Nieuwe aanpak Coenecoop Wad een opbrengst Opbrengst concert V. Sportdag KJ-school I J I r F - Techniek WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP 1.000* KWF - ---- Door Ruud Groot Hans van Zutphen (links) en Hans Bras klaar om de basisschoolleerlingen techniek te leren. Foto: Ruud Groot doen om het weer snel financieel gezond te ma ken. Er is op een hele positieve wijze op mijn op roep gereageerd en iedereen werkt mee met het geven van een extra les of een extra taak. Zo kan ik 2’/2 FTE besparen en hoef daarom geen nieuwe leerkrachten aan te trekken”, zegt een gelukki ge rector Hermans die ingenomen is met de grote teamgeest onder het personeel. Zelf gaat de rec tor ook weer voor de klas staan en zal in Boskoop Nederlands gaan geven. Een ander belangrijk ge geven blijft natuurlijk de steun van de gemeen te Waddinxveen en Boskoop. Op 6 juli zullen de politieke partijen in Waddinxveen tijdens een ex tra vergadering van de Commissie Samenle ving debatteren over het onderzoeksrapport over het Coenecoop College waarin de mogelijkhe den voor de toekomst zijn opgenomen. Alhoewel alle partijen het belang van goed vervolgonder wijs inzien in Waddinxveen zal de gemeenteraad op 8 juli in een extra vergadering pas haar defini tieve oordeel over de ondersteuning geven. Op 2 juli zal de gemeenteraad in Boskoop de visie rond het Coenecoop College bepalen. „Hopelijk krij- ders aan meededen. Nadat iedereen opgewarmd was, hebben de kinderen in kleine groepjes ver schillende activiteiten gedaan: zoals sprinten, ver springen, korfschieten, gooien met grote en klei ne ballen. Ook hebben de kinderen tennisles en jeu de boulesles gekregen. De kleuters hebben ook een kruiwagenrace gehouden gen we ook vanuit de politiek alle steun, want het enthousiasme en de extra inzet van het personeel verdient het. Samen kunnen we er weer bovenop komen en de kwaliteit van het voortgezet onder wijs in Waddinxveen en Boskoop verder verho gen”, aldus de strijdlustige rector. Een ander primeur voor komend schooljaar is het technisch onderwijs voor basisscholieren. „Op initiatief van de Dick Brunaschool hebben we op het Coenecoop College de basisschoolleerlingen technische vaardigheden geleerd. Al snel haak ten nog drie basisscholen aan en voor volgend jaar geven we aan 27 groepen van 23 basisscholen technisch onderwijs. Ze gaan dan in drie midda gen een lampje maken en leren zo de beginselen van de techniek. Het is een groot succes geble ken en basisscholen uit Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen, Moerkapelle en Reeuwijk heb ben inmiddels aangehaakt”, zegt een trotse Al bert Rook conrector basiskader. Docent metaal- techniek Hans Bras en docent installatietechniek Hans van Zutphen zijn klaar om de basisscholie ren ook de mogelijkheden van de techniek bij te brengen. Het Coenecoop College heeft dit jaar hele goede examenresultaten behaald. Alle leer lingen van het Vmbo zijn geslaagd en ook is er een hoog percentage geslaagden MAVO-, HAVO- en VWO leerlingen. „Het komend jaar bestaat het Coenecoop College 15 jaar en in samenwer king met oud leerling Daniël Klijn gaan we ze ker een groots evenement organiseren”, verklapt rector Hermans. „Dat we er financieel niet goed voor staan, heb ik duidelijk aan de docenten moe ten vertellen. Daarom is het zo bijzonder dat ie dereen binnen de geboden tijd iets extra’s wil Vorige week vrijdag vond Wad Prachtig plaats, de rommelmarkt van Gered Gereedschap en Care for Family. De markt werd goed bezocht en kon dan ook een opbrengst van 2680, 65 euro noteren. Dit geld besteedt Care for Family deels aan de voedseltassen die zij tweewekelijks bij 170 huishou dens afleveren en deels aan een nog te realiseren inloophuis. Gered Gereedschap gebruikt het geld voor een veiligere werkplaats volgens de ARBO-normen. Foto: Carina Bergman p vrijdag 19 juni hebben de kinderen V van de Koningin Julianaschool een U gezellige en sportieve sportdag op de Atletiekbaan van Antilope gehad. De sportdag begon met een intensieve en swingende inleiding waar zowel de kinderen als de begelei- Mk et het verlengen van één of twee BW al jaar aangepaste opleiding, kunnen I leerlingen van het Vmbo straks op I het Coenecoop College hun start kwalificatie behalen. Het Coenecoop College heeft in samenwerking met ID-college dit initia tief opgestart om te voorkomen dat leerlingen na hun opleiding in een gat vallen. Gebleken is dat de aansluiting met het MBO vaak te groot is. Rec tor Roos Hermans: „De leerlingen blijven in hun vertrouwde omgeving op het Coenecoop Colle ge en kunnen zo hun startkwalificatie behalen. Leerlingen zijn leerplichtig tot hun startkwalifi catie en in deze opzet kan een leerling die wil en het ook aankan, zelfs in 3 jaar klaar zijn. In die pe riode krijgt de praktijk meer aandacht en wordt er samengewerkt met het bedrijfsleven. Als ze dan na het behalen van de startkwalificatie willen doorstuderen, kunnen ze zo probleemloos door stromen naar MBO 3”, aldus de rector. Er is bin nenkort een studiedag voor de leraren gepland, omdat deze nieuwe aanpak ook om een andere manier van werken vraagt. Rond Kerstmis zullen immers de eerste leerlingen al op stage gaan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I DQ Woensdag 24 juni 2009 Z-'y De collecte die in mei werd gehouden voor KWF Kankerbestrijding heeft 774 euro opgebracht. Er werd gecollecteerd tijdens het jubileumconcert in het kader van zestig jaar KWF Kankerbestrij ding. Vox Jubilans en haar jongerenkoor hebben opgetreden. Het concert werd mogelijk gemaakt door de Rabobank Gouwestreek en andere sponsors. Het bedrag van 774 euro werd door de Rabo bank Gouwestreek aangevuld met een cheque van 1000 euro. Deze cheque kreeg Ad Both, KWF afdeling Waddinxveen overhandigd van Robert Calkhoven directeur Rabobank Gouwestreek in Waddinxveen. Foto: PR 1 i h O* I I 11 ZOtMJ

WvW | 2009 | | pagina 47