Zorgpartners getoetst op kwaliteitsnormen I Aandacht voor Dag van de Leerplicht op Coenecoop College Zuidplasbewoner met eieren bekogeld Souburgh geeft informatie over zorg Swingend optreden tijdens Pettepret n A Q Dag van de Preventie: een geslaagd initiatief Van Vliet Lezing vogels Bingo bij Zingen in Kruiskerk Avond vierdaagse Bingo in Zuidhonk Expositie Kunstkring Open avond Wanawa Paasevangelie met zang Klaverjasavond Live blues bij RTW FM Plezier KT Reactie politie WOMld GIMJdCn f J 3 ZUMWÊidNG I a- Wanneer neemt u de stap voor Lieftink <1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 MAART 2009 PAGINA 13 Door Désirée Oudshoorn op indicatie. Voor de verpleeg- WADDINXVEEN - De jeugd van WADDINXVEEN - In het avond- WADDINXVEEN - Wijk- voetbalvereniging Be Fair 't SUYT. Wandeltocht senioren SCHÜCO ROLGQW® WADDINXVEEN - Autoclub De WADDINXVEEN - De dertiende uitvoering van de Waddinxveen- se avondvierdaagse zal dit jaar ge houden worden van 9 tot en met 12 juni. De start zal plaatsvinden vanaf het nieuwe complex van de alle informatie en dan zal ook de website actueel zijn. Ramen Deuren Schuifpuien Vouwwanden Gevels Serres De externe, onafhankelijke in stantie Lloyd's heeft Zorgpart- niet veel mensen weten dat wij ook zorg bij mensen thuis leve ren. Doel van de extramurale de kant van het winkelcentrum zorgen voor overlast. Aan de an dere kant - waar straks ook het Door Fred Spoor Na een inleiding door Jan Sik ken, begeleider van de school leiding en kennér van de leer plichtwet gaf hij het woord aan Jolanda Lambers, de leerplicht ambtenaar van de gemeente. Zij vertelde het aandachtig gehoor over de totstandkoming van de ze wet. Daarvoor moest zij terug naar 1900 toen een einde werd gemaakt aan kinderarbeid door de invoering van de leerplicht. Duidelijk in het belang van de te vinden. Er waren dan ook veel particulieren en onderne mers naar Doove Healty Living vaardigde van Bureau Halt, gaf vervolgens een toelichting op de maatregelen die het bureau neemt bij veelvuldig ongeoor loofd verzuim. Met voldoening constateerde hij dat er sinds ja nuari weinig 'klanten' uit Wad- dinxveen kwamen. Hij confron teerde zijn gehoor met een korte film over een 13-jarige dwarse jongeman die de school aan zijn laars lapte, de werkstraf die hij daardoor opliep ook niet zag zit ten en uiteindelijk voor de kan tonrechter belandde die hem een straf oplegde van 60 leeruren of 30 dagen jeugdgevangenis. Iets waar geen leerling tussen de 5 en 16 jaar op zit te wachten. Ge lukkig wordt de soep zelden zo heet gegeten als hij in het film pje werd opgediend, betoogde Van der Spek. Belangrijker in Wethouder Dorenda Gerts, zelf uit het onderwijs afkomstig, kreeg het laatste woord in deze bijzondere les. Zij benadrukte de plezierige kanten van het naar school gaan. Met elkaar optrek ken, je eerste vrienden of vrien dinnen maken, met leeftijdsge noten een klus klaren of samen vreugde en verdriet verwerken. Alle reden om met plezier de leerplicht te ervaren. Met het trekken van drie waardebonnen uit alle lootjes van leerlingen die dit schooljaar nog geen lesuur hadden gemist sloot zij de les af en ging klas 3M2 weer verder volgens het rooster van de dag. zijn werk vond hij het vinden van de oorzaak van veelvuldig schoolverzuim. een leuke prijs. De expositie is te zien op vrijdag 17 april van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag 18 en zondag 19 april van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - In 't Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552 wordt zaterdag 28 maart bingo gespeeld Er worden tien rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boekje voor 7,50 euro of een dubbel boekje voor 12,50 euro. Produktieweg 17 Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl De tocht is 10 kilometer lang. