Tandenfee in Waddinxveen kwaliteit klaslokalen Stichting SIR-55 vervult woonwensen ouderen I Van der Linden Groep is Excellent Dealer Hyundai GGD adviseert over lucht- Jeugdmarathon Reddingsbrigade Jansen plaatst zich voor halve finale beker Auto uitgereikt door Autobedrijf Boonstoppel Politie zoekt persvoorlichter via Youtube Bomen langs Gouwe gekapt Lieftink dat kan allemaal bijstaan in de nieuwe praktijk. Foto:Saïda Erahoutan dag, gaat niemand de deur uit. De grote winnaar; de Goudse reddingsbrigade. Foto:PR WBR behaalde de zedse plaats WADDINXVEEN/SCHOON- Foto:PR de stap voor Door Fred Spoor Men heeft dikwijls de beschik king over ruimere middelen uit Nederland geeft een enthousi aste en heldere toelichting op het omvangrijke werk van de stichting. „Onze hoofdtaak is het stimuleren van woningbouw vanuit de wensen van de toe- der Linden Groep ontvingen de prijs deze week uit handen van Hans Kwaad, Managing Di rector van Hyundai-importeur Greenib Car b.v. en Sales Di rector Peter Jorna, tijdens een feestelijke bijeenkomst in Hotel New York in Rotterdam. Ieder jaar beloont importeur Greenib Car dealers die goede De schoolbezoeken zijn onder deel van het landelijke project 'Verbetering Ventilatie Basis scholen'. Het project is bedoeld om scholen te wijzen op de noodzaak van goed ventileren en om adviezen te geven hoe ze dinxveen mogen ontvangen. Dit was al de tweede Peugeot 107 die bij Boonstoppel aan een prijs winnaar is uitgereikt. In januari ontving mevrouw V.d. Hoek ook al een Peugeot 107 als winnares van de loterij die was georgani seerd door de ondernemersver eniging. De Peugeot 107 XR is de hoofdprijs in de zilveren Bingo De Tandenfee bevindt zich aan de Mozartlaan 46B in Waddinxveen, 0182 619290/ www.detandenfee.nl. van Foto:PR REGIO - De GGD bezoekt dit winterseizoen zo'n 70 basis scholen in de regio Hollands Midden. Tijdens deze bezoe ken voert de GGD een meting en inspectie uit waarmee ze de luchtkwaliteit in de klasloka len van de school beoordeelt. WADDINXVEEN/GOUDA - Het team van de Goudse reddings brigade heeft afgelopen vrijdag de eerste plaats (wedstrijdklas- sement) behaald tijdens de jaar lijkse Jeugdmarathon van de Waddinxveense Reddingsbri gade (WBR). Deze marathon voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar werd ge houden in Gouwebad de Sniep. Wanneer neemt u Daarnaast biedt de GGD de school een aantal hulpmiddelen aan, om het binnenmilieu te ver beteren, waaronder een aflees bare CO2-signaalmeter met in- en een lespakket. hun woonwensen en -behoeften en wij weten hoe dat ingevuld dient te worden. Wij werken samen met een ondersteunend bouwbureau, wij hebben goede contacten met architecten. In is het duidelijker voor de docent welke ventilatievoorzieningen er minimaal open moeten staan en haar dochters! De gelukkige winnares uit Schoonhoven heeft concentratievermogen. Ook een toename van astmaklachten en ziekteverzuim zijn gevolgen van een slechte luchtkwaliteit. Dit van de Sponsor Bingo Loterij. Vijftig procent van de opbrengst van de Sponsor Bingo Loterij gaat naar goede doelen op het ge bied van welzijn en gezondheid, zoals KWF Kanker-bestrijding, Richard Krajicek Foundation en Astma Fonds. Meer informa tie over prijzen is te vinden op www.sponsorbingoloterij.nl. een gerichter ventilatiegedrag van leerkrachten al snel leidt tot stond uit ongeveer vijf zwem mers die elk op him beurt 10 minuten zwommen. De wedstrijd, die om 19.00 uur van weer WADDINXVEEN - Het mag duidelijk zijn dat er veel is veranderd in de manier van leven van ouderen. Wanneer het arbeidsproces wordt afgesloten voelt men zich absoluut niet 'afgedankt'. Er begint veelal een nieuwe leefvorm. Restaurants, reisbureaus en theaters hebben deze markt ontdekt en varen daar wel bij. Kijk op de volgende website voor de wervingsfilm: www. youtube.com/hollandsmid- den.Voor meer informatie over de functiebeschrijving, eisen en competenties kun nen geïnteresseerden