I I I 4 Aldus Olieman I Leerlingen testen gezondheid bij Sparta wachten Colofon Rommelmarkt Waddinxvener beschoten Marjan Berk in bibliotheek E I Met het opnieuw aanbrengen van de tekst Memento mori is de reconstructie van de aula van de oude begraafplaats aan de Kerkweg-West afgerond. fl I 4 mei WADDINXVEEN 3^ WADDINXVEEN WADDINXVEEN Waddinxveen Actief WADDINXVEEN WADDINXVEEN rJ V- AZ - ft: ft. I Z I Aula begraafplaats is af Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Gerard den Dekker, oud-secretaris van de Stichting Nationale Gedenkdagen Waddinxveen. Foto: PR ken te werken aan een gezonde leefstijl. In die tijd is dit onderwerp aan de orde geweest tijdens de schoollessen. De leerlingen hebben intussen da gelijks bijgehouden wat zij hebben gegeten als maaltijd en de tussendoortjes. Ook hebben ze on der meer etiketten van voedingsmiddelen leren lezen en buitenspelletjes gedaan om bewust te worden hoeveel je moet bewegen als je bijvoor beeld een Mars hebt gegeten. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) sterven) is de reconstructie van deze unieke oude Waddinxveense aula compleet. In de aula, die is ingericht als gedenkruimte, zijn herdenkingslijsten geplaatst met daarop informa tie over de tijdens de Tweede Wereldoorlog om gekomen Waddinxveense inwoners. Tevens zijn er herdenkingsplaquettes aangebracht waarop alle namen van de Waddinxveense oorlogsslacht offers zijn vermeld. Van de Waddinxveense oor logsslachtoffers is een herdenkingsboekje uitge bracht en het Historisch Genootschap heeft de slachtoffers uitgebreid beschreven in haar kwar taaluitgaven. Alk auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave warden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. De aula is tijdens de 4 mei herdenkingsplechtig heid geopend voor publiek. Ook dit jaar vindt op 4 mei om 18.30 uur bij de herdenkingsplaquet- te een kranslegging plaats door de gemeente en de SNGW Bezoek is ook mogelijk na overleg met de gemeentelijke begraafplaatsbeheerder, de heer Wessel van der Vaart. De politie heeft dinsdag 7 april rond 12.30 uur een 17-jarige jongen uit Waddinxveen aange houden. Zijn aanhouding volgde na de aan gifte van een 41-jarige Waddinxvener aan de Molenring die bezig was met tuinonderhoud en vanuit een woning beschoten werd met een luchtbuks. Het leverde de man een pijnlij ke rug op. De politie heeft het luchtdrukwa- pen in beslag genomen en maakt proces-ver- baal op. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. en aantal jaar geleden is op initiatief van de Stichting Nationale Gedenkdagen Waddinxveen (SNGW) begonnen met het herbestemmen van de aula die in slechte staat verkeerde. In goede samenwerking mét het gemeentebestuur en gemeentelijke me dewerkers is, vooral door de inzet van Gerard den Dekker van de SNGW en Hans Geel (Historisch Genootschap), een plan opgesteld om de aula om te vormen tot een herdenkings- en stilteplek. De aula is opnieuw geschilderd en opgeknapt en van sfeervolle verlichting voorzien. Met het opnieuw aanbrengen van tekst Memento mori (Gedenk te en halfjaar na het eerste bezoek aan Sparta brachten de leerlingen van groep 6,7 en 8 van De Kameleon en De Regen- boog op 14 april een tweede en afron dend bezoek aan de Rotterdamse voetbalclub. De twee bezoeken zijn onderdeel van het gezond heidsproject ‘Scoren voor gezondheid’. Dat is een project waarbij profvoetballers uit de Eredivisie kinderen van de basisschool aanzetten tot een ge zonde leefstijl. In totaal gingen 50 kinderen op weg naar het Spartastadion. Zij vertrokken dinsdagochtend van het evenemententerrein aan de Dreef. Wet houders Gerts sprak de leerlingen voor het ver trek toe. Net als bij het eerste bezoek kregen ze een fit- en gezondheidstest. De uiteindelijke