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frankcentrum gelegenheid om De organisatie is momenteel druk bezig met het vervaardigen van de nieuwe routes. Scholen en ver fijn op Koninginnedag zal 'Stu dio Da Danza' aanwezig zijn met een flink aantal dansers. Studio Da Danza verzorgt ver schillende optredens. Zanger Ir vine zal vergezeld worden door danseressen van de dansschool. Om 20.45 uur zal de Waddinx- veense dansschool een blok van een kwartier 'Dans" laten zien in verschillende stijlen waarbij kinderen zelf die daarmee de kans kregen zonder enige uit zondering een opleiding te kun nen volgen in het belang van hun toekomst. Vandaar het dit jaar gekozen thema 'School? Be kijk 't.eens anders'. Haar taak was en is het volgen van de rap portage uit de scholen voor wat betreft spijbelen en meermalen te laat komen. Gesprekken met leerlingen en ouders kunnen daarvan het gevolg zijn. Peter van der Spek, een afge- een aantal leuke voorzieningen en hebben recht op een zame wijk wanneer een bingoavond. Naast de ge bruikelijke tafelsrondes wordt er ook een geld- en drankronde gespeeld. Tevens is de super- ronde inbegrepen bij een boekje. De bingoavond begint om 20.00 uur. De entree is gratis (exclusief bingoboekjes). De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Wad dinxveen. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. zijn geformuleerd. Dit certificaat geldt voor alle zestien locaties van Zorgpartners Midden-Hol- waarvan Boskoop en Sou- voren. Lloyd's gaf aan dat dit zeker ten goede komt aan de zorg aan de cliënten. Ook kreeg Zorg partners complimenten over de openheid binnen de organisatie. Medewerkers staan open voor verbetering. Deze openheid binnen Zorgpart ners is van groot belang, omdat kwaliteit een continu proces van verbeteringen is, aldus Simon de Jong, lid Raad van Bestuur. „Het behalen van het HKZ-certificaat is een prachtig resultaat, maar het is geen slotstuk. Het blijft belang rijk om elkaar te wijzen op pun ten die beter kunnen. Niet ver oordelend, maar opbouwend." na de eieren direct wegrenden en capuchons en mutsen droegen. „De wijkagent heeft contact ge- kabel in Waddinxveen op 103.4 fm of op internet www.rtw.nl. Reageren tijdens de uitzending gebeurt kan via e-mail: studio@rtw.nl en buiten de uitzending via long- hardride@rtw.nl. Showroom openingstijden: di. 10.00 -1730 uur, do.10.00 - 21.00 uur, za.10.00 17.00 uur. wo. en vr. op afspraak. Nu ook 's avonds op afspraak geopend! Bel voor informatie of een afspraak: 0182 - 51 18 72 zich in te drinken. „Dan staan hier een stuk of wat auto's met de muziek hard, en veel geschreeuw, de De volgende morgen ligt het ter- WADDINXVEEN - Donderdag 19 maart werd door de over heid bestempeld tot Dag van de Leerplicht. Op vele scholen door het hele land werd die dag dan ook aandacht besteed aan het hoe en waarom van de leerplichtwetgeving. Uiter aard werd er ook in Waddinxveen aandacht aan geschonken. Enkele basisscholen hadden hun eigen programma gemaakt en het Coenecoop College trok een lesuur uit voor klas 3M2, waarvoor sprekers van buiten waren uitgenodigd. nomen. De vrouwen leren er ver schillende producten te maken en voor kinderen is men gestart het gooien van met een kleuterschool. De open avond van Wanawa wordt gehou den in het monumentale pand aan Noordkade 64. Voor meer informatie: www.wanawa.nl. terrein van preventie. In zijn welkomstwoord bena drukte Jan Doove, directeur/ eigenaar van het Wellnesswa- renhuis, het belang van samen werking op het terrein van pre ventie. Hij prees het initiatief van Ro-Ad BV (Arbodienst aan de Limaweg) en Arie Pieter van Dijk van ap-art.net om voor de tweede maal de organisatie van de Dag van de Preventie op zich te nemen. Mede door hun en thousiasme en inzet had hij zon- WADDINXVEEN - Zorgpartners Midden-Holland heeft het HKZ kwaliteitscertificaat behaald. Dat betekent dat er binnen alle locaties wordt gewerkt volgens de landelijk vastgestelde Als afsluiting op de avond kwaliteitsnormen voor de zorgsector. In Boskoop en Waddinx- wordt er nog een loterij gehou- veen werd het certificaat overhandigd door de Raad van Bestuur den met prijzen. De bingo begint aan Ellie Ham, clustermanager van de zorgcentra Boskoop en om 20.00 uur. Jeugd wordt alleen Souburgh. onder begeleiding van een vol wassene toegelaten. rein bezaait met dozen, plastic en blikjes. Het is