Op zoek naar voorouders Feel Green in Waddinxveen Met de trein naar Gouda ZO VADER, ZO Reünie op oude vertrouwde locatie ||gp Wvi Curves steunt Care for Family 'Voor ons is het eigenlijk Zo zoon, zo vader' Start onderzoek fusie Verzekering voor vrijwilligers L Door Ruud Groot Marnix Dijkstra van hoveniersbedrijf Feel Green. Foto: Martin Sharrott Fred Platteschorre en zijn zoon Marlijn. hoog met pensioen ging. blijven." kers verbonden, waarvan zo'n twintig vrijwilligers. Zij kun- fietsten zowel leerlingen als do centen druk heen en weer tus sen tisch, wel enerverend. Dat heeft ruim twee jaar geduurd en in 1976 werd het nieuwe gebouw geopend. Creativiteit In de bibliotheek is een speci ale ruimte als Historisch Ont- moetingpunt ingericht waar ook veel naslagwerken voorhanden is. Tijdens de workshop Gene- of meerdere keren worden her haald. De samenstelling van de Breeman, Ruud van Zwieteren, Eveline Zandee, Edwin Paalvast Katja Kuper. Daarnaast denkt WADDINXVEEN - In het winterse landschap wordt dikwijls verlangend uitgekeken naar de eerste krokussen en sneeuw klokjes. Eigenlijk geldt dat in gelijke mate voor het nieuws dat ons dezer dagen via de media bereikt. Tussen al de sombere hedendaagse informatie over de kredietcrisis en de recessie zoekt men graag naar een positief bericht. Het is dan ook pret tig om nieuws te kunnen melden over een jonge hovenier die een grote stap waagt. Die in het begin van dit jaar zijn eigen zaak opstartte onder de toepasselijke naam 'Feel Green'. Hij durft het aan, ook in een periode die ondernemers niet gunstig gezind lijkt. Door Fred Spoor Het gaat over Marnix Dijkstra, die in januari zijn eigen een mansbedrijf begon als specialist in tuininrichting. In zijn kleine, maar smaakvol ingerichte, wo ning langs de Gouwe aan de Noordkade vertelt hij met veel plezier en enthousiasme hoe hij Nooit spijt gehad? Fred: „Helemaal niet. De horeca heeft mij altijd al getrokken. Ik had met avondcursussen ook al de benodigde diploma's ge haald. En toen Martijn met dit idee kwam hoefde ik echt niet te twijfelen, ik had er meteen zin in en het plezier is ook altijd gebleven." Waarom zijn jullie al na zeven jaar een tweede zaak gestart? Martijn: „We wilden een bredere Wie neemt nu de beslissingen? Fred: „Dat doen/ we samen." basis. Want vanuit de zaak aan de Willem de Rijkelaan verzor gen we naast het cafetaria ook de bedrijfscatering en de par tyservice." Fred vult aan: „Om dat Martijn bij de start van ons bij haar langs. En daarnaast zien we elkaar ook in het weekend nog regelmatig. Alleen samen op vakantie is er niet bij, want de Naam bedrijf: Cafetaria - catering De Bulldog Eigenaar: Fred en Martijn Platteschorre Adres: Kon. Wilhelmina- plein en W. de Rijkelaan Verkoopt/maakt/levert: Ca feta ria, bed ri j fscatering en partysen ice Jullie zien elkaar de hele dag. Komen jullie privé ook nog bij- elkaar? Martijn: „Wat dat betreft ben ik een zwager die een website voor hem bouwt (www.feelgreen.nl en een schoonvader die opslag ruimte beschikbaar stelt, popelt Marnix om in de regio aan de slag te gaan. „Mijn eerste gro tere opdracht heb ik al achter de rug, maar dat was in Friesland", grinnikt hij. „Maar wat mij be treft liever een beetje dichterbij. Dat spaart heel wat transport en voorrijkosten en zolang ik als eenmansbedrijf werkzaam ben, hou ik het kostenplaatje voor mijn nieuwe klanten graag in het oog." Marnix Dijkstra is bereikbaar via zijn mailadres marnix.dijkstra@feelgreen.nl of op zijn telefoonnummer 0182 74 21 89, dan wel mobiel op 06 46 18 83 90. Hoe is het dan allemaal begon nen? „Eigenlijk is het bij ons nou pre cies andersom gegaan, als ge woonlijk" zegt de 54-jarige Fred Platteschorre. „Ik was al zes entwintig jaar in dienst van de douane toen Martijn, die een op leiding op de hotelschool volgde, stage liep bij restaurant Bibelot en daarnaast in deze cafetaria hielp bij de vorige eigenaar." Martijn: „Toen de eigenaar van dit cafetaria mij vroeg of ik het wilde overnemen, besprak ik dat natuurlijk eerst thuis met mijn ouders. Vader zei toen: 'wil je dat echt, jongen? Ja, nou dan doen