kijken op www.politie.nl/hol- lands-midden. Geïnteresseerden wordt ge vraagd een korte Youtube film te maken waarin zij aangeven waarom zij de beste kandidaat zijn voor de functie. De link van het filmpje op hun eigen Youtube kanaal of website kun nen zij via de mail opsturen opening te komen doordat hij een behoorlijke ontwikkelings- voorsprong had. Beide spelers legden na de partij uit dat het voordeel vooral optisch was en dat het allemaal weinig om het lijf had. Ook de partij die ging tussen Teun van der Linden en Eduard Philipse eindigde in een remise. Beide spelers hielden el kaar in een moeilijke positionele partij in evenwicht. Wim van Os toonde in zijn partij tegen Nico Dannis ambitie door een enorm centrum op te bouwen. Dannis hield zijn hoofd koel en wist door nuchter spel twee pi onnen buit te maken. Van Os toonde veerkracht door in het vervolg van de partij een dame tegen een toren en een loper te winnen wat uiteindelijk genoeg bleek voor de overwinning. Luit Bloem wist in een positioneel fraai opgezette partij van de er varen Henk Erkelens te winnen. Voor 25 euro per jaar kan men zich inschrijven als deelnemer van SIR-55. Men ontvangt dan uitvoe rige informatie en wordt als deelnemer regelmatig op de hoogte gesteld van nieuwe projecten. Ook op de verzorgde website www. sir-55.nl wordt men uitvoe rig geïnformeerd over de werkwijze en aanpak van de stichting. De regiobe stuurder is te bereiken via r.oostdam@sir-55.nl. Wie niet over internet beschikt kan informatie opvragen bij Stichting SIR-55, Postbus 545, 5600 AM Eindhoven, tel. 040 242 53. 56. vleugels uitgeslagen over het ge hele land. In Apeldoorn, Purme- rend, Groenlo en andere plaatsen zijn woningen onder begeleiding van SIR-55 gerealiseerd. 46 pro jecten zijn inmiddels uitgevoerd met in totaal 481 woningen, 322 zijn op dit moment in uitvoe ring. Besprekingen met gemeen ten, woningcorporaties en pro jectontwikkelaars zijn volop aan de gang om de beschikking te krijgen over kavels waar het be proefde concept van betaalbare woningen met het SIR-55 label gestalte kan krijgen. Nora Touil neemt samen met dochters Anissa en Nouhaila de Peugeot 107 XR in ontvangst Bloem maakte, met strategisch verkoper Jan Willem Bukman, sterk spel, een belangrijke pion op de koningsvleugel buit wat hem een voordelig eindspel op- HOVEN - Bingo voor Nora Touil leverde. In het eindspel koos Bloem het juiste plan waarmee hij een verdiende overwinning een Peugeot gewonnen in de in de wacht sleepte. Sponsor Bingo Loterij. Mevrouw Touil heeft de nieuwe Peugeot 107 XR uit handen van verkoper Jan Willem Bukman van Au tobedrijf Boonstoppel uit Wad- WADDINXVEEN - Van der Linden Groep Waddinxveen b.v. heeft de Hyundai Excellent Dealer Award 2009 in de wacht gesleept. Van der Linden Groep Waddinxveen b.v. voldoet daar mee aan de strenge eisen van dit hoogste kwaliteitsniveau binnen de Hyundaiorganisatie. De heer en mevrouw Knop van de Van voor haar patiënten zorgen. „Ik hoe je met mensen omgaat." wil een band met ze creëren en Dat Ntanti graag met mensen mensen meer tijd geven. Vooral werkt is duidelijk te merken aan als ze een bepaalde angst heb- hoe zij met haar gasten omgaat, ben voor de tandarts. Dan is rust Zij maakt voor iedereen even en een goede uitleg ontzettend tijd. En zonder presentje, bon- Ntanti wil op deze manier goed belangrijk. Dat zit 'm vooral in bons in het kader van Valentijns- REGIO - Als onderdeel van de aanleg van de Overslag Termi nal Alphen en de verlegging van de N207 bij Alphen, moeten de bomen langs de Gouwe en huidige N207, tussen de spoor baan en Rijksweg Nil, worden gekapt. Het verwijderen van de bomen start in de week van 2 i maart a.s. en zal ongeveer een week duren. Voor het kappen van de bomen is geen vergun ning van de gemeente vereist. Wel is er vanuit het provinciale district Landelijk Gebied onthef fing verleend. Door de ligging van deze bomen vlak naast de N207, moet er