Zonta Zomer Fair Politiek niet blij met Stichting Vonk Agenda wandeltocht verkeersdoor- stroming ngezonden brieven Meer geld voor RTW 1 T 1 Zaterdag 27 juni Zondag 28 juni Donderdag 25 juni Dinsdag 30 juni Woensdag 24 juni Maandag 29 juni WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN E 1 Door Ruud Groot Kijk op www.boconcept.nl voor meer informatie. Wie de laatste zes maanden over het kruis punt Willem de Zwijgerlaan Juliana van Stolberglaan is gekomen - lopend, fietsend of met de auto - heeft gemerkt dat de ver- keersdoorstroming nogal veranderd is. Half december is de ‘nieuwe' Juliana van Stol berglaan opgeleverd. De fietspaden zijn super, een echt pluspunt. Alleen de verkeerslichten op bovengenoemde kruising zijn daardoor veranderd en de doorstroming loopt niet meer goed, behalve voor het autoverkeer ko mende vanaf de Juliana van Stolberglaan dat rechtdoor of rechtsaf wil. Daarvoor blijft het licht lekker lang op groen staan. Ik heb reeds twee maal contact gehad met de gemeente en ik kreeg als reactie: we zijn er mee bezig, het komt goed. Maar wanneer is dat? Moet er soms eerst een ongeluk gebeu ren? Want ik zie regelmatig fietsers of voet gangers door het rode licht gaan. Een ongeruste buurtbewoner Willem de Zwijgerlaan tone vrouwen die dit jaar een opleiding in de gezondheidszorg afronden. In samenwerking met Zorgpartners Midden-Holland geeft Zon- BoConcept Waddinxveen Kanaaldijk 32,2741 PA Waddinxveen T:0182 64 97 44 hoeveel subsidie naar Vonk gaat en heeft sterk het gevoel dat het bestuur incompetent is. Cees de Jong (PCW), Dave Heemskerk (WeWa) en Zwe- der Bergman (CDA) willen eerst een goed plan van aanpak zien, voordat zij een definitieve keu ze willen maken omtrent de dienstverlening van Vonk, waarbij ook zeker naar andere partijen ge keken zal worden. 10.00 tot 15.00 uur Rommelmarkt - Buurtcen trum De Boog 11.00 tot 17.00 uur Opentuindagen Ton van Duppen - Kromme Esse 2 11.00 -17.00 uur Opentuindagen Ton van Duppen - Kromme Esse 2 14.00 uur Klaverjas soos - Souburgh 09.30 uur Lange wandeltocht senioren - Anne Frankcentrum DESIGNSALE IN WADDINXVEEN KORTINGEN TOT 50% 19.00 uur Filmavond natuurfilm Earth - Sou burgh 19.30 uur Informatieavond Gebiedsvisie - Trefpunt Seniorenwerk, van de stichting Vonk, houdt regelmatig wandeltochten om senioren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 30 juni staat de lange wandeltocht op het programma. Voor af aanmelden is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s naar Reeuwijk - Dorp. De wan deling zal u brengen naar de ‘Proeftuin van Holland' in Boskoop. Kosten voor deelname bedragen 3 euro, inclusief 1 kopje koffie/thee tijdens de koffiestop. Voor meer informatie kunt u contact opnemen via 631932. Op 28 juli staat de volgende lange wandeltocht van de stichting Vonk gepland. stuur wel capabel? We hebben vooraf een aan tal voorwaarden gesteld en die zijn niet nageko men”, vindt Visscher. Dave Heemskerk (WeWa) vindt het merkwaardig dat Vonk al wil uitbreiden met haar activiteiten, terwijl de basisactiviteiten nog niet op orde zijn. Zweder Bergman (CDA): „Goede welzijnszorg is belangrijk voor Waddinx veen, maar het heeft wel te maken met geld. Het kost het bestuur van Vonk erg veel moeite om de missie van hun werkzaamheden te kunnen ge ven en een goed plan te presenteren en dat ver ontrust me.” Cees de Jong (PCW) vraagt of het college van B W wel voldoende afstand houdt om een goede positie te behouden t.o.v. ande re aanbieders van welzijnszorg, terwijl Abdelka- der Ahlhaft (Lijst Ahlhaft) vindt dat de gemeente niet nog meer moet subsidiëren, zolang het be stuur de zaken niet op orde heeft. Richard Boehlé geeft alleen aan dat Vonk belangrijk is voor Wad dinxveen. Wethouder Gerts antwoord, dat de ta rieven van de alternatieve stichting Factor-G ho ger zijn dan de door Vonk gehanteerde prijzen. Uitstel betekent wel dat de gemeente beter keu zes kan maken, maar de wethouder vindt wel dat Stichting Vonk een goede kans gegeven moet worden om de zaken op orde te brengen. „Er worden al veel goede culturele activiteiten onder nomen en ook voor ouderen organiseert Vonk regelmatig en met succes bijeenkomsten. Ook Woonpartners heeft in het kader van de Wmo haar steun betuigd aan Stichting Vonk”, zegt me vrouw Gerts. Robert Visscher (VVD) blijft vast houden, dat de gemeente goed moet opletten ijdens de Commissie Samenleving wer den door verschillende politieke partijen aan wethouder Dorenda Gerts vragen gesteld over de financiële bijdrage van de gemeente aan Stichting lokale omroep Wad dinxveen (RTW). Jaarlijks draagt de gemeente Waddinxveen 6.645 euro bij aan de lokale om roep, waarvan een derde deel direct weer terug vloeit voor huur van het pand waar de RTW in is gevestigd. Maar volgens landelijke regelgeving heeft RTW recht op 