c Minder Zuidplasbewoner met eieren bekogeld huishoudens CV-ketel nodig! BoConcept I in bijstand Coenecoop College maakt werk van Kwaliteitsagenda I Eksterdreef lekker 'opgeschoond' Ut SèSS JS I I Fzi v. Tuinmeubelen Moderne meubelen Autodieven aangehouden Rijbewijs ingehouden Kanaaldijk 30 - 32 - 44, Waddinxveen-Zuid (II) Garden Life Style Nieuwe Voorjaarscollectie l/SILCO www.silco.nl FJ Onze? Uètt merken: I Ir I I Bel 0180-63 I1O£ F Hans van Tuijl. „Binnenkort wordt een onderzoek afgerond I en de uitstroom 80. De da ling is volgens de gemeente voor een deel te danken aan de ren", zegt de interim-manager. Eén van de projecten is het ver- conrector HAVO/VWO onder bouw is belast met een project „We hebben samenwerking ge zocht met scholen uit Denemar- groot aantal andere projecten opgestart, waaronder een pro- WADDINXVEEN - Kinderen hebben afgelopen zaterdag de Eksterdreef 'opgeschoond'. De kin deren staken hun handen uit de mouwen in het kader van de landelijke Opschoondag die afge- eerst nog een brommerrijder een ren vlak onder het balkon van het Zuidplasbewoner. Deze groep groeit al gauw tot ruim en de politie en gemeente doen veel te weinig." /Auto\ snelservice /Auto\ snelservice het snelle en persoonlijke adres voor: LAMP werken ondernemers en gemeente samen om mensen te ondersteunen bij hun eerste ning, een het winkelcentrum, is volledig bedekt met eierdooiers en scha len. Aanleiding hiervoor was een woordenwisseling tussen Bleiswijk Tel. 010-521 5055 Ma-za open vrijdag koopavond www.jangroentegels.nl P. VISSER ZONEN WADDINXVEEN - Vorig jaar heeft staatssecretaris van het ministerie van OCW, Marja van Bijsterveldt, haar kwaliteitsa- genda 'Onderwijs met ambitie' voor het voortgezet onderwijs naar alle scholen verstuurd. De kwaliteitsagenda geeft aan dat het onderwijs in de komende jaren in het teken moet staan van het verbeteren van de taai en rekenvaardigheden van scholieren. Daarnaast wordt aandacht ge vraagd om ontwikkelen om leerlingen op alle niveaus uit te laten blinken, leerlingen als door de inspectie, maar wij willen dit zeker vast en zo mogelijk verder verbeteren. Er vallen landelijk per jaar 57.000 leerlingen weg stichters bij naam kende." In middels liggen het balkon en de luifel aan de achterzijde en aan de voorzijde be zaaid met eierschalen en eigeel van de Engelse taal, waarbij certificaten kunnen worden be haald voor verder studie. Het mensen. Hij stelt dat het lokaal arbeidsmarkt project de weg naar werk verlicht. „Ons suc ces is dus ook een compliment voor de ondernemers en de in zet van hun verenigingen." Volgens de gemeente liggen de succesfactoren voor deze da ling daarnaast in het snel aan bieden van een baan via de leerwerkbedrijven Brugwerk en Werkcenter. Tevens is de instroom beperkt. Dit komt onder andere door gebruik te maken van de Work-First trajecten. Men krijgt een baan aangeboden in plaats van een uitkering. Met deze trajecten is de ge meente gestart in augustus 2008 en dat heeft geleid tot veertien banen in plaats van uitkeringen. De politie werd gebeld maar toen die drie kwartier later ar riveerde waren de vogels ge- www.tegelgereedschap.nl B T nu een aantal nieuwe projecten ontwikkeld, die goed passen in de kwaliteitsverbetering die het Elke jaar houdt het Coenecoop ministerie landelijk wil doorvoe- College een tevredenheidonder- zoek onder de leerlingen, die anoniem hun visie geven over beteren van