Gemeenteraadslid Alhaft 'Ik ben tegen zijn ideologie stapt uit de PvdA Voetbalplaatjes ruilen Julia Zalm winnares Dansen met Giorgio Warme truiendag voorleeswedstrijd SOOS-middag SHI" Geloven zoals je bent Seniorenraad wil goedkopere vervoersmogelijkheden Shoeby zet zich in voor Doe Een Wens k, Sb Koffieochtend Rommelmarkt De Paddestoel Een man wordt door de politie gecontroleerd. Een heftige discussie tussen een aanhanger van Wilders en een anti-Wilders demonstrant. Foto's: Alex de Kuijper Door Fred Spoor wordt de sfeer steeds grimmi ger. Een woedende vrouw lijkt Rosmalen. Mieke van Deursen, directeur Shoeby Fashion: „Wij a le activiteit of een bepaald thema centraal. Op dinsdag 24 februari staat er een gezellige, muzikale middag op het programma. Me vrouw van de Hoek zal op haar accordeon de middag opluisteren met bekende meezingliedjes. De zaal gaat open om 14.30 uur, de muziek begint om 14.45 uur. En tree 1 euro Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnum mer (0182) - 631932. wel eens verdraaien." De politie wenkt dat het stel naar binnen mag. Er wordt naar hun legitimatie gevraagd en de tassen worden gecontroleerd. Niets wordt maandagavond aan WADDINXVEEN - Tijdens de vergadering van de Commissie Samenleving heeft Jacques de Bruin, voorzitter van de werk groep veiligheid en mobiliteit van de Seniorenraad Waddinx- veen, een pleidooi gehouden voor goedkoper vervoer voor de senioren in Waddinxveen. „Waddinxveen wordt steeds groter en we krijgen straks een mooi nieuw winkelcentrum. Maar zeker niet alle senioren kunnen daar zo maar naar toe, want veel 65-plussers beschik ken niet over eigen vervoer en zijn afhankelijk van het open baar vervoer of vervoer door blijf ik in hoofdlijnen volgen en steunen. Maar alle beslissingen kan ik nu afwegen op basis van mijn eigen standpunt, voortge komen uit de loyaliteit naar mijn medeburgers." Alhaft gaat zich voorbereiden op de oprichting van een eigen partij waarmee hij in 2010 de strijd wil aanbinden met de overige fracties. Logisch dat hij nu al op zoek is naar sym pathisanten voor zijn gedachten en idealen. Wie bereid is hem te steunen in de verwezenlijking van zijn toekomstdroom kan dat melden op a.alhaft@casema.nl. Alfrink, Kon. Beatrixschool, Prins Willem Alexanderschool locatie Wingerd en Oranjelaan, en De Rehobothschool. Het werd een spannende middag met goede voorlezers, geen een voudige taak voor de juryle den: Mevr. L. Hartman, Mevr. E.Kempkes en Dhr H.den Tuin der, maar ze waren unaniem over wie de winnaar van de middag zou zijn; Julia Zalm een leerling van de Kardinaal Alfrinkschool. De winnaars van de kwartfina les gaan door naar de provinci ale finale van Zuid Holland die plaats vindt op zaterdagavond 18 april in DOK/Bibliotheek Delft. De winnaar van de pro vinciale finale gaat door naar de landelijke finale op woens- God. Geloof is niet afhankelijk van onze persoonlijkheid, maar onze persoonlijkheid kleurt ons geloofsleven wel. Over dergelij ke concrete vragen gaat de Open Cirkel avond van 25 februari. De spreekster is drs. Wil Doornen bal, het thema is 'Geloven zoals je bent". Vanaf 19.45 uur staat de koffie of thee klaar in het Anker (achter de Brugkerk). eens tegen zijn ideologie en lijk tegen iedereen die zo denkt, maar je moet de uitwassen be strijden." Een stel van allochtone afkomst klanten kunnen wensen van zieke kinderen met een levens bedreigende ziekte in vervul ling gaan. Naast het prachtige bedrag dat aan Doe Een Wens is gedoneerd, hebben de ingeza melde broeken een tweede leven gekregen en zijn deze niet in de vuilnisbak beland. Een win-win situatie voor alle partijen én het milieu." Voor meer informatie: www.shoebyfashion.com, www. doeeenwens.nl, www.kici.nl. WADDINXVEEN - Op donder dag 26 februari zal ds. René van Loon spreken in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het thema is: Miljarden mensenmaar kent God ook mij? Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bou wen in het geloof. De bijeen komst vindt van 9.30 tot 11.00 uur plaats. Neem gerust uw kleintjes mee, er is kinderoppas aanwezig. De ochtend is een ini tiatief van vrouwen uit verschil lende kerken in Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Inlichtingen: Sarie Schipper, 0180-631289 of Corrie Gorissen, 0180-632555. Tijdens de vergadering van commissie Samenleving vroeg Kees de Jong (PCW) hoeveel se nioren dit aangaat. De heer De Bruin antwoordde dat er 3500 senioren zijn in Waddinxveen, maar dat er zeker een groot aan tal over eigen vervoersmiddelen beschikt. Toch wil de Senioren raad de gemeente vragen om voor alle 65-plussers de kosten van het vervoer gelijk te stellen met omringende gemeentes. In de komende tijd zal de Senio renraad overleg voeren met de gemeente en met de politieke partijen in Waddinxveen om extra aandacht voor goede en goedkope mobiliteit voor ou deren. aanpassen. Ik ben immers in de raad gekomen om de belangen van de bevolking te vertegen woordigen." Hij vervolgt: „Na een aantal opleidingen en banen ben ik nu werkzaam als taxi chauffeur. Dat betekent dat ik de hele dag mensen uit de regio in mijn auto heb die hun eigen verhalen vertellen, waar ik graag naar luister. Zij zijn het die mij helpen mijn eigen mening te vor men en vast te stellen waarom het eigenlijk in onze samenle ving gaat. Natuurlijk moeten er compromissen worden gesloten, zelden of nooit immers zullen alle burgers het volledig met el kaar eens zijn, maar de afweging van een compromis vraagt veelal bijzondere aandacht. De achter ban heeft er in mijn ogen recht op te weten hoe en waarom een beslissing tot stand kwam." Zijn loyaliteit uit hij onverkort ook in de richting van zijn coalitiegeno ten: „Het beleid van de coalitie WADDINXVEEN - Vorige week woensdag vond er een ruilbeurs plaats voor fanatieke verzame- dag 27 mei, die dit jaar in Mu- laars van voetbalplaatjes van de Albert Heyn. Dubbele plaatjes konden geruild worden om zo het ziekcentrum Vredenburg Leid- sche Rijn in Utrechtb wordt gehouden. eredivisiealbum vol te krijgen. Veel kinderen maakten van de gelegenheid gebruik en kwamen naar sportpark 't Suyt om voetbalplaatjes te bemachten. Iedere bezoeker kreeg van Albert Heyn als extraatje een pakje voetbalplaatjes mee naar huis. Foto: Riekelt Bezemer WADDINXVEEN - Hoe zit jij in elkaar? Houd je bijvoorbeeld van veel (onbekende) mensen om je WADDINXVEEN - Donderdag 12 februari werd de voorlees wedstrijd in de bibliotheek in Waddinxveen gehouden. Julia Zalm (11) gaat door.naar de kwartfinale in maart. Julia zit in groep 8 en las voor uit het boek De Heksen van Roald Dahl. Negen basisscholen uit Wad dinxveen deden aan de wed strijd mee: De Kameleon, De Bethelschool, Dick Brunaschool, Eben Haezerschool, Kardinaal WADDINXVEEN - Een groep vrijwilligers van het Senioren- werk van de stichting Vonk, orga niseert éénmaal per 14 dagen op dinsdag een SOOS-middag in het Anne Frank-activiteitencentrum voor alle 55-plussers in Waddinx veen. Deze SOOS-middagen zijn vooral bedoeld om elkaar te ont moeten in een gezellige omgeving en bieden daarnaast een zeer ge varieerd programma; zo staat er op elke SOOS-middag een speci- WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging De Pad destoel houdt op zaterdag 28 februari weer een gezellige rom melmarkt. Ook deze keer bent u weer van harte welkom! Wel licht zit er nog iets voor u tussen! Wilt u zelf spulletjes verkopen? Er zijn nog enkele tafels vrij! Aanvang: 09.00 uur tot en met 14.00 uur. Toegang is gratis. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinx veen. Voor meer informatie: Mw. Korevaar, 0182-618689 WADDINXVEEN - Hij is nu 48 jaar, waarvan hij meer dan de helft in Waddinxveen woont. Vanaf zijn 15e heeft bestuurlijke politiek hem beziggehouden. Hij zat ooit in Marokko op de zelfde school als de nieuwe burgemeester van Rotterdam. Nu heeft hij een moeilijk besluit moeten nemen. WADDINXVEEN - Op woensdag 11 februari gaf Giorgio Costa in Kreater een workshop Hiphop dance bij Eve's Dance Works van Evelien de Loomeé. Een groep van achtentwintig jonge meiden danste samen met Giorgio op de muziek van Lil'Wayne. Giorgio was een van de finalisten in het tv programma 'So You Think You Can Dance' en geeft momenteel workshops in heel Nederland. Initiatiefneemster Evelien de Loomé deed zelf ook mee en was na afloop erg enthousiast„Dit soort workshops zijn altijd hartstikke leuk en er is veel animo voor. Op 25 februari zal Anuschka een workshop geven. Ook zij is bekend geworden door het dansprogramma Zelf geef ik hier in Kreater drie uur per week les in streetdance en hiphop. We zijn nu druk aan het trainen voor 'kunstbende'. Dit is een landelijke wedstrijd die medio maart zal plaatsvinden in Rotterdam." Voor meer informatie of contact kunt u terecht op: eloome@hotmail.com. De danslessen vinden plaats in gebouw Kreater aan de Kerkweg-Oost 230 in Waddinxveen. Tekst: Désirée Oudshoom. Foto:Martin Sharrott vrijwilligers. Ook deelname aan de vele activiteiten die voor seni oren in de buurtcentra worden ontwikkeld, zijn door de hoge kosten van vervoer voor deze groep niet altijd mogelijk. Hier door kunnen ook ouderen zelfs in een isolement geraken. In Waddinxveen kennen we alleen de doorgaande streekbus en de Gouwelijn, maar veel wijken in Waddinxveen zijn volledig van het openbaar vervoer verstoken. Denk in dit geval zeker aan de Zeeheldenbuurt en de Vic- torwijk, maar ook senioren in andere wijken zijn slecht bereik baar of kunnen niet van goed koop openbaar vervoer gebruik maken", zegt De Bruin. Senio- In een spoedberaad op 7 februari met de fractie van de PvdA gaat de kogel door de kerk. Abdelka- der Alhaft kan zich niet langer verenigen met de aanpak binnen zijn fractie en besluit de PvdA te verlaten om als eenmans frac tie zijn aanpak en idealen in de gemeenteraad trouw te blijven. Idealen die sterk gebaseerd zijn op loyaliteit naar de bevolking van Waddinxveen. Niet alleen zijn kiezers, maar trouw aan alle 26.000 inwoners van Wad dinxveen is zijn credo, zoals een volksvertegenwoordiger be taamt. Hij wil vechten voor alle onderwerpen die in zijn ogen in het belang van allochtone en au tochtone Waddinxveners zijn. Hij noemt er een paar: „Ik had moeite met de discussie over de samen smelting met Gouda, dit dorp moet zijn dorpskarakter behou den. Samenwerking prima, maar laten we straks niet naar Gouda moeten voor de verlenging van een paspoort of rijbewijs." Zo heeft hij zijn eigen mening over de thuiszorg die mensen maandenlang aan hun lot heeft overgelaten. Of over de WMO (Wet Maatschappelijke Onder steuning) en niet te vergeten de plannen voor de Zuidplaspolder. Abdelkader is er heel eerlijk in: „Ik merkte een verschil tussen verkiezingsbeloften en de da gelijkse gang van zaken. Daar kon en daar kan ik mij niet bij renraad secretaris Roel van Eist voegt daar nog aan toe: „We kennen gelukkig wel de Groene Harthopper (belbus) maar