Bentwoud van de baan Aanrijding Kerkweg-Oost Jachthaven op plek bouwmarkt i I V A dus 0 ieman 'ik kom weinig buiten O I’ U f H/ 1 1 Schoolklasje Colofon 7 Gastouders gezocht I Controle i 1/ f VS 'jf/ tl I 'w- I t F 4* - Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Lieftink WADDINXVEEN WADDINXVEEN r*ive94 Wanneer neemt u de stap voor Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN -- y J Door Ruud Groot F VS BSSSBIBll SCHÜtZO Beeld: PR Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. „Ik doe dit heel graag. Je weet dat het heel erg ge waardeerd wordt door deze mensen en ik vind het zelf ook heel gezellig.” De organisatie Egt vanaf het begin in handen van Matjan, medewer ker bij Souburgh. Er moeten vrijwilligers gekop peld worden aan rolstoelers, de routes moeten na gelopen worden of het allemaal nog wel klopt. „Die routes hebben we tien jaar geleden uitgezet door zelf met een rolstoel op pad te gaan. Dan pas weetje of een bepaalde straat of stoep geschikt is. Maar dan kunnen er nadien wel weer dingen ver anderd zijn. We gingen bijvoorbeeld altijd over het fietspad tussen het Wamaarplantsoen en het spoor. Dat is afgesloten dus dan moetje een nieu we route bedenken.” Marjan ontving als dank voor haar inzet een grote bos bloemen. weg-Oost en sloeg linksaf om de Kanaalstraat op te rijden. De fietser reed over de Juliana van Stol- berglaan en wilde juist de Kerkweg-Oost inrijden. De automobilist zag de fietser over het hoofd waar door er een aanrijding ontstond. De fietser werd overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. de gemeente Waddinxveen is opgesteld. Ko mende maandag is er een informatieavond waar deze visie wordt gepresenteerd. De gebiedsvisie - met de naam Van Bentwoud tot Brug - is ont wikkeld door twee bouwkundige adviesbureaus. Het gebied tussen de hefbrug en het nog te plan ten Bentwoud hebben zij op papier opnieuw in gericht. Hoe zou het er volgens hen uit kunnen gaan zien? Daarbij richt de visie zich vooral op de strook tussen Kerkweg en Jan Dorrekenskade. Herinrichting van het plein rond het Raadshuis, herinrichting van de Beukenhof, herinrichting van het Passagegebied, de Dorpstraat ontlasten van verkeer. Zomaar een greep uit de vele ideeën. Wie er meer van wil weten kan maandagavond om 19.30 uur terecht in het Trefpunt aan de Stati onsstraat. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mailadvertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. ramenfabriek In september komen er kinderen uit Wit-Rus- land voor zeven weken naar Waddinxveen en Gouda. Daarvoor worden gastgezinnen ge zocht. De Stichting Hulp aan Tsjemobylkin- deren heeft in 2005 al kinderen te gast gehad. Op 2 juli om 20.00 uur vindt er een informa tieavond plaats in ‘t Kruispunt. Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft afgelo pen weekend een snelheidscontrole gehou den op de Noordkade, bebouwde kom. Zater dag 20 juni werd gecontroleerd tussen 15.30 en 21.25 uur. Van de 1566 passanten reden er 279 te hard. De hoogstgemeten snelheid was 91 km/uur. Zondag 21 juni werd tussen 16.05 en 21.15 uur gecontroleerd. 1154 bestuurders kwamen voorbij. 227 van hen krijgen een be keuring voor de snelheid. De hoogstgemeten snelheid was 93 km/uur. De maximum snel heid op de Noordzijde is 50 km/uur. ven liggen. Peter Ruijtenbeek van de provincie: „De voorstellen van de ILG (Inrichting Lan delijk Gebied) blijken met de middelen die be schikbaar zijn gesteld tot 2012 niet haalbaar. De grond is duurder geworden en moeilijk in han den te krijgen. Of er na 2012 extra middelen be schikbaar komen is nu nog niet bekend. Moge lijk dat er nog andere gelden uit andere potjes kunnen vrijkomen, maar dat is vooralsnog niet te verwachten”, aldus Ruijtenbeek. Kortgeleden zijn op het Waddinxveense deel van het Bent woud de eerste bomen gepland en Wethouder Wiebrand Dijksterhuis vindt het dan ookbe- treurenswaardig dat de provincie dit besluit heeft genomen. „We zitten midden in een pro ces om tot een visie op de inrichting te komen van het gebied tussen het Noordeinde en het Bentwoud. Dan is het heel teleurstellend dat de provincie er nu mee stopt, temeer daar de pro vincie intensief bij dit proces is betrokken. Dit