Gemeente Nieuws f Uw foto in de gemeentegids 2010? 'Gemeente meet met twee maten' Koninklijke onderscheidingen Jongeren op de fiets week RUIMTELIJKE ORDENING WERK IN UITVOERING CONTACT 1 BOUWZAKEN I Rubriek Gemeentenieuws uit waddinxveen VOORAANKONDIGING BESTEMMINGSPLAN DISTRIPARK DOELWIJK 2009 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN HERBESTRATEN DEEL MOZARTLAAN De gemeente laat de rijweg van de Mozartlaan ter hoogte van de huisnummers 40 tot en met 52 her- bestraten. De weg wordt dan afgesloten voor het verkeer. De Mozartlaan is ter plaatse wel voor voet gangers bereikbaar. Het werk wordt vanaf 17 juni uitgevoerd door Daallin bv uit Pijnacker-Nootdorp en zal (afhankelijk van de weersomstandigheden) ongeveer 4 weken in beslag nemen. Er zal onge twijfeld enige overlast zijn, maar dat proberen wij zoveel mogelijk te beperken. Vragen over het pro ject kunt u op www.waddinxveen.nl. via de knop Meldpunt Openbare Ruimte aan ons voorleggen. Vermeldt daarbij als onderwerp "Werkzaamheden Mozartlaan”. Voor dringende vragen over de uit voering kunt u op werkdagen tussen 9:00 en 10:00 uur telefonisch contact opnemen met de directie- voerder de heerj.C. Sinke op 624 598. VERGUNNINGENLOKET WADDINXVEEN BINNENGEKOMEN SLOOPA AN VRAGEN De volgende aanvragen om afgifte van een sloop vergunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: WADDINXVEEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: Door Ruud Groot u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnumtners. beurtenis in Waddinxveen via het digitale for mulier op de site. De foto’s moeten geschikt zijn voor drukwerk. Als u een foto instuurt, verklaart u daarbij dat de gemeente deze vrij van auteurs recht mag plaatsen. Geefbij de foto aan welk plekje of gebeurtenis het betreft. Uw naam wordt uiteraard bij de foto vermeld, tenzij u aangeeft dat u dit niet wilt. De mooiste foto’s plaatsen wij in de nieuwe gemeentegids. Ook wordt er van de inzendingen een fotocollage op de website van de gemeente gemaakt. delingshoofd Milieudienst Midden-Holland) en twee leerlingen van het Wellantcollege in Boskoop op een ludieke vergaderfiets. Zij star ten vanaf het stadhuis in Waddinxveen en be zoeken drie bedrijven om daar de leerlingen aan het werk te zien. De route loopt langs For- mido, Stichting Gered Gereedschap en Plat form Deze 14e editie van de bedrijfsfietstocht is vernieuwd! Scholen en bedrijven melden zich vanaf dit jaar digitaal aan via de websi te www.milieuinbedrijf.nl. Achtergrondinfor matie, fietsroutes, roosters en handleidingen. alles is online te raadplegen door docenten, leerlingen en bedrijven. De Milieudienst ver wacht dat leerlingen, doordat zij zelf alles kun nen opzoeken, nog beter voorbereid van start zullen gaan. En last but not least: deze digita lisering levert een flinke besparing van tijd en papier op. Op grond van artikel 1.3.1. van het Besluit ruim telijke ordening (Bro) geven B&W aan dat zij een bestemmingsplan voorbereiden voor het Distri- park Doelwijk. Het plangebied ligt aan de westzij de van Waddinxveen en wordt begrensd door de A12 in het noordwesten, de grens met de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle in het zuidwesten (de Bredeweg en de spoorlijn Den Haag - Gou da), de Zuidelijke Dwarsweg in het zuidoosten en (het verlengde van) de sloot naast het dierenpen sion in het noordoosten. Aanleiding voor het op nieuw opstellen van dit bestemmingsplan is de uitspraak van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State van 16 juli 2008, in welke uitspraak de goedkeuring van het college van ge deputeerde staten van Zuid-Holland, betreffende het in 2006 vastgestelde bestemmingsplan “Dis- tripark Doelwijk”, is vernietigd. Als gevolg hier van dient een nieuw bestemmingsplan te wor den opgesteld, in welk plan de verdere inrichting van het gebied als bedrijventerrein planologisch wordt geregeld. Het ontwerp van het plan zal in het najaar van 2009 gedurende zes weken ter in zage worden gelegd op het gemeentehuis en zal tevens via www.waddinxveen.nl raadpleegbaar zijn. Gedurende deze termijn kan eenieder een zienswijze op het ontwerpbestemmingsplan in dienen. De kennisgeving hiervan zal onder an dere worden gepubliceerd via de gemeentelijke internetsite. Voorafgaand aan de terinzageleg- ging van het ontwerpbestemmingsplan