verlichting Colofon Aldus Olieman I I I I i üf q Reconstructie Noordeinde geeft verkeersongemak Alcoholverbod op veel plekken in Waddinxveen ALEXANDRIUM j i I I i -b t www.alexandrium.nl Zo is er maar één De reconstructie van het Noord- einde (de N455) is in voile gang. Vanaf de rotonde Snijdelwijklaan is in de richting Waddinxveen begonnen met het vervangen van de oude weg. Fietsverkeer is nog wel mogelijk, bestemmingsverkeer mondjesmaat ook. WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! 5 APRIL 12.00-17.00 UUR Lieftink Wanneer neemt u de stap voor I SCHÜCO Woonm^ll Shopping Center Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen de naleving ervan zal streng warden gecontroleerd en met de politie en met het openbaar ministe rie zijn hierover duidelijke afspraken gemaakt. Er zal snel proces verbaal worden opgemaakt en Jus titie zal reageren met het inschakelen van bureau Halt, die alternatieve straffen kan opleggen”, aldus de burgemeester. De gemeente zal ook preventief dit probleem aanpakken door het geven van voor lichting op scholen over gezondheidsbevordering. Ook zal de gemeente informatie verschaffen over de gevolgen van alcohol tijdens de ‘week van de al cohol en verslaving’, die in samenwerking met het Coenecoop College zal worden georganiseerd. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Het middelste deel van het Noordeinde is al voorzien van nieuw asfalt. Een SRV-wagen slalomt tussen het werkverkeer door. Na de weg wordt ook het fietspad vernieuwd. Foto: Cicero Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. ■a»» ramenfabriek na komen andere weggedeelten aan de beurt. De weg wordt weer op hoogte gebracht en geheel opnieuw ingericht, overeenkomstig de dan gel dende maximumsnelheid van 60 km/u. Dit geldt voor het hele stuk tussen Boskoop en Waddinx veen. Doorgaand verkeer wordt omgeleid. Dit leverde meteen problemen op omdat veel van het door gaande verkeer tussen Boskoop en Waddinx veen gebruik maakt van het nog berijdbare deel van de weg vanaf de Zijde en zich door Snijdel- wijk verder een weg zoekt. Met als flinke ver stopping op de route Snijdelwijklaan, Mendelweg en Linnaeusweg. Door middel van een betere bewegwijzering is getracht hier verandering in te brengen dor het verkeer via de Zijde te lood sen. Ondernemers aan het Noordeinde ondervin den ook veel hinder van de werkzaamheden. De SRV-wagen probeert zo goed en zo kwaad als het Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. gaat nog de klanten te bereiken en slalomt tus sen wals en asfaltwagens door. Landbouwverkeer lukt mondjesmaat en bewoners rijden met hun auto’s over het fietspad. Maar bedrijven als Huur man en hovenier Willemstein hebben het moei lijk. Huurman doet in tuinbenodigdheden, bad kamers en hout. „Het is een ramp”, verzucht een medewerker. Jaap Huurman zelf kan het beamen. „Er staan overal borden dus men kan ons wel vinden maar de bereikbaarheid is natuurlijk slecht. We bezor gen wel en op zaterdag wordt de weg voor een deel vrijgegeven zodat klanten ons kunnen berei ken. Maar dit scheelt natuurlijk een flink stuk van de omzet en het gaat nog wel even duren. En dat terwijl het voorjaar is begonnen en daarmee het tuinseizoen. Compensatie? Tja, we hebben een claim bij de provincie ingediend maar af dat iets oplevert..?” WADDINXVEEN Icohol en jongeren gaan niet samen. Uit K onderzoek is gebleken, dat alcoholge- bruik vooral op jonge leeftijd de herse- W nen aantast en excessen veroorzaakt”, zegt burgemeester Roijers. Het gebruik van alco hol op de openbare weg en de toenemende over last en vervuiling die het met zich meebrengt, zijn een doom in het oog van de gemeente. „Veel jon geren gaan zich eerst ‘indrinken’ voordat ze naar de disco gaan. De GGD zegt dat dit ook veel voor komt bij jongeren onder de 16 jaar en dat zelfs 13 BOSKOOP/WADDINXVEEN o nodig wordt er gereden op het fietspad of moeten bewoners een stukje lopen. De vernieuwing van het weggedeelte tussen de rotonde en de afslag Wadde bij Waddinxveen schiet goed op. Dit weggedeel te is nog tot 6 april voor verkeer gesloten. Daar- ZONDAG SHOPDAG Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn e verlichting liet het vori- ge week weer eens afweten U in Waddinxveen. Dit keer was het gemeentehuis aan de beurt - in een wijde kring er omheen was de straatverlichting uit. Vooral op de par keerplaats achter het gemeentehuis was het aardedonker. We zijn blijkbaar nog steeds niet verlost van de uitvallende ver lichting en stroom. Eén troost: in ver schillende gemeenten om ons heen kam pen ze met hetzelfde probleem. Het lijkt wel samen te hangen met de kredietcrisis. We zijn in een duister financieel gat te recht gekomen - de straatverlichting staat er symbool voor. Gelukkig gloort er licht aan het eind van de tunnel: de krediet crisis wordt binnenkort opgelost. Hoe wel we nog zo’n twee weken voor Pasen zitten, heeft de verlosser zich al gemeld. Zijn naam: Silvio Berlusconi. Hij wist af gelopen weekend te vertellen dat hij zijn volk persoonlijk zal verlossen van de cri sis. En hopelijk pikt Europa daar ook een graantje van mee. Het enige wat nodig is, is een wetswijziging waardoor Berlusco ni als premier nog meer macht krijgt. Ja, ja. Waar hebben we dat meer gehoord? Democratie? Dat houdt alleen meer op jongens! Al die tijdrovende discussies met kamerleden, dat moet maar eens af gelopen zijn, vindt deze dictator in wor ding. Hoe vaak per week zou Silvio met vriendje Vladimir aan de lijn hangen om tips uit te wisselen? Ze hebben in ieder geval al aardig wat van elkaar opgesto ken. En twee keer per jaar volgen ze een driedaagse workshop van het inspireren de duo Kim II Jung Mugabe. Met op de laatste dag een klein aanmoedigingsprijs je voor degene die het afgelopen halfjaar de meeste macht naar zich toe getrokken heeft zonder dat er een haan naar kraait. Laat staan drie maal. Maar goed, we moeten wat over hebben voor de oplossing van de kredietcrisis. Ik las dat meneer Berlusconi zich ook kandi daat stelt voor de Europese Verkiezingen. Allemaal stemmen dus op deze verlosser. Europa heeft verlichting nodig! In Waddinxveen binnenkort een wisse ling van de wacht. Nu maar hopen dat onze nieuwe burgervader ons wat ver lichting kan brengen. Lastenverlichting, straatverlichting, allemaal goed. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I O Woensdag 1 april 2009 I Door Ruud Groot en 14 jarigen vele biertjes vooraf drinken voor ze gaan stappen. Vaak zijn de ouders hiervan niet op de hoogte en lopen ze weg van hun verantwoor delijkheid als ze hiermee worden geconfronteerd”, aldus de burgemeester. Er zijn al enkele plekken in Waddinxveen waar gebruik van alcohol op de openbare weg is verboden, maar dat zal per 15 juli aanzienlijk worden uitgebreid. In een straal van 100 meter rond speelplaatsen, kerken, begraaf plaatsen en plekken waar veel jonge kinderen ko men, zal een alcoholverbod op de openbare weg worden ingevoerd. Het betreft zon 140 plekken, die met borden zullen worden aangegeven. „Op de pater

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3