Gemeente houdt Feestelijke Kumpulan zeer druk bezocht Opschoondag Pettepret: spetterend evenement Ziggo wijzigt het analoge televisiepakket WADDINXVEEN/REG1O - Ziggo en gedurende de loop van dit jaar past het analoge televisiepakket zullen de internetsnelheden aan- aan in Waddinxveen, Boskoop, zienlijk worden verhoogd. Shoeby Fashion houdt ontwerpwedstrijd Fietsenkijkdag in Zevenhuizen Spullen gezocht Open dag van de Zorg Thema-avond over stilte Inzamelings actie zwerfkatten Bingo voor senioren Popcornparty bij De Paddestoel SOOS-middag Hobbymarkt Officiële inwijdingsceremonie door Rode Leeuw Leden van de Shaolin Kung Fu uit Waddinxveen voeren een spectaculaire leeuwendans uit. Foto: Ruud Groot Scholz aan. Filosofie veen om zich hier de Kung Fu Foto: Martin Sharrott WADDINXVEEN - Iedereen die Foto: PR ten van Ziggo kijken momenteel Voor meer informatie: www.nederlandschoon.nl. 'Lopen in ballen over het water' en andere brandweeractivitei- ten, waaraan zowel jong en oud naar Waddinxveen, want deze school is uniek en in Duits- twee leden zelfs uit Duitsland komen. Zij reizen elke woens- ZEVENHUIZEN - In het Her vormd Centrum aan de Dorps straat 156 in Zevenhuizen wordt WADDINXVEEN - De kleuters van groep 1 van de Prins Willem Alexanderschool aan de Oran- hoe ze hun tanden moeten poet sen. Na afloop van het bezoek kregen de kinderen allemaal een tandenborstel en een cadeautje. WADDINXVEEN - De afdeling Seniorenwerk van de stichting Vonk houdt dinsdag 24 maart een bingoavond in het Anne Frank- activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Gezelligheid staat voorop, maar er zijn ook prij zen te winnen. Vooraf opgeven is niet nodig. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo begint om 20.00 uur. Voor meer infor matie: 0182-631932. Wie gebruik wil maken van het vervoer via de GroeneHartHopper dient een rit te bestellen via het telefoonnum mer 0800-0220900. De activiteit is om ongeveer 22.00 uur afgelopen. Door Ruud Groot Vanuit Amsterdam, Den Haag en zelfs uit Boekelo waren de bezoekers afgereisd naar Wad dinxveen om de zesde Kum- pulan bij te wonen in het Anne Frankcentrum. Ruim 250 be zoekers hebben genoten van de Indische cultuur, die zo wordt gekenmerkt door gezelligheid en gastvrijheid. Direct na het openingswoord door Tjoan Jo, voorzitter van de pas opgerichte stichting Kumpulan Indo Wad dinxveen, werd de stichting een lang leven toebedeeld door een spectaculaire leeuwendans die werd opgevoerd door de leden van de Shaolin Kung Fu uit Waddinxveen. René Scharff is de leider van de Shaolin Kung Fu en telt on geveer twintig leden, waarvan sche cultuur weer volop kun nen genieten, zoals dat op de zo sfeer vol kon worden beleefd. Met dit goed georganiseerde evenement heeft de stichting Kumpulan Indo Waddinxveen aangetoond, dat de Kumpulan in Waddinxveen tot een grote WADDINXVEEN - Een groep vrijwilligers van het Senioren werk van de stichting Vonk houdt eenmaal per 14 dagen op dinsdag een SOOS-middag in het Anne Frank-activiteitencentrum voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Deze SOOS-middagen zijn voor al bedoeld om elkaar te ontmoe ten in een gezellige omgeving en bieden daarnaast een zeer gevarieerd programma; zo staat er op elke SOOS-middag een speciale activiteit of een bepaald thema centraal. Op dinsdag 24 maart gaat men aan de hand van plankjes met afbeeldingen erop, liedjes raden. De zaal gaat open om 14.30 uur, de middag begint om 14.45 uur. Vooraf opgeven is niet nodig. Voor meer informatie: 0182-631932. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt zaterdag 21 maart een hobbymarkt. Tijdens deze beurs zullen iverse hobby's vertegen woordigd zijn, zoals kaarten ma ken, borduren en kleding maken. Er zijn tijdens deze dag diverse spullen te koop en er worden enkele workshops gegeven. De hobbymarkt wordt gegeven van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Wad dinxveen. Voor meer informatie: Mw. N. Baas, 06-53766396. heid. En ook tijdens deze bij eenkomst hebben de bezoekers zich prima vermaakt waarbij de muziek van Ed Brodie, die zijn band voor deze dag had omdoopt tot de Java-boys, uit stekend van pas kwam. Ook was er een bijzonder geslaagd van Ayu Supriyono en Fabrina Croqué, die een mooie Balinese dans opvoer den. Intussen gaf Bea Berens een kookdemonstratie van de kunnen deelnemen, 's Middags zal tevens het WK straatje keren (powered by Team Toyota van Leeuwen) zijn wereldprimeur actieve televisie via de kabel. Om beleven. Ook is er een Special Cars Show om de autoliefheb bers te verrassen. De Partyband en het shantykoor 'Het Kraaien- een derde deel van het klantenbe stand. Dit voorjaar introduceert Schipper, tel. 0180-631289 of Cor- Ziggo interactieve televisie (iTV) rie Gorissen, tel. 0180-632555. (lat. „Wij hebben scholieren van pnder meer het Coenecoop Col lege in huis gehad, die helemaal hun klas is opgingen in hun stage en die het jammer vonden dat het na zes weken weer was afgelopen." wassenen de uitdaging om een echt kledingstuk te ontwerpen. Alle ideeën zijn welkom, mits ze net als Shoeby verrassend en trendy zijn. De winnende ont werpen zullen te zien zijn op de website. Wellicht worden ze in productie genomen en hangen ze over een tijdje in de Shoeby stores. Insturen kan tot 30 april. Voor meer informatie:- www.shoebyfashion.com. kan tijdens deze rommelmarkt de spullen aan de man brengen. Voor meer informatie: mevrouw C. Verbeij, telefoon 0182-610469 de gemeenten Waddinxveen b.g.g. 06-22681097. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen houdt zater dag 21 maart een Opschoondag. Waddinxveen sluit aan bij de Landelijke Opschoondag, die gehouden wordt door de stich- inzame- ting Nederland Schoon. Vrijwilligers uit verschillende wijken voor de WADDINXVEEN - De werk groep van de Dierenbescher ming in Waddinxveen houdt zaterdag 21 maart een lingsactie voor voer voor de steken deze dag de handen uit de mouwen voor een schone zwerfkatten in de gemeente leefomgeving. Waddinxveen. Deze actie vindt plaats bij Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein van 10.00 tot 16.00 uur. over hun gebit. Zo konden de kinderen met een camera hun ei- rem aan de Petteplas een zeer gen tanden op een beeldscherm gevarieerd programma gepre- zien. De Tandenfee legde ook uit senteerd voor alle leeftijden. De dag begint met de traditi- Verder zijn er ook activiteiten als onele aubade met aansluitend de kindermarkt. De ontvangst van de gedecoreerden en geno- interesse heeft in werken of vrij- Kleuters bezoeken Tandenfee willigerswerk in de zorg is za terdag 21 maart tussen 10.00 en 14.00 uur welkom op de Open Dag in Zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan 2 in Waddinxveen. Medewerkers geven informatie over het veel zijdige werken en de mogelijk heden tot carrière maken in de zorg, vrijwilligerswerk en de maatschappelijke stages. Rond leidingen zijn om 10.30,11.30 en 13.00 uur en duren ongeveer een uur. Tal van mensen denken over werken in de zorg, maar heb ben geen idee wat het allemaal inhoud, zegt Sonja van Ham, hoofd van het welzijnsteam in Souburgh en coördinator van alle vrijwilligers en activiteiten. Alja Zijderhand, praktijkbege- leidster van leerlingen in oplei ding en jongeren die een maat- jelaan zijn op bezoek geweest