resultaten van deze test zijn over een paar weken bekend. De kinderen hebben een contract ondertekend met één van de spelers en afgesproken twintig we- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. De gemeente Waddinxveen hecht veel waarde aan gezond en sportief gedrag bij iedereen, maar zeker ook bij jeugdigen. De gemeente Waddinx veen doet dat onder andere door het project Wad dinxveen Actief. Deze pilot geeft scholen ook de mogelijkheid om mee te doen aan andere projec ten, in dit geval Scoren voor Gezondheid. Meer informatie over het project 'Scoren voor Gezond heid' is te vinden op www.scorenvoorgezond- heid.nl. I k moet nog snel wat gloeilampen I inslaan voordat ze nergens meer I te krijgen zijn. Vooral voor die ene I schemerlamp waar geen enkele spaarlamp in past. Als ik zo’n prachtige villa had, zou ik het niet zo laten verwaar lozen. Met een verfje redt je het inmid dels niet meer. Echt zonde - en onbegrij pelijk. In het postkantoor schijnt een schaal model van het nieuwe centrum te staan. Jammer dat het geen openbare ruimte is. Ik ben wel nieuwsgierig hoe het er uit ziet. Heb ik trouwens wel genoeg geld bij me of moet ik nog even pinnen? O, nog een briefje van twintig, nou dan zin gen we het nog wel even uit. Niet verge ten om later deze week nog wat hemden te kopen voor de meiden. Zat hier niet er gens een dierenarts vroeger? Of was het nou een dokter? En het was zo’n bijzonde re naam: groenteboer, bakker? O ja, sla ger! Wonderlijke combinatie waar vast al veel grappen over gemaakt zijn. Net als die luchtvaartdeskundige, meneer Bak steen. Wat zou toch de bedoeling zijn van dat braakliggende stukje grond hier op de hoek? Eerst is er een mooi huis gesloopt maar met welke bedoeling? En gaat dat ooit nog gebeuren? Ja hoor, gaat u maar voor. Ik sta hier toch alleen maar te kam- peren.Vanavond nog even een sokken wasje doen. En had ik nou vanmorgen de afwasma chine wel aangezet? Bluh, er ligt ook nog een enorme strijk te wachten. Nee hè, gaat ie nou wéér open? Ik kan net zo goed hier een kop thee gaan drinken, ‘t schiet toch voor geen meter op. Die nieuwe kin derschoenen zien er wel leuk uit zeg. Wat zou nou een rustig moment zijn om even te passen? Ik heb helemaal geen zin om een nummertje te trekken. Wachten, wachten, wachten, hoeveel uren in mijn leven heb ik inmiddels al ge wacht op van alles? Ik had beter kunnen gaan fietsen, ik heb al zeker honderd fiet sers voorbij zien komen. Zeg, meneer achter mij, smaakt het een beetje of wilt u een zakdoek? Ja, groen! Nu snel optrek ken, doorrijden, doorrijden! Pffffnet op tijd! Morgen maar weer een keertje via de Coenecoopbrug proberen. Schrijfster Marjan Berk is op woensdag 23 april om 20.00 uur te gast in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schweringlaan 1 in Waddinxveen. Zij verzorgt hier eêh lezing. Het nieuwste boek van Berk is ‘Boek voor Belle’. Dit boek is een herinneringsmonument aan haar schoondochter Roos, die in 2006 stierf aan een agressieve vorm van kanker. Aange zien kleindochter Belle op dat moment nog maar twee jaar oud is, besluit de schrijfster sa men haar zoon Peter een boek te schrijven voor Belle over haar moeder. De opbrengst van het boek komt ten goede aan KWF Kankerbestrijding. Toegang tot deze lezing is gratis. Kaartjes zijn verkrijgbaar in de bibliotheek en te reserve ren via de website www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl Op zaterdag 18 april wordt dit jaar voor de 35ste keer de grote jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente gehouden. De markt vindt van 09.QQ tot 16.00 uur plaats op het evenemententerrein aan de Dreef. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 15 april 2009 1 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3