Penning voor vrijwilligers Agenda I Zo vader zo zoon Vier generaties dragen de naam versluis I 4 Motorrijder verongelukt Uitslag Pluk wedstrijd WADDINXVEEN i I I t I - Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden over gedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moe der en dochter de handen in een hebben geslagen. In de we kelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinx veen elke week zo'n bijzonder fa miliebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Frans Versluis en zijn zoon Ron van 'Het Draaiende Wiel' (verkoop en reparaties van tweewielers). Bij elkaar waren ze vorig jaar goed voor 28.000 uur inzet en 60.000 bekeuringen. Belangij ker is dat de 121 politievrijwilli- gers een welkome aanvulling zijn op de krappe capaciteit binnen het korps Politie Hollands Midden. Donderdag 30 april Vrijdag 1 mei Maandag 4 mei Dinsdag 5 mei Dinsdag 28 april WADDINXVEEN REGIO j 1' Door Marianka Peters Adres: Tekst: Fred Spoor Foto: Riekelt Bezemer Is dat nog steeds zo? „Nee", valt Ron in. „In 2004 kwam de VOF weer terug, maar ditmaal samen met mijn zakenpart ner Arjan van der Vlugt. Gelukkig behield ik alle jaren de volle medewerking van mijn vader, tot de dag van vandaag.” ding had ik geen belangstelling. Mijn vader zei al ‘wat die jongen zijn ogen zien, kunnen zijn han denmaken'. Bij de Kamer van Koophandel moes ten we toen zogenaamde handlichting aanvra gen, zodat ik bevoegd werd handtekeningen te zetten. In 1987 werd het eenmansbedrijf omgezet in een vennootschap samen met mijn zoon Ron. Op 1 januari 2000 hebben we de VOF weer opge heven, en werd Ron de eigenaar.” Heb je een monteursopleiding gevolgd? Ron komt met een verrassend antwoord: „In Rot terdam ben ik afgestudeerd als bedrijfseconoom, maar in alle vakanties en overige vrije tijd was ik van jongs af aan al in de zaak te vinden om het vak te leren. Van mijn studie heb ik nog steeds veel plezier als het om ondernemen gaat.” vallend is dat iedere vrijwilliger graag hogerop wil en zich verder wil specialiseren. Biker, mo tor, laser en ademanalyse zijn de meest populai re specialisaties,” aldus van Hoorn. „De moge lijkheden van doorgroei naar een hoger niveau komen steeds 'dichterbij. We zijn er nog niet, want we moeten nog over een aantal bergen heen rich ting politieacademie.” De politievrijwilliger sur veilleert samen met de beroepsfunctionarissen op straat, waar zij van alles tegen kunnen komen, van verkeersongelukken tot zakkenrollers. De accent op de recreatieve sector. Inclusief de met een elektromotor aangedreven fietsen.” Welke vraag hebben jullie gemist? „Over de medewerking van onze vrouwen”, re- vrijwilliger ondersteunt ook bij speciale activitei ten zoals verkeerscontroles en bijzondere evene menten waaronder sportwedstrijden, jaarmark ten en kermissen. De penning is ingesteld vanuit de maatschappelijke erkenning voor het werk dat Van Vollenhoven doet voor de samenleving als het gaat om veiligheidsvraagstukken. In 2008 werden de eerste penningen uitgereikt aan de politievrijwilligers, die toen hun 60-jarig bestaan vierden. In Nederland zijn ongeveer 1.700 politievrijwilligers actief. Pluk van de Petteflet’ thuis ontvangen. De win naars zijn: Sabine Tolboom uit Gouderak, Lot te Bidding uit Waddinxveen, Tijs, Bente en Lars van der Zwet uit Zevenhoven, Sarah Molenaar uit Bodegraven en Jamo Klijn uit Gouda. Inge zonden foto’s blijven ter beschikking van de uit gever. Over de uitslag kan niet worden gecorres pondeerd. Uitgever RNG Nieuwsbladen Versluis Tweewielers, is dat van kinderstep tot Harley’s? Beide heren schudden het hoofd. „Wij hebben ge kozen voor specialisatie, zodat we ons uitsluitend hebben toegelegd op fietsen. Zelfs met een licht ageert Frans direct. „Zonder Cora had ik het nooit gered en ook Anitha van Ron werkt hier in deeltijd. Voor ons een grote steun." 