bij Schappelijke stage doen, beaamt de Tandenfee. De kleuters zijn al een aantal weken aan het werk over het thema 'de tandarts'. In een hoek ingericht waar de kinderen naar de tand arts kunnen gaan. Ook werd een bezoek aan een tandarts ge troffen fietsen uit het werkgebied van het team. Personen die net buiten het gebied hun fiets zijn kwijtgeraakt kunnen ook komen kijken. De politie verzoekt kijkers de aangifte van vermissing van de fiets mee te nemen. Fietsen kunnen niet worden aangekocht. Niet opgehaalde fietsen gaan kort na de fietsenkijkdag naar een opkoper buiten de regio. len heeft die nog bruikbaar zijn, WADDINXVEEN/BOSKOOP - De politie houdt zaterdag 21 maart een fietsenkijkdag tussen 10.00 en 13.00 uur. Inwoners van en Boskoop (en omgeving) kunnen bij het bureau aan de Limaweg 35 in Waddinxveen kijken of hun voorgoed verloren gewaande fiets toch op het bureau staat gestald. Op deze locatie staan alle aange- schoondag voor het eerst samen met Make A Difference Day (MADD), de grootste vrijwil- ligersactie van Nederland. De verwachting is daarom dat dit jaar nog meer vrijwilligers zich willen inzetten bij de opruimac- ties. De organisatie van MADD vindt deelname aan de Lande lijke Opschoondag een goede invulling van Make A Diffe rence Day. Meedoen aan de Lan delijke Opschoondag betekent daarom automatisch meedoen aan MADD. In talloze gemeenten steken in woners 21 maart de handen uit de mouwen voor een schone leefomgeving. De Landelijke Opschoondag wordt gehouden op de laatste dag van de Week van Nederland Schoon, die van 16 tot en met 21 maart is. door gezelligheid en Onder andere de bewonerscom missies van de Bomenwijk, de Heemraadweg de Eksterdreef en Wijk- en Buurtbeheer Zuid hebben aangegeven op 21 maart te gaan schoonmaken. De ge meente zorgt voor materialen die nodig zijn om in Waddinx veen op te ruimen. Ook krijgt el- WADDINXVEEN - Kun je door ke deelnemende wijk een kleine 'meditatie' tot een diepere ver stilling komen? Daarover praat Kick Bras op woensdag 25 maart in de Ontmoetingskerk. De avond begint om 20.00 uur. Ook zal hij een 'verstillingsoefe- ning' doen. Dr. Kick Bras is pre- len of een e-mail sturen dikant in de Protestantse Kerk van Gorinchem; hoofdredacteur van en auteur van vele boeken op het gebied van spiritualiteit, me ditatie en christelijke mystiek. Lange tijd was hij als hoogle raar verbonden aan de Theolo gische Universiteit van Kampen. Dit jaar valt de Landelijke Op- De avond wordt georganiseerd door de werkgroep Vorming en Toerusting van de Ontmoe tingskerk. Voor meer informatie: 0180-634257. WADDINXVEEN - In het Anne Frankcentrum werd zaterdag de zesde Kumpulan gehouden. De nieuwe stichting Kumpu lan Indo Waddinxveen werd in aanwezigheid van wethouder Dorenda Gerts, een lang leven toebedeeld tijdens een impo- Thomas Fillippek: „In onze santé inwijdingsceremonie door een unieke leeuwendans, westerse cultuur gaat men over Vanuit het gehele land kwamen de bezoekers naar de Kumpu- het algemeen pas sporten en lan om te genieten van de optredens van de Balinese danseres- trainen als het moet en het ei sen, de leeuwendans, de kookdemonstraties van Bea Berens en genlijk al te laat is, maar in natuurlijk van de Indische gastvrijheid waarbij de inwendige mens niet werd vergeten. regeld. De Tandenfee vond het de Lions, de Tafelronde 143, de sponsord en verzorgd door erg leuk om de kleuters te ont- brandweer en verschillende be- C1000) dat in de ochtend en de vangen en van alles te vertellen trokken ondernemers wordt op middag is voor kinderen van al- het gezellig ingerichte feestter- le leeftijden, zal de brandweer 's rein aan