er zin in!' Jim Koster: „De samenwerking met Toyota Van Leeuwen bestaat al langer, onze bedrijven hebben elkaar nu gevonden in dit bijzon dere project." Binnenkort kunnen inwoners van Waddinxveen regematig een van en schap. Voor dit tweede doel vraagt de club u om (oud) ge reedschap mee te nemen dat wordt ingezameld bij de entree. Het diner begint om 20.00 uur. Ontvangst is vanaf 19.00 uur. De Toyota's zullen dit jaar op ver- Het diner vindt plaats in res- schillende evenementen ingezet taurant Bibelot aan de Limaweg worden. Te beginnen bij 'Pette- 54. Entree: 65 euro p.p. Voor Pret' op 30 april - een spetterend deze avond loopt de inschrij- Oranjefestijn georganiseerd door ving vooraf via waddinxveen. Stichting Nationale Feestdagen Betaling Waddinxveen - waarover Wad dinxveen binnenkort meer gaat horen. Deze kleine aandachttrek- De kwaliteit van dit deel van de weg is slecht en mee te doen aan competities moet vervangen worden. Daar- lijk naast worden er maatregelen Doorgaand verkeer wordt genomen om de verkeersvei ligheid te verbeteren. Om de WADDINXVEEN - Op vrijdag 13 februari vierde de Kardinaal Alfrinkschool carnaval. De school was voor de gelegenheid omgedoopt in de RAS RAS KASSCHOOL. De leerlingen waren in het gezelschap van een echte prins, prinses carnaval en een raad van elf. Na opening van de Wad- dinxveense Carnavalsvereniging en het overhandigen van de sleutel vertelde de raad van elf wat er in elke klas te doen was. Er waren spellen te spelen zoals worsthangen, klepelhangen, bal lenbasket, vier op een rij, sjoelen en nog veel meer. Ook het spooklokaal had over belangstelling niet te klagen. In de aula waren optredens en er kon limonade gedronken worden. Om 12.00 uur veranderde de RAS RAS KASSCHOOL weer in de Kardinaal Alfrinkschool en kon de voorjaars vakantie beginnen. Foto:PR - een kookdemo door mevrouw Bea Berens, bekend van de Pa sar Malam - een uitvoering van een Bali nese dans - een uitvoering van de Chinese leeuwendans - een tombola met veel leuke prijzen (een lot kost 1 euro) Het geheel zal muzikaal wor den omlijst door Ed Brodie en van Gils, lid van de huishoude lijke commissie van Be Fair. Van „Tennisvereniging Be Fair is Gils: „Om een goed preven- met zo'n 950 leden een van de tief zorgbeleid te voeren heeft grootste sportverenigingen in de vereniging een defibrillator Waddinxveen", zegt secretaris aangeschaft. Maar als zo vaak Peter van der Eijk. „Als bestuur bleek ook bij ons dat er onvol- draag je dan ook een grote ver antwoordelijkheid voor de vei ligheid en de gezondheid van de richting Waddinxveen, die elk moment kan beginnen. Bij de voorbereidingen van deze Dit zorgt voor een beter zicht bij onderhoudswerkzaamheden het oprijden van de weg. Ook de heeft provincie Zuid-Holland de meeste bomen moeten worden uitvoeringsperiode afgestemd gerooid uit oogpunt van de ver- met de gemeenten Boskoop, keersveiligheid of omdat ze oud Waddinxveen en Rijnwoude, en 'op' zijn. Het fietspad wordt het Hoogheemraadschap en verbreed en de fietsoversteek Rijkswaterstaat. bij de Roemer wordt veiliger Op de website www.n455. gemaakt. nl vindt u actuele informatie. Voor de werkzaamheden wordt Voorafgaand aan de start van de weg in delen afgesloten. Er wordt 24 uur per dag gewerkt. Aan het deel van de weg tussen de rotonde Boskoop en de Enge- Vragen landlaan wordt alleen 's nachts gewerkt, zodat het ITC-terrein sturen aan n455@pzh.nl. zijn 'Kumpulanband'. Tussen persoon zijn uitsluitend aan de de optredens door kan men ge- zaal te verkrijgen; voorinschrij- zellig met elkaar 'ngobrol' (klet- ven is dus niet mogelijk. De sen, babbelen) onder het genot middag begint om 12.00 uur en van een Indisch drankje en/of eindigt om 17.30 uur. De zaal is Indische snacks. Uiteraard kun- vanaf 11.30 uur geopend. Con- nen de voetjes weer van de tactpersonen voor de Stichting vloer voor de jive, cha-cha-cha Kumpulan Indo Waddinxveen enz. en niet te vergeten de poco zijn Tjoan Jó (voorzitter), 0182- poco voor de line-dancers. 