vindt nog vooroverleg ex artikel 3.1.1. Bro plaats. De uit komsten hiervan worden in het plan verwerkt. Voor meer informatie over deze vooraankondi ging kunt u contact opnemen met de afdeling Strategie, Beleid en Ontwikkeling, de heer J. Oos- terhof, bereikbaar via 0182 - 624 624. Op grond van artikel 1.3.1 lid 2 Bro merken wij op dat geen gelegenheid wordt geboden zienswijzen over dit voornemen naar voren te brengen, geen stukken betreffende het voornemen ter inzage worden ge legd en dat geen onafhankelijke instantie in de gelegenheid wordt gesteld advies uit te brengen over dit voornemen. De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090050 Sperwerhoek 4, het vergroten van een schoolgebouw (12-06-2009); 20090093 Boezemweg 33, het wijzigen van de voorgevel (12-06-2009). De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090071 Peter Zuidlaan 6, het verwijderen van een asbesthoudende materialen (12-06- 2009); 20090103 Peter Zuidlaan 7, het verwijderen van een asbesthoudende materialen (12- 06-2009). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlo pige voorziening indienen bij de Rechtbank 's- Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Vergun ningenloket, tel. 624832 of624835. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele foonnummer 624832, voor alle overige vergun ningen met telefoonnummer 624833. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als ijdens de vergadering van de Commis sie Samenleving heeft Hubert Salvini, voorzitter van hockeyclub HC W, duide lijk zijn ongenoegen geuit over de han delwijze van de gemeente met betrekking tot hun aanvraag voor een buitenschoolse opvang (BSO). Sinds september 2007 is HC W met de ge meente in overleg over de uitbreidings- en reno- vatieplannen van hun accommodatie. Om deze' plannen financieel mogelijk te maken heeft de hockeyclub destijds samenwerking gezocht met een grote kinderopvangorganisatie, die in de ac commodatie van HC W een buitenschoolse op vang wilde starten. Hierdoor werd de noodzake lijke aanpassing van het bestaande clubgebouw van HCW mogelijk, zonder een financiële bij drage van de gemeente. „Echter tijdens het plan- proces bleek enige medewerking van de gemeen te niet aanwezig”, zegt Salvini. „De gemeente gaf aan, dat de huidige bestemming (sport) het voe ren van een sport-BSO niet toestaat. Bovendien mag een BSO niet op de locatie aan de Dreef wor den gestart vanwege de externe veiligheid van het nabij gelegen LPG tankstation. Op last van de ge meente is door HCW een deskundig adviesbureau ingeschakeld om dit te onderzoeken en te toetsen aan de gestelde eisen’’, aldus de voorzitter. De uit komst van het onderzoek gaf aan dat er volgens de regelgeving geen belemmeringen bestaan voor het starten van een BSO bij de hockeyvereniging. Daarna kwam de brandweer met een negatief ad vies en ook de milieudienst had bezwaren van wege de afstand tot het tankstation. Salvini: „Het standpunt van de gemeente is voor ons niet te be grijpen, omdat de gemeente kortgeleden wel een vergunning heeft gegeven aan Humanitas en Kür bis voor het starten van een BSO, terwijl deze ver enigingen ook sportdoeleinden nastreven. Boven dien zijn deze verenigingen ook gevestigd binnen de vastgestelde zone van 150 meter van het LPG- station. In de afgelopen 2 jaar zijn regelmatig nieu we bezwaren gekomen en zijn er vragen door de gemeente gesteld, die wij steeds binnen één week hebben beantwoord. De reactie van de gemeente daarop duurde steeds vele maanden, waardoor al les erg is vertraagd.” Inmiddels heeft de kinderop vangorganisatie, die met HCW de samenwerking wilde aangaan, deze samenwerking met HCW opgezegd omdat er geen vertrouwen meer was in een goede afloop. „HCW zit nu met een kosten post en vindt dat de gemeente duidelijk met twee maten meet. Voor de financiering van de noodza kelijke uitbreiding van de accommodatie zal nu een andere oplossing moeten worden gevonden, temeer daar nieuwe planologische procedures noodzakelijk zijn omdat de raad in 2007 een gro ter hockeygebouw heeft afgewezen”, zegt Salvini. Cees de Jong (PCW) denkt dat HCW de dupe is geworden van het niet doorgaan van de BSO door de bouwaanvraag van de nieuwe accommoda tie. Yvonne van Went (D'66): „Eigen initiatief van HCW is hier de grond in geboord, terwijl de hoc