Onze club r il Plïï.. Pluk van de Petteflet Waddinxveen rukt op naar ‘2 Volleybalsters stunten net niet WSE wint niet van hekkensluiter Antilope start cursus Win bij RNG Nieuwsbladen RNG Quick Boys 2 maatje te groot voor Be Fair Colofon V v Koedoot bezorgt TOOS winst 'Waddinxveen heeft de mooiste visplek van Nedert Foto: Walter Planije Iets moois Tekst: Tint Tempelaars, Foto:PR -V. het geven 0 Heeft u tips? t Neem contact op met de redactie! Daar slaagde de sluitpost pri ma in, zodat er na negentig 1-1 2-1 1-3 naar verjonging, maar dat blijft lastig." Toch zorgt die vergrij zing niet voor pessimisme bij de voorzitter. „HSW ligt prima op koers. Het aantal leden blijft toenemen. Wellicht kunnen we binnenkort ons duizendste lid verwelkomen. Dat gaan we wel even een feestje vieren." iets moois uit voortkomen.' Volgende week zondag staat de uitwedstrijd tegen Gou da op het programma. Voor Waddinxveen 'altijd lastig'. De eerste ontmoeting op De Sniep eindigde in 3-3 en vorig seizoen verloor Waddinxveen daar met 1-0. Stand 1. NSV '46 (17-46) (10-60) doelpunt te maken. Maar de middenvelder, die na een lange periode van afwezigheid (ziekte van Pfeiffer) terugkeerde, raakte de bal niet goed. In de slotfase wist de razendsnelle rechtsbui ten van Quick Boys nog twee keer te scoren en hij bepaalde hiermee de einduitslag op 1-5. Aanstaande zaterdag speelt Be Fair een cruciaal duel in de onderste regionen van de derde klasse B. Kamerik komt dan op bezoek in Waddinxveen. Van Zoest waarschuwde zijn ploeg al. 'De komende wedstrijden zijn enorm belangrijk. Ik hoop dat we hebben geleerd van de wedstrijd tegen Hazerswoudse Boys (0-5 verlies). Het was nu in ieder geval al een stuk beter. Tegen Kamerik moeten we ook aan de bak. Want we kunnen de punten goed gebruiken.' WADDINXVEEN - De volley- baldames van GTI-Nesselan- de hadden hun thuiswedstrijd tegen Pollux zo maar met 3-1 kunnen winnen, maar moes ten genoegen nemen met een 2-3 nederlaag. In de vierde set kon de thuisploeg het niveau niet vasthouden en liet in het duel voor de A-league een 2-1 voorsprong schieten. beleefde weinig plezier aan de uitwedstrijd van het damesteam tegen zijn oude ploeg Kratos. Het Waddinxveense team verloor in Delft met 3-1(25-23, 25-22, 25-18 en 20-25). „Kratos verzorgde alle spelonderdelen net iets beter als wij en kon daardoor meer druk uitoefenen", keek Luycks terug. Programma komend weekend: Dames A-league: Alterno - GTI- Nesselande; Promotieklasse A: Novo - Be Fair; heren Be Fair - Delta 3, zaterdag 16.30 uur, sporthal Groenswaard, Wingerd 2, Waddinxveen. Uitslagen In 5A Soccer B. - Leidse B. Rijnland - Warmunda ROAC'79- NSV'46- 3. SVLY 4. ROAC '79 5. Goüda 6. Rijnland, fc 7. Floreant 8. Leidse B. 9. Soccer B. 10. Lugdunum 22-56 22-46 22-42 22 - 37 22-37 22-19 22-18 22-9 uit Oldenzaal, die met 15-25 de set binnen haalden. Nesselande hervond zich en maakte in de tweede set veel minder fouten. Met middenaanvalster Dineke van Dijken in een hoofdrol pakte de gastvrouwen bij 19-17 een be slissende voorsprong die zij niet meer uit handen gaven: 25-23. Beide teams speelden bepaald niet foutloos, maar dat hield de spanning er ook in de derde set in. Buitenaanvalster Anouk Schouten bracht haar team bij 18-17 op een voorsprong die al leen maar werd uitgebouwd. Bij Pollux werd aanvalster Kitty Sanders te vaak aangespeeld en zij smashte de bal twee keer buiten de lijnen: 25-21. Toen de gasten de servicedruk verhoog den keek de thuisploeg in het