I SV wint eerste Shoot-lnn Een milieubewust feestje I J i i 4: hardglas dubbelglas spiegels WADDINXVEEN Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Hare Ma jesteit de Koningin werden er in Waddinxveen acht Koninklij ke onderscheidingen uitgereikt. WADDINXVEEN ^ékbLa5’v36r'v’JaoöinJ<vêen i 12 t j.l. M’i De gedecoreerden die vorige week woensdag een lintje kregen. Foto: Ronald Stam ISSr Dairy Federation, de internationale beroepsor ganisatie van de zuivelsector in Brussel geweest. Van 2002 tot 2007 is hij lid van het bestuur van de Stichting Certificering Levensmiddelenindustrie geweest. Ook zette hij zich in voor het voorge zet onderwijs in Waddinxveen en Boskoop. Vanaf 2008’is de heer De Jong vicevoorzitter van het be stuur van het Coenecoopcollege. De heer KJ. Knol is werkzaam als vrijwilliger bij De Verre Naasten en was werkzaam als vrijwilli ger bij de Raad Public Relations. ij zet zich ook in voor de Gereformeerde Kerken in Nederland. Hij is onder andere betrokken bij het kerkblad en bij RTW radio voor de zendtijd van kerken en is voorzitter van de Benincommis- sie voor opbouwwerk in Benin. hