Dokter Siemons neemt afscheid Netwerkorganisatie pakt eenzaamheid ouderen aan T Duo Siemons Van Heel na 28 jaar gescheiden Doorduyn Seniorenmode gaat voor kwaliteit Dag van de Preventie if i Gesproken gemeentegids Fietscrossbaan Joodse Paasgebruiken Kinder- kledingbeurs Gospel workshop Bingo in 't Zuidhonk Boomfeestdag Dierendal Fototentoon stelling Afsluitingen N219 Kinderexpositie Stoere Maatjes stopt ’•'X Door Carina Bergman Natuurlezing IVN Foto: Riekelt Bezemer WADDINXVEEN - Het Zuid- voor vrouwen én mannen. Door- Foto: Marieke Markus Het team van Doorduyn Seniorenmode. Wanneer neemt u de stap voor ten om daar in de toekomst een traditie van te maken. Zij tonen WADDINXVEEN - Op 28 maart neemt dokter Siemons afscheid als huisarts. Hij kijkt terug op een carrière van ruim 37 jaar als huisarts in Waddinxveen, waarvan 28 jaar samen met collega- zonder Dag van de Preventie." Arie Pieter van Dijk vervolgt: avond een bijeenkomst plaats vinden voor detaillisten en on dernemers. Aandacht wordt dan patiënten denken veel meer zelf mee, en dat is fijn, en ze hebben andere vragen. Vroeger was het: je hebt iets en je gaat naar de dat ophield maar later dacht ik wel eens: hoe had ik het allemaal willen doen? We hebben meer REGIO - Rokken, blouses, broe ken, vesten en jasjes. Doorduyn Seniorenmode uit Bodegraven gemeente niet bekend om wie het gaat. Naast het herkennen van de eenzaamheid is het belangrijk om deze mensen te helpen, zodat de eenzaamheid afneemt, aldus de gemeente Waddinxveen. Volgens wethouder Doreanda Gerts vormen ouderen 'een groep er zijn nog vier goede redenen bij gekomen om het rustiger aan te doen: onze kleinkinderen in Gro ningen en Almere. Die hopen we vaker te bezoeken." Het echtpaar Siemons ziet er ook naar uit om in Bodegraven werden gehouden, trokken maar liefst meer dan vier honderd senioren." Doorduyn Se niorenmode is te vinden aan de Overtocht 23 in Bodegraven. De winkel is geopend op woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot tot 16.00 uur. Een deel van de col lectie is ook op internet te vinden: WADDINXVEEN - In gebouw Lieftink MOERKAPELLE - Letty Adelaar vertelt woensdag 18 maart over de Joodse Paasgebrüiken in Dorps huis op Moer in Moerkapelle. Ze zal uitleggen wat voor gebruiken en voorwerpen horen bij het Pe sach feest. Het publiek kan proe ven van een aantal recepten. De lezing begint om 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. In het Weekblad voor Waddinx veen van 4 maart jl. werd in het openingsverhaal gemeld dat de heer Peters van Weerbaar Wad dinxveen een crossbaan op de centrumlocatie wil vestigen. Dit als mogelijk alternatief tegen ver paupering van het terrein. De heer Peters doelde hiermee na drukkelijk op een fietscrossbaan. hebben de jeugdige cursisten al naar gelang hun leeftijd en inte resse Receptie Het afscheid op 28 maart gaat niet ongemerkt voorbij. De ruim vijfduizend patiënten uit de praktijk van Siemons Van Heel hebben inmiddels een uitnodiging gekregen voor een receptie in restaurant Bibelot. Om de wachttijden zo kort mogelijk te hou den is gekozen voor een spreiding op basis van achternaam. De heer Ververs van Bibelot benadrukt: „Laten mensen niet wachten tot de laatste tien minuten om de drukte te vermijden, want elk heel uur wordt weer een nieuwe groep verwacht." Voor wie een afscheidscadeau wil geven, doet het echtpaar Siemons de sug gestie om een gift over te maken naar rekeningnr 68.19.75.679 tnv G. Siemons onder vermelding van Artsen zonder Grenzen. „Daar hebben wij een zwak voor. Deze mensen zetten zich belan geloos in, met gevaar voor eigen leven." euro. Wie zichzelf wil opgeven, kan mailen naar lindaenadhof- naam en adres vermelden. Voor meer info: 0182-691725,0182-611413 en www. blackgospelwaddinxveen.nl. kan men deze inleveren. De in name van kleding vindt plaats „Daar is iedereen, particulier of ondernemer die dag van 14.00 