de Petteplas een zeer middags zorgen voor veel speel- en spetterplezier op en rond het water. mer spreekt over het thema 'De Bijbel en het nieuws'. De ochtend duurt van 9.30 tot 11.00 uur, vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is aantal in high definition (HD) kinderoppas aanwezig. E>e och- muziek. Naast dj Charles, treden kwaliteit. Ruim 1,1 miljoen klan- tend is een initiatief van vrouwen verschillende artiesten op, zoals ten van Ziggo kijken momenteel uit verschillende kerken van Oud- Djumbo, Irvine, jeugddansgroep digitaal televisie, dit is inmiddels Verlaat, Zevenhuizen en Moerka- Da Danza, Alex en hoofdact een derde deel van het klantenbe- pelle. Voor meer informatie: Sarie Gordon. Voor meer informatie: www.pettepret.nl. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt vrijdag 20 maart de maandelijkse jeugddisco. Deze maand is het thema 'Popcorn Party'. Er kan gedanst worden tussen maar liefst tien kilo pop corn. DJ Ricardo draait muziek en er zijn mooie prijzen te win nen tijdens de loterij. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. vergoeding om na de actie iets leuks met de buurt te organi seren. Geïnteresseerden voor de Op schoondag kunnen zich nog steeds opgeven. Zij kunnen hei naar Harm Visser, coördinator van de Opschoondag van de ge- het tijdschrift Herademing meente Waddinxveen. Dit kan via h.visser@waddinxveen.nl of via de website, www.wad- dinxveen.nl. Telefonisch kan dit op woensdag en donderdag op 0182-624624. WADDINXVEEN - Stichting digden door het college zal ook Nationale Feestdagen Waddinx- plaatsvinden op het feestelijk in- veen houdt 30 april een spet- gerichte feestterrein, namelijk in terend Oranjefestijn op en om het aanwezige sfeervolle bruin de Petteplas onder de noemer café van Van der Loo party Pettepret. Het evenement duurt business events, als zijnde één van 9.30 tot 23.00 uur. Samen van de hoofdsponsoren. Naast met de gemeente Waddinxveen, het grote Kinder-Pretpark (ge- de Lions, de Tafelronde 143, de sponsord brandweer en verschillende be- Alphen aan den Rijn, Bodegra- Om de ruimte op de kabel zo ven, Kaag en Braassem (Alkema- optimaal mogelijk te benutten de, Jacobswoude), Nieuwkoop en verandert een aantal zenders van Rijnwoude. De televisiezenders frequentie. Voor alle gemeenten TV5Monde, Euronews/Het Ge- geldt dat WDR verhuist naar sprek en het Etalagekanaal zijn kanaal 60, de plek waar tot 8 vanaf 8 april niet meer analoog april Euronews/Het Gesprek zit. beschikbaar maar nog wel via Voor een aantal andere zender de digitale ontvanger te bekij- verschuivingen is er sprake van ken. Deze zenders blijven voor gemeentelijke verschillen. In Al- alle Ziggo-abonnees zonder extra phen aan den Rijn, Bodegraven abonnementskosten beschikbaar en Rijnwoude gaat Rai Uno naar in het digitale deel van Televisie kanaal 68, de plek waar tot 8 april Zl. TRT International zit. In Boskoop In aanvulling op bovengenoemde en Waddinxveen verschuift Rai aanpassingen geldt een aantal ge- Uno ook naar kanaal 68, hier zit meentelijke verschillen. In Alpen tot 8 april ShopZo-Suus. En Shop- aan den Rijn en Waddinxveen is Zo-Suus gaat naar kanaal 45, de vanaf 8 april de zender TRT In- plek waar nu nog Arte zit. ternational niet meer analoog be- Alle abonnees in bovengenoem- schikbaar; in Bodegraven en Rijn- de gemeenten hebben inmid- woude de zender ShopZo-Suus; dels een brief ontvangen met de in Kaag en Braassem de zender wijzigingen die gelden voor hun Rai Uno; in Boskoop, de kernen gemeente. Ook hebben zij het Hoogmade en Woubrugge (van zenderoverzicht en een kortings- de gemeente Kaag en Braassem) bon voor een