Lustrumfeest HCW Alle ROWAH teams winnen I Mijn tweede thuis Onze club I I Reünie 75-80 waddinxveen Weight Loss Challenge I Tip: WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN 'addinxveen telt veel sportclubs. Van voetbal tot schaakclub. En in waterpolo tot schietvereniging. Vele Waddinxveners zijn in hun ije tijd actief in deze verenigingen. Het Weekblad voor Waddinx- ïen zet deze mensen en hun clubs in het zonnetje in deze twee- ekelijkse rubriek. Deze week: Rijvereniging Het Paardendal. WADDINXVEEN wist u dat? Familie WADDINXVEEN *7 Tekst: Tim Tempelaars Foto: PR. Clubdag Pas de Deux: verkleed en op muziek. Sport HCW roept oud-leden op om zich te mel den voor het lustrumfeest. Foto: PR paardrijden. „Goed of slecht weer. Het gaat al tijd door.” stichting die op de manege aangepaste lessen aan mensen met een lichamelijke of geestelij ke beperking geeft. Rijvereniging Het Paardendal is op Koninginne dag ‘s ochtends te vinden op de kindermarkt aan de Petteplas, er kan dan een ritje op een van de pony’s gemaakt worden, ‘s Middags is er op de manege een ludieke paardenrace. Wat dat precies inhoudt, blijft nog een verrassing. Een aantal welzijnscoaches uit Waddinxveen en Zoetermeer bieden een programma aan om overgewicht kwijt te raken. Dit program ma heet de Weight Loss Challenge. U krijgt in 10 korte workshops veel informatie, pro fessionele begeleiding en ondersteuning. Tij dens de 10 weekse challenge gaat u met lotge noten de strijd aan tegen de kilo's. De groep komt 1 keer per week bij elkaar op een vast tijdstip om te wegen en te meten. Na de 10 weken wordt de winnaar bekendgemaakt die procentueel gezien de meeste kilo’s heeft verloren. Het grootste deel van het ingeleg de cursusgeld gaat in een pot en deze wordt uitgekeerd aan de 3 beste afvallers. De Chal lenge start op woensdagmorgen 6 mei om 10.00 uur. Voor meer informatie en om u aan te melden kunt u contact opnemen via 06- 23102225 ofwww.wlc.vpweb.nl. Drie oud voetballers van w. Waddinxveen zaterdag die nog regelmatig contact hebben, hebben de koppen bij elkaar gestoken en het idee om een reünie (1975-1980) te organiseren ook daadwerkelijk uitgevoerd. Na veel speur werk zijn zij erin geslaagd een 20 tal oud-voet- ballers, bestuursleden en sponsors te vinden en hen uit te nodigen voor een reünie die ge houden zal worden op 20 juni in de kantine van w. Waddinxveen. Aanvang 16.00 uur. Oud-voetballers die nog geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen een mail sturen naar verwa04@hotmail.com. ke wedstrijd en cirkelspeelster Kim van Stel stond vaak aan de basis van de snelle combinaties. Na de pauze liep het team nog verder uit en de eind uitslag was verdiend: 8-20. De heren speelden in Pijnacker tegen Oliveo. Ook hier zorgde de regen voor een lastige wedstrijd, maar ook hier waren de Waddinxveense mannen duidelijk sterker: 10-17. De heren A-junioren van ROWAH verdedigden hun eerste plaats met suc ces tegen RODA’71 uit Rotterdam. De Waddinx veense ploeg won met 11-22. I siek sterk team, waartegen ROWAH het in het verleden vaak lastig had. Het regenachtige weer van zondag leek voor ROWAH ook in het nadeel; regen bemoeilijkt immers het snelle en techni sche spel van de Waddinxveense ploeg. Gelukkig liep alles anders. De dames van ROWAH speelden fris en hadden na een kwartier al een 2-6 voorsprong. Met snelle aanvallen en leuke combinaties waren ze al bij de rust zeker van de winst (4-11). Danielle van Ype- ren speelde op de middenopbouwpositie een ster- B. fgelopen weekend was een prima K weekend voor de handballers van LJk ROWAH. Op zaterdag kwamen vijf K W jeugdteams in actie en op zondag speelden de heren en dames senioren en heren A- junioren hun competitiewedstrijden. Alle acht wedstrijden werden gewonnen. Op zondag speelden de dames senioren van RO WAH uit tegen HWC uit Vlaardingen. De ploeg uit Vlaardingen staat bekend als een stug en fy- p zaterdag 16 mei viert de Wad- V dinxveense Hockeyclub haar 40 jarigjubileum op de hockeyclub in Waddinxveen.Het program ma ziet er als volgt uit.18.00 uur feestelij ke ontvangst met drankje, 18.30 uur aan vang wedstrijden der giganten20.00 lekker bijkletsen met een hapje en een drankje en 22.00 uur start van een knalfeest. HCW roept oud-leden op om zich te melden voor het lustrumfeest. Bezoek de internetpagi na en kijk wie het feest zal bijwonen, http:// www.hcwaddinxveen.nl/files/nieuws/Insc hrijvingen%20HCW%201ustrumfeest%20e n%20reünie%20190409.pdf. Aahmelden kan via lustrum@hcwaddinxveen.nl. Vereniging: Rijvereniging Het Paardendal Clubgebouw: Manege Het Paarden dal, Noordkade 108 Opgericht: 1996 Kosten lidmaatschap: Jeugd: 50 euro, volwassen: 61 euro Site: www.hetpaardendal.nl Voorzitten Janet Wiessenberg Aantal leden: 65 De vereniging bij veel activiteiten samenwerkt met de stichting Groene Hart Ruiters. Dit is een 1 WT* T v w; - i 'b'ïj-Oi Je. Het grootste pluspunt van de vereniging? Bian ca aarzelt geen moment: „Iedereen kent iedereen hier. Het is een kleine vereniging en net een soort familie." Het familiaire is volgens de secretaris goed te merken aan het aantal vrijwilligers dat de vereniging heeft. Met de jaarl ijkse opruim- dag zijn er vaak 30 mensen om te helpen. Ieder een helpt elkaar.” In totaal wonen er 50 paarden aan de Noordkade. Dagelijks zijn er lessen op de manege. En mensen die 'een stapje verder’ willen, kunnen lid worden van de vereniging en zich inschrijven voor wed strijden in het hele land en allerlei activiteiten van de vereniging zelf. De bewoners van de manege bestaan uit manegepaarden en uit paarden van ei genaren die hun paard bij de manege stallen. Volgens Bianca zijn er voor Het Paardendal drie hoogtepunten in het jaar. „De Open Dag, de in tocht van Sinterklaas in Den Haag en de club dag." Vooral over de intocht is de secretaris enthousiast.„Wij lopen jaarlijks geschminkt en al mee met pony’s. Ieder jaar is het weer heel leuk.” Dat 5 december in de winter valt is voor Bianca geen probleem. Want dat is kenmerkerkend voor «045 v ,1L -, -Jv c>. L j:. e zon staat laag, maar is zijn kracht nog niet verloren. In het poldergebied tussen Waddinx veen en Boskoop negeren auto mobilisten op de Noordkade massaal het ver keersbord dat aangeeft dat zestig kilometer per uur de maximale snelheid is. Geen van de automobilisten zal erbij stilstaan, dat ze zo juist Rijvereniging het Paardendal voorbij zijn geraasd. Bianca Slagter is volop in de weer op het ter rein van de manege Het Paardendal. De se cretaris van de gelijknamige rijvereniging is er dagelijks te vinden. „Dit is mijn twee de thuis." Samen met het zeskoppige bestuur zorgt ze voor de dagelijkse gang van zaken en het organiseren van evenementen. De Lions- dub Boskoop-Waddinxveen schonk de stich ting De Groenehart Ruiters een heuse pony: Lion. De nieuwbakken bewoner van de stal len aan de Noordkade wordt ingezet bij les sen waar mensen met een geestelijke of ver standelijke handicap aan meedoen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ~)~J Woensdag 29 april 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 27