één rijbaan in de richting Boskoop worden afge zet. Om de overlast voor het ver keer zoveel mogelijk te beperken zal deze afzetting alleen buiten de spitstijden plaatsvinden. Aan de zuidkant van Alphen aan den Rijn, tussen de spoorlijn Leiden - Bodegraven, de rijksweg Nil, de provinciale weg N207 en de Gouwe wordt de komende jaren een gebied ontwikkeld on der de naam Steekterpoort. WADDINXVEEN - Gevoel, aandacht en sfeer. Dé sleutel woorden waar tandarts Tanya Ntanti zich op richt in haar nieuwe praktijk aan de Mo zartlaan 'de Tandenfee'. Op zaterdag 14 februari opende Ntanti officieel haar deuren voor belangstellenden. Op de ze dag konden patiënten voor het eerst kennismaken met de tandarts, haar assistentes en de sfeervol ingerichte prak tijk. REGIO - In de zoektocht naar een nieuwe politiepersvoorlich- ter zet Politie Hollands Midden het eigen Youtube kanaal in. In een wervingsfilm op www. youtube.com/hollandsmidden vraagt de politie een net afgestu deerde HBO-er (journalistiek/ communicatie) te reageren. Niet naar bureaucommunicatie@hol- door middel van een gewone lands-midden.politie.nl. De slui- sollicitatiebrief, maar door het tingsdatum is 9 maart 2009. Uit regisseren van een Youtube film de opgestuurde films worden waarin de sollicitant laat zien drie kandidaten geselecteerd die waarom hij/zij de nieuwe pers- zullen worden uitgenodigd voor voorlichter zou moeten zijn. een gesprek. Politie Hollands Midden wil net afgestudeerden een kans geven om ervaring op te doen in het vak persvoorlichting. Dick van Gooswilligen, directeur Marke ting en Communicatie: „In deze onzekere economische tijd is het als starter op de arbeidsmarkt extra moeilijk om een baan te vinden. Politie Hollands Midden wil deze groep een uitgelezen kans bieden." Door Saïda Erahoutan Ntanti, Griekse van oorsprong, i zit al 15 jaar in het vak. Elf jaar heeft zij het vak beoefend in Griekenland en vier jaar in Ne- derland. En nu haar eigen prak tijk in Waddinxveen. „Ik richt me vooral op kinderen en men sen die veel angst hebben om naar de tandarts te gaan. Mijn prioriteit ligt bij de patiënt. Ik maak een plan en leg de mensen precies uit wat er gaat gebeuren. Persoonlijke aandacht is ontzet tend belangrijk." Ook voor beugels en andere spe cialisaties kunnen patiënten bij de Tandenfee terecht. „Wat er ook moet gebeuren, ik laat de specialist hier komen om mijn patiënten te behandelen. Ik zorg voor de volledige renovatie van Tanya Ntanti probeert de behandelstoel uit. Om haar heen staan de assisentes die Ntanti gaan het gebit en hier in mijn praktijk. We maken ook een financieel plan als dat nodig is. Zo kunnen patiënten bijvoorbeeld ook een behande ling in termijnen betalen wan neer de zorgverzekeraar niet voor de vergoeding zorgt." resultaten hebben behaald en hun klanten meer dan tevre den hebben gesteld met de titel dit zelf kunnen verbeteren. Hyundai Excellent Dealer. Elke Klaslokalen zijn benauwd, warm dealer van Hyundai kan deze en stoffig. Dit beeld komt telkens titel behalen. Het bedrijf komt weer naar voren uit onderzoek daarvoor in aanmerking als er van onder andere de GGD. De goede resultaten zijn behaald op kwaliteit van het binnenmilieu alle fronten. laat in bijna alle basisscholen te wensen over. Dit kan leiden te staan bij het invullen van hun woonwensen. Robert Oostdam, regiobestuur- spaargeld, pensioen of AOW, de der van SIR-55 voor Zuid West- kinderen zijn de deur uit en staan op hun eigen benen, hy- potheeklasten drukken minder zwaar, kortom het leven lacht hen toe. Toch veranderen bepaalde za ken in hun denken en doen, komstige bewoners. Wij denken Men raakt zich bewust van de vanuit de consument, wij kennen vorderende leeftijd en men re aliseert zich dat vitaliteit geen eeuwigheidswaarde kent. Dat komt vooral tot uiting als het gaat om de keuze van een toe komstige woning. Kijkend naar die toekomst komt er een pakket ons streven zijn wij voortdurend van wensen