toch heel simpel voor de politie om een aantal weekenden achter elkaar onop vallend te surveilleren en het hele zootje op te pakken!" Reactie gemeente Burgemeester Henk Roijers keurt het gedrag van de jongeren na drukkelijk af. „In de Zuidplas vertoont een selecte groep jonge ren al enige tijd hinderlijk gedrag. Dat moet afgelopen zijn. Met de betrokken partners, zoals de po litie en het jongerenwerk, is deze groep jongeren door de gemeente in beeld gebracht en worden de noodzakelijke maatregelen ge troffen om de overlast voor be woners te verminderen." De gemeente geeft aan dat jon geren onderdeel uit maken van onze samenleving en recht heb ben op een plek in de openbare ruimte. Alle jongeren zoeken tij dens hun puberteit grenzen op. de Jongeren Ontmoetingsplek (JOP) is de Zuidplasbewoners ook in het verkeerde keelgat ge schoten. „Dat is alleen maar ver plaatsing van het probleem: van de ene kant van onze flat naar de andere kant. Daar schieten we lekker veel mee op. Bovendien zal dat ding een aanzuigende werking hebben op jongeren uit andere delen van Waddinxveen zodat het geluidsniveau nog ver der stijgt." het accent zal liggen op actie en energie. Er zal een tipje van de sluier worden opgelicht van de drie theatervoorstellingen, Niet alleen de hangjongeren aan die Studio Da Danza met alle leerlingen geeft in de Goudse Schouwburg op 12 en 13 juni. Vlak vóór de start van de lampi- JOP komt - bevindt zich een klein onnenoptocht om 21.00 uur zal parkeerterreintje waar elke week- één van de docenten van de end jongeren samen komen om dansschool het publiek én de deelnemende kinderen laten be wegen en zorgen voor een swin gende, energievolle start van optocht. Raam 75-77-2801 VJ Gouda Tel: 0182 51 18 72 info@vanvlietwonen.nl www.vanvlietwonen.nl o VAEJÖH, o mSEMGüflGS? V/UÜTÜOGS BUEflPlLSX WADDINXVEEN - Het Christe lijk Regiokoor Adonai uit Wad dinxveen geeft donderdag 9 april het jaarlijks terugkerende Passie- concert. Het koor zal deze avond onder leiding van dirigent Peter Burger de Passiecantate 'Prisma van Genade' voor het laatste jaar ten gehore brengen. Naast het oratorium zullen nog vele andere paas- en passieliederen worden uitgevoerd. Ook sopraan Mir jam Feijer en pianist Jan Lense- link werken mee samen met een groot samengesteld orkest van topmusici, zoals Jacques Marcus (fluiten), Mark Wester (percussie) en het Strijkersensemble van Na tasja van Doesburg. Het concert vindt plaats in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde 3 in Waddinxveen en begint om 20.00 uur. Kaarten a 15 euro (volwas senen) en 10 euro (jongeren t/m 17 jaar) zijn te reserveren via in ternet: www.crkadonai.nl en te koop bij Boekhandel Thuis- kantoor Burger (Dorpstraat 39, Waddinxveen). ramenfabrlek WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense Kunst Kring ex poseren hun werk in de Remon strantse kerk. Er zijn onder meer aquarellen, keramiek en beeld houwwerken te zien. Leerlingen van de Regenboogschool tonen van preventie tijdens de hun schilderijen. De expositie Foto: Martin Sharrott wordt vrijdag 17 april geopend door Ria van der Horst, direc- werp het Keurmerk voor Veilig teur van de Regenboogschool. Ondernemen. Volgende week Bezoekers worden in de gele- valt meer te lezen over deze genheid gesteld het werk van de avondbijeenkomst, georgani- scholieren te belonen met seerd door de Ondernemersver eniging Waddinxveen (OVW) en de Gemeente Waddinxveen in nauwe samenwerking met an dere partijen. ZEVENHUIZEN - Vogelver eniging 'Zang en Kleur' houdt vrijdag 3 april een lezing over vogels. Op deze avond zullen onder meer kromsnavels en ka naries worden uitgelicht. De le zing wordt gegeven door Cees en Joke Diepstraten en Henk Dries; keurmeesters van de .NBVV. Ie dereen die belangstelling heeft, is welkom. De avond is vrij toe gankelijk en begint om 20.00 uur. De lezing wordt gehouden aan de Nijverheidscentrum 52 na bij de parkeerplaats in Zeven huizen. Voor meer informatie: www.zangenkleur.nl. WADDINXVEEN - Senioren- werk, van de stichting Vonk, enigingen ontvangen binnenkort houdt regelmatig