06.15 uur Start van koninginnerit ‘De Gouwe Rijders’- Eetcafé Zinne 10.00-23.00 uur Pettepret koninginnedag- feest- Petteplas 20.00 uur Klaverjasavond- De Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 18.30 uurKranslegging- Aula van de oude be graafplaats, Kerkweg-West Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in naam, locatie, datum en tijdstip van de ac tiviteit naar weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl onder vermelding van AGENDA. 14.45 uur Optreden Anne Frank koor- Anne Frankcentrum 10.30 uur Lange wandeltocht senioren - Anne Frankcentrum Komen de klanten uit de regio? „Eigenlijk wel”, zegt Versluis senior. „Alhoewel ze ook uit de grote stad komen. Dat is te danken aan onze benadering die meer bij een dorp past. Persoonlijker, meer aandacht, meer tijd voor ad vies en maatwerk. Ooit kregen we hier trouwens iemand uit Oostenrijk, die op vakantie in Gou da de fiets van zijn dromen zag staan, met een sticker van ons op het achterspatbord. Hij reed spoorslags naar ons om dezelfde fiets te kopen.” Dinsdag 21 april is even voor half vijf een mo torrijder (33) uit Waddinxveen verongelukt. De automobilist (27) reed over de Staringlaan en sloeg de H. Heijermanslaan in. De motor rijder reed vanuit de richting Noordkade toen de twee voertuigen in botsing kwamen. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn ver wondingen. De politie is op zoek naar twee automobilisten die voor de betrokken auto richting de Noordkade reden. De politie ver zoekt hen en andere getuigen zich te melden via 0900-8844. Hoe is de rolverdeling? Frans Versluis: „Mijn vader kreeg in 1956 me dische problemen. Ik was toen 16 jaar en wil de niets bever dan ‘Het Draaiende Wiel’ aan het draaien houden. Voor een verdere oplei- Een achttal politievrijwilligers uit Gouda ontvangen de Prof. Mr. Pieter Van Vollenhoven Pen- ning.Foto: Marianka Peters Frans Versluis en zijn Ron. en zeer enthousiaste jury van uit- gever RNG Nieuwsbladen heeft uit een aanzienlijke hoeveelheid inzen- BBB dingen van de fotowedstrijd 'Pluk van de Petteflet’ een vijftal winnaars getrok ken. Deze hebben inmiddels allemaal het nieuwste gelijknamige ‘Nintendo DS spel fgelopen donderdag ontvingen ruim K W honderd politievrijwilligers de Prof. Mr. Pieter Van Vollenhoven Penning, w als blijk van waardering voor hun pro fessionele inzet. Toon Mans, burgemeester van Hillegom en por tefeuillehouder vrijwillige politie binnen de Vei- ligheidsregio Hollands Midden overhandigde de penningen als eerste aan de jongste vrijwilliger, Henk Doomekamp (20) uit Gouda en de oudste politievrijwilliger, Ruud Hinderink (62) van team Alkemade. Hinderink is met 34 ‘dienstjaren’ de oudste vrijwilliger binnen het korps. Daarna kre gen alle overige politievrijwilligers hun penning uitgereikt, waaronder 15 uit Alphen aan den Rijn, 8 uit Gouda, 7 uit Waddinxveen en 9 uit Bode graven. Volgens korpschefjan Stikvoort zijn de vrijwilligers van grote waarde, zeker gezien de huidige krapte binnen het korps. „De tijd van hobbybobby is al lang voorbij,” stelde Stikvoort. „De vrijwillige politiemensen maken zich uiter mate verdienstelijk op het gebied van burgerpar ticipatie en zijn daarom een welkome aanvulling op onze beroepskrachten. Ten aanzien van het op sterkte brengen van het korps staan de seinen in Den Haag op oranje. Wat er de komende tijd al lemaal óp ons afkomt, weten we nog niet, maar we zullen de ontwikkelingen nauwlettend vol gen.” Jaco van Hoorn (portefeuillehouder vrij willige politie van politie Hollands Midden) ging in op een onder de vrijwilligers gehouden onder zoek naar hun werkbeleving bij de politie. Daar uit bleek dat vrijwel alle vrijwilligers met heel veel plezier hun werk doen en ervan overtuigd zijn dat zij een zinvolle bijdrage aan het politie werk en dus aan de samenleving leveren. „Op- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1“7 Woensdag 29 april 2009 I X/ Naam bedrijf: Versluis Tweewielers Eigenaars: Ron Versluis en za kenpartner Atjan van der Vlugt Beethovenlaan 72 Waddinxveen Bestaat sinds: 1931 Aard bedrijf: V erkoopt en repa reert alle merken fietsen. Info: www.versluistweewielers.nl. 5'-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17