en behoeften naar op zoek naar locaties die zich boven waaraan een woning zou lenen voor een aantal woningen moeten voldoen. Veiligheid en of appartementen die passen in comfort zijn in dit verband veel ons concept." gehoorde termen. Hij vervolgt: „Onze voorwaar- Stichting SIR-55 (Stichting Initi- den zijn veelzijdig. Soms gaat atieven Realisatie 55+ Woning- het om kleine, maar op zichzelf bouw) is een consumentenor- belangrijke zaken als daglicht in ganisatie ontstaan vanuit een een garage of een overkapping particulier initiatief van een bij de voordeur, maar ook een drietal ouderen in Eindhoven, ruim balkon of een terras in een Zij besloten gezamenlijk wonin- onderhoudsvriendelijke tuin, gen te laten bouwen die tege- een royale woonkamer met een moet kwamen aan hun pakket gelijkvloerse slaapkamer maken van eisen voor de toekomst. Dat deel uit van het Programma van is inmiddels 20 jaar geleden. Nu Eisen." telt de stichting 4.100 deelnemers SIR-55 met haar wortels in Eind en zetten ruim 100 vrijwilligers hoven was reeds een bekende zich dagelijks in om medioren stichting in het Brabantse land, (50-70 jaar) en senioren terzijde maar inmiddels hebben zij de tot allerlei gezondheidsklachten als oogirritatie, hoofdpijn, ver moeidheid en een verminderd een aanzienlijke verbetering van de luchtkwaliteit. Na een uitgebreide meting brengt de GGD voor alle lokalen op de school een ventilatie-ad- geldt voor zowel de leerkrachten vies-op-maat uit. Met dit advies als de leerlingen. Een gebrekkige ventilatie is de belangrijkste oorzaak van een slechte luchtkwaliteit in scho- in zijn lokaal, len. Klaslokalen beschikken soms over onvoldoende ventila- tïemogelijkheden of bestaande mogelijkheden worden te wei nig benut. Ook komt het voor dat de ventilatiemogelijkheden dicatielampjes niet bruikbaar zijn wegens bij- Het project 'Verbetering Venti- voorbeeld een defect. Om het latie Basisscholen' in de regio binnenmilieu in scholen te ver- Hollands Midden duurt nog tot beteren zijn vaak aanpassingen medio april. Tot nu toe heeft de aan het schoolgebouw nodig, GGD Hollands Midden 25 van maar de praktijk wijst uit dat de 70 scholen bezocht. WADDINXVEEN Afgelopen donderdagavond stond de eer ste kwartfinale partij van de Waddinxveense schaakbeker op het programma die ging tus sen oud-clubkampioen Barthold Jansen en de altijd gevaarlijke Ton Kuiper. Beide spelers gin gen compromisloos de strijd in wat in een bijzonder scherpe partij resulteerde, die voor de gemiddelde toeschouwer moei lijk was te taxeren. Aan het eind van de avond haalde Jansen met pijn en moeite de verdiende zege binnen. Met deze overwinning behaalde Jansen niet alleen de halve finale van de beker maar kwam ook dichterbij de deze week afwezige koploper Arjan Hennink. De in grote vorm verkerende Wim Mulder won zijn partij te- het zeker. Net zoals alle voor- gen de eveneens in grote vorm in deze categorie. Elk team be- gaande jaren worden de kinde- verkerende Ton van Nieukerke. ren letterlijk naar de overkant In een spannend gevecht slaagde van het zwembad geschreeuwd. Mulder erin in de overgang van Het team dat de meeste meters het midden- naar het eindspel zwemt, die wint een beker en een vol stuk buit te maken wat start ging was ook dit jaar zeg nu zelf, wie wil deze nu niet hem uiteindelijk de overwinning één groot feest. Uiteraard winnen? De rest van de uitsla- opleverde. Arjen Zuurmond en staat er naast het winnen, ook de gen en de foto's zijn te vinden op Ronald Dannis deelden vroeg op gezelligheid hoog in het vaandel www.reddingsbrigade.net/wad- de avond het punt. Zuurmond bij de WRB. En gezellig was dinxveen. leek met groot voordeel uit de r"R" 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 25 FEBRUARI 2009 r’ SCHUCO Ramen Deuren Schuifpuien Vouwwanden Gevels Serres Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl ramenfabriek HW

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11