de basisrekenvaar- het onderwijs. digheden, omdat hierin een ach- „Dit vormt een schat aan in- terstand valt te constateren bij formatie, waarop we permanent veel leerlingen die instromen in de het voortgezet onderwijs. Door starttoets, vervolglessen en liteit van het voortgezet onder wijs heeft altijd onze bijzondere aandacht en daarom hebben wij ject koken en ICT. Tevredenheidonderzoek dag werd de getroffen bewoner het zat en riep vanaf zijn balkon WADDINXVEEN - Een oudere naar de jongeren of ze weg kon- bewoner van de Zuidplaslaan den gaan. Hij kreeg een scheld- is het doelwit van ei gooiende kanonnade over zich heen. Een jongeren geworden. Zijn wo- uurtje later vlogen er ineens appartement boven eieren tegen zijn ramen. „Mijn buurman heeft me in bedwang moeten houden, want ik was ze echt te lijf gegaan. Ik was zo boos, ik stond echt te trillen", de bewoner en een groep jon- vertelt de geëmotioneerde man. geren. Deze groep van zo'n dertig per sonen, hangt dagelijks tussen 15.00 en 22.00 uur rond bij het vlogen. „Die politieagent moest winkelcentrum. De aanwonen- den hebben veel last van deze groep, door hun gedrag en ge- hij ons." schreeuw. „Ze roepen van alles, Die zelfde middag kwam wet- ook tegen toevallige passanten", vertelt de getroffen bewoner. mannen op hun balkon ontwa ren, volgt er direct commentaar en OPENINGSTIJDEN Bewoners van de Zuidplaslaan hebben last van rondhangende jongeren. Een van de woningen is bekogeld met eieren. Foto's: Carina Bergman 24 uur Service 7 dagen per week (06) 54356665 WADDINXVEEN - Dankzij een oplettende buurtbewoner heeft de politie twee mannen uit Wad dinxveen van 18 en 22 jaar aan gehouden als verdachten van diefstal uit auto's. Afgelopen zondag 22 rond 04.30 uur werd via 112 melding gedaan dat er twee mannen verdacht veel in teresse hadden voor aan de Ri- gel geparkeerde auto's. Agenten troffen de 22-jarige aan in zijn auto. Aan de Rigel bleek dat er in twee auto's was ingebroken. Ook werd er een tas met daarin navigatieapparatuur gevonden. De man werd als verdachte aan gehouden en de politie startte een onderzoek. Uit dat onder zoek werd de tweede verdachte bekend en die is zondag aan gehouden. Verder werd bekend dat de navigatieapparatuur ge stolen was uit een auto aan het Woubrechterf en een auto aan de Centouri. De verdachten zitten voor het verdere onderzoek in WADDINXVEEN - Het aantal huishoudens met een bijstands uitkering is in 2008 in Waddinxveen gedaald met 28 procent. Van de kleine gemeenten staat Waddinxveen nu op de eerste plaats van sterkste dalers in 2008. Voor de periode 2004-2008 staat Waddinxveen op de zevende plaats. Het aantal cliënten van jon ger dan 65 jaar is in 2008 met 46 personen gedaald. Dit is een daling van 28 procent. De instroom, dus het aantal huis houdens dat voor het eerst een WADDINXVEEN - De politie uitkering kreeg, bedroeg 34 heeft het afgelopen weekend zes rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die te veel hadden gedronken. Bij de ademanalyses gunstige arbeidsmarkt in 2008 werd boven de limiet geblazen en de contacten met het be en boven de invorderingsgrond. drijfsleven via LAMP (Lokaal Naast dat de bestuurders hun rij- arbeidsmarkt project). In het bewijzen hebben moeten inleve ren, maakt de politie proces-ver- baal tegen ze op. In Waddinxveen hield de politie afgelopen zondag stap terug op de arbeidsmarkt, rond 21.30 uur op de Staringlaan