Be Fair pakt belangrijke punten 'Er had meer in gezeten' 1 Waddinxveens voetbaltrots ken de tijdens het paasweekend een dubbel programma. Zaterdagmid dag moest de Edwin de Bruin brigade aan bak tegen NSV '46, paasmaandag kwam Warmun- da op bezoek. Waddinxveen hield er drie paaspunten aan over. Overuren Alles of niets WADDINXVEEN WADDINXVEEN waddinxveen pakt drie 'eieren Door Ton van Bemmel Door Tim Tempelaars Sport J persprobleem. De openingsgoal kwam op naam van Henos Michael, die een voorzet van Yoe- ri van der Putten fraai tegendraads binnenkopte. Het zou tevens de ruststand zijn. Na het draaien zou VdP opnieuw zijn visitekaartje afgeven. Wad dinxveen bleef het spel bepalen. Als Warmunda de bal wist te veroveren, vuurde het vooral lange afstandsraketten af. De Waddinxveense defensie maakte deze steeds onschadelijk. In man-tegen- man-situaties was het vooral Erik Hermans die Maandag tegen Warmunda ging Waddinxveen voor de revanche op zich zelf. Het was een bijzon dere ervaring, twee wedstrijden binnen 48 uur was de spelers niet in de koude kleren gaan zit ten. De verzorgers Jan Tol en Marco van der Stelt moesten overuren draaien om iedereen op tijd fit te krijgen. Bovendien zat het met de keepers niet mee. Nu was Gerlof Friesser niet inzetbaar omdat hij met zijn vriendin naar het ziekenhuis moest. Jasper Anker, keeper van het ‘het derde', stond tussen de palen. De tegenstander was duidelijk uit op revanche voor de nederlaag die het in War mond had geleden. Vanaf het eerste fluitsignaal wilde Warmunda druk zetten op Waddinxveen, maar de Sniep-bewoners speelden goed positie spel en namen daarmee het heft in handen. Di verse leuke aanvallen volgde elkaar op. Als War munda toch wat terugdeed, liet Anker zien dat er wat hem betreft geen sprake was van een kee- maakte hij zijn debuut in Waddinxveen. Hij reed de wedstrijd uit. Onder beduidend betere weersomstandigheden dan in 2008, toen het sneeuwde en bitterkoud was, kon de zonovergoten Ronde van Waddinx veen zich in een goede belangstelling verheugen. Voorzitter Hans Moons tevreden:„Goed weer is het halve werk. Hier doen we het allemaal voor. De Ronde is een evenement dat staat als een huis. Er zijn bijzonder veel premies te verdienen. On danks de financiële crisis hebben de sponsors ons niet in de steek gelaten. In 2010 komt er weer een Ronde van Waddinxveen.” Softe van Horik (Oosterwijk) hield aanvankelijk een slecht gevoel over aan de Ronde van Wad dinxveen omdat haar fiets na afloop van de vrou wenwedstrijd werd gestolen. Een snelle, geza menlijke actie van het internetbedrijf Wielerland en Merida Bikes zorgde ervoor dat Softe over een nieuwe fiets kan beschikken, Imo de Pruijssenaere troefde alle amateurs A af. De Gouwenaars Menno Gobielje en Ronald Hof man eindigden als 15e en 19e. soeverein zijn duels won. Kansjes kwamen er wel voor de thuisploeg, maar die werden eerst nog niet benut. Tótdat VdP het weer op zijn heupen kreeg. De 2-0 en 3-0 kwamen op naam van het fe nomeen. En zo eindigde de wedstrijd in een goe de overwinning waarbij het publiek had genoten van een leuke pot voetbal. Komende zondag speelt Waddinxveen ‘uit’ maar ook een beetje ‘thuis’: de plaatseiijke derby bij en tegen WSE staat op het programma. Na rust ‘vloog’ Waddinxveen wel. Ozcan Ahy- an kopte raak uit een corner, 1-2. Dat was wat de mannen van de Bruin nodig hadden. Ze gingen volop in de aanval en NSV werd op eigen helft te ruggeduwd. Zo ontstonden er diverse kansen. Alleen, werden ze niet tot goals gepromoveerd. Daarbij was ook Vrouwe Fortuna kennelijk met paasverlof. Met het inbrengen van Richard de Jeu en Sjaak Weimar werd de druk verder opgevoerd. Hier door kon NSV wel gebruik maken van de ruim te, maar Friesser lag steeds prima in de weg. Met nog tien minuten op de klok het De Bruin ‘alles of niets’ spelen. Het leverde felle duels op maar geen doelpunt. Waddinxveen had de wedstrijd duide lijk in de eerste helft al verloren. jV addinxveen moest zijn meerde- - re erkennen in koploper NSV ‘46 SS (1-2) en vervolgens werd er van de S» Warmonders met 3-0 gewonnen. Koploper NSV’46 landde zaterdagmiddag als eer ste op het Sniep-complex. De vakantiegangers Al- fons Scheurwater en Eric Hermans kwamen er, respectievelijk helemaal uit Emmen en Gronin gen, zelfs speciaal voor over. Het werd een duel met twee gezichten. Dit keer geen bliksemstart voor