Rijschool aan de Zuidkade zestig jaar getrouwd Tweede Kans winkel Muzikale SOOS-middag Klaverjas- avond inloopochtend van stichting Pijn/Hoop Echtpaar Benders-Van der Schee viert jubileum Afgelopen maandag vierde het echtpaar Benders- Van der Schee hun zestigjarig huwelijk. Locoburgemees- ter Wiebrand Dijksterhuis bracht het jubilerende bruidspaar een bezoekje en feliciteerde hen hiermee. In het pand van de klokkenwin kel Janmaat aan de Zuidkade 183a bevindt zich sinds begin februa ri Verkeerscentrum Zuidkade. WADDINXVEEN WADDINXVEEN MOERKAPELLE GOUDA WADDINXVEEN WADDINXVEEN Foto: Martin Sharrott Wiebrand Dijksterhuis op bezoek bij mevrouw en meneer Benders-Van der Schee. Door Saïda Erahoutan Joyce en Victor van Beekum. Foto:.PR Verkeerscentrum Zuidkade heeft een su peraanbieding die geldig is tot 1 juli 2009. Zie de advertentie elders in deze krant. Een groep vrijwilligers van het Seniorenwerk van de stichting Vonk organiseert één keer in de veertien dagen op dinsdag een SOOS-mid dag in het Anne Frank-activiteitencentrum. Alle 55-plussers in Waddinxveen zijn welkom op deze middagen. De SOOS-middagen zijn vooral bedoeld om elkaar te ontmoeten in een gezellige omgeving daarnaast bieden ze een zeer gevarieerd programma; zo staat er op elke SOOS-middag een speciale activiteit of een bepaald thema centraal. Op dinsdag 5 mei staat er een optreden van het Anne Frank koor op het programma. De zaal gaat om 14.30 uur open en om 14.45 uur begint de middag. De entree bedraagt 1,00 euro. Vooraf opgeven is niet nodig. Meer informatie via het telefoonnummer (0182) - 631932. Op vrijdagavond 1 mei organiseert Stichting Wijkwerk de Zuidplas een klaverjasavond. Deze avond wordt gehouden in het wijkge- bouw De Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Meer informatie via het telefoonnummer 0182- 611171. orde. Mevrouw heeft in haar huwelijk als werk ster gewerkt bij particulieren en'als laatst ook bij de gemeente Alphen aan den Rijn. Toen meneer veertien jaar was is hij gaan wer ken op de tuin in Boskoop. In 1943 moest hij naar Duitsland om daar te werken in een fabriek, in 1945 kwam hij terug. Hij wilde toen niet meer op de tuin, dus is hij gaan werken bij een boer (aard appels, bieten). Daarna heeft hij, tot de gasfabriek weg ging, gewerkt als los werkman in de gasfa briek. Zijn zus werkte daar ook en via haar werd De Tweede Kans winkel van de Hervormde Gemeente van Moerkapelle heeft een twee de locatie. Vanaf 2 mei is er elke zaterdag van 09.30 tot 12.30 uur schuurverkoop in een schuur aan de Abram Kroesweg 17 te Wad dinxveen. De andere locatie is in Moerkapel le gevestigd naast de Hervormde Gemeen te van Moerkapelle. Bij de nieuwe locatie is er een groot aanbod van meubels, kasten en der gelijke spullen die een tweede kans verdie nen en tegen een lage prijs te koop worden aangeboden. Degene die meubels en dergelij ke heeft die een tweede kans verdienen kun nen het iedere zaterdagmorgen bij de schuur brengen. De opbrengst hiervan gaat naar de volgende goede doelen; het zendingsechtpaar familie van Steensel in Angola via het adop- tieprogramma Deelgenoten van de GZB. Het door de Hervormde Gemeente van Moerka pelle, via de GZB naar Thailand uitgezonden zendingsechtpaar David en Grea van der Lee, Prokov foundation in Bulgarije, jaarproject diaconie via Kerk en Actie, Nieuwbouw ver enigingsgebouw ten behoeve van het vereni gingswerk van de Hervormde Gemeente van Moerkapelle. De Tweede Kans winkel aan de Dorpsstraat van Moerkapelle blijft iedere za terdagmorgen geopend. Meer informatie via 06-15381244 of tweedekans@planet.nl Woensdag 6 mei is er een inloopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiënten- serviceburo op de Jozeflokatie van het Groe ne Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Deze ochtend is van 10.00 tot 12.00 uur. De inloopochtend is georgani seerd door Stichting Pijn/Hoop. In Nederland leven ongeveer 800.000 mensen met chronische pijn. Dit is een pijn die om wat voor reden dan ook niet meer over gaat. Doordat de pijn 24 uur per dag aanwezig is, is men vaak moe. Daarom geeft dat in het da gelijks leven problemen. Praten met lotgeno ten helpt, die mensen weten waarover je het hebt. Daarom is er speciaal voor de mensen met chronische pijn een inloopochtend geor ganiseerd. Voor meer informatie is het telefoonnummer 0182-538017 beschikbaar. zich vooralsnog op autorijlessen en de taxi-op- leiding. Binnenkort kunnen leerlingen zich ook aanmelden voor motorrijlessen. Voor meer informatie: 0182 809988 of www.vc- zuidkade.nl. Belangstellenden kunnen ook de stand van de rijschool bezoeken op 30 april op Pettepret. e eigenaren van de nieuwe ver- W keersschool zijn Victor en Joyce van Beekum. Nadat Victor jaren bij een grote rijschool in Zoetermeer had ge werkt, vond het stel dat het tijd werd voor een nieuwe uitdaging; een eigen rijschool. „We wil den graag iets beginnen onder onze eigen naam”, zegt Victor. Het duurde even voor het stel een geschikt pand kon vinden. Maar toen de oom en tante van Joy ce, de heer en mevrouw Janmaat, besloten te stoppen met de klokkenwinkel was de keus al snel gemaakt. „Het is een mooi pand en we zitten op een prach tige locatie aan de Gouwe. In de toekomst willen we hier ook theorielessen gaan geven. Er is ruim te genoeg”, aldus Joyce. Voor de rijschoolhouders was het erg belangrijk om een pand te hebben en niet vanuit huis te rij den. Victor: „Veel rijscholen werken vanuit huis, maar wij wilden graag een kantoor hebben. Men sen kunnen dan altijd langskomen als er iets is of wanneer ze vragen hebben.” De rijschool richt BA BA evrouw Benders is geboren op 16 A jrl juni 1920 te Alphen aan den Rijn, I H meneer Benders op 28 mei 1924 te Boskoop. Toen meneer vijfjaar was, is hij verhuisd naar Waddinxveen, mevrouw heeft tot aan haar trou wen in Alphen aan den Rijn gewoond. Ze heb ben drie zonen, zes kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. De gezondheid van mevrouw is wat minder, meneer is nog helemaal tiptop in hij gevraagd er te komen werken.Tot aan zijn pensioen heeft de heer Benders bij de plansoenen- dienst bij de gemeente Waddinxveen gewerkt, be gonnen als hulp en opgeklommen tot werkop- zichter. Meneer Benders heeft van zijn 62ste tot aan zijn 81ste geschaatst in Den Haag op de ijsbaan, toen vond zijn vrouw het welletjes en te gevaarlijk ge zien zijn leeftijd. Fietsen deed het echtpaar ook veel en graag. Nu is meneer iedere middag op zijn volkstuin te vinden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1 1 Woensdag 29 april 2009 I JL JL

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11