digitale of een HD- en in Waddinxveen de zender ontvanger thuis gekregen. Meer Arte. De wijzigingen worden op informatie is te vinden op www. 8 april uitgevoerd. Het analoge ziggo.nl/zenderwijzigingen. Verschillende sponsors maken het Oranjefestijn Pettepret mogelijk, waaronder de Rabobank, televisiepakket bestaat dan in alle Foto: PR gemeenten uit 30 zenders. Naast het analoge televisiesig- Koffieochtend naai biedt Ziggo digitale televi sie, breedband internet, telefonie, HDTV en binnenkort ook inter- het Oosten traint men om te optreden voorkomen dat men oud of ziek wordt. Maar het gaat niet al leen om de sport, want er zit ook een hele filosofie achter. dag en zaterdag naar Waddinx- Omgaan met respect, gelijkheid Indische keuken. Bea Berens en geduld voor de medemens, heeft een aantal kookbundels kunst eigen te maken. Beleids- dat is een levensinstelling die geschreven en is bekend van medewerker Thomas Fillippek we hier hebben meegekregen", de Pasar Malam en van het en fysiotherapeut Willi Scholz aldus Fillippek. Jeffrey Noorda- programma 'Met Wieteke aan bezochten in 1986 bij toeval een nus uit Schoonhoven is 'oudste tafel'. Van 21 mei tot 1 juni zal demonstratie Kung Fu, die werd leerling' van de school en zegt zij op de Tong Tong Fair op gegeven in Duisburg. „Wij wa- dat zijn persoonlijkheid door de het Malieveld in Den Haag een ren direct erg onder de indruk school van René Scharff is ver- kooktheater organiseren. Dan en vanaf dat moment zijn wij anderd. „Vroeger was ik nogal zal men ook daar van de Indi- meteen lid geworden van de driftig en deed wel eens dingen school van René Scharff", zegt die eigenlijk niet juist waren, Fillippek. „Twee keer per week maar door deze club wordt je Kumpulan in Waddinxveen rijden we graag vanuit Essen gevormd en ga je de dingen an ders zien. Het is hier geweldig en ik voel me hier thuis", zegt land is zoiets niet te vinden. Jeffrey Noordanus. Zeker de wijze waarop we zo gastvrij in de leefgemeenschap eze ei van René Scharff worden opge- De Kumpulan kenmerkt zich jaarlijks terugkerende traditie nomen is heel bijzonder", vult door gezelligheid en gastvrij- mag worden gerekend. aan de wensen van abonnees te voldoen en om de hoogst moge lijke kwaliteit van (nieuwe) dien- donderdag 26 maart een koffie- sten te garanderen, past Ziggo ochtend gehouden. Martine Brem- nest' zorgen voor een vrolijke het analoge televisiepakket aan. noot in de middag. In de avond Hierdoor is Ziggo in staat om is er een sfeervolle lampionnen- meer digitale zenders door te optocht. Verder zal de avond geven, waarvan een toenemend in het teken staan van dans en Shoeby Fashion in Waddinxveen hield onlangs een speciale Entree is 1,50 euro inclusief een kidsmiddag. Kids konden gekleed in kleding van de kindercol- lot voor de loterij en een con- lectie op de foto. sumptie. De Paddestoel is geves tigd aan de Lijsterbesstraat 18 in WADDINXVEEN - Vanaf deze Waddinxveen. week is het voor volwassenen en Voor meer informatie: kids mogelijk om de creativiteit www.wsv-depaddestoel.nl. de vrije loop te laten gaan. Shoe- by Fashion organiseert namelijk een Fashion Ontwerpwedstrijd waar jong en oud aan kunnen deelnemen. Het is de bedoeling dat de kids het model op het aanmeldformulier (zie www. WADDINXVEEN - Op zaterdag shoebyfashion.com) zo creatief 25 april wordt bij buurtcentrum mogelijk aankleden. Aan vol- 'De Boog' aan de C. Huygen- slaan 2 in Waddinxveen een snuffel/rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Wie spul- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 MAART 2009 PAGINA 11

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7