we het samen." En zo werd Martijn de jongste ondernemer van Waddinxveen en ruilde ik zesentwintig jaar geleden de douane in voor het ondernemer schap in de horeca", vult Fred aan. „Steeds meer mensen krijgen meer vrije tijd en vinden het leuk om onderzoek te doen naar hun afkomst. Het streekarchief gemeenschappen over de hele wereld. Curves Waddinxveen geeft nieuwe leden de kans om van 2 tot en met 14 maart lid te worden zonder begeleidings- kosten te betalen in ruil voor een tas met niet bederfelijke levensmiddelen. Door gratis lid te kunnen worden helpt en ideeën te mogen err kunnen uitvoeren. Nu is het zover en ik heb er heel veel zin in." Hij vervolgt: „Er is een zekere trend zichtbaar in de aanleg van tuinen, je ziet steeds meer steen, als tegels, keien en rots partijen. Maar mijn hart gaat nog steeds onverkort uit naar beplanting. Er zijn zoveel mo gelijkheden om daarmee een onderhoudsvriendelijk geheel te creëren waar het plezierig is om naar te kijken in alle sei zoenen. Het is mijn keuze om te gaan voor kwaliteit en duur zaamheid met respect voor de milieunormen zoals het gebruik van biologische meststoffen en gecertificeerd hardhout." Met wat hulp van familieleden zoals een grote groep oud-leerlingen en -leraren actief mee en zal zich tijdens de reünie inspannen om die Jot een succes te maken. Het is tenslotte niet voor niets een samenwerkingsschool! Wat te verwachten? Swingende muziek uit de jaren-70 en -80, veel beeld materiaal uit die tijd, goed eten en drinken, natuurlijk veel oud- leerlingen en -docenten en uiter aard een aantal verrassingen. werd de eerste paal geslagen en Hoe ziet de toekomst er uit? Fred: „Mijn vrouw en mijn schoondochter hebben ons dit weekend verrast met een leuk voor het 10-jarig bestaan, een tijdje doorgaan want elke dag is even leuk." WADDINXVEEN - Curves Wad dinxveen (sportschool) doet in maart mee met de vijfde jaar lijkse' Curves Voedselactie' om de lokale voedselbank Care for Family te helpen. Wereldwijd •wordt door Curves al voor de elfde keer voedsel ingezameld. Door de Curves Voedselactie werd de laatste vijf jaar geza menlijk bijna 25 miljoen kilo deze promotie vrouwen zowel voedsel geschonken aan lokale, hun gewicht als uitgaven onder Piepenbroek. Hoewel de laatste jaren er wen genealogisch onderzoek, zijn de mannen die zich hiermee be de Groeneweg in zighouden nog altijd ver in de meerderheid. Volgens de work- Het is dus een echt familiebe- veel bedrijven tot onze vaste drijf geworden? „Jazeker", zegt Fred. „Mijn echt wel een beetje een moeders- vrouw Corina is onze drijvende kindje, want ik ga elke dag even kracht achter de schermen, want die doet de administratie en de boekhouding." Martijn: „En mijn vriendin Roos werkt ook mee en daarnaast hebben we nog een bedrijfscatering moet altijd open Martijn: „In het (begin had ik aantal parttimers in dienst." WADDINXVEEN - In het Historisch Ontmoetingspunt (HOP) deze workshop zeker nog één in de bibliotheek werd vorige week woensdag de eerste work shop Genealogie gehouden. Het aantal aanmeldingen voor deze workshop is zo groot, dat deze later nog zeker zal worden deelnemers bleek zeer divers, herhaald. De workshop geeft inzichten in de technieken van het Zo bleek dat de ene deelnemer al opzetten van een goede stamboom en opent mogelijkheden om de gewenste informatie te vinden. WADDINXVEEN - Het onder zoek naar de mogelijkheden om de voetbalverenigingen WSE en Waddinxveen als één fusievereniging op de Sniep voort te zetten, kan starten. Vorige week woensdag heeft de raad ingestemd met het vrijmaken van een krediet hiervoor. De VVD en WeWa stemden tegen. Deze fracties zijn van mening dat de beide verenigingen volgens eerde re afspraken naar Centraal Voetbalpark 't Suyt moeten verhuizen, net als Be Fair. De VVD stelde bij monde van de heer Visscher: „De optie van de Sniep is niet goedkoper maar lijkt goedkoper. Anders waren wij er ook voor." De WeWa-fractie bij monde van mevrouw Windrich wees nog een keer op de gevolgen van de vestiging van een voetbal vereniging ten opzichte van het nieuwecentrum. „Het centrum ligt