Klussen op Dierendal wensconcert De Gouwestem I Boskoop en waddinxveen praten weer over een mogelijke fusie Leningen Kasgeld i 113 K .a>, F sr* - Zaterdagochtend hebben wethou ders Dorenda Gerts (CDA) en Dirk Lont (PvdA) samen met een aan tal gemeenteraadsleden zich vrij willig ingezet om te helpen met de vele klussen die altijd op de kinder boerderij Dierendal te doen zijn. Contractafspraak BNG BOSKOOP/WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Ruud Groot Stephan Peters haalt zwerfvuil op in het Warnaarplantsoen. Foto: Ruud Groot niet aan de orde. Dat is een gepasseerd station. Rijsdijk doet geen enkele poging om te verber gen dat hij zwaar teleurgesteld is in buurgemeen te Rijnwoude. „We hebben keihard gewerkt aan die fusie maar het heeft niet mogen baten. Na het stopzetten van het fusietraject is er nauwelijks nog contact geweest. Ook een aantal vitale dos siers is losgelaten.” Rijsdijk noemt als voorbeeld de Greenport, de westelijke randweg en de ontwik keling van de Oude Rijnzone. Er wordt trouwens toch met verbazing gekeken naar de jongste ont wikkelingen in Rijnwoude. Die gemeente dreigt verscheurd te raken nu een fusie wordt afgewe zen en Zoetermeer haar oog op Benthuizen heeft laten vallen. Men reageert in Rijnwoude door een figuurlijke schutting om het dorp te timmeren waarachter een ‘spruitjesgeur’ opstijgt. De jongste ontwikkeling is dat ook de ontwikkeling van de Greenport onder vuur ligt, wat betreft uitbreiding van de sierteelt richting Hazerswoude-dorp. een groot publiek. Omdat dit jaar ook aandacht wordt besteed aan de presentatie van de nieu we cd van het mannenkoor is de medewerking van jonge musici beperkt tot optredens van 4 jon ge mensen en kan deelname niet meer worden opgegeven. Het mannenensemble ‘The Martin Mans Formation', zal eveneens enkele optredens verzorgen. Waddinxveen en Boskoop wachten intussen maar af wat het gesprek met het provinciebestuur dezer dagen gaat opleveren. Zoals bekend wil de provin cie met een aantal gemeenten om de tafel om te praten over fusiemogelijkheden. De herindeling moet doorgaan. Waddinxveen en Boskoop zijn bij dat gesprek aanwezig. Bodegraven, Reeuwijk, Gouda, Alphen en Zoetermeer ook. Rijnwoude heeft geen interesse. Voor het gemeentebestuur is het te volgen traject helder in beeld: verder door gaan met verkenningen en gesprekken met als voorlopig doel een fusie in 2015, maar er is geen enkee aanleiding om zaken te overhaasten. Daar voor zijn verschillende varianten te bedenken en die zullen komende tijd uitgekristalliseerd wor den. Het college maakt geen keuze maar laat dat over aan de gemeenteraad. Of liever gezegd de po litieke partijen in Boskoop. Die bepalen ieder hun eigen standpunt en gaan daarmee in 2010 de ge meenteraadsverkiezingen in. (cb) De redactie kreeg de volgende dag het ver velende bericht dat het park weer vol lag met afval en lege (kapotgeslagen) flessen-en dat er bij inbraak vernielingen aan de zojuist geverfde hokken was aangebracht. „Na zo’n leuke opknapdag met de gemeenteraadsle den die in hun vrije tijd zo fijn alles hebben opgeknapt, is het een koude douche om een dag later al weer geconfronteerd te moeten worden met inbraak, vernielingen en veel rotzooi in het park. Wij worden hier heel verdrietig en bijna moedeloos van”, aldus El len van Helden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 24 juni 2009 De gemeente Waddinxveen heeft een contractafspraak met de Bank Neder landse Gemeenten. Die houdt in dat deze bank een concurrerende offer te van een andere bank mag evena ren. Daarmee lijken ze altijd het laat ste woord te krijgen. De BNG is in 1914 opgericht als gemeentelijke krediet bank, met name omdat de