Start bouw Veilig op weg Geen carnaval in Waddinxveen Moment van slikken of stikken nadert Centrumplan vertraagd Deze Week CV-ketel nodig! Tegels... roen. Cr 'Toptitels' sneller in bibliotheek Vraagtekens bij bouwplan Alblas Werkzaamheden Noord- einde zijn begonnen Auto weg na bedrijfsinbraak Jantje Beton Collecte Nic Geers blijft records breken www.silco.nl de gemeente tussen een aantal vaste bezoe- ten Hoven vertelt: „Wij hebben de f boeken kunnen gratis geleend week, waardoor de boeken weer F Rft| 0180-631206 v s 1' BrinkMeijer Particuliere belastingaangifte 2008 Voor particulieren snel en correct verzorgd voor 65,- ind. BTW dinxveen start met een nieuwe gratis dienstverlening: de 'Top- titels'. Bibliotheek De Groene Ve nen selecteert speciaal voor haar Per titel beschikt de bibliotheek over meerdere aantallen. De rijden in overleg met Connexxi- on via een omleidingsroute. De vierkante meters herbestemd, denk bijvoorbeeld aan het voor- We antwoord geven. Ook de hu rende winkeliers, moeten hom of kuit kiezen. Het moment van 1:09,88 min., was l:10,54min. Ook de komende tijd is Nic Geers nog op diverse wed strijden aanwezig en zullen er zeker weer een aantal tijderr worden aangescherpt, zo is de verwachting. GGD adviseertover lucht kwaliteit klaslokalen REGIO - De GGD bezoekt dit winterseizoen zo'n 70 basis scholen in de regio Hollands Midden. Tijdens deze bezoe ken voert de GGD een meting en inspectie uit waarmee ze de luchtkwaliteit in de klas lokalen van de school beoor deelt. De schoolbezoeken zijn onderdeel van het landelijke project 'Verbetering Ventilatie Basisscholen'. Het project is bedoeld om scholen te wij zen op de noodzaak van goed ventileren en om adviezen te geven hoe ze dit zelf kunnen verbeteren. Lees verder op pagina 11 dering van de Commissie Open bare Ruimte een vraag over: „De bewonersvereniging Oostpolder Bel voor een afspraak 0182-698464 autosleutels werden gevonden. Hiermee werd een pick up, een metallic groeneToyota, vanaf het bedrijfsterrein gestolen. De poli tie doet onderzoek en verzoekt getuigen zich te melden via 0900 -8844. ZSILCO van de huurovereenkomsten dan wordt het moeilijker om de detailhandel weg te bestem men." Wethouder Gerts vulde aan: P. VISSER ZONEN Waddinxveen rukt op naar '2' WADDINXVEEN - Door zelf met 4-1 van Roodenburg te winnen en alweer een neder laag van concurrent SVLY te gen Floreant, is Waddinxveen naar een gedeelde tweede plaats van de ranglijst ge stegen. Waar moet dat heen met succesploeg van Edwin de Bruijn? De supporters kij ken al uit naar een boerenkar. Daar reden er zaterdag in Bos koop genoeg van rond! Lees verder op pagina 13 WADDINXVEEN - Van 2 tot en met 7 maart wordt de jaar lijkse Jantje Beton Collecte ge organiseerd; een collecte voor en door het jeugdwerk bij u in de buurt. In Waddinxveen lopen Scouting Sint Victor en Scouting Klimop voor de Jan tje Beton Collecte: 50 procent van de collecteopbrengst is be stemd voor deze collecterende jeugdorganisatie(s). De andere helft van de opbrengst gebruikt Jantje Beton voor speelprojecten in heel Nederland. niet om op zo'n korte termijn nog een andere locatie te vinden. Waardoor er dit jaar geen carna val gevierd werd in Waddinx veen. Geen sleuteloverdracht, WADDINXVEEN - In de avond van woensdag 18 februari of de nacht van donderdag 19 febru ari is ingebroken in een bedrijf aan de Tweede Bloksweg. Men wist in het kantoor van het be drijf binnen te komen waarna er Wachtlijst jeugd zorg bijna gehalveerd WADDINXVEEN - Leerlingen van de Theo Thijssenschool kregen gisteren les van een 'Veilig op weg' team. Een initiatief van Transport en Logistiek Nederland (TLN) Kring van Jonge Ondernemers in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland. Het doel van 'Veilig op Weg' is leerlingen van groep 6 tot en met 8 leren hoe zij om moeten gaan met vrachtauto's en andere grote voertuigen in het verkeer om zo hun verkeersveiligheid te vergroten. De ochtend begon voor de kinderen met een theorieles om