Verlegde Dreef is vertraagd CV-ketel nodig? n Groen. Tegels... Pilotproject gemeente ondersteunt mantelzorger Oefenen voor Oranjefestijn Pettepret op Koninginnedag Gemeente Zevenhuizen hoopt op meer duidelijkheid ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft aangifte Maskerade gaat voor komedie V service onderhoud verwarming en warmwater apparatuur ffineeleman Inbreker 0 Heeft u tips? pizzeria aangehouden Weekblad zoekt fotograaf /SILCO www.silco.nl OnzgA kenmernen:^ Bel 0180-63 I1O£ Geen ontvangen? u. z Weekblad voor Waddinxveen Neem contact op met de redactie! Bel 0900-1010107 P. VISSER ZONEN Repetitie Clubkas U- J installatieservices (06)54356665 e de grond Foto: Martin Sharrott Tijdens Koninginnedag kan men droog over het water van de Petteplas lopen. verkleind moet worden. service onderhoud - ketel vervanging - duurzame energie Unetd-Vni WINDOW FASHION! 1 t Nefit-dealer/Lid van UNETO-VNI zimuvring vacatures leerling loodgieter - werkvoorbereider 1 F j renda Gerts is het voor de ge meente belangrijk om te weten mantelzorger en de oudere man telzorgen Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met stichting Informele Zorg op tel.: 0182- 547920 of in het wekelijkse Vraag nu onze folder service onderhoud aan en ontvang io% korting op uw eerste onderhoudsbeurt, u heeft al een contract v.a. 54.00 gek gemaakt. Een vasthouden de collectante is nog maar de en biedt verenigingen in Wad dinxveen een aardig steuntje Versluis (tel.: 06-10124161). Er kunnen maximaal acht vereni- website van Maskerade www. maskeradeweb.com of door een telefoontje naar Roelof Schut in Waddinxveen, tel.: 0182-640419. Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 -1010107 (10 eurocent p.m.) Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Telefoon: 0182-616878 9 rirai persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliuits- rerbouding vrijblijvende offerte (10 cent p.m.) weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 de ondersteuningsbehoefte de mantelzorgers. Het huidige ondersteunings- aanbod bestaat uit verschillende activiteiten, zoals de dag van de mantelzorger in november, een Voor diverse opdrachten maar in de eerste plaats voor sportfoto's (voetbal) in het weekend zoekt het Weekblad voor Waddinxveen een en thousiaste creatieve fotograaf. Vakfotografen met ervaring en opleiding verdienen een pré maar getalenteerde en en thousiaste amateurfotografen nodigen we ook van harte uit te reageren. Opdrachten gebeuren op afroep en in overleg. Geïnteresseerd? Stuur een mailtje met een kort cv en maximaal drie voorbeelden van eigen werk naar: weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl In de commissievergadering Openbare Ruimte van maart 2008 werd nog gesproken van een oplevering in september 2009. Al waarschuwde wethou der Dijksterhuis toen al voor een mogelijke vertraging. Hij sloot op dat moment niet uit dat een minnelijke schikking niet de eigenaar van niet zou lukken. „Als een onteigeningsprocedu re van start gaat, wordt het ri sico gelopen dat een vertraging optreedt," aldus de wethouder tijdens de commissievergade ring. De gemeente meldde afgelopen maandag dat zij onlangs een gebruiksovereenkomst heeft gesloten met de eigenaar van de grond. Die overeenkomst houdt in dat de gemeente of ficieel nog geen eigenaar is van deze grond, maar reeds vanaf 1 maart 2009 het terrein mag be- Door Ruud Groot Remko Overdam en Marco Versluis zijn twee leden van de Waddinxveense 'Tafelronde 143', die tijdens Koninginnedag aan iedereen de mogelijkheid biedt om op de Petteplas in grote plastic ballen over het