617954 en Hans Betist (secreta- Toegangsbewijzen a 6 euro per ris), 0182-612999. het asfalt op overdag optimaal bereikbaar blijft. De weg blijft toeganke- voor bestemmingsverkeer, en treedt ook op met bekende naast worden er maatregelen Doorgaand verkeer wordt om- dansers. Sinds 2007 zit hij bij genomen om de verkeersvei- geleid. De provincie probeert Funky Dope Maneuvers, dit is ligheid te verbeteren. Om de zo de overlast van de werk- een nationale groep om 'Bboys' veiligheid op de weg verder te zaamheden tot een minimum Internationaal verder te helpen, verbeteren, worden óp de ro- te beperken. Door breakdance te komen ge- tonde in Boskoop maatregelen De planning is afgestemd op de genomen. Langs de weg wordt reconstructie van het Noordein- op een aantal plaatsen de voor- break- sorteervakken bij in- en uitrit-, ten van woningen verwijderd. de werkzaamheden informeert de provincie belanghebbenden uitgebreid over de planning. en opmerkingen over het groot onderhoud kunt u WADDINXVEEN - Lionsclub Waddinxveen Tsuytende onder- WADDINXVEEN - In deze roe- steunt activiteiten die onze sa menleving maken tot meer dan de som der delen. Dit onder het Lions-motto 'we serve'. Op 10 maart 2009 houdt de Lions club in restaurant Bibelot een sponsordiner. Leden van de Li onsclub helpen het Bibelot-team menwerking met reclamestudio in de keuken en verzorgen de Teller werd een concept bedacht bediening. Een gezellige avond waarbij geselecteerde bedrijven waarvan de opbrengst gaat naar de mogelijkheid krijgen om een uitstapjes voor bewoners met periode met deze opvallende ver- verstandelijke beperking schijning rond te rijden in Wad- Stichting Ipse De Bruggen dinxveen en omgeving. Deze naar Stichting Gered Gereed- zogenaamde 'Toyota promo's' worden voorzien van een opval lende reclame van de gebruiker op de zijkanten en een Toyota Van Leeuwen 'striping' op de achterzijde. doende mensen goed getraind zijn om met dit apparaat om te gaan en om juist te handelen alle bezoekers op ons tennis- bij een calamiteit. Daarom heb- park en daar is ook ons beleid ben wij in samenwerking met volledig op afgestemd. Eén van het Groene Hartziekenhuis een de activiteiten is de zorg bij reanimatiecursus opgezet voor calamiteiten en mede daarom onze leden die daar vrijwil- hebben we onze leden de mo- lig aan kunnen deelnemen. De gelijkheid geboden een reani- training bestaat uit een theorie- matiecursus te volgen", aldus avond en een praktijktraining de secretaris. Organisator van en is inmiddels door 45 leden de reanimatietraining is Ruud met goed succes gevolgd. On- WADDINXVEEN - Heeft u zich wel eens afgevraagd wie uw voorouders waren? Wel eens het idee gehad om uw stam boom te maken, maar nooit ge- bij huis te beginnen, weten waar te beginnen? Tijdens de workshop leert hoe In het Historisch Ontmoe- u dat doet en krijgt u aanwij- tingsPunt in de Bibliotheek De zingen voor het gebruik van in- Groene Venen, vestiging Wad- temetsites, zoals GenLias en de dinxveen heeft u de mogelijk- website van het Streekarchief, heid om dit uit te zoeken. Een Ook ziet u hoe u een stamboom deskundig medewerker van het opbouwt en documenteert en Streekarchief Midden-Holland worden voorbeelden van stam- begeleidt u bij de eerste stappen bomen getoond. van uw stamboomonderzoek. De workshop vindt plaats op WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 PAGINA 11 Neem contact op met de redactie! weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 be fair ‘^^1

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11