toenmali ge financiële instellingen enorme kos ten doorberekenden aan de gemeenten voor een krediet. De gemeenten wer den zelf aandeelhouder in deze bank en dat is nog zo tot op de dag van vandaag. In 1965 werd de BNG door de overheid aangewezen als degene die namens ge meenten in de kapitaalmarkt optrad. In 1975 kwam een einde aan deze mono poliepositie die niet overeen kwam met het vrije marktdenken. De contractaf- spraken die BNG nu maakt met ge meenten. roepen bij enkele fracties bin nen de raad vraagtekens op hoe zich dit verhoudt tot de vrije marktwerking. Niet iedere gemeente heeft een derge lijke afspraak. Woerden en Alphen aan den Rijn bijvoorbeeld niet. houden. De cd is op deze avond reeds te koop. Tijdens dit concert zal de nieuwe cd 'Er is een God die hoort’ van het 170 leden tellende man nenkoor worden gepresenteerd. Het is een tradi tie geworden dat aan het Wensconcert van “De Gouwestem” wordt meegewerkt door ‘JONG MUZIKAAL TALENT’, jonge mensen die eens graag hun beste kunnen willen laten horen voor raadslid Lottie van den Berg) begon de bestra ting weer op orde te brengen. Voorzitter Ellen van Helden had een hele lijst van klusjes opge steld die lang niet allemaal in één keer kunnen worden gerealiseerd. „Er is hier altijd zo veel te doen en we zijn ingenomen met iedereen die ons wil helpen. In 2010 gaan we uitbreiden met een pannenkoekenboerderij en een kinderop vang, want dan valt de subsidie helemaal weg en moeten we ons zelf in stand houden. We ho pen dat er nog vele donateurs bij komen en ook de hulp van vrijwilligers blijft hard nodig. Daar om is het zo fijn dat de politici hiermee een goed voorbeeld geven”, aldus een gelukkige voorzitter Van Helden. oskoop is zeker bereid om weer te pra- ten met Waddinxveen over de moge- lijkheden voor samenwerking of wel- licht meer. „Waddinxveen is voor ons altijd de eerste optie geweest, liefst in combina tie met Rijnwoude. Maar de verhouding met Rijn woude is kil geworden. Na het mislopen van de fusie hebben wij van die kant niets meer verno men aldus de burgemeester van Boskoop, Coos Rijsdijk. Met Waddinxveen liggen de verhoudin gen nu een stuk beter, zeker na de ondubbelzinni ge toenadering door de nieuwe Waddinxveense burgemeester Bert Cremers. Waddinxveen is in middels samen met Gouda een eind op streek als het gaat om samenwerking, maar dat sluit nieuwe mogelijkheden niet uit. Volgens Rijsdijk is er spra ke van ‘warme gevoelens’. „We zijn weer in ge sprek”. Een herhaling van de eerder gevoerde dis cussie over een triootje met Rijnwoude is echter rie jaar geleden nam Stephan Peters (WeWa) het initiatief om met zijn frac- U tieleden klusjes op te knappen op de kinderboerderij in het Warnaar plantsoen. Dierendal moet in stand worden ge houden en er zijn altijd veel klusjes en werk te doen waar geen subsidie tegenover staat. Ge lukkig zijn er mensen die zich daarvoor willen inzetten, maar ook vanuit de politiek wil men daar jaarlijks toch een steentje aan bijdragen. De inmiddels tot een traditie uitgegroeide vrij- willigersdag van WeWa krijgt nu een breed ver volg door vrijwel alle politieke partijen in de ge meenteraad. Ellen van Helden, voorzitter van stichting kinderboerderij Dierendal, maakte di rect van de gelegenheid gebruik om de politiek te vragen om een hek rond het braakliggen de terrein naast Dierendal. „Als dat afgezet kan worden, dan kunnen we daar Schotse Hoog landers op laten grazen”, zegt de voorzitter die duidelijk ingenomen is met de steun van de raadsleden. Ook beheerder Rens Boogaard was blij met de hulp om het park weer schoon te krijgen en op te knappen. „Er is altijd wel wat te doen en de beperkte tijd die ik beschik baar heb is