wa ter te lopen. „Zie het als 'Te land, ter zee en op de Pette plas", zegt Marco Versluis. Tij dens Koninginnedag wordt een groot spektakel georganiseerd rond de Petteplas onder de naam 'Pettepret'. Ondernemers, verenigingen, politie, brand weer, ambulancedienst, scou ting en nog vele anderen doen mee aan de Pettepret en ook de kindermarkt zal dit jaar rond de Petteplas worden gehouden. Marco Versluis: „Ook wij als 'Tafelronde Waddinxveen' wil len aan dit spetterende spekta kel graag ons steentje bijdragen. We willen iets actiefs opzetten Centrale verwarmings- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN als het de grond bijvoorbeeld zou willen kopen. De rechtbank besluit in 2007 dat de wet opgeheven kan worden voor de grond van Heemskerk, omdat dit vermeld wordt in een ongedateerde kopie van een brief. De originele brief is ech- de kaartjes staat de tijd ver meld waarop de houder kan deelnemen aan de 'waterloop' waardoor er geen lange wacht- rij ontstaat. Vorige week woensdag werd in het zwembad alvast geoefend met de 'Gogo ballen'. Het is een WADDINXVEEN - Dankzij een getuige heeft de politie afge lopen zondag rond 01.55 uur kVAVATfl ij Ml >1 NIEUW: alles voor de tegelzetter: a www.tegelgereedschap.nl 1 WADDINXVEEN - De Verlegde Dreef zal een jaar later worden opgeleverd dan eerder gepland. Vorig jaar maart werd nog ge sproken van oplevering in september 2009. Inmiddels is de ople vering eind 2010 gepland. De vertraging houdt verband met het verwerven van de grond aan de westzijde van de spoorbaan. een bepaald persoon, maar op een 'voorval'. „We proberen op deze manier meer antwoorden te krijgen." Raadslid Heemskerk heeft een aantal percelen grond waarop de Wet voorkeursrecht van toe passing is. Dit werd in 2004 vastgesteld en in 2006 nogmaals ter nergens te vinden, bevestigt bevesigd. Deze wet zorgt ervoor burgemeester Fijen. De gemeen- dat de gemeente voorrang krijgt te heeft door Deloitte onderzoek laten doen naar de echtheid van de brief en de conclusie luidt dat 'het onwaarschijnlijk lijkt dat de originele brief ooit is verzonden'. De vraagt blijft wie de bewuste brief heeft opgemaakt en ver stuurd. Fijen hoopt dat de politie duidelijkheid kan verschaffen. WADDINXVEEN - Tijdens Koninginnedag biedt de 'Wad dinxveense Tafelronde' de mogelijkheid om ballen over het water van de Petteplas te lopen, waarbij de opbrengst ten goede komt van Waddinxveense verenigingen om zo de clubkas wat extra te spekken. te lopen. Het is de bedoeling dat organisaties en gen de kaartjes verkopen a 15 euro per stuk, waarvan per ver kocht kaartje 12,50 euro direct terugvloeit naar de clubkas. Op drage Pettepret op Koninginnedag euro kan worden aangevuld. leuk spektakel en de toeval- in grote plastic lig aanwezige jonge dames in het zwembad werd gevraagd in de rug. van de gemeente. Sommige van deze mantelzorgers ontvangen wel ondersteuning, anderen hebben daar geen behoefte aan. Het verschil tussen de verwach te vraag naar mantelzorgers en het aantal mantelzorgers dat geregistreerd is, is groot. Dit INTERIEURS treden en er werkzaamheden mag uitvoeren. Omdat het proces van grond verwerving vaak langer kan duren dan verwacht, heeft de gemeente in haar rapportage aan de gemeenteraad steeds een voorbehoud gemaakt ten aanzien van de planning van de Verlegde Dreef. Nu de ge bruiksovereenkomst is ge sloten, is de planning van de Verlegde Dreef inmiddels ge actualiseerd. Vanaf 1 maart 2009 kan de ge meente met de voorbereidende werkzaamheden aan de slag. Daarna zal vanaf april 2009 gestart worden met het aan brengen van de voorbelasting