wandeltochten voor senioren. Dinsdag 31 maart staat er een lange wandeltocht op het programma. Vooraf opgeven is niet nodig; men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frankcen trum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto's richting de Rotte. Van daar lopen de deelnemers naar het Hoge en Lage Bergse Bos. de maaltijden tot het helpen bezichtigd. De bewoners van dit Vervolg van voorpagina appartement, de heer en vrouw Jolanda Lambers, leerplichtambtenaar van de gemeente, vertelt de leerlingen van het Coenecoop College over de leerplicht. Foto: Martin Sharrott Door Fred Spoor WADDINXVEEN 'Samen werken aan preventie' was het centrale thema van de Dag van na te praten. De de Preventie. Deze dag begon tocht gaat door, indien het goed afgelopen dinsdagmiddag om wandelweer is. Kosten voor deel- 14.00 uur in het fraaie Well- name bedragen 3 euro, inclusief nesswarenhuis Doove Healthy een kopje koffie/thee tijdens de Living in de Kouwe Hoek in koffiestqp. Bij gebruik van au- Waddinxveen. Daar werd voor to's wordt aan de deelnemers die het tweede jaar deze unieke dag meerijden bovendien een kleine gehouden met vele informatieve bijdrage aan de autokosten ge- stands en interessante lezingen vraagd (maximaal 1 euro). Voor door professionals op het brede meer informatie: 0182-631932. Bea Rotteveel, één van de 265 vrijwilligers die in Souburgh werken, is maandag de vaste werkdag. Zij helpt dan met het kijkje komen rondbrengen van de maaltijden en met de gym. Daarnaast is ze ook aanwezig op avonden waarop er activiteiten worden der aarzelen de royale ruimte van zijn bedrijf ter beschikking gesteld. Pieter Jan Biesheuvel, voorzitter van de Raad voor Werk en Inko men en tevens voorzitter van de Stichting Blik op Werk, schetste het belang van preventie vanuit zijn eigen gezichtshoek, name lijk in het kader Van Werk Naar Werkbeleid. Maatregelen die zich richten op het vinden van een nieuwe baan, wanneer men door dreigende werkloosheid of ziekte de huidige baan zou moe ten verlaten. De werkgever dient preventieve zorg te besteden aan Pieter Jan Biesheuvel schetst het belang het verbreden van de horizon Dag van de Preventie, van zijn of haar werknemers, zo ook de werknemer zelf. Flexi biliteit en creativiteit zijn veelal bepalende factoren om in moei lijke tijden actief werkzaam te gekomen om hun eigen kennis blijven, aldus de spreker. op het terrein van preventie op Nooit eerder waren zoveel, op te frissen en te verruimen. De preventiegebied gespeciali- avond stond in het teken van seerde, bedrijven op één dag informatie voor Waddinxveense en onder één dak in de regio detaillisten, met als kernonder- HKZ staat voor Harmonisa tie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorgsector. Kortweg betekent HKZ-gecertificeerd zijn dat de organisatie voldoet aan de kwali teitsnormen die door de cliënten, Gouwe Rijders uit Waddinxveen sector, overheid en verzekeraars houdt donderdag 26 maart haar traditionele klaverjasavond in Eetcafé Zinne aan de Nesse 20 in Waddinxveen. Inschrijven kan land, vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen burgh deel uitmaken, begint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Er zijn elke avond prijzen te winnen, ners getoetst op de kwaliteits- ledereen is welkom, men hoeft normen. Als sterk punt kwam de geen lid te zijn. Voor meer infor- grote motivatie en het enthousi- matie: A.A.Boer, tel.: 06-23671549. asme van de medewerkers naar ren voor buurtbewoners, scho lieren en werkzoekenden. Ieder een die geïnteresseerd is in de Zorg mocht een nemen. In Zorgcentrum Souburgh kon men een rondleiding door het gebouw krijgen en medewerkers georganiseerd. rence and Blue by Nature'. Wie gaven informatie over het werken Anke Bergefurt, hoofd van de en de mogelijkheden tot carrière extramurale zorg, vertelt: „Nog maken in de zorg, het vrijwilli- WADDINXVEEN - Wethouder Dorenda Gerts geeft donderdag 2 april het startsein voor de open avond van stichting Wanawa. Wanawa houdt deze open avond om haar donateurs en andere be trokkenen te vertellen over het werk wat