Volgens wethouder Dirk Lont een 42-jarige automobilist uit Bos- van Sociale Zaken, arbeid en koop aan. Uit de uitslag van zijn armoedebestrijding is werk ademanalyse kwam naar voren belangrijk voor de zelfstan- dat hij teveel gedronken had. digheid en eigenwaarde van de kwaliteit van onze school verder kunnen verbeteren. Ge- een starttoets, vervolglessen en lukkig scoren wij altijd al hoog vervolgtoetsen worden de leer- zowel bij onderzoeken onder de mogelijkheden te lingen op hun individuele ni veau verder geholpen. Ook zijn er projecten die gericht zijn op houden de examens te verbeteren en de verbetering van de leesvaar- kwaliteit van het Voortgezet On- digheid, waarbij door middel derwijs verder te verhogen. Het van een spellingtoets duidelijk uit het onderwijs omdat er geen Coenecoop College heeft direct wordt of de leerlingen extra be- goede aansluiting voor hen is op deze kwaliteitsagenda inge- geleiding nodig hebben voor het en dat willen we hier in Wad- speeld door de ontwikkeling verbeteren van hun taalvaardig- dinxveen en Boskoop te allen van twintig nieuwe projecten, heden. tijde voorkomen", zegt interim- WOONSELEKTIE B.V. lil een vertelt de getroffen bewoner, deze Voor zijn buurman een gepas seerd station. „Die bankjes ker honderd eieren gegooid moeten weg en er moet camera- beide zijden van de woning. toezicht komen", roept hij boos. Afgelopen vrijdagmiddag be- Lees verder op pagina 13 scheldwoorden die ze naar hun Hij is de overlast die nu al jaren- vinden zich negentien jonge- hoofd geslingerd krijgen." Ook lang duurt, meer dan zat. „Ik vinden er seksuele handelingen zou liever vandaag dan morgen plaats weten de twee Zuidplas- verhuizen." bewoners. Vorige week woens- De dag erna, donderdag, vlogen dertig. Als zij de twee buur- de eieren alweer tegen de ra men van de Zuidplasbewoner. en scheldwoorden, terwijl de Jeugdwerker Daniël Korver was twee bewoners op dat moment op dat moment op bezoek bij niks zeggen of doen. Wel bellen de getroffen Zuidplasbewoner. ze de politie omdat ze één van „Hij heeft niks gedaan terwijl de aanstichters van het eier- bekeuring geven, vertelde hij zei dat hij een van de aan- gooien, een meisje van een jaar of zestien, hebben herkend. Een uur later is er nog nergens een houder Gerts een kijkje nemen, de luifel aan de achterzijde en agent te bekennen. De twee be- „Zij was ook geschokt en kon- de galerij aan de voorzijde be- woners voelen zich alleen staan. Zijn buurman vult aan: „Mijn digde maatregelen aan, zoals zaaid met eierschalen en eigeel „Hier in de flat wonen voorna bezoek blijft weg vanwege een samenscholingsverbod", en zijn de ramen ondoorzichtig, melijk ouderen die het lef niet de enorme herrie en overlast, vertelt de getroffen bewoner. Het gaat hier duidelijk niet om hebben om er iets tegen te doen Sommige bewoners van deze Voor zijn buurman een gepas- een handvol eieren; hier zijn ze- flat durven niet eens meer via seerd station. „Die bankjes ker honderd eieren gegooid aan de ingang aan die kant naar binnen te gaan vanwege alle geleiding nodig hebben voor het verbeteren van hun taalvaardig- twintig nieuwe projecten, heden. die gericht zijn om het maxi- Het Anglia project is gericht op directeur Van Tuijl. male uit de individuele leerling het stimuleren en structureren te halen en daardoor zo hoog mogelijk te laten uitstromen. Het open huis, dat bedoeld is om toekomstige leerlingen kennis