voor het wegtracé. De aanleg van de spoortunnel kan dan omstreeks begin 2010 starten. De oplevering en openstelling van de Verlegde Dreef wordt verwacht eind 2010. KLANTENSERVICE ONDERHOUD REPARATIE bel voor informatie 088 - 500 6060 of ga naar neeleman.com Waddinxveen WADDINXVEEN - Deze week verschil zal in de komende jaren heeft het college van B&W het plan van aanpak Mantelzorg vastgesteld. In dit plan beschrijft ook rechtstreeks wenden tot stichting Informele zorg. Ook de personen die de mantelzorger xavII viiciicn 1 willen verlichten met respijtzorg de gemeente concrete maatrege- Volgens wethouder welzijn Do- kunnen hier terecht. Bijeenkomsten In het tweede kwartaal van 2009 voor Waddinxveners, waarvan de opbrengst weer aan de Waddinxveense samen leving", aldus Versluis. Tijdens de Pettepret zullen er tien 'Gogo ballen' beschikbaar len die ervoor moeten zorgen dat de mantelzorger wordt ont last. Mantelzorg is de vrijwillige wie de mantelzorger is, omdat op die manier zoveel mogelijk houdt stichting Informele Zorg mantelzorgers geholpen kunnen op verzoek van de gemeente worden. „Niet iedereen beseft bijeenkomsten voor de jonge vrijwilli- dat hij of zij mantelzorger is, laat staan dat ze weten dat er ook activiteiten zijn om hen te ondersteunen." In het najaar van Ravenhorst DE RIOOLONTSTOPPER I RIOOLONTSTOPPING l RIOOLVERNIEUWING j CAMERA-INSPECTIE I RIOOLDETECTIE ROOKDETECTIE 24 uur Service 1 dagen per week www.de-rioolontstopper.nl zorg die geboden wordt aan een familielid, vriend of buur. Het plan is samen ontwikkeld met maatschappelijke- en gersorganisaties en is ook voor gelegd aan de Wmo-adviesraad. In de Wmo wordt een groot beroep gedaan op mantelzorg. 2009 wordt een digitale enquête Daarom is het van belang dat er gehouden onder alle geregi- voldoende maatregelen worden streerde mantelzorgers. Op ba- spreekuur, iedere dinsdagmor- genomen om de mantelzorger te sis van die enquête en op basis gen van 9 tot 10 uur in het Anne van de lotgenotenbijeenkomsten Frank Centrum. Mantelzorg is die in de eerste helft van 2009 een van de drie pilots die is ge start in het kader van het Wmo- beleid van Waddinxveen. De andere twee pilots zijn ouderen en jongeren. ondersteunen. Daardoor kan de druk op de mantelzorger wor den verlicht en kan de zorg op plaatsvinden ontstaat inzicht in een betere manier gedurende de ondersteuningsbehoefte van langere periode worden volge houden. Dit komt zowel de man telzorger als de zorgvrager ten goede. In 2015 hebben naar verwach ting 4.926 inwoners behoefte aan lotgenotenbijeenkomsten, mantelzorgondersteuning. Nu telefonische helpdesk om direct zijn er 38 mantelzorgers gere- antwoord te kunnen krijgen op gistreerd bij Stichting Informele prangende vragen, het voeren Zorg om ondersteuning te krij- van mantelzorggesprekken, ad- gen. Daarnaast zijn er 28 mantel- ministratieve ondersteuning en zorgers bekend bij het Zorgloket cursussen. Verschillende organi saties bieden dit aan. Waddinx- gedaan bij de politie. Hiermee veense mantelzorgers kunnen hoopt de gemeente meer hel- zich melden bij het Zorgloket derheid te krijgen over het ont- van de gemeente. Zij ontvan- staan van de kopie van de brief, gen een tas met daarin onder die opdook in de zaak omtrent andere een handboek. Zij kun- grond van raadslid Heemskerk, nen zich voor ondersteuning of Burgemeester Fijen benadrukt het aanvragen van respijtzorg dat de aangifte niet gericht is op klinkt is het allemaal niet. Want voor die wens kan worden uit gevoerd wordt Adam helemaal in vervulling gaat. En dan is er ook nog een opdringerige neel-meubilair