tot 19.00 uur welkom om ken nis te nemen van de veelheid aan preventieve mogelijkheden ver schillende manieren worden en staan. „Een goede pasvorm is daarbij onontbeerlijk. Daarnaast vinden we een persoonlijke be nadering van de klant belangrijk. Dat bereiken we door onder meer modeshows te geven voor het pu bliek. De shows die deze week WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van Boomfeestdag wordt door vrijwilligers van kinder boerderij Dierendal in Waddinx veen op woensdag 18 maart een speurtocht gehouden voor de ba sisscholen. Kinderen vanaf 5 jaar kunnen onder begeleiding aan deze activiteit meedoen. De mid dag is van 14.00 tot 15.30 uur. bevinden zich onder meer een advocaten-, accountants- en een assurantiekantoor, een brand en inbraakpreventiebedrijf, een arbodienst, een leverancier van Mijn vrouw belde dat de hefbrug niet open mocht en dan reden we in vijf minuten naar het ziekenhuis. WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - De Beijerinklaan, de beide parallelwegen, de Bredeweg en afrit 10 Waddinxveen op de A12 (vanuit Gouda) worden in het weekend van 14 en 15 maart afge sloten. Dit is nodig voor de aanleg van de N219 Omleidingsweg Ze venhuizen. De afsluitingen gaan in op vrijdagavond 13 maart om 20.00 uur; de afsluiting van afrit 10 vanaf 22.00 uur. De afsluitingen worden uiterlijk maandagochtend 16 maart om 05.00 uur weer op geheven. Toerit 10 richting Den Haag en Groente- en Fruithandel Van der Spek blijven via de on derdoorgang A12 (vanuit Moor drecht) bereikbaar. Ter plaatse zijn omleidingroutes aangegeven. Tijdens de afsluiting worden ver schillende werkzaamheden uit gevoerd op de aansluitingen van 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 de nieuwe en de huidige wegen, zoals het aanbrengen van geleide- en scheidingsbanden en nieuw www.doorduyn-seniorenmode.nl asfalt. Vanaf maandag 16 maart en de webwinkel: www.senioren- kan het verkeer gebruik maken mode.nl. Voor meer informatie: van de nieuwe verlegde Bredeweg 0172-650871. (ten noorden van de A12). WADDINXVEEN - Tot en met 16 maart wordt in gebouw Kreater werk geëxposeerd van van hebben achttien weken fotogra- Pieter van Dijk van ap-art.net fieles gehad. De expositie is te (communicatieadviesbureau) bezichtigen tijdens de openings- over hun plannen. „Laten we tijden van Stichting Vonk. Voor beginnen met de locatie waar- meer informatie: Stichting Vonk, 220.000 inwoners." Nog steeds is de praktijk aan de Mozartlaan voor ernstige situaties bereikbaar. „Zowel van Heel als ik zijn ouder wetse huisartsen die vinden dat dit bij het vak hoort. Je hebt zulke intensieve contacten met mensen, dat kun je niet overdragen. Je staat als huisarts dichtbij de kern van het leven van mensen. Je mag heel diep in de keuken kijken. Dat is aan de ene kant reden voor dankbaarheid maar noopt ook tot zorgvuldigheid. Je weet heel veel van mensen." Dokter Siemons stopt nu, op 63ja- rige leeftijd, omdat hij en zijn vrouw het graag wat rustiger aan willen gaan doen. „Ik maak nu nog werkweken van zo'n vijftig tot zestig uur. Als je wat ouder wordt, merk je dat je meer tijd no dig hebt om weer op te laden. En die via de Wmo extra wordt be licht'. Behalve dat bekend wordt wie eenzaam is, is het ook essen tieel dat de persoon zelf geholpen wil worden. Ouderen kunnen zich melden bij het Zorgloket van de gemeente. Dat kan ook iemand namens deze ouder zijn, bijvoor beeld een familielid of kennis. De medewerker van het Zorglo ket gaat samen met de persoon kijken waar behoefte aan is en welke activiteiten hierbij passen. Het kan ook zijn dat er activitei ten ontwikkeld moeten worden. Soms is een eenzaam persoon bij meerdere organisaties al be- WADDINXVEEN - De gemeente gaat samen met welzijn- en zorginstellingen eenzaamheid bij Waddinxveense ouderen aanpakken. Het is de bedoeling om eenzaamheid bij hen te herkennen en hen passende