Parkinson met Jeugd Oranje zevende op EK Flynth Run 4 Ladies komt er weer aan Buitenlandse deelnemers geen succes Uitslagen 5A WSE krijgt pak slaag Kj», feöLj Actueel nieuws verzorgd door het 75 1 C1000 nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen Volleyballer Michael Parkinson is met het nationale team van Jeugd Oranje op het Europees Kampioen schap voor spelers onder de 19 jaar op de zesde plaats geëindigd. Voor sportieve meiden en dames is zondag 10 mei weer het moment voor-de jaarlijkse 'Flynth' Run 4 Ladies. Een unie ke loop, speciaal voor vrouwen. WADDINXVEEN BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN r 2 J - r *^‘2 Beeld van een eerdere Run 4 Ladies op het ITC. Foto: archief Door Rijk Huisman jimkoster.nl Sport 1-3 7-2 3-3 1-2 .1-1 aantrekkelijk is om mee te doen. Aan de presta- tielopen die in de regio en door heel Nederland regelmatig worden georganiseerd is het aantal vrouwelijke deelnemers verhoudingsgewijs ge ring. Een aparte loop voor dames blijkt heel suc cesvol te zijn. We hebben een mooie locatie met goede voorzieningen. Het zal ongetwijfeld een gezellig en sportief evenement worden.” Schrijf 10 mei dus in je agenda, trekje sport schoenen aan en kom naar de ‘Flynth’ Run 4 La dies. Mannen zijn op 10 mei natuurlijk ook wel kom, maar alleen om aan te moedigen. Wil je meedoen of komen kijken surf dan eens naar onze website www.run41adies.nl. Inschrij ven kan tot en met 22 april via de website of op de dag zelf in het Plantariumgebouw. .5-3 .1-5 .2-2 .7-0 .3-0 .2-0 .3-1 .2-0 Zaterdag 11 april GSV - Roodenburg ROAC ‘79 - Gouda Leidse B. - Soccer B Waddinxveen - NSV'46 WSE - Rijnland, fc Maandag 13 april SVLY - Lugdunum GSV - NSV '46 Rijnland, fc - Floreant ROAC ‘79 - WSE Waddinxveen - Warmund Leidse B. - Lugdunum SVLY-Soccer B Gouda - Roodenburg mannen niet helemaal uit de verf kwam, deed coach Erik Gras een beroep op hem. „Als ik in het veld kom, dan ga ik er vol tegen aan, dat pakt de ene keer beter uit dan de andere keer”, licht Mi chael Parkinson toe. „Maar het is wel een ander speltype dan de speler voor wie ik word ingewis seld.” De openingswedstrijd tegen Polen was er een om niet snel te vergeten. „Er was zeker 2.000 man pu bliek”, vertelt Parkinson. „Bij het opkomen van de ploeg geeft dat een geweldig gevoel. We ver loren met 1-3 (15-25, 30-28, 21-25, 15-25), maar dat had volgens mij vooral te maken met het feit dat Polen sterker speelde dan we hadden gedacht. In de wedstrijd tegen Oostenrijk moest de mid- denaanvaller zich aanvankelijk vooral warm houden in de trappelzone voor de wisselspelers. Toen hij in de vierde set, na 25-20, 16-25 en 27-25 bij 2-4 moest invallen voor licht geblesseerde Fa bian Dosset was hij er helemaal klaar voor. Bij 8-13 werd hij aangespeeld en scoorde achtereen volgens met zijn aanval en blokkering. „Tegen Oostenrijk speelde ik een van mijn betere wed strijden", kijkt hij terug. Winst op Frankrijk, de regerende Europees kampioen, zou een plek bij de eerste vier opleveren. Parkinson, hij stond drie sets in de basisopstelling: „Wij hebben in de voor bereiding tegen de Fransen gespeeld en ze toen vernederd. We hadden het gevoel ‘als we ons best doen dan moet het lukken’. Na de 0-3 nederlaag heeft Michael Parkinson nog steeds het idee ‘Wij hadden ze kunnen pakken.” Nederland moest om de plaatsen vijf tot en met acht spelen. In de wedstrijd tegen Bulgarije keek Oranje tegen een 0-2 achterstand in sets toen Mi chael Parkinson binnen de lijnen kwam en moest proberen de felheid in de ploeg te houden. Hij zorgde voor belangrijke punten, maar serveer de bij 24-23 in de derde set fout. „Ik dacht dat het voor ons was afgelopen en baalde enorm. Het team gaf niet op en we pakten zowel de set als de wedstrijd met 3-2. Tegen Spanje, verlies met 1-3, verspeelde Nederland de laatste kans om naar het Wereldkampioenschap