onvoldoende om alles tiptop in orde te houden." Stephan Peters en Diana Windrich (WeWa) en Raymond Boer (VVD) gingen di rect met de prikstok door het park om het vele zwerfvuil op te ruimen. Wethouder Dirk Lont ging aan de slag met de eendentrappetjes en vis te het vuil uit de sloten, terwijl Dorenda Gerts, Marleen Kroes (VVD) en Teus Twigt (PvdA) er voor zorgden dat de gebouwen weer spie span werden. Jannette Nieboer (PCW) bekom merde zich om de schoonmaak van de stallen terwijl Ton van Doom (PCW) druk aan schil deren was. Stephan Peters had ook zijn echt genote en zijn dochter aan het schilderen ge zet en Ton van den Berg (echtgenoot van PvdA et Chr. Waddinxveens Mannenkoor ‘De Gouwestem’ o.l.v. Martin Mans I sluit ook dit jaar het zangseizoen af I met een ‘Wensconcert’ in de Wad dinxveense Bethelkerk. Het concert vindt plaats op maandag 29 juni en begint om 20.00 uur. De toegang is vrij, wel zal er een collecte worden ge- Tijdens de ingelaste raadsvergadering vori ge week woensdag stond het Treasurystatuut op de agenda. In dit statuut wordt onder meer vastgelegd wat de regels zijn voor het lenen van geld door de gemeente Waddinxveen bij financiële instellingen. Er staat ook in dat ge meente verplicht is om bij elke lening mini maal drie offertes aan te vragen bij banken en andere financiële instellingen om te zien waar de lening het meest gunstig gedaan kan worden. Van deze verplichting wilde de ge meente af - en wel met terugwerkende kracht omdat het in 2008 al meerdere keren was voorgekomen dat er maar bij één bank een of ferte was aangevraagd. Bovendien is er met de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) een contractafspraak dat deze het recht heeft een concurrerende offerte te evenaren als deze la ger uitvalt. Daarbij krijgt BNG de concurre rende offerte niet ter inzage. De VVD diende woensdag een amendement in. Theo van der Velde lichtte toe: „De argu menten om dit voorstel aan te nemen kun nen de VVD niet overtuigen.” Het raads lid zette vraagtekens bij de contractafspraak met BNG. „Dat lijkt ons geen eerlijke concur rentie. Het vrije marktdenken wordt volledig aan de kant geschoven. De VVD wil dat ook in het vervolg minimaal drie offertes wor den aangevraagd.” PC W’er Ton van Doom zag dit anders: ,Er zijn niet zoveel banken die kunnen concurreren met de BNG. Ze zijn ook volkomen betrouwbaar. Wij steunen het amendement niet.” Van der Velde reageerde: „De gemeente zit op zwart zaad en dan moet er concurrerend geleend worden.” Stephan Peters (WeWa) steunde het amen dement wel. „Er zijn banken die concurre rend kunnen aanbieden maar dit zinloos vinden omdat de BNG altijd nog een lage re offerte mag uitbrengen.” Jan Beekman (CDA) zei. „Wat in het Treasurystatuut staat is achterhaald. Het is van belang dat de or ganisatie zich bezighoudt met de tarieven op de markt.” Ook wees Beekman op de hoogte van de kortlopende leningen. „De li miet ligt rond de zes miljoen en vorig jaar is 8 miljoen geleend. Als dat zo door gaat dan krijgen we een tik op de vingers van de provincie."Beekman steunde het amende ment niet maar stelde wel voor om te kijken of de gemeente van de contractafspraak met BNG afkan. Na de beantwoording van de vragen door Wethouder Lont, stelde Teus Twigt (PvdA) de beantwoording onvoldoende te vinden. „Als raad hebben wij geen enkel instru ment om dit te toetsen.” Toen hiermee dui delijk werd dat de meerderheid van de raad het amendement steunde, koos het Colle ge ervoor om een deel van het voorstel in te trekken. Wethouder Lont waarschuwde: „Ik meld u wel dat ook in 2009 enkele kas gelden zijn aangetrokken op enkelvoudige offertes.”

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 31