activiteiten aan te bieden. Om dit te bereiken is een signaleringsnetwerk opgericht waaraan verschillende partijen, zoals Woonpartners, het Zorgloket, en maatschappelijk werk meedoen. Het college heeft onlangs het plan van aanpak vastgesteld. aanbod." gebouw Kreater. De toegang Het voornemen om verder te spe cialiseren in Leiden stond nog recht overeind. Maar na verloop van een jaar vroeg dokter De Geus hem om samen de praktijk te runnen, als associé. „Inmiddels was ik het werk erg leuk gaan vinden. De hoogleraar zei: 'als dit is wat je zoekt, dan kom je bij De Geus wel op een heel goede plek.'" Begin 1973 associeerden de twee huisartsen zich. Dat zelf- honk aan de Zuidplaslaan 252 de jaar vestigden zij zich samen houdt dinsdag 24 maart de twee- aan de Mozartlaan, in de prak- jaarlijksekinderkledingbeurs. Dit tijk plus woningen die ze daar keer kan men terecht voor twee- dehandskinderkleding - maat 92 tot en met 176 - voor komende zo mer. De verkoop begint om 13.30 Annejet, heeft Doorduyn Senio renmode ook kleding van een aantal modehuizen in het assor timent. De collectie is zo samen gesteld dat verschillende kleding- Daisyspeler. Een dergelijk ap- stukken gemakkelijk met elkaar paraat kunnen mensen met een gecombineerd kunnen worden, visuele handicap aanvragen via legt Arie Doorduyn uit. „Shirts en hun zorgverzekering. Visueel vesten kunnen gedragen worden gehandicapten kunnen een gra- op bijvoorbeeld bijpassende rok- tis exemplaar aanvragen bij het ken en broeken. Er zijn allerlei Zorgloket, via telefoon 624 767 combinaties mogelijk." of per mail via zorgloket@wad- Doorduyn Seniorenmode heeft dinxveen.nl. kwaliteit hoog in het vaandel speciaal hadden laten bouwen. Toen collega De Geus in 1980 hoogleraar in Maastricht werd, moest dokter Siemons op zoek naar een andere huisarts om de praktijk mee voort te zetten. Dat werd dokter Van Heel. „Van Heel was huisarts-in-opleiding bij ons geweest, dus we kenden hem al." En zo ontstond een succesvolle 28jarige samenwerking. „Er zijn zat huwelijken die korter hebben geduurd," lacht Siemons. „Er is zo'n goede basis van vertrouwen gegroeid dat wij samen, met onze vrouwen, naar Rome op vakantie zijn geweest om ons 25-jarig jubi leum te vieren." Niet alleen werd er samen ge werkt maar ook - bijna - samen gewoond: aan de praktijk waren twee woningen gebouwd waar de twee dok tersgezinnen woonden. De beide echtge notes waren er Het echtpaar Siemons in de inmiddels grondig verbouwde praktijk aan de Mozartlaan. dan ook nauw bij betrokken. Mevrouw Sie mons vertelt: „Vooral in het patiënten dan in het begin maar begin heb ik de contacten zijn ook intensiever. veel in praktijk mee gewerkt, ik Vroeger behandelden we acht heb er ook speciaal de opleiding patiënten in een uur, nu zes. De tot doktersassistente voor ge volgd. En ik deed de administra tie." Haar echtgenoot vult aan: „Je assisteerde ook bij kleine chi rurgische ingrepen en verving de dokter. Nu zijn we veel meer pre- assistente bij ziekte en vakantie." ventief bezig - als er bijvoorbeeld In de loop van de 37 jaar is er veel hart- en vaatziekten of bepaalde kankersoorten in de familie voor komen." WADDINXVEEN - Begin janua ri is de gemeentegids 2009 huis aan huis verspreid. Naast de papieren en digitale gemeente gids, biedt de gemeente nu ook een gesproken versie aan. Deze gids is uitgevoerd als Daisy cd- rom, zodat informatie snel op gezocht kan worden met een De samenleving 'ontgroent' en dat betekent dat er steeds meer Hollands-Midden start officieel mensen zijn die ouder zijn dan haar re-integratiewerkzaamhe- 55 jaar. In Waddinxveen gaat het om 2.505 personen. Dit is onge veer 10 procent van alle inwoners, een zaamheid, maar het is volgens de WADDINXVEN - De winkels Stoere Maatjes Kinderkleding en Deftig Heftig Damesmode aan het Groensvoordeplein in Waddinxveen bestaan niet meer. De twee zaken waren bijna veer tien jaar