de hoge kosten kunnen of willen een aantal 65-plussers niet be talen. Een rit met die Groene Harthopper kost hier 4,80 euro enkele reis, terwijl zo'n rit in Nieuwerkerk a/d IJssel slechts 0,90 eurocent kost. Een verschil in kosten per bezoek aan een buurtcentrum, kennis of fami lielid van 7,80 euro. Gelukkig is er ook nog de mogelijkheid om gebruik te maken van vervoer door vrijwilligers voor 3 euro per rit, maar daar kan je ook niet altijd een beroep op blij ven doen", aldus de secretaris. met een kleine kring mensen, die je al kent? Houd je ervan om een plan te volgen of speel je liever flexibel in op wat er 10.30 uur hebben de kinderen en de leerkrachten een warming- op je pad komt? Verschillen als up gedaan op het plein. Meer foto's van de warming-up zijn te deze beïnvloeden onze omgang vinden op www.pwao.nl. Foto: PR met elkaar èn onze relatie met Door Ruud Groot WADDINXVEEN - Afgelopen bracht. Dit bedrag komt volledig najaar heeft Shoeby Fashion in ten goede aan de Doe Een Wens samenwerking met Stichting Stichting. KICI Kledinginzameling een Vorige week heeft de overhan- landelijke kledinginzamelings- diging van de cheque plaats- actie gehouden. En met succes! gevonden in Shoeby Fashion te Klanten van Shoeby konden hun oude broek inleveren. In ruil hiervoor ontving de klant zijn blij dat we met het geld dat korting op de nieuwe aankoop, de actie heeft opgebracht een Door de massale toestroom van cheque van 2.500 euro kunnen klanten met een 'oude' broek overhandigen aan de Doe Een heeft deze actie 2.500 euro opge- Wens Stichting. Dankzij onze WADDINXVEEN - De verwarming een graadje lager en een lekkere warme trui aan. Op vrijdag 13 februari vond er 'warme truiendag' plaats op de Prins Willem-Alexanderschool. De heen of ben je meer op je gemak bedoeling van deze dag is om kinderen op een leuke manier bewust te maken van de opwarming van de aarde. De verwar ming op school was 3 graden lager gezet. Als je de verwarming één graad lager zet, bespaar je al 7 procent aan energie. Om Vervolg van voorpagina. Een demonstrant van de AGU wil dat de politicus eindelijk haast vuur te spugen als ze 'stel- wat tegengas krijgt. „Ik ben letje zielepoten, flikker toch op eigen- met jullie racisme' richting de demonstranten schreeuwt. Ook 'landverraders' komt regelma tig voorbij. De aanwezige jeugd vindt het maar wat mooi en is vanuit Amsterdam naar de hoopt op actie. bijeenkomst gereisd om te ho- Maar niet alle jongeren zijn uit De politie houdt alles nauwlettend in de gaten, ren wat de PVV-leider te zeggen op rellen. „Ik heb niks tegen heeft. „We zijn niet zo zeer voor- Wilders, ik heb niks tegen de de- of tegenstander van Wilders, monstratie, als het maar vreed- maar we willen uit zijn eigen zaam verloopt", beaamt de jonge mond horen wat hij te zeggen Menno Mevissen. Hij is speciaal heeft. De media willen het nog vanuit Zevenhuizen naar Wad dinxveen gekomen om te kijken of hij nog een glimp van de rechtse politicus kon opvangen. „Ik stoor me alleen wel aan al die politie, dat is echt te over dreven." het toeval overgelaten en ieder- Rond half negen voerde de po- een die naar de bijeenkomst litie de demonstranten weg. De gaat wordt binnenstebuiten ge- aftocht bleef zonder incidenten, keerd. Terwijl het steeds don- Burgemeester Roijers is tevre- kerder wordt en de politie alle den over de inzet van de politie belangstellenden steeds verder en het verloop van de demon van Het Trefpunt vandaan drijft, stratie. 1 k f Tgs s s S g s g WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 PAGINA 9 1 ^HlTrnL- ff

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 9