te hoogste niveau geeft zonder laten maken met de mogelijkhe- examen toegang tot de Engelse den van onderwijs op het Coene- universiteiten. Leen de Jong, coop College is heel succesvol verlopen. „In Waddinxveen zijn er evenveel belangstellenden ge- dat gericht is op internationali- weest als in voorgaande jaren en sering, in Boskoop is duidelijk sprake van een toenemende belang stelling", zegt interim-manager ken, Finland, Spanje, Engeland, Italië en Hongarije. Door mid del van uitwisseling van klas met voorstellen hoe het voortge- sen, waarbij een bepaald thema zet onderwijs in Waddinxveen centraal staat, wordt naast de en Boskoop er in de toekomst uit leerstof ook de toepassing van moet komen te zien. het Engels verder ontwikkeld. Voor dit onderzoek heeft de pro- Zo wordt de schroom overwon- vincie Zuid-Holland een sub- nen om het Engels ook daadwer- sidie beschikbaar gesteld van kelijk in het openbaar te spre- 50.000 euro. ken. Met alle scholen hebben we natuurprofielen met als na- Proiecten druk het thema water en maat- „De voorstellen uit dit onder- schappelijke profielen met als zoek zullen in de gemeenteraad thema's gezin ontwikkeld, die van Boskoop en Waddinxveen door de leerlingen in het buiten worden besproken en alle poli- land in dit uitwisselingstraject tieke partijen hebben aangege- verder moeten worden onder- ven goed voortgezet onderwijs zocht en uitgewerkt", aldus De lopen zaterdag werd gehouden. Naast de kinderen gingen ook bewoners en wethouders aan de in de gemeente te willen behou- Jong. Naast deze projecten heeft slag. De landelijke Opschoondag werd gehouden door de stichting Nederland Schoon. den", aldus Van Tuijl. „De kwa- het Coenecoop College nog een Foto: Riekelt Bezemer deze zaak nog vast. F addinxvee n 58e JAARGANG NR.3149 ^^^^^JDPLAGE:15,750 EXEMPLAREN J lx Tgi^/XLOPLA^^REGipNALE NIEUWSBLADEN G OPLAG Door Carina Bergman Door Ruud Groot W.NOOW fASH'ONS - Senioren/Mode Nefit-dealer/Lid van UNETO-VNI ■MSS I ONDERHOUD ALLE MERKEN APK-KEURINGEN DESKUNDIG I ADVIES Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 -1010107 (10 eurocent p.m.) Gratis en ruim parkeren voor de deur, eenvoudig te bereiken. Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Telefoon: 0182-616878 LEKKER BUITEN LEVEN Coenecoop 397, Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag Vm vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) B B B B B BB B Centrale verwarmings- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN urban design NIEUW: alles voor de tegelzetter: F Tapijt k Mannuleitm Idim inaai hordijHen Hf Horren Hinnen- buiten zonwering woensdag donderdag vrijdag zaterdag rolstoelvriendelijke winkel Overtocht 23.2411 BS Bodegraven Telefoon (0172) 65 08 71 van 10.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur INTERIEURS ^.cn Ravenhorst DE RIOOLONTSTOPPER RIOOLONTSTOPPING RIOOLVERNIEUWING CAMERA-INSPECTIE RIOOLDETECTIE ROOKDETECTIE www.de-rioolontstopper.nl jhUEjjWSBLAQEN GROEP 220.000 EXEMPLAREN f+ WOENSDAG 25 MAART 2009 persoonlijke benadering brede kennis goede service ZJLJ| juists prijs/kualiuits verhouding vrijblijvende offerte Bezoek ook onze website www.menfinlerieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. (011/ Mark Huisman 06-22523389 Fred7-weere 06-53798137 tf tfc&rnenjvi tenet irn! Zevenhuizen M Tel. 0180-032 03 Fax 0180-328434 Xbkesd

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 1