is verricht in Kenia. Daarbij verkennen ze de normen een aantal leuke voorzieningen De Waddinxveense stichting en waarden die wij met elkaar en hebben recht op een verdraag- houdt de mensen regelmatig op fatsoenlijk vinden. Dat is een zame wijk wanneer zij op straat de hoogte van alle ontwikkelin- kwetsbare balans tussen jongeren aanwezig zijn." In tegenstelling gen. Zo is de Zawadi Tailoring en een wijk. Een aantal jongeren tot wat de twee Zuidplasbewo- school gebouwd en in gebruik ge- gaat over die grenzen heen. Het is ners vèrtelden, geeft de gemeente belangrijk dat die jongeren tijdig aan dat de jeugdwerker Daniël worden gecorrigeerd. „Daar ligt Korver de jongeren niet herkend in eerste instantie een nadrukke- heeft omdat zij lijke taak voor de ouders", aldus burgemeester Roijers. De gemeente werkt hard aan voorzieningen voor jongeren in Waddinxveen. Een mooi voor beeld daarvan is de realisatie van had met de bewoner. Er is aange- de JOP. Voor bewoners is het las- geven dat het probleem duidelijk tig om onderscheid te maken tus- is, maar dat niet alleen de politie sen jongeren die zich hinderlijk dit kan oplossen. Er is binnenkort De Paddestoel gedragen en jongeren die gewoon (jeugd)overleg met de gemeente/ op straat spelen. Vooral omdat jongerenwerk hierover. De politie WADDINXVEEN - Wijk- en de eerste groep zich vaak heel houdt frequent toezicht en zal speeltuinvereniging De Pad- dominant gedraagt. „Toch is het wanneer nodig zeker ook verbali- destoel houdt vrijdag 27 maart belangrijk om dat onderscheid serend optreden. Komende week te blijven maken en met elkaar is er in de avond extra toezicht die tolerantie in de wijk te bewa- voor de kermis. Deze wordt ge- ken. De meeste jongeren gedra- combineerd met toezicht Zuid- gen zich keurig. Zij verdienen plas." WADDINXVEEN - RTW FM zendt donderdag 26 maart, de laatste donderdag van de maand, WADDINXVEEN - De landelijke kundigen is er daardoor weinig traditiegetrouw blues uit. Deze Dag van de Zorg werd afgelopen ruimte om wat extra tijd aan avond staat een liveoptreden in zaterdag gehouden. Honderden de mensen te besteden. Voor de studio van Bas Paardekoper instellingen openden hun deu- the Blue Crew op het program ma, een formatie die sinds 2007 aan de weg timmert. Deze avond ook veel informatie over de Zoe- termeer Blues en de Schollevaar Blues die 6 en 7 juni van start gaan. Tevens een special over de Amerikaanse band 'Karen Law- dit live wil meemaken, kan naar de studio komen aan de Tollen slaan 2. RTW FM is via de ether gerswerk en de maatschappelij- te'ontvangen op 105.8 fm, via de ke stages. Elke middelbare scho lier moet een maatschappelijke zorg is om ouderen die nog niet stage van dertig uur lopen. Dit zijn opgenomen in een instelling na schooltijd en wordt maar wel een verzorgingshuis niet uitbetaald. De jongeren die indicatie hebben, zo lang moge- in Souburgh maatschappelijke lijk zelfstandig te laten wonen", stages lopen, doen dit bijvoor- De hele middag waren er rond- beeld tien weken lang één avond leidingen door Souburgh waar- per week. Hun werkzaamheden bij ook één van de vier tweeka- variëren van het rondbrengen merappartementen kon worden van bij de bingo. appartement, de heer en me- Naast betaalde krachten zijn vrouw Heidema, beiden negen- WADDINXVEEN - De komst van vrijwilligers erg belangrijk voor tigplussers, waren zo vriendelijk de Kruiskerk aan de Passage in Souburgh. Elke bewoner krijgt om hun appartement open te Waddinxveen houdt zaterdag- namelijk zorguren, oftewel zorg stellen voor nieuwsgierigen, avond 28 maart de traditionele halfjaarlijkse Sing In. Het thema voor deze zangavond is 'Het be loofde land'. Naast de gebrui kelijke samenzang zal ook het kinderkoor een aantal liederen ten gehore brengen. De avond begint om 19.30 uur. Het pro gramma zal ruim een uur duren programma dat Stichting Natio- en na afloop kan er nagepraat nale Feestdagen Waddinxveen worden onder het genot van een houdt tijdens het Pettepret Fes drankje. De toegang is gratis. as, 'ri - a'’.*'

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13