daarna met de demonstratie-vrachtauto de theorie in de praktijk toe te passen. Op de foto ervaren de kinderen hoe het zicht is van een vrachtwagenchauffeur; deze kan pas op een afstand van ongeveer zes meter zien of er iemand voor de vrachtwagen staat. Foto:Martin Sharrott kers van het Zuidhonk en le den van de carnavalsvereniging. Twee carnavalsvierders werden uiteindelijk afgevoerd met een ambulance. Na deze in het water tiesten geboekt waarvoor we wel gevallen gala-avond kreeg het bestuur van de carnavalsvereni ging een brief van het Zuidhonk waarin hen medegedeeld werd dat de carnavalsvereniging niet langer welkom was. vereniging. Zij zijn die avond het gevecht begonnen, dat erkennen ze zelf ook, en nu betalen wij de prijs. Eén van de slachtoffers heeft nog steeds problemen. Bo- Het lukte de carnavalsvereniging •vendien zit voor velen de schrik er nog in. Ook hadden we ar- deeltijd aangeboden en vaker ambulante hulp aan gehele gezin geboden. Ten slotte zijn wel 93 woningen verkocht aan Woonpartners Midden-Hol- land, maar de gestelde 60 pro cent is nog niet gehaald. Fortis Vastgoed Ontwikkeling bekijkt nu of er meer woningen in het huursegment kunnen worden aangeboden. Op de vraag van of een startdatum van de bouw op 1 maart 2009 nog mogelijk is, heeft Fortis Vastgoed Ont wikkeling inmiddels als volgt gereageerd: „Er is nog niet vol daan aan de bovengenoemde voorwaarden voor de start van de bouw. Mede door de hui dige marktomstandigheden kan momenteel de conclusie worden getrokken dat een start bouw op 1 maart niet te verwachten is." In een reactie hierop benadrukt portefeuillehouder Dorenda Gerts: „Ook al kan de bouw van het Centrumplan nu nog niet starten, we hebben én houden gezamenlijk het vertrouwen in het project." Lees verder: 'Het moment van slikken of stikken nadert' op deze pagina. Op de gala-avond van de car- wachten bij de afzetting of dat navalsvereniging op zaterdag 31 er verderweg geparkeerd moet januari was het uit de hand gelo- worden. Doorgaand verkeer pen. Hoewel het heel gezellig be- wordt omgeleid. Ook de bussen gon. Eerder die avond had Care for Family uit handen van de Waddewokkels de Gouden Wok- actuele dienstregeling is te vin- kei en een cheque ter waarde van den op www.connexxion.nl, bij duizend euro ontvangen voor 'Omleidingen'. hun werk. Later op de avond ont- De provincie probeert het onge- stond er echter een handgemeen mak tot een minimum te beper ken. Toch kan niet alle hinder voorkomen worden, de provin cie vraagt daarom ook om be grip voor de tijdelijke overlast. De volgorde van de werkzaam heden aan de overige gedeelten van het Noordeinde wordt later bekend. De provincie informeert hierover op haar website www. n455.nl. In de Realisatieovereenkomst tussen de gemeente Waddinx veen en Fortis Vastgoed Ontwik keling worden twee voorwaar den gesteld aan de start van de bouw. Het beschikken over een onherroepelijke bouwvergun ning is een eerste voorwaarde voor Fortis Vastgoed Ontwik keling. De tweede voorwaarde betreft de voorverkoop en voor verhuur van ca. 60 procent van de bebouwing binnen de bouw locatie. Aan beide voorwaarden is op dit moment niet voldaan. De gemeente heeft inmiddels wel de bouwvergunningen eer ste en tweede fase verleend. Bij de rechtbank is echter beroep aangetekend tegen de bouwver gunning eerste fase. Dat bete kent dat de bouwvergunning nog niet onherroepelijk is en er gewacht wordt op de uitspraak van de rechter. Daarnaast is het proces van voorverkoop en voor verhuur vertraagd, mede door de sterk verslechterende economische omstandigheden. Medio 2008 Het stoort mij wel dat er op het allerlaatste moment sprake is van een nieuw plan. Als Bouw fonds Rabo dit met ons wil be spreken dan moet dat heel snel gebeuren. Ik ben niet van plan nog heel lang na te denken over een alternatief plan. Maar ik zeg op voorhand, er kan geen sprake zijn van alleen maar koopwo ningen op deze locatie." (06)54356665 www.de-rioolontstopper.nl WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse zwemmas- ter Nic Geers (Van Uden de Gouwe) heeft in de afgelopen weken weer een aantal records in zijn klasse 70+. Zo won hij de 1500m vrije slag in Wil- helmshaven( D.),tijdens inter nationale zwemwedstrijden scherpte tevens daarbij het Ne derlandse Record op die 1500m. vrije slag aan met l,97sec. naar 23:47,22min. Een week later in het Brabantse Hoogerheide werd hij weer 1ste op de 100 en 50meter vrij slag en verbeterde tevens beide NMR 70+ en zette ze bij de 50m op 31,02sec., was schuld ook niet. Het is een sa- 31,56sec. en bij de 100m op menloop van omstandigheden waar we verder niks aan kunnen veranderen." REGIO - De wachtlijst voor jeugdzorg in Zuid-Holland is in één jaar tijd bijna gehalveerd. Wachtten er op 1 januari 2008 nog 584 kinderen op jeugdzorg, op 1 januari van dit jaar waren dat er nog 333. De daling is in gezet doordat Zuid-Holland ex tra jeugdzorg inkoopt. Dit doet de provincie met eigen geld en met geld van WADDINXVEEN - De bouw van het Centrumplan in Waddinx veen kan nog niet starten. Er is een aantal redenen voor de ver traging. Allereerst speelt de kredietcrisis een rol. Daarnaast zijn de inmiddels verleende bouwvergunningen eerste en tweede fase nog niet onherroepelijk en is het proces van voorverkoop en voorverhuur vertraagd. WADDINXVEEN - De oude ge- vertelde mij dat zij nieuwe plan- bouwen van Alblas worden mo- nen gezien hebben waarin geen menteel gesloopt - het meeste is huurwoningen zijn opgenomen, inmiddels tegen de vlakte ge- klopt dit?" gaan. Op de vrij gekomen ruim- Wethouder Dijksterhuis: „Ik te zullen woningen gebouwd weet niet van een nieuw plan worden. Mevrouw Van de Berg waarin sprake is van alleen (PvdA) stelde hier in de verga- koopwoningen. Ik weet wel dat de nieuwe ontwikkelaar, Bouw fonds Rabo, verzocht heeft om een gesprek over een ander plan. Mevrouw Van Went (D66) stel de een vraag over de stand van zaken met betrekking tot de onderhandelingen met de win keliers. Wethouder Dijksterhuis „We hebben al een groot aantal antwoordde: „Duidelijk mag zijn dat we met de ontwikke laar overleggen en met de eige- malige Keukencentrum. naren van de huidige Passage, stemmen bij voorkeur weg van worden. De uitleentermijn is één We moeten een aantal vierkan- uit de Passage. Aan de winke- te meters weg bestemmen en leigenaren zijn voorstellen ge- sneller beschikbaar zijn voor de een deel daarvan zijn eigendom daan. Zij moeten rond deze tijd van Achmea. Daar ligt dus een sleutel. Als de eigenaar niet meewerkt met de ontbinding onze verplichtingen moeten na komen." Lizet Biesheuvel, medewerker geen boerenbruiloft en geen ge- van het Zuidhonk zegt in een re- handicaptencarnaval dus. Lizet actie: „Het carnaval is geen eigen Biesheuvel: „Wij hebben er wel activiteit van het Zuidhonk. Nu rekening mee gehouden dat het Waddewokkel-voorzitter Marin het uit de hand gelopen is, heeft kort voor carnaval was, maar wij ons dat doen besluiten om er he- konden er ook niks op verzinnen. Ze klaverjassen altijd in de Hoge Noot [gebouw muziekvereniging Concordia, red.] misschien had den ze daar wel terecht gekund?" De Waddewokkels zijn uiteinde lijk uitgeweken naar Montfoort, om zich daar aan te sluiten bij de optocht. Binnenkort bestaat de slikken of stikken nadert."’ carnavalsvereniging twintig jaar. De heer Peters (WeWa) reageer- Begin november starten fees- de: „Anderhalve maand gele- telijkheden. Maar voor die tijd den zei u in een interview in moet er wel een nieuw thuishonk de krant [Weekblad red.] 