daardoor straks op een eiland." ik deze workshop als heel nuttig ervaren. Ik vond het leuk en je waar ik weer verder mee kan. Bovendien geeft deze workshop een duidelijk inzicht Ladies hoe de archieven van de Burger en het bevolkings- al jaren lang met plannen voor een eigen zaak rondliep. „Na mijn opleiding aan de tuin bouwschool heb ik zo'n tien jaar voor bazen gewerkt, zowel in Boskoop als in Leimuiden. Met altijd in mijn achterhoofd het plan om ooit op eigen benen te gaan staan, mijn ontwerpen controle te houden. Tegelijker tijd helpen ze de mensen in hun eigen omgeving die dit het het hardst nodig hebben. Anderen die graag een donatie willen doen kunnen de hele maand maart, tijdens de ope ningsuren (8.30-12.00 en 16.00- 19.00) van maandag tot en met vrijdag, niet bederfelijke etens waren bij Curves langsbren- gen. Zaterdag 16 mei vanaf 20.00 uur gaat het los. Er zijn al veel aan meldingen binnen op http://samenwerkingsschool.hyves.nl/ Er kan een beperkt aantal mensen in de school, dus vol is vol. U kunt zich aanmeleden via Hyves of e-mail katjakuper@kpn- planet.nl Ook sponsors zijn nog welkom, dus wilt u als bedrijf 550 goedopgeleide dertigers en veertigers bereiken, benader de reüniecommissie dan vooral. Wees erbij op 16 mei! WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen vindt vrijwilligers werk erg belangrijk. Vrijwilligers zijn onmisbaar in de samenle ving. De gemeente wil de vrijwil ligers en vrijwilligersorganisaties die actief zijn in Waddinxveen ondersteunen en heeft daarom twee verzekeringspakketten af gesloten. Hiermee worden even tuele risico's dje het vrijwilli gerswerk met zich meebrengt zo goed mogelijk afgedekt. De verzekering is bedoeld voor de vrijwilliger die in organisa torisch verband niet verplicht en onbetaald werk doet. Vrijwilli gers zijn daarmee kosteloos ver zekerd bij ongevallen, schade aan persoonlijke eigendommen, aan sprakelijkheid en rechtsbijstand. Alle vrijwilligers zijn verzekerd ongeacht hun leeftijd, bij eenma lige activiteiten, geen minimum aantal uren en ook bij kerkelijk werk, school- en buurtactivitei- ten. De verzekering geldt niet voor vrijwillige brandweermensen en vrijwillige politiemedewerkers. Voor hen is er een speciale rege ling en voor scholieren die een maatschappelijke stage doen. Zij zijn via de school verzekerd. De verzekering geldt ten dele voor mantelzorgers. Zij worden niet beschouwd als vrijwilliger. Dit hangt samen met de persoonlijke relatie tot degene die zij verzor gen. Voor vrijwillige vervangen de mantelzorgers (respijtzorgers) geldt de verzekering wel. Alle vrijwilligers in Waddinx veen zijn vanaf 1 maart 2009 verzekerd. Vrijwilligers hoeven zich niet aan te melden of te regi streren. Vrijwilligers en vrijwil ligersorganisaties kunnen meer informatie krijgen bij de gemeen te Waddinxveen, mevrouw E. Bauhuis op 624860 (op maandag, dinsdag en donderdag). De stich ting Vrijwilligerswerk Waddinx veen, mevrouw M. Uitbeijerse op 601729 (op dinsdag telefonisch spreekuur). 'Tijd voor een reünie!' De laatste reünie van de Sa menwerkingsschool dateert van november 1993, en die vond niet Als leerling en leraar heb je op plaats in school zelf, maar op zo'n school het gevoel dat je een locatie in Boskoop. De reü- aan iets nieuws begint en dat niecommissie is blij dat het dit is natuurlijk opwindend. In- keer op school kan: 'Je wilt ge- middels is de school een brede woon met elkaar praten waar je scholengemeenschap gewor- dat vroeger ook deed. Bij elkaar Maar voor veel mensen bestaat hiervoor nog steeds een drempel, terwijl iedereen van gehouden, zijn er nog ruim harte welkom is en men gewoon twintig belangstellenden die op krijgen waarmee ze direct aan vrij in en uit kan lopen", zegt een.wachtlijst staan. Daarom zal de slag kunnen, gaan. dertig jaar bezig was en met de stamboom van 'vaderskant' was gekomen tot 1764 en van 'moe derskant' tot 1420, terwijl een wel steeds meer vrou- andere deelnemer nog helemaal De workshop Genealogie wordt wen belangstelling krijgen voor moet beginnen. Peter Verwoerd georganiseerd door het streek- genealogisch