1,30 euro per wooneenheid, waardoor de bijdrage aan RTW eigenlijk 13.000 euro zou moeten zijn. Wethouder Gerts zegt dat daarom in de kademota een PM post is opgeno men omdat de nieuwe wet wel al door de 2e Ka mer is aangenomen, maar de uitwerking van deze wet nog niet duidelijk is. Voorzitter van de RTW Peter Rubeling: „Voorheen kreeg de loka le omroep haar bijdrage vanuit de kijk- en luister gelden, maar sinds 2000 is dit gefiscaliseerd. De heffing is nu opgenomen in de loon- en inkom stenbelasting en de subsidieverstrekking ver loopt via de gemeente. Er is toen een norm aan gehouden van 1,30 euro per wooneenheid, maar er is geen verplichting aan gekoppeld om dit vol ledig door te sluizen naar de lokale omroepen. Vele gemeentes in Nederland hebben hierdoor niet de volledige heffing aan de lokale omroepen overgemaakt", aldus Rubeling. In 2005 heeft D’66 voorstellen tot wetswijziging uitgewerkt, maar die zijn door de val van het kabinet nooit in de 2e Kamer behandeld. Inmiddels is in maart een wet aangenomen die regelt dat de lokale omroepen die door de ge meente zijn erkend, recht hebben op 1,30 euro per wooneenheid. RTW heeft dan recht op een financiële bijdrage van de gemeente van 13.000 euro. Rubeling: „We hebben dat geld hard nodig want daarmee kunnen we onze begroting slui tend krijgen. De gemeente heeft twee jaar gele den de vergunning voor RTW verlengd en we rekenen er dan ook op dat de gemeente met in gang van volgend jaar de financiële ondersteu ning zal aanpassen. Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur voor vrijdag 12.00 uur een emailberichtmet daar in datum, tijdstip, naam en locatie van de ac tiviteit naar: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl onder vermelding van AGENDA. Het was heerlijk toeven in de tuin van restaurant Akkeroord. Foto:PR DESIGNSALE met kortingen tot 50% op showroommodellen. Alle lederen banken zeer aantrekkelijk geprijsd in leder Rio, in de kleuren zwart, wit en bruin. Door Ruud Groot JBB JV at was het een geslaagde fair! ‘s W K Ochtends was ik nog bang voor een verregende happening. Maar ■V W gelukkig werd het droog om twee uur en wat later brak er zelfs een zonnetje door zodat het heerlijk toeven was in de tuin van res taurant Akkeroord. We hebben veel bezoe kers gehad en leuke reacties op de verschillende stands.” Voorzitter Margrethe Kooijman is dik te vreden over de Zomerfair van vrouwenorganisa tie Zonta op zondag 14 juni. Vanaf 14.00 uur tot ruim na de officiële sluitings tijd van 17.00 uur was het gezellig druk Sieraden, glaswerk, boeken, lavendelplanten, woonacces soires, bestek, schilderijen, wijn en kaas, van alles was te koop en te proeven. Kinderboekenschrijf ster en Zontalid Vivian den Hollander had het ra zend druk met de verkoop en het signeren van haar boeken en ook de andere deelnemers deden goede zaken. Alle standhouders droegen 10 procent van hun omzet af. Mede dankzij de loterij, de ver koop van hapjes en drankjes en diverse spon soren is er voldoende geld opgebracht voor het sponsorproject. Met de opbrengst van de Zon ta Zomer Fair wordt bij gedragen aan de in tegratie en participatie van een groep alloch- e meeste politieke partijen hebben met ongenoegen geconstateerd, dat Stichting Vonk nog altijd niet de door de gemeente gevraagde aangepas te begroting gereed heeft. De gemeente wil een ‘productboek’ met een opgave van de kosten per product. Vorig jaar heeft de Stichting Vonk een subsidie van bijna 600.000 euro ontvangen en voor 2009 is een subsidie toegezegd van 541,146 euro. Toch is dit voor Vonk niet voldoende ge bleken, waardoor het bestuur een aanvullend subsidieverzoek heeft ingediend. De gemeen te heeft dit verzoek afgewezen, waardoor Vonk een structureel tekort heeft van 85.612 euro. Tij dens de vergadering van de Commissie Samenle ving heten de verschillende politieke partijen dui delijk hun ongenoegen bl ijken over het bestuur van Stichting Vonk en over de nog altijd niet aan geleverde nieuwe structuur. „De fusie van stich ting Waddinxveens Welzijnswerk en Kreater tot de Stichting Vonk heeft veel inspanning gekost en de gemeente hecht veel waarde aan een sterke welzijnsorganisatie in Waddinxveen”, zegt wet houder Dorenda Gerts. Yvonne van Went (D’66) vindt dat de gemeenteraad slecht is geïnformeerd over de gang van zaken en vraagt zich af waar om er zoveel geheimhouding rond deze informa tie hangt. „Bovendien is D’66 het niet eens met de hoogte van de subsidie”, zegt Van Went. Ro bert Visscher (WD) begint te twijfelen aan wat er allemaal de laatste tijd is gebeurd. „Is het be- ta invulling aan de afsluiting daarvan. Naast geld, leveren de Zontaleden ook menskracht aan dit project. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 24 juni 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 43