BROEM voor senioren I Aldus Olieman Start Centrum voor Jeugd en Gezin Asociaal Colofon l I Steen door de ruit I SRS I I I Stichting Vonk organiseerde in het Anne Frankcentrum vorige week donderdag in samenwerking met BROEM BReed overleg Ouderen En Mobiliteit) een rijvaardigheids- test voor senioren. Eén van hen was correspondent Ruud Groot van het Weekblad. ■b I WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ij* John Mimpen helpt deze mevrouw haar verkeerskennis Foto: Martin Sharrott Door Ruud Groot Zoekt ervaren: Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) kerheidstelling. En de mensen die stellen: ‘Mij hoefje niets te leren’, kunnen aan deze deelne mers een voorbeeld nemen zei Ad Both van Vei lig Verkeer Waddinxveen en mede organisator van deze dag. Of zoals de 78 jarige heer Van Dam na afloop van zijn rijvaardigheidtest zei: „Er staat op mijn testrapport: Ga zo door! En dat geeft me een goed gevoel. Je moet bijblijven met de nieuwe regels en dat heeft deze testdag me zeker opgele verd. Dit zou eigenlijk iedereen regelmatig moe ten doen.” En daar had hij volkomen gelijk in. Bouwopruimers Groen voorzieners Maaimachinisten Bel: 0180 - 44 02 50 poweropdewerkvloer.nl Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Grondwerkers met rijbewijs Wilt u meer weten? Het conflict in de Zuidplas tussen een be- woner en een groep jongeren is een nieuw hoofdstuk in gegaan. Zaterdagavond vloog er een steen door de ruit bij de bewoner aan de Zuidplaslaan waar eerder al de eieren te- gen de ramen vlogen. „We lagen net op bed toen we ineens een grote klap hoorden. In de woonkamer was een steen door de ruit ge- gooid, de ravage was enorm.” Daar bleef het niet bij. „Zondag waren we een dagje weg ge- weest. Toen we bij thuiskomst op het balkon g*ngen zitten, kwamen er twee brommers aanrijden. De bestuurders daarvan begon- nen ons uit te schelden en vervolgens gooiden ze een blikje limonade dat mij op een haar na miste.” Volgens de getroffen Zuidplasbewo- ner waren dit weer andere jongeren. „Ik had ze nog niet eerder gezien.” De politie heeft het blikje meegenomen voor sporenonder- zoek. De man voelt zich inmiddels een doel- wit. „Ik ben de enige die gr wat van zegt maar -4k ben niet van plan mijn mond te houden.” dat 1,5 seconde als een bovengrens wordt aange merkt. Uit de gehoortest door Jeroen van Kranen en Monique Lupker van Beter Horen uit Gouda bleek dat het gehoor wel goed is, met uitzonde ring van de hoge tonen. Tot zover was ik erg gelukkig met de testdag. De 62 jarige Nico Kaaijk die zich ook had aangemeld voor deze rijvaardigheidstest vertelde dat zijn ver- keersdeelname was afgenomen nu hij niet meer werkt, terwijl de verkeersintensiteit steeds meer is toegenomen.„Ik heb in 1965 mijn rijbewijs ge haald en sindsdien nooit meer een test gedaan. Er zijn nogal wat andere verkeersregels gekomen en van die nieuwe strepen op de weg heb ik wel een vermoeden waarvoor ze dienen, maar ik weet het niet precies", aldus Kaaijk. De praktijktest werd afgenomen in de eigen auto onder het toeziend oog van een erkende rij-in- structeur. Ik kreegjohn Mimpen toegewezen en de test verliep goed. Toch waren er twee mo menten tijdens de rit die voor het kennersoog van een oplettende Mimpen voor verbetering vat baar zijn. Het laatste gedeelte was de theorietest waarbij vooral de nieuwe verkeersregels aan bod kwa men. Ik kende de termen ‘erf-toegangsweg, ge- bieds-ontsluitingsweg en stroomweg’ niet en ik heb nu geleerd dat de belijning op de weg de soort weg aangeeft met de daar aan verbonden maxi mum snelheden. Een tweede leermoment dus. De dag werd afgesloten met een certificaat van Veilig Verkeer Nederland. „Niemand is gezakt of geslaagd. Het gaat om zelftoetsing en eigen ze- AUe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. en rijvaardigheid te toetsen. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen, Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. delijkheid kan worden gegeven en dat niet langs elkaar heen wordt gewerkt. „Voor het goed kun nen functioneren van het Centrum voor Jeugd en Gezin is het belangrijk dat alle dossiers bij de ver schillende instellingen dezelfde vorm krijgen, zo dat ze goed uitwisselbaar zijn”, zegt wethouder Dorenda Gerts. „Daarnaast moeten goede afspra ken worden gemaakt met alle betrokken instan ties, zodat het goed en duidelijk is georganiseerd. Pas dan kan het Centrum voor Jeugd en Gezin als coördinatiemiddel in dit dienstverleningsveld worden ingezet.” In 2011 moet het Centrum voor Jeugd en Gezin operatfoneekepn.’--w-». ROEM is ruim vijftien jaar geleden op- gezet door Veilig Verkeer Nederland, ANWB en BOVAG en biedt 50 plussers de gelegenheid hun verkeerskennis en rijvaardigheden te toetsen, zodat ze zo lang mo gelijk zelfstandig en veilig auto kunnen blijven rij den. Wethouder Dorenda Gerts roemde de moed van de aanwezigen: „U stelt zich kwetsbaar op door u vrijwillig te laten toetsen op uw rijvaardig heid en dat verdient alle lof.” Daarna ging men in drie verschillende groepen van start. Ikzelf mocht eerst een zichttest onder gaan, die werd afgenomen door Bastiaan Optiek uit Waddinxveen. Toevallig had ik daar kort ge leden nog een nieuwe bril laten aanmeten, dus dat ging mij goed af. Daarna namen Pierre van den Dop en Aart de Heer van Veilig Verkeer Ne derland een reactietest afin een auto-rijsimulator. Uit de zes remproeven bleek mijn gemiddelde re actietest van 0,81 seconde een goede score, om- onder dat we het doorhebben worden we steeds asocialer, zegt Sire. De spotjes op tv roepen herkenning op. Ja van anderen dus hè - even voor de duidelijkheid. En ze zijn moeiteloos aan te vullen met eigen ervaringen. Zo fietste ik vorige week woensdag door het tunnelge bij Station Noord en wilde vervolgens het fietspad opgaan. Maar er stond een grote bestelbus van een hove niersbedrijf dwars overheen geparkeerd. In de bus twee schaftende heren. Ik wees ze op het feit dat ze het fietspad blokkeer den. Hun reactie: Ja mooi hè’. Daar kun je natuurlijk om lachen. Maar ondertus sen kwamen er tientallen jonge kinderen uit school die nu het fietspad niet op kon den. Prettig idee voor de ouders. U zou dat niet doen natuurlijk. U bent ui teraard ook niet één van die Waddinxve- ners die het nodig vindt om het winkel wagentje in de langste rij terug te zetten op het parkeerterrein bij de Passage (idem bij Albert Heijn). Drie rijtjes staan er, maar hele volksstammen parkeren hun wagentje in dezelfde rij tot er geen door komen meer aan is. Dat was u niet na tuurlijk! Maar laten we nog even bij de boodschap pen blijven. Als u de achterste in een rij bent bij de kassa en er gaat een nieuwe kassa open, wat doet u dan? Snel racen met uw karretje naar die kassa natuurlijk! Weet u, ik mag mezelf nog jong noemen maar zelfs ik weet nog dat het vroeger zo was datje op je schouder getikt werd door iemand achter je in de rij om je er op te attenderen dat er een kassa bij geopend was. Ongemerkt toeft wat asocialer ge worden. Andersom geldt dat ook: sta je in een gangpad in de supermarkt, komt er een boenwagen aan. Ga je netjes aan de kant, kan er niet eens een bedankje van af. En denk niet te gauw dat het een jon gerenprobleem is. Zo zag ik een mevrouw die een bon kreeg-voor het fietsen door rood licht. Dat vond ze niet terecht want in haar op vatting stond ze als tachtigplusser boven de wet; het mocht een wonder heten dat ze nog door rood kón fietsen! e gemeente heeft het plan van aan- pak voor het opstarten van het Cen- trum voor Jeugd en Gezin Midden Holland goedgekeurd, waardoor een start kan worden gemaakt voor een lokale invul ling hiervan. Het (virtuele) centrum moetbij elke voorkomen de vraag bij de jeugd en in het gezin als een weg wijzer gaan functioneren naar de juiste instantie en duidelijkheid verschaffen in de oplossing. Er zijn vele instellingen die ondersteuning kunnen bieden en daarom is het van belang dat hierin dui- servicediensten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Q Woensdag 8 april 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3