het zwaar te schoonmoeder die wild verliefd duren krijgt. Kaartjes zijn te be- minste van de moeilijkheden wordt op Adam. Alleen vindt stellen via het formulier op de die Adam van Eden moet over- haar vriend, kolonel Houwde- winnen alvorens hij zijn schone gen, dat een buitengewoon on- Eva in de armen mag sluiten. verteerbare gedachte. De kolo- Hij krijgt ook te maken met een nel doet daarop een verwoede WADDINXVEEN - 'Neem Me Maar Zoals Ik Ben' is de ti tel van de komedie die Toneel groep Maskerade binnenkort op de planken zet Het publiek kan zich vrijdag 20 en zaterdag 21 maart vanaf 19.30 uur verma ken in de foyer van de toneel zaal van stichting Vonk (voor heen Kreater) aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Om 20.00 uur begint de voorstelling die tot ongeveer 22.30 uur duurt. Het avondvullende stuk van Maskerade's vaste regisseur Rob de Graaf wordt volgende week voor het eerst opgevoerd. Hij noemt het een 'heerlijke Toneelgroep Maskerade zet de komedie 'Neem Me Maar Zo- komedie en een echt spel der als Ik Ben' vrijdag 20 en zaterdag 21 maart op de planken, verwarringen'. Hoofdpersoon is Foto: PR Adam die dolgraag wil trouwen met Eva. Maar zo simpel als dat wat oudere Junior fee die zijn poging de verliefde jongeling promotie dreigt mis te lopen Adam van Eden met zijn sa ais Adams Liefdeswens niet bel aan mootjes te hakken. Een hilarische scène waarin het to- ver- om het eens uit te proberen. „Het is hartstikke leuk, je wordt niet nat, het is heel moeilijk om Belangstellende verenigingen rechtop te blijven staan en het is of organisaties kunnen zich terugvloeit lachen, gieren, brullen", zeggen telefonisch melden bij Marco ze enthousiast na afloop. „De Gogo ballen zijn eigenlijk af komstig uit China, waar het een gingen meedoen omdat anders echte rage is", zegt directeur de opbrengst per vereniging te zijn, waarin in elke bal één of Mike van Gelderen van Hots- gering is, waarbij de volgorde twee personen tegelijk kunnen, hot-events die de ballen levert, van aanmelding zal worden om zo gedurende tien minuten „Het is heel leuk om in zo'n bal aangehouden. In totaal zullen over het water van de Petteplas over het water te lopen en tien er 320 kaartjes die in de voor- minuten is echt genoeg, want verkoop beschikbaar zijn. De verenigin- het is erg inspannend", aldus acht verenigingen die zich als Van Gelderen. Het initiatief van eerste aanmelden krijgen dan de Waddinxveense Tafelronde ook maximaal veertig kaartjes levert hiermee een mooie bij- te verkopen in de voorverkoop, aan het grote spektakel waarmee de clubkas met 500 een 16-jarige jongen uit Boskoop aangehouden voor de inbraak in een pizzeria aan de Kerk- weg-West. Bij die inbraak had hij geld buitgemaakt. Tegenover de politie bekende hij. Na zijn verhoor en het opmaken van een proces-verbaal mocht hij het politiebureau weer verlaten. In augustus moet hij voor de rech ter verschijnen. De Nederlandsche Tafelronde is een vereniging voor jonge mannen tussen de 25 en 40 jaar die naast vriendschap en uitwisseling van kennis en ervaring, zich inzetten om de samenleving te ondersteunen. In ons land zijn 196 lokale Tafel rondes actief en ook Waddinxveen heeft een Tafelronde die in het verleden onder andere de CliniClowns, de Stichting Gered Gereedschap en de Scouting hebben gesteund. Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. TPII/ Mark Huisman 06-22523389 Fred Zuxere 06-53798137 MT injo&neujuiteneur nl Zevenhuizen Tel 0180-632703 Fax 0180-328434 - Tapijt l Marnioleuin p Htimn Binnen- ■F builen-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 1