Petfeest Colofon Aldus Olieman I Stichting Vonk en Stichting Woon- partners Midden-Holland heb ben vorige week een samenwer kingsovereenkomst getekend met als doel de leefbaarheid in Waddinxveen te vergroten. I I WADDINXVEEN Foto: Martin Sharrott. Het echtpaar Roijers ontvangt een barbecue uit handen van de Raad. '1 Door Ruud Groot Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 29 april 2009 'Roijers is een beslisser' Vervolg van voorpagina. veen zijn voor beide organisaties belangrijke aan dachtsgebieden. Hiervoor willen beide organi saties zich inzetten met activiteiten voor jong en oud. Martin Kraaijestein riep de gemeente Wad dinxveen op om wel de nodige steun hiervoor te geven om een goede continuïteit van de activitei ten te kunnen waarborgen. „Je moet in dit soort activiteiten investeren. We hebben geen jonge rencentrum meer en we willen van de proble men af. Als mensen het plezierig hebben, is er ook minder overlast en dan werkt het preventief en verdien je de investering altijd terug”, aldus Kraaijestein. Ook René Mascini, directeur Stichting Woon- partners Midden-Holland vindt dat samenwer king tot een mooie cultuur kan leiden. Daarom riep ook hij wethouder Dorenda Gerts op, om nog dit jaar een samenwerkingsovereenkomst met beide organisaties te sluiten om duurzaam heid te verkrijgen in activiteiten die het welzijn in Waddinxveen bevorderen. Mascini heeft daar alle vertrouwen in en hoopt dat het welslagen van de verbeterde leefbaarheid in Waddinxveen ook een uitwerking zal hebben v hat’s in a name? Herinnert u zich nog die Ru Ma reclamecampagne waar- Wt W bij ons uitgelegd werd waarom Jif voortaan Cif ging heten? Dat kwam, zo legde men ons uit, omdat de Spanjaarden Jif als Gif zouden uitspre ken. O, maar dan begrijp ik het helemaal. Want Gif is echt een Spaans woord! Ja, ja. In ieder geval wordt het spul sinds dien hier thuis altijd Gif genoemd. ‘Wil je in de winkel nog wat Gif kopen want het is bijna op.’ Want Cif, da’s toch geen naam. Een soort sof maar dan verkeerd geschreven. Een dubbele sof dus eigen lijk. Toch is het nog steeds prima spul, on danks de suffe naam. De schoonmaakmiddelenfabrikanten hebben er wel meer een handje van om vreemde namen te bedenken voor hun producten. Wat te denken van Glassex? Doe je het dan in een glas? Of achter glas met publiek erbij? Daar moet je dan maar niet te lang over nadenken. En waarom noem je een allesreiniger Ajax als je weet dat een deel van de bevol king dat spul never nooit in het aanrecht kastje zal willen hebben vanwege die aan stootgevende naam? Hoe kom je er op? Hieraan moest ik denken toen ik de naam van ons komende Waddinxveense konin- ginnedagfeest hoorde. Pettepret. Pret met de pet op. Petfeest. Het woordgrapje be grijp ik: Petteplas en pret - allebei met een P. Maar het is ook wel een beetje jaren vijftig. Wat een pret jongens. Dolletjes! Tsja. Ik geloof trouwens dat het verre van een Petfeest wordt. Gezien het overvolle pro gramma met een indrukwekkend aantal highlights belooft het echt een knalfeest te worden. Waarbij overigens ook de om wonenden netjes betrokken worden. Pet je af voor de organisatie, zonder meer. Oud-burgemeester Roijers zei vorig jaar in een interview dat Waddinxveners geen feestvierders zijn. ‘Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg.' Ik vind dat we hem maar eens moeten laten zien dat hij er compleet naast zat met die opmerking. Dus donderdag allemaal naar de Pette plas! We gaan uit ons dak! Nou ja, we gaan pret maken dus. diens grote inzet en betrokkenheid. Destijds vond hij het maar niks dat Waddinxveen een waarne mend burgemeester kreeg maar inmiddels had hij liever dat Roijers nog wat langer bleef. Hij had in hem de juiste burgemeesterskwaliteiten ge zien. „Of het nu om de bespreking van het vracht- wagencirculatieplan ging of om de uitreiking van een prijs bij een tekenwedstrijd, hij wist de juis te toon te treffen. En of hij nu te maken had met boze ondernemers of stugge projectontwikke laars, alles ging hem goed af.” Burgemeester Comelis van Gouda bood Roijers een cadeau dat symboliseerde dat hij altijd wel kom is op het Goudse stadhuis. Wij hebben de wens naar een kroonbenoemde burgemees ter wel gesteund omdat in Waddinxveen een ge voel van ongelijkwaardigheid leefde bij de sa menspraak. De paradox was dat wij jou niet kwijt wilden.” Vervolgens mocht Henk Roijers voor het laatst de Raad toespreken. Hij bedankte iedereen - de col legeleden, de ambtelijke organisatie, de raad, de inwoners, familie en vrienden - voor hun steun, medewerking en vriendschap. „Ik ben mij na al die jaren een beetje Waddinxvener gaan voelen, ook al woonde ik hier niet.” Roijers gaf aan dat er veel gebeurd was in die vijfjaar waarbij hij zijn steentje had bijbedragen. „Welk aandeel ik daar in heb gehad, laat ik graag ter beoordeling aan an deren over.” Hij sprak zijn vertrouwen uit voor de toekomst van de vele projecten waaronder het centrum. „Het centrum heeft gewoon even een dipje door de economische crisis maar het komt goed. Blijft u er vooral in geloven.” wel zien.” Van het College ontving het echtpaar Roijers een reischeque. De Raad bood hen een barbecue aan met alle toebehoren. Namens de ondernemersvereniging bedank te voorzitter Henk de Bas zijn naamgenoot voor Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman, Marinda van der Lee (stagiair) Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla- den Groep CRl\Glcup de betreffende auteur. f aar werd ook een persoonlijkheidstest W gedaan waarbij Roijers de kleur Rood J kreeg toebedeeld. „Als je Rood bent dan ben je een beslisser. En jij bent een echte Rotterdammer: geen woorden maar daden. Gejeremieer daar houd je niet van. Een Rood per soon is ook heel positief ingesteld. Regelmatig hield je ons voor om meer trots te zijn op wat be reikt was.” Dijksterhuis noemde een paar wapen feiten van de afgelopen jaren: „Het centrum komt er, de WMO heeft vorm gekregen, we hebben in middels een goed handhavingsbeleid, de regiona lisering van de brandweer en je hebt de horecaba- zen achter de Gouweboulevard gekregen.” „Een Rood persoon heeft ook behoefte aan con trole, dat geldt ook voor jou. De griffier werd re gelmatig uitgehoord hoe achter de schermen de politieke hazen liepen. En toen het comple te college van gedeputeerde staten Waddinx veen bezocht, controleerde je van tevoren of de koffiekopjes schoon genoeg waren. Althans, dat verhaal gaat, en wij als wethouders willen dat graag geloven.” Dijksterhuis ging ook in de op de ontwikkelin gen ten aanzien van de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen. „Wij werden geroepen om het plattelandsmeisje vaarwel te zeggen en te gaan praten met het stadsmeisje. Het besluit hier over zal niet eerder dan 2015 genomen worden en daarbij hoorde een kroonbenoemde burgemees ter. Waar wij heen gaan, Bert [Cremers, red.] zal HA AH et het mengen van een vleug- ■W Ju je rode'Stichting Vonk vloeistof' I H met een vleugje blauwe 'Stichting H Woonpartners inkt’in het helde- re Waddinxveense water symboliseerden de bei- de organisaties een samenwerkingsverband om de leefbaarheid te vergroten door meer activitei- ten te organiseren voor jong en oud. „Dit is een belangrijk moment voor onze Stichting, die zich inzet voor kunst, cultuur, educatie en welzijn”, al dus Martin Kraaijestein, voorzitter van de Stich- ting Vonk. Het vergroten van de sociale cohesie en het bevorderen van het welzijn in Waddinx- in omringende gemeentes waar Woonpartners ook haar steentje aan wil bijdragen. „Durf te ge loven in investeren in groei en bloei van de socia le cultuur in Waddinxveen. Stichting Vonk moet er een swingend centrum van maken en daar is de hulp van de gemeente voor nodig. Wij zullen veel investeren in voorzieningen van de gebou wen, Stichting Vonk heeft een goed team om de activiteiten te organiseren en ik hoop dat de ge meente de middelen hiervoor wil vrijmaken en binnenkort onze samenwerkingsverband wil ver groten", zegt Mascini. Wethouder Dorenda Gerts feliciteerde de bei de organisaties met de samenwerkingsovereen komst. „Ik ben blij dat twee belangrijke spelers el kaar hebben gevonden. Ook de gemeente vindt de leefbaarheid natuurlijk erg belangrijk en ik kan me de uitdaging van de heren Kraaijestein en Mascini goed voorstellen. Het is goed dat de positie van de gemeente hier in duidelijk wordt en ik stel voor om snel de agen da’s te trekken om hier samen uit te komen. En dat gaat vast wel lukken", aldus een vastberaden mevrouw Gerts. «S - Samenwerking Stichting Vonk en Woonpartners De Ondernemersvereniging bood Henk Roijers alvast de eerste paal van het nieuwe centrum aan. Van links naar rechts: Henk de Bas, Dorenda Gerts, Henk Roijers, Wiebrand Dijksterhuis, Johan Schalk en projectontwikkelaar Gert-Jan Veldkamp. Foto: Carina Bergman.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3