actief binnen de Wad- huisarts Van Heel. „Er zijn zat huwelijken die korter geduurd dinxveense middenstand. In- hebben." middels hebben de winkels hun activiteiten gestaakt. Catrini Lelieveld. De deelnemen de kinderen zijn tussen de 6 en dokter De 13 jaar oud. De afgelopen periode Geus.' Of ik er iets voor voelde om gewerkt met verschillende arts-assistent thema's, zoals spiegelvlakken, te worden in geometrische figuren, winter- zijn praktijk, landschappen en houtskoolteke- Ik was nog in ningen. De expositie is te zien tot dienst maar had niks omhan- en met 7 april. Iedereen is wel- den, dus ik ben ingegaan op dat kom tijdens de openingstijden van is gratis. Voor meer informatie: Stichting Vonk, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, tel.: 0182-614422 of e-mail: info@stichtingvonk.nl. WADDINXVEEN - In 't Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinxveen wordt vrijdag 13 maart 50+ bingo gespeeld. Er worden negen rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boekje (kosten 5,50 euro) of een meer dingen samen te onderne- dubbel boekje (kosten 7,50 euro), men zoals sporten en vakanties. Als afsluiting op de middag wordt „Ik wil ook wat meer van de tuin er nog een loterij gehouden. De gaan genieten en ik hoop mijn pi- bingo begint om 14.00 uur. Jeugd anospel weer op te pakken. Daar wordt niet toegestaan. heb ik nu de rust niet voor." veranderd in het huisartsenvak. „Ik deed in het begin nog beval lingen, ook in het ziekenhuis als Met de komst van de HAP is er dat nodig was. Dan belde mijn ook veel veranderd. „Voor emsti- vrouw of de assistente naar de ge situaties warén Van Heel en ik brugwachter dat de hefbrug niet altijd bereikbaar thuis. Nu moeten open mocht en reden we in 5 we het huis uit. Je werkt in shifts minuten naar het ziekenhuis in van 9 uur en dan ben je voortdu- Gouda. Ik vond het jammer toen rend in touw in een gebied met WADDINXVEEN - Voor de vier de keer wordt op dinsdag 16, donderdag 18 en zaterdag 20 juni een Black Gospel workshop in Waddinxveen gehouden. Dins- kend, omdat er meerdere proble- dag en donderdagavond van men spelen. Dan kan het nodig 19.00 tot 22.30 uur en zaterdag- zijn dat er door deze instellingen middag van 13.00 tot 17.00 uur. wordt gesproken over mogelijke Aansluitend wordt om 19.30 uur oplossingen. een concert gegeven van de lie- Ouderenbeleid is een speerpunt deren die geleerd zijn. De work- van het Wmo-beleid van Wad- shop wordt gehouden onder dinxveen. De Wet maatschappe- leiding van Edith Casteleyn en lijke ondersteuning heeft als doel vindt plaats in de Ontmoetings- dat mensen steeds meer gaan kerk in Waddinxveen. Iedereen meedoen aan de samenleving, vanaf 15 jaar mag meedoen. De Andere speerpunten zijn Mantel- kosten voor de workshop zijn 35 zorg en Jongeren. Het plan voor de ouderen is samen ontwikkeld met maatschappelijke- en vrijwil- man@casema.nl. Graag ligersorganisaties en is ook voor gelegd aan de Wmo-adviesraad. vinden. Kortom de Dag van de Preventie vormt alle reden voor iedereen die zich nader wenst te presenteert op dit moment door over hun plannen. „Laten we oriënteren over het belang van de hele regio de nieuwe en voor- Stichting Vonk. Voor beginnen met de locatie waar- preventie. De toegang bij Doove al uitgebreide voorjaarscollectie over we de beschikking hebben Healthy Living is geheel gratis. tel.: 0182-614422, www.stichting- gekregen om de Dag van de Op dezelfde locatie zal in de duyn maakt inmiddels maar liefst vonk.nl of info@stichtingvonk. Preventie te laten plaatsvinden", avond een bijeenkomst plaats- 90 procent van de kleding zelf, nl. opent Elma Roseboom het ge- vinden voor detaillisten en on- zegt eigenaar Arie Doorduyn. sprek. „Het is het Welnesswa- dernemers. Aandacht wordt dan „We maken kleding voor ouderen renhuis Doove Healty Living besteed aan het Keurmerk Veilig zonder oubollig te zijn. De collec- aan