Waddinxveen. Het was NSV’46 dat na ruim 1 minuut al op voor sprong kwam! Een vrije trap vanaf de zijkant werd door Scheurwater ongelukkig in eigen doel gekopt. Niet bepaald het scenario dat Edwin de Bruin had uitgeschreven. De geel-zwarten kwa men in de eerste helft zelfs nauwelijks in het stuk voor. De bezoekers heten zien waarom ze boven aan staan. De geel-zwarten hapten naar adem en mochten van geluk spreken dat keeper Gerolf Friesser, ver vanger voor Jordy Groen die is geopereerd, in uit stekende vorm stak anders was de tweede helft niet meer dan een formaliteit geworden. Toch kon ook de stand-in niet verhinderen dat de Noor denaren na een half uur op 0-2 kwamen. Michael de Zwart trapte over de bal heen. Zijn tegenstan der profiteerde. dertien minuten begonnen, had wellicht met de warming-up te maken. Van Zoest had gekozen voor een warmirig-up, met partijspel, van onge veer 45 minuten. „Dat pakte gelukkig goed uit”, aldus de trainer. Niet om aan te zien Afgelopen zaterdag stond er voor Be Fair ook al een competitiewedstrijd op het programma. De Waddinxveners deelden de punten met concur rent Kamerik na een doelpuntloos gelijkspel. Volgens Van Zoest was de wedstrijd niet om aan te zien. „Beide ploegen kregen de bal geen drie keer overgespeeld. Ik heb zelden zo’n slech te wedstrijd gezien.” Vlak voor tijd kwam Be Fair goed weg toen een Kameriker de binnen kant van de paal raakte en de terugspringende bal niet voor de voeten van twee meegelopen aanvallers viel. „Achteraf mogen wij dus nog bhj zijn met het puntje", blikt Van Zoest terug op de wedstrijd van zaterdag. Aanstaande zaterdag speelt Be Fair opnieuw een wedstrijd van ‘levensbelang'. De Waddinxveners mogen dan op bezoek bij hekkensluiter Hazerswoudse Boys. Drie da gen later staat de thuiswedstrijd tegen concur rent Zwammerdam op het programma. „En die wedstrijden mogen we niet verliezen’’, vindt Van Zoest. "Hoe maakt niet uit hoe, we moe ten gewoon punten pakken.” Met een assist en twee doelpunten deed Yoeri van der Putten (VdP, op de foto met NSC-ers) tegen Warmunda weer van zich spreken. Foto: Martin Droog e Fair heeft in de derde klasse B hele belangrijke punten gepakt. Op Twee- de Paasdag werd het restant van de gestaakte wedstrijd tegen Alphia winnend afgesloten. Zaterdag kwamen de Waddinxveners ook al in actie. De wedstrijd te gen Kamerik eindigde doelpuntloos. Dertien minuten lang de 2-1 voorsprong vast houden tegen tien Alphenaren, dat was vooraf de opdracht voor Be Fair. En de ploeg van trai ner Pieter van Zoest deed in het restant van de gestaakte wedstrijd tegen Alphia zelfs meer. Spits Patrick Vermeulen vergrootte de voor sprong tot 4-1. Van Zoest koos maandag voor een verdedigende opstelling. „Wij hoefden im mers niet aan te vallen." Patrick Vermeulen moest voorin voor het gevaar zorgen. En dit plannetje slaagde uitstekend. „We wisten van tevoren dat we de ruimte zouden krijgen. Daar bij kwam dat Patrick erg goed speelde, hij was ongrijpbaar.” De snelle spits zag overigens, we gens vermeend buitenspel, ook nog een doel punt afgekeurd worden. Van Zoest was maandag zeer content met de prestatie van zijn ploeg. „We waren erg scherp. Deze belangrijke punten zijn gelukkig binnen." Dat de Waddinxveners geconcentreerd aan de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I "JQ Woensdag 15 april 2009 Vervolg van voorpagina. oskoper Erick Tol bereikte immers halfkoers met twee anderen een voor sprong van 33 seconden. Maar Tol, die ook in het shirt van De Volharding reed, hield de voorsprong niet vast en zag het pe- I loton aansluiten. „Er had meer in gezeten," re ageerde hij teleurgesteld. Ik had al mijn Wad dinxveense familieleden graag een eerste plaats aangeboden. We hadden met zijn drieën meer gas moeten geven.” Erick Tol won wel de sprint van het peloton en werd zevende. Django Buijs Zevenhuizen) finishte als elfde. Waddinxvener Mark Sonneveld reed een van zijn eerste wed strijden en leek bij de beste twintig te gaan eindi gen. Op driehonderd meter van de finish kwam hij echter ten val en liep schaafwonden op. Toch maakte Sonneveld in het shirt van het Goudse Ex celsior een verdienstelijk debuut en zal hij meer I j van zich laten horen. Wethouder Dorenda Gerts, die het startschot loste, lette vooral op haar neef Floris Gerts uit Voorschoten. Evenals Sonneveld

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29