onderzoek, zijn de is ook al vele jaren bezig met archief Midden-Holland, dat is mannen die zich hiermee be- het opzetten van een stamboom gevestigd aan de Groeneweg in zighouden nog altijd ver in de en is inmiddels al gekomen to Gouda. Jac Piepenbroek is als meerderheid. Volgens de work- 1610. „Ondanks dat ik al een educatief medewerker sinds 1991 shopleider komt dit omdat man- hele tijd bezig ben waardoor je nen meer emotionele gevoelens aardig de weg leert kennen, heb hebben bij het zoeken naar de stamhouders. Om toch de vrou- WADDINXVEEN - „Een treintje ging uit rijden van Amsterdam naar Rotterdam!", zingen de kleuters van de TheoThijssenschool wanneer ze de school verlaten. Afgelopen donderdag 26 fe bruari maakten de leerlingen een treinreisje naar Gouda. Dit in het kader van het schoolproject 'Vervoer'. Om half tien stonden de kinderen op het perron in Waddinxveen. In Gouda werden ze opgevangen door drie medewerkers van de NS. In Gouda mochten zij een kijkje nemen in een lege bestuurscabine en kregen ze een rondleiding op het station. Foto: Martin Sharrott Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinxveen elke week zo'n bijzonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Fred Plat teschorre en zoon van De Bulldog. Tekst: Ruud Groot Foto: Riekelt Bezemer Wanneer zijn jullie begonnen met het cafetaria? „Afgelopen weekend was het precies tien jaar geleden, dat we onze eerste cafetaria aan het Ko ningin Wilhelminaplein zijn ge start", zegt de 27-jarige Martijn Platteschorre. nog wel eens andere visie. Je bent jong en denkt dan alles beter te weten en hoewel het wel eens botste waren we het over de catering samen snel eens. Korte feestje tijd later had ik wel door dat die Ik wil voorlopig nog zo wel bedrijf nog geen rijbewijs had, 'ouwe' het toch niet zo verkeerd zijn we begonnen met een af- zag en nu gaat alles prima en haalservice door middel van een overleggen we en komen er al- mailing bij de bedrijven in de tijd samen uit." Coenecoop. Nu hebben we ook de bezorgdiensten en mogen we klanten rekenen. En door de in middels alom bekende kwaliteit neemt onze klantenkring nog altijd toe." verbonden aan het streekarchief en geeft voorlichting over het opzetten van een stamboom en de mogelijke plaatsen en metho- wen hierbij meer betrokkenheid krijgt tips den om de gewenste informatie te geven, organiseert streekar- te vinden. Aan het streekarchief chief Midden-Holland op zater- zijn ongeveer veertig medewer- dagmiddag 7 maart een day, waar onder andere speciale lijke Stand aandacht zal worden geschon- register in elkaar steken", aldus nen de bezoekers helpen bij het ken aan genealogisch onderzoek Verwoerd. zoeken naar de juiste gegevens, in de. vrouwelijke lijn. Historisch Ontmoetingspunt Voor de workshop Genealogie kan hierbij heel goed helpen bleek in Waddinxveen veel be- alogie behandelt Piepenbroek en biedt erg veel informatie, langstelling, want naast de elf naast de vele informatiebronnen deelnemers van de workshop ook de technieken om een goede hoge die vorige week woensdag Werd stamboom op te zetten, waarbij gehouden, zijn er nog ruim de deelnemers modellen mee- Vervolg van voorpagina. den en bestaat het vak KGL al komen op de oude vertrouwde De eerste rector was de heer lang niet meer. Creativiteit en locatie. Dus we zijn heel erg blij Maarten Verhoog, die zijn school eigen initiatief zijn wel continue dat de school hieraan meewerkt.' snel zag uitgroeien tot een bloei- factoren gebleken. Tekenen en 1988 is overigens geen willekeu- end onderwijsinstituut. In 1974 handvaardigheid zijn nog steeds rig gekozen eindjaar van reünie: eindexamenvakken, leerlingen het is het jaar dat de heer Ver- terwijl de school werd gebouwd, organiseren zelf hun feesten en de TC (Technische Club) zorgt De organisatie is in handen van als vanouds voor professioneel een aantal oud-leerlingen: Edwin de noodlokalen. Niet prak- licht en geluid. Goede tradities zetten zich vanzelf voort. ara» 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 MAART 2009 PAGINA 9

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 9