te gaan. Hij staat er niet te lang bij stil en kijkt zelf terug op twee mooie ja- ren bij Jeugd Oranje, waarin hij veel vooruitgang heeft geboekt. „Mijn volgende doel is Jong Oran je”, besluit hij optimistisch. verkeersarme wegen. Een loop voor louter vrou wen en iedereen is welkom, van goed getraind tot hoopvolle beginner, jong en oud. Naar keuze kan worden deelgenomen aan de vijf of tien kilometer. De vijf kilometer start om 12.30 uur en de tien kilometer om 12.40 uur. Kom op tijd, want om 12.00 uur begint een spetteren de gezamenlijke warming-up. Verder zijn er leu ke extra’s zoals marktkraampjes op het gebied van verzorging en kunnen kinderen gratis ge schminkt worden. Dit jaar is de organisatie uitge breid met Monique en Sandra Vergeer die gaan helpen er een nog leuker evenement van te ma ken. Over de Flynth Run 4 Ladies zeggen zij: "het is hartstikke leuk om mee te helpen bij de organi satie en te zorgen dat de loop juist voor vrouwen niet gegund, een afstandsschot van Houssein j Zeryouf kuste de bovenkant van de lat. Vol gens Souisay was de nederlaag terecht. “Wij hebben verloren Van een heel goed voetbal lende ploeg. Dit was een terechte uitslag.” Af gelopen zaterdag mocht WSE ook aantreden. Thuis werd er met 1-1 gelijkgespeeld tegen Rijnland. In de rust keken de Waddinxveners I tegen een 0-1 achterstand aan. In de tweede helft liet WSE zien minimaal gelijkwaardig te zijn aan de uitploeg. Dit leidde tot de gelijk maker van Thijs van der Voort. Na de gelijk maker kreeg de ploeg van Souisay nog wel kansen, maar een overwinning zat er niet meer in. Aanstaande zondag staat voor WSE de derby tegen Waddinxveen op het pro- I gramma. En die wedstrijd is volgens Souisay toch iets speciaals. “Voor die wedstrijd hoef ik mijn spelers in ieder geval niet op scherp J te zetten.” De burenruzie tussen WSE/Wad dinxveen begint zondag 14.00 uur. e ploeg van Oranje verdiende net geen V ticket voor het Wereldkampioenschap U dat in 2009 wordt gehouden. Als de 2.02 meter lange middenaanvaller uit Zevenhuizen, hij speelde in de afgelopen compe titie in de B-league voor Visade Voorburg, deze teleurstelling heeft verwerkt zegt hij: „Het is ge weldig om zoiets mee te maken. Het was een spectaculair toernooi waarin we ons hebben ge meten met de top van Europa." De 17-jarige Parkinson vervulde tijdens het toer nooi in de Ahoyhal vooral de rol van ideale inval ler. Op het moment dat een van de twee midden- e pr-koe staat inmiddels weer langs de Zijde. Start en finish zijn op het In- temational Trade Centre (ITC-ter- rein) van Hazerswoude Boskoop, nabij het Plantariumgebouw. Deze bijzondere loop gaat dwars door het unieke boomkwekerij- gebied van deze omgeving, over mooie verharde, WEEKBLAD VOOR WADD'NXVEEN j Woensdag 15 april 2009 Met een zevende plaats was Kirsti Ruud uit het Noorse Rasta de beste buitenlandse deel nemer aan de Ronde van Waddinxveen. Er deden vier Noorse vrouwen mee. Tone Wals- kaar uit Stavanger werd 22e. De Argentijn Rodriego Mendieta legde beslag op de 18e plaats tussen de eliterenners en beloften. De Letse ploeg Rietumu Banka Riga toonde zich wel, won diverse premies, maar reed tenslot- I te niet in de prijzen. WSE heeft een minder prettige Tweede Paas dag beleefd. In de uitwedstrijd bij het hoog geklasseerde ROAC ‘79 ging de ploeg van Eddy Souisay met 7-0 onderuit. Lange tijd in de eerste helft leek het er niet op dat de thuis ploeg zo’n monsterscore zou neerzetten. Pas in de 37e minuut viel de eerste treffer. Toen twee minuten later ook de tweede goal viel, bleek dat het een moeilijke middag voor de Waddinxveners zou worden. Na rust had ROAC een kwartiertje nodig om op stoom te komen. Vervolgens scoorde de ploeg vijfmaal in twintig minuten en zette de eindstand, 7- I 0, op het scorebord. Een eretreffer was WSE ■D-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 33