keyclub juist de initiatiefnemer was voor de BSO bij een sportvereniging.” Zweder Bergman (CDA) zegt dat ondernemerschap juist gewaardeerd moet worden en begrijpt niet dat het zo is verlo pen. Ook Diana Windrich (WeWa) is ontstemd over dit veel te lange traject en vindt het een slech te beurt van de gemeente. Richard Boehlé (PvdA) zegt dat het lijkt of er bewust een 'hele kast van re gelgeving’ over HCW is uitgestort. Wethouder Dorenda Gerts zegt dat het een lastige kwestie is en het vervelend te vinden voor HCW. "De toetsing van een BSO op veiligheid heeft (te) veel tijd gekost. Ik weet dat het risico van het LPG- station bij HCW wel en bij de andere verenigin gen niet is getoetst. Daar was het niet noodzake lijk vanwege een ander gevolgde procedure. We zullen zeker kijken naar de uitbreiding van het clubgebouw van HCW en we betreuren de gang van zaken.” 20090107 Peuleyen 124, het verwijderen van as besthoudende golfplaten (09-06-2009) De gegevens van deze aanvragen kunt u op af spraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of624835. ok dit jaar zijn er in onze gemeente Koninklijke onderscheidingen uit gereikt ter gelegenheid van Konin- ginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeurtenis, niet alleen voor de gede coreerden, maar ook voor hun familie en vrien den én de organisaties waar zij voor werken. Om in aanmerking te komen voor een Konink lijke onderscheiding ligt de nadruk op iemands maatschappelijke verdiensten. Dat zijn de bij zondere persoonlijke verdiensten of prestaties van iemand. Het gaat erom de "stille krachten” te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jarenlang onbetaald klaarstaan voor de ge meenschap. Wat iemand doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend ele ment; dat geldt ook voor de verdiensten die in het verlengde liggen van het betaalde werk. De burgemeester roept verenigingen, instellingen, maatschappelijke organisaties en ook burgers op om hem op dergelijke personen attent te maken door middel van een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding. Deze aanvraag moet vóór 1 augustus 2009 worden ingediend, voorzien van een korte levensomschrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemees ter van Waddinxveen. Een formulier voor de aanvraag vindt u ook op www.waddinxveen.nl. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tus sentijds worden aangevraagd. U moet er dan re kening mee houden dat de afhandeling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt. Het is raadzaam om, voor uw een aanvraag, over leg te plegen met het bestuurssecre- tariaat, telefoon 624600. T; - p donderdag 25 juni 2009 staan zo’n 9 300jongeren uit Boskoop en Wad- f dinxveen uit het voortgezet onder- wijs in de startblokken voor de‘Mi lieu in Bedrijf fietsroute. Leerlingen fietsen in groepjes langs drie van de 30 deelnemende in stellingen of natuurlocaties in hun schoolom- geving. Daar volgen zij een rondleiding ach- fer de schermen over energie, afval, water of maatschappelijk verantwoord ondernemen. De boodschap: 'iedereen is bezig met het milieu... ik dus ook’. Leerlingen beseffen dat ze, door het maken van eigen keuzes, zelf kunnen bijdragen aan een duurzamer milieu. De organisatie is in handen van Milieudienst Midden-Holland. Om 8.30 uur stappen wethouder Dijksterhuis (gemeente Waddinxveen), wethouder De Ja ger (gemeente Boskoop) en Adi Wiersema (af- u: lentefoto’s gezocht! Er zijn al heel veel winterfoto’s aangeleverd. Begin dit jaar is de gemeentegids 2009 verschenen. Vorig jaar hebben inwoners van Waddinxveen een bijdrage gele verd aan de gemeentegids. De plaatjes geven een aardig beeld van Waddinxveen. Bij de gemeen te worden al voorbereidingen getroffen voor de editie van 2010. Ook in die gids wil zij graag uw fbto(’s) van Waddinxveen plaatsen. Stuur een di gitale foto van uw favoriete plekje of van een ge- 20090104 Bonenakker 25, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (09-06- 2009); 20090105 Herbarenerf 21, het vergroten van een woning (10-06-2009); 20090106 Oostpolderweg 110, het gedeeltelijk veranderen van een woning (11-06- 2009); 20090108 Lijsterbesstraat 9, het vergroten van de woning (11-06-2009). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 24 juni 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25