de Kouwe Hoek op nummer Ondernemen. Diverse specialis- tie wordt continu aangepast aan 4 in Waddinxveen. Wij zijn daar ten zullen op het thema ingaan, de huidige trends en blijft op die gelukkig mee; want het is echt De noodzaak tot samenwerking manier in beweging. Dit voorjaar een bijzonder geschikte ruimte, op het terrein van preventie zal zie je vooral veel tinten als cy- op zichzelf al een bezoek waard daarbij nadrukkelijk aan de orde claam, rood, blauw en grijs." komen. Voor meer informatie: Naast kleding van het eigen merk www.dagvandepreventie.nl. Eigenlijk wilde hij leraar wiskun de worden. Maar het werd ge neeskunde, mede door de vader REGIO/GOUDA - Het IVN, af- van een goede vriend die huisarts deling IJssel Gouwe, houdt was. Siemons studeerde destijds dinsdagavond 17 maart een le- in Leiden en zou zich daar verder zing op de locatie van De Goud- specialiseren als gynaecoloog bij se Peddel aan de Burgvlietkade professor Sikkel. Maar het liep in Gouda (ingang bij het sluisje), anders. Eerst moest hij nog zijn Het IVN geeft een presentatie dienstplicht vervullen. Ondertus- met beeld over het Veenweide- sen had hij samen met zijn vrouw gebied van Midden-Holland met uitgekeken naar een woning die als onderwerp 'Levende Oevers', qua reisafstand ongeveer in het De lezing begint om 20.30 uur. midden lag tussen Leiden en Rot- De toegang is gratis. terdam, waar zijn vrouw werkte. Het werd Waddinxveen „Voor dat ik in dienst ging, wilde ik zor gen dat mijn vrouw een huisarts had, en zo kwamen we. bij dok ter De Geus terecht. Nog tijdens Kreater is teken- en schilderwerk zijn diensttijd te zien van leerlingen van docente werd Siemons gebeld door dokter uur en duurt tot 17.00 uur. Er is Door Fred Spoor kinderopvang aanwezig. Tijdens WADDINXVEN - De Dag van de de verkoop mogen er geen tassen Preventie voor Waddinxveen en mee naar binnen. Indien gewenst omgeving wordt gehouden op kunnen deze tijdelijk worden af- dinsdag 24 maart. Dit initiatief gegeven aan de balie. Wie zelf startte in 2008 op de vierde dins- op talloze terreinen, die op kinderkleding wil verkopen, dan dag in maart. Dit jaar wordt deze dag weer op die vierde dinsdag gepresenteerd in workshops van de derde maand gehouden, stands. Onder de deelnemers op maandag 23 maart tussen De organisatoren zijn vastbeslo- 19.00 en 21.00 uur en op dinsdag 24 maart tussen 9.00 en 10.30 uur. Van ieder verkocht kledingstuk zich graag bereid om hun zin- gaat 20 procent naar het goede volle en uitgebreide programma doel (Foster Parents en activi- toe te lichten. In het vertrouwen ergonomisch kantoormeubilair, feiten van het Zuidhonk). Voor dat velen de gelegenheid zullen Stichting Poortwachtercentrum meer informatie: Hanny de Vries, aangrijpen zich die dag te laten tel.: 0182-617889 of via de e-mail voorlichten op de talloze terrei- gertdevries@hotmail.com. nen waar preventie een belang- den. Veilig Verkeer Nederland rijke rol kan spelen. geeft voorlichting over drank Het aloude en onomstreden ge- en verkeer en stichting De Hoop Hiervan ervaart 15 procent zegde 'Voorkomen is beter dan over verslavingen. Ook klimaat- genezen' heeft nog niets aan be- neutraal koken en gezonde voe- tekenis ingeboet. Sterker nog, ding krijgen de aandacht." het is misschien zelfs wel actue- Nooit eerder waren zoveel op Ier dan in het verleden. Met veel het gebied van preventie gespe- enthousiasme vertellen Elma cialiseerde bedrijven op één dag cursisten Roseboom van Ro-Ad BV (Arbo- en onder één dak in deze regio te Judith Ivens. Deze cursisten dienst aan de Limaweg) en Arie Pieter van Dijk Si ES i--; WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 11 MAART 2009 l SCHUCO Ramen Deuren Gevels Serres Schuifpuien Vouwwanden Produktieweg 17 Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 7Q www.lieftink.nl ramenfabriek V k w..

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11