'wij gevonden worden, gaan er voor'. Ik hoor nu terug houdender geluiden." Gerts: „Wij zijn nog steeds heel enthousiast over het centrum. Wij zijn er klaar voor. Fortis is nu aan zet." Dijksterhuis: „We moeten toch in de pers niet uit stralen dat we er niet enthousi ast over zijn?" Gerts: „Wij be grijpen uw ongerustheid maar wij hebben ons werk gedaan." WADDINXVEEN - Dit jaar werd er in Waddinxveen geen car- vaste gasten van het Zuidhonk lemaal mee te stoppen." Dat het naval gevierd. Als gevolg van een vechtpartij eind januari, was altijd gedoogd bij onze bijeen- handgemeen buiten de schuld carnavalsvereniging 'De Waddewokkels' niet langer welkom komsten, ook al hebben ze zelf van de vereniging begonnen is, in het Zuidhonk. Een nieuwe locatie werd op korte termijn niet geen connectie met de carnavals- ontkent ze niet. „Maar het is onze gevonden, waardoor de vereniging na bijna twintig jaar Wad- dinxveens carnaval uit moest wijken naar Montfoort. volgende klant. Geïnteresseer den kunnen zich uitgebreid in formeren over het actuele titel- aanbod middels onze website www..bibliotheekdegroeneve- nen.nl .Hier vindt u een link naar de website www.toptitels.nl. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland start met ingang van deze week met onderhoudswerkzaamhe den aan het Noordeinde tussen het rijk. Hiermee Boskoop en Waddinxveen. Als kunnen de jeugdzorgaanbieders eerste is het gedeelte tussen ro- Trivium (Dordrecht), Stek (Gou- tonde Snijdelwijk en de Wadde da), Cardea (Leiden) en Horizon aan de beurt. De totale duur van (provinciaal) aan meer kinde- het onderhoud bedraagt ruim ren en jongeren zorg verlenen, vier maanden, uitgaande van Ook de efficiëntere werkwijze gunstige weersomstandigheden, van de jeugdzorgaanbieders Er wordt gewerkt op werkdagen draagt bij aan de wachtlijstda- tussen 7.00 uur en 18.00 uur, ling. Zo worden, waar moge- maar de afzetting blijft 24 uur lijk, daghulpprogramma's in per dag van kracht. wordt Bestemmingsverkeer kan wo- het ningen en bedrijven blijven be reiken. Daarbij kan echter wel is in Zuid-Holland na jarenlange enige hinder optreden, bijvoor- forse groei van de vraag naar beeld doordat men even moet jeugdzorg, in 2008 sprake van een afvlakking. Bestrijding van de wachtlijsten is een van de speerpunten van de provincie in deze collegeperiode. Gedepu teerde Staten hebben ervoor ge kozen om niet alleen extra geld in te zetten voor meer jeugdzorg, WADDINXVEEN - Vanaf 27 maar ook om te voorkómen dat februari staan bestsellers sneller jongeren in de jeugdzorg terecht op de planken in de vestigingen komen. Dit doet de provincie via van Bibliotheek De Groene Ve- gemeenten die ervoor zorgen dat nen. Ook de bibliotheek in Wad- jongeren met problemen in een vroegtijdig stadium worden ge signaleerd en geholpen. Als dat tijdig en adequaat gebeurt kan voorkomen worden dat jongeren publiek toptitels. hulp nodig hebben van de speci alistische jeugdzorg. www.tegelgereedschap.nl 4 58e JAARGANG NR.3145 WOENSDAG 25 FEBRUARI 2009 .ALOPLAGE REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 220.000 EXEMPLAREN Ti :uHu-eiing Nefit-deaJer/Lid van UNETO-VNI Xhlllil'ilcmil k - Laminaat B (i'inlijHcn r ll'iin’it binnen - buiten- I ONDERHOUD I ALLE MERKEN APK-KEURINGEN I DESKUNDIG I ADVIES Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 - 1010107 (10 eurocent p.m.) Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 infoiffmeufinlerieur.nl Zelenbuizen Tel. 0180-632703 Fax 0180-328434 Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Telefoon: 0182-616878 'erkexd Auto snelservice het snelle en persoonlijke adres voor: /Auto\ snelservice Coenecoop 397, Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag Vm vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) INTERIEURS Centrale verwarmings- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN Weekblad voor add inx veen Door Carina Bergman OPLAGE 1S.750 EXEMPLAREN Ravenhorst DE RIOOLONTSTOPPER RIOOLONTSTOPPING RIOOLVERNIEUWING CAMERA-INSPECTIE RIOOLDETECTIE ROOKDETECTIE 24 uur Service 7 dagen per week persoonlijke benadering brede kennis goede service Juiste prijefkualiteite- verhouding vrijblijvende offerte Bezoek ook onze website www.men_ftnterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een pottende inrichting uit te zoeken, in ont advietcenlrum of bij u thuit. WINDOW FAIHIONS Door Carina Bergman NIEUW: alles voor de tegelzetter: t

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 1