besluit kan de totstandkoming van het Bent woud vertragen. Ik wil samen met de gedepu teerde en de wethouder van Rijnwoude bezien welke mogelijkheden er zijn om de schade zo veel mogelijk te beperken”, aldus wethouder Dijksterhuis. ML Is een klas een nieuwe mees- ter krijgt, dan testen ze‘m wel even uit. Kan hij orde houden? jv Maakt hij zijn dreigementen waar? Of is het er zo een die vooral aardig gevonden wil worden? Iets dergelijks leek er vorige week woensdag aan de hand te zijn bij de ingelaste raadsvergadering. Het was de primeur voor voorzitter Cremers en uitgetest werd hij. Het duurde drie keer zo lang dan gepland en men legde elkaar aardig het vuur na aan de schenen. Zo kreeg een raadslid van de WD het aan de stok met een col lega van de PCW - de partij die nooit te beroerd is om het College door dik en dun te steunen. Totaal anders dan de PvdA, waar men ervoor koos om tegen het voorstel van de eigen wethouder te stemmen. Het ware dualisme! Nu leek de relatie tussen deze wethouder en zh fractie al nooit echt op een gepassioneer de verhouding, dus heel verrassend was dat niet. En nu, met de finish in zicht, be gint de kloof tussen beide zich duidelijker af te tekenen. Hoewel niet zonder slag of stoot; er werd woensdag wat afgeschorst om tot dit standpunt te komen. Ook werd de voorzitter herhaaldelijk ge passeerd door de raadsleden om elkaar maar eens flink de waarheid te kunnen zeggen. Arme meester Cremers, hij had het maar druk met z’n klasje. Z’n gezicht was rood aangelopen! Maar dit bleek bij nader inzien het gevolg van teveel zon en geen kwestie van stress of kleur beken nen. De bleke stadsjongen moest blijk baar nog even wennen aan het zonover goten buitenleven hier in ons Groene Hartje. Ondertussen het meester Cremers die avond meerdere keren weten dat bepaal de dingen eigenlijk niet konden maar dat hij het vanwege z’n goede bui maar door de vingers zag. Dat belooft wat voor de volgende keer. In een echte schoolklas wordt het dan erop of eronder. Nu heeft onze burgervader genoeg onderwijserva ring om dat te weten. Want als de mees ter dan dezelfde tactiek hanteert - dreigen zonder maatregelen - dan trappen ze er niet meer in. 3nTï Het gebied tussen de hefbrug en het nog te planten Bentwoud is opnieuw ingericht. Vervolg van voorpagina. Mevrouw Den Oud sten woont nog zelfstandig en deed dit jaar ook voor de tweede keer mee. „Ik vind het zo gezel lig. Het wordt ook goed georganiseerd. Ik doe volgend jaar graag weer mee." Sonja van Ham, coördinator bij Souburgh komt er even bij staan. „Mevrouw Den Oudsten wilde dit jaar zo graag weer mee doen dat ze zelf alvast maar gebeld had om zich op te geven.” Mevrouw Den Oudsten: „Ik heb ook geprobeerd om een vriendin over te halen maar die vond het maar gek om in een rol stoel rond gereden te worden. Maar ik ben er heel blij mee. Ik zie niet meer zo goed en dan kom je nog maar weinig buiten.” Haar rolstoel werd vrij dag geduwd door vrijwilliger Hennie Both die de afgelopen tien jaar alle keren heeft mee gelopen. telt u zich voor: de Formido en de naast- gelegen bedrijven worden verplaatst en er komt een jachthaven voor in de plaats. Met een ingang vanaf de Gouwe. e provincie heeft onvoldoende finan- ciële middelen beschikbaar om het U Bentwoud tussen Zoetermeer, Bos- koop en Waddinxveen in zijn geheel aan te kunnen leggen. Het Rijk heeft minder subsidie verstrekt en de grondprijs blijkt hoger dan vooraf was inge schat, waardoor een groot deel van het Bent woud niet kan worden gerealiseerd. Als er geen andere gelden beschikbaar komen zal 160 hec tare grond niet worden bebost en braak blij- MHI en 67-jarige fietser uit Waddinxveen heeft vrijdag 19 juni een hoofdwond op gelopen na een aanrijding met een 69- MhBI jarige automobilist uit Reeuwijk. De automobilist reed rond 10.15 uur vanaf de Kerk- Ml En stelt u zich voor: de Kerkweg-oost ter hoog te van Bremmer en de Aldi wordt een paar me ter opgehoogd om als fiets en voetpad richting de hefbrug te fungeren. Dit en veel meer idee- en staan in de gebiedsvisie die in opdracht van I V J- ,7 - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 24 juni 2009 S» e 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 21