vierde bedrijf al snel tegen een 1-7 achterstand aan, die alleen maar verder opliep: 15-25. Tot 7-8 deed Nesselande in vijfde set goed mee, daarna was het 'over en uit': 10-15. Alex Luycks, de coach van Koophuis Be Fair, Alleen een wonder kan de hek kensluiter uit Zevenhuizen be houden voor degradatie naar de B-league en die zekerheid gaf de ruimte om vrijuit te volleyballen tegen de nummer vijf van de ranglijst. De gasten hebben de punten nodig om op een zo hoog mogelijk niveau aan een van de Europa-cup toernooien deel te nemen. Tot 11-11 in de eerste set bood Nesselande goed tegen stand, toen het foutenpercentage toenam kwam het team van coach Elroy Bezemer op achter stand. De blokkering had weinig zicht op de aanval van de gasten druk. Dit resulteerde in een schitterend doelpunt van een van de Goudse middenvelders. Nog voor het rustsignaal kon den de Waddinxveners zich aan de druk ontworstelen en iets terugdoen. Invaller Paul de Lange stelde Michael de Wilde in staat d$ gelijkmaker binnen te schieten. 'En toen dachten we dat we ze konden pakken', vertelt Van Manen. Maar niets was minder waar. Hekkensluiter GSV hield dap per stand en sleepte het tweede punt van het seizoen uit het vuur. Aanstaande zondag staat voor WSE de uitwedstrijd bij Lugdunum (tiende plaats) op het programma. WADDINXVEEN - Het competi- tieteam van TOOS dat bij de da mes uitkomt in poule 1 heeft de ontmoeting met Velocitas met 0,900 punt verschil gewonnen. De turnsters uit Waddinxveen hadden alles te danken aan ju nior Nadia Koedoot. Met een to taal van 33,300 punten eindigde zij in hef individuele klassement royaal op de eerste plaats. Op de toestellen sprong, brug en vloer was zij de concurrentie de baas. Alleen op balk moest zij Melissa Benschop van Velocitas de eer gunnen. De Goudse vereniging eiste de plaatsen twee tot en met vijf op, maar kon het gat dat Koedoot had geslagen niet dichten. Bruijn voor het vervolg, liet Waddinxveen het meteen na rust afweten en kregen de be zoekers waar ze recht op had den, een doelpunt, 3-1. Wad dinxveen was weer wakker. Het liet al snel zien waar het toe in staat is. Tot opluchting van een ieder schoot René van der Sluis twee minuten later het verschil weer naar drie doelpunten, 4-1. Maar of dat genoeg was? Het beeld van het einde van de eerste helft was ook het beeld van de tweede helft alleen duurde het veel langer: een richtingsverkeer naar het doel van Waddinxveen waar Yordi Groen handen vol werk moest verrichten om zijn domein schoon te houden en verdere schade te voorkomen. Door Tim Tempelaars WADDINXVEEN - 'Ze waren echt een maatje te groot voor ons.' Dat is de conclusie van Be Fair-trainer Pieter van Zoest die afgelopen zaterdag met 1-5 verloor van Quick Boys 2. Met de nederlaag van de Waddinx veners is het bekeravontuur van Be Fair ten einde. Na tien minu ten was al duidelijk dat Quick Boys zich niet zou laten ver rassen. De Katwijkers maakten direct twee treffers. Vlak voor rust kwam daar een derde doel punt bij. In de tweede helft had den de Waddinxveners de zaak jes beter voor elkaar en kwam de ploeg zelf ook aan voetballen toe. Mo el Azzoutti wist de eer te redden voor Be Fair. Hij knikte een vrije trap van John Slagboom binnen. Even leek Klaas Zwijnenburg het tweede WADDINXVEEN - Atletiekver eniging S.C. Antilope uit Wad dinxveen start vanaf zaterdag ochtend 14 maart een nieuwe hardloopcursus. De cursus is bedoeld voor beginners en per sonen die na een periode van niet sporten de stoute hardloop schoenen willen aantrekken om lekker te gaan bewegen en onder deskundige leiding aan conditie en looptechniek willen gaan werken. De loopcursus, die wordt gehouden op de at letiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan, bestaat uit 12 lessen. Op zaterdag 14 maart wordt een coopertest gehouden om het be ginniveau te markeren. Daarna volgen 10 lessen die uiteindelijk moeten resulteren in deelname aan de Gouwebosloop op dins dag 26 mei. Op zaterdag 30 mei vindt een afsluitende coopertest plaats. De kosten bedragen 35 euro. Voor aanmelding en infor matie: Matt Kaptein (kaptein@ kwalitist.nl) of Emmy Molhoek (cmolhoek@planet.nl). minuten toch weer drie punten konden worden Zijgeschreven. Daarmee en door alweer ver lies van SVLY tegen Floreant klom het elftal van Edwin de Bruin op naar een gedeelde tweede plaats. De trainer was tevreden met de driepunter maar minder te spreken over het vertoonde spel. 'Na die snelle, ruime voorsprong heb ben we te veel achter de fei ten (en achter Roodenburg) aangelopen. Aan de andere kant, als je zulke wedstrijden ook wint dan kan er wel eens De toeschouwers gingen er eens goed voor staan, want waar zou dit heen gaan!? Het antwoord daarop: richting het doel van Waddinxveen keeper Jordy Groen! Want, Roodenburg mag zich dan als elftal in de onder ste regionen bevinden, als het aanwijzingen van Edwin de WADDINXVEEN - Het aanbod van sporten in Waddinxveen is groot. Om een beetje overzicht te houden, zet het Weekblad voor Waddinxveen iedere week een sportvereniging in de spotlight. Deze week: Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW). F Hengelsportvereniging Waddinxveen Clubgebouw: geen Opgericht: 27-8-1962 Kosten lidmaatschap voor een jaar: Eerste jaar €32, tweede jaar €28 Site: www.hengelsportverenigingwad- dinxveen.nl voorzitter: Aart van 't Hof k aantal leden: 983 (125 jeugdleden) Stand dames A-league: 1. DELA Martinus 2. AMVJ 3. Sliedrecht Sport 4. VC Weert 5. Heutink-Pollux 6. Dros/Alterno 7. Longa '59 8. GTI-Nesselande 3-1 6-1 Afg Waddinxveen - Roodenb. 4-1 GSV - WSE Floreant - SVLY Lugdunum- Gouda Wist u dat? Een clubje liefhebbers van HSW ieder jaar vier a vijf keer per jaar gaat zoutwatervis- sen. Zo wierp de vereniging in het verleden onder andere haar hengels uit op de Ooster- schelde. J Door Tim Tempelaars WADDINXVEEN - Vooraf leek het een makkelijke opgave te worden voor WSE. Tegenstan der en hekkensluiter GSV uit Gouda had immers nog maar één punt weten te vergaren in de vijfde klasse A. Maar het liep afgelopen zondag allemaal anders. WSE miste maar liefst zes basisspelers en speelde een slechte wedstrijd. Ook team leider Julius van Manen vond het spel van zijn ploeg niet best. 'Maar we hadden ook enorm veel invallers. Van een ingespeeld team was dus geen sprake.' Thuisploeg GSV rook zijn kansen en zette WSE in de eerste helft direct onder voorzitter geniet van van zo'n jeugdcursus. „Vissen is mijn hobby en als ik dat kan overbrengen is dat mooi. Bovendien zorgt zo'n cursus ervoor dat de kinderen niet op straat hangen." In Nederland is de sportvis- serij groot. Ongeveer een mil joen mensen werpt zo af en toe een hengeltje uit. Ongeveer 600.000 mensen daarvan zijn ingeschreven bij verenigingen. „Het merendeel van deze men sen vist, net als ik, om de lief hebberij", vertelt Van 't Hof. Met de toekomst van HSW zit het volgens de voorzitter wel goed. „Toen ik dertig jaar gele den begon als voorzitter had den we 320 leden. Nu zijn dat er bijna 1000." Wel constateert Van 't Hof een probleempje. „Ons bestuur is aan het vergrij zen. We zijn intensief op zoek puur over individuele klasse gaat dan bevinden de spelers van deze club zich in de boven ste regionen van de competitie. De geel-zwarten moesten dan ook alle zeilen bij zetten om geen tegendoelpunt te krijgen. Daarbij vergaten ze om de ruim te te benutten die Roodenburg achter zijn verdediging liet lig gen. De vluggé en handige aan vallers uit de Sleutelstad kregen het ondanks hun achterstand, of juist wel daardoor, op hun heupen en maakten het Wad dinxveen knap lastig. Ze gin gen alleen meestal voor eigen succes waardoor er in die fase niet tegen gescoord werd. Dat kwam Waddinxveen natuurlijk niet verkeerd uit. De Sniepbe- woners haalden dan ook met enig kunst en vliegwerk de 3-0 ruststand. Ondanks ongetwijfeld goede ,,'t Weegje is de mooiste visplek van Nederland", vindt voorzit ter van de Waddinxveense hen gelsportvereniging Aart van 't Hof. „Maar dat is niet de enige schitterende visplek in Wad dinxveen. Denk bijvoorbeeld maar eens aan De Petteplas." De Waddinxveense vislief- hebber hoeft geen honderden kilometers te rijden om goed viswater op te zoeken, volgens de voorzitter. „We hebben hier ideaal viswater." En wie lid is van de Waddinx veense Hengelsportvereniging mag ook in al deze wateren vis sen. HSW is immers aangeslo ten bij de landelijke organisatie 'Sportvisserij Nederland'. Dit houdt in dat de leden van HSW door heel Nederland 500.000 hectare viswater tot hun be schikking hebben. 'Daar heb ben ze een vergunning voor. Het is dus mogelijk om op je vakantieadres ook lekker te gaan vissen." Verdwazing Van 't Hof leerde het vissen niet van een vreemde. „Op mijn achtste ben ik begonnen. Zie het maar als een verdwazing die ik van mijn vader over heb genomen." En ruim zestig jaar later heeft de voorzitter van de Waddinxveense vereniging nog altijd geen genoeg van zijn hobby. „Ik ga zeker af en toe nog eens lekker naar buiten om te vissen." De Waddinxvener legt uit dat 'de vangst' niet het enige is waar het om draait bij vissen. „Het buiten zijn in de natuur is ook erg belangrijk. Het is niet alleen maar naar je dobber Tip Wie van vissen houdt, moet zeker eens op de website van HSW-wedstrijdcommissaris Rinus Reichard kijken: www. nogwatgevangen.nl staren." Zo noemt Van 't Hof 't Weegje als voorbeeld. „Daar kun je in de zomer zomaar 26 verschillende vogelsoorten onderscheiden. Een prachtig stukje natuur." Jeugd De Waddinxveense Hengel sportvereniging richt zich ook op de jeugd. Afgelopen jaar werd er voor de zestiende maal op rij een jeugdviscursus voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar gegeven. Tijdens de cursus komen de deelnemers achtmaal op dinsdagavond samen. Dan krijgen ze onder andere les in visherkenning, het maken van vistuigjes en het respectvol omgaan met de vis en het milieu. Op de af sluitende zaterdag volgt er een wedstrijd/examen waar een diploma en mooie prijzen mee verdiend kunnen worden, De 14- 37 (44-21) 2. Waddinxveen 15-33 (49-21) 15- 33 (42-26) 12-31 (44-12) 14- 26 (32-24) 15- 23 (29-28) 15-23 (25-31) 14-17 (29-33) 14-16 (25-28) 14-14 (31-32) 11. Warmunda, sv 14-13 (28-35) 12. Roodenburg 15-12 (27-35) 13. WSE 15-7 14. GSV 14-2 Door Ton van Bemmel Maar mede gezien het vertoonde spel van de geel-zwarten tegen de club uit Leiden wil trainer Edwin de Bruijn daar absoluut niets over horen. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was de wedstrijd tegen Rood enburg absoluut geen walk over. Sterker nog, Waddinxveen moest alle zeilen bijzetten om de al vroeg in de wedstrijd op gebouwde voorsprong over de eindstreep te tillen. Zonder de vader van een twee ling geworden Richard de Jeu (zoon Dylan en dochter Elin) startte Waddinxveen scherp wat in de tweede minuut re- Linksbuiten Ozcan Ayhan wordt op de huid gezeten door drie spelers van Roodenburg. sulteerde in de openingsgoal. Een pegel van zo'n twintig me ter in de kruising van het ka non Yoeri van der Putten. En de Roodenburgers, nog amper van deze klap bekomen, kre gen in de vierde minuut al 2-0 gepresenteerd en weer was de maker Van der Putten. Wat je noemt een lekker begin. En erg lang hoefden de enthousiaste supporters niet te wachten om zich opnieuw warm te juichen. Want de wedstrijd was koud een kwartier aan de gang of René van der Sluis had de 3-0 al op het scorebord geplant. Individuele klasse WADDINXVEEN - Door zelf met 4-1 van Roodenburg te winnen en alweer een neder laag van concurrent SVLY te gen Floreant, is Waddinxveen naar een gedeelde tweede plaats van de ranglijst geste gen. Waar moet dat heen met succesploeg van Edwin de Bruijn? De supporters kijken al uit naar een boerenkar. Daar reden er zaterdag in Boskoop genoeg van rond! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 FEBRUARI 2009 PAGINA 13 k va«?±zèttefl^ I 1 Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen fcuc.ioHMF PHIUW.HI Al>l N Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn weekbladvoorwaddinxveenê rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Nu kun jij in de huid kruipen van Pluk van de Petteflet en met alle dierenvrienden op avontuur gaan. Er is van alles te beleven in deze kindvriendelijke Nintendo DSgame. Met de DS game Pluk van de Petteflet leren jonge kinderen op speelse wijze beginnend schrijven en rekenen. Ook kunnen ze volop tekenen en meezingen met de liedjes van Pluk. De game is afgestemd op de functionaliteit van de DS en het behendigheidsniveau van jonge kinderen in de leeftijd van 3 tot 7 jaar. Vereniging: op Pluk lijkt wordt beloond met een game. Men kan de foto inzenden tot en met vrijdag 20 maart 2009, o.v.v. naam, adres, e-mail en telefoonnummer en de naam van het Pluk-kind op de foto. Stuur daarvoor een zelfgemaakte digitale foto van een roodharig kind/kleinkind/buurkind of ander klein mens in naar RNG Nieuwsbladen, e-mail: rnc cuwsbl.iden.nl. De grappigste foto of de foto van degene die het meest Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. tl i Het spel is nu exclusief te winnen bij RNG Nieuwsbladen, uitgever van De Alphenaar, De Lekstreek, Alphens Nieuwsblad, Weekblad voor Waddinxveen, Gouwe Koerier, Gouds Nieuwsblad, Woerdens Nieuwsblad en Bodegraafs Nieuwsblad. REGIO - ‘Pluk van de Petteflet’ is het geliefde verhaal van het roodharige jongetje met de felrode kraanwagen, die in het torenkamertje van de Petteflet een nieuw huis heeft gevonden. Iedereen heeft wel van ‘Pluk van de Petteflet’ gehoord, het bekende creatuurtje geschapen door schrijfster Annie M.G. Schmidt. ^eM.O.SchmWO Inzendingen worden eigendom van RNG Nieuwsbladen. Over de uitslag van de wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd. Winnaars worden bekendgemaakt in week 13. Foto’s worden niet geretourneerd. De 5 winnende foto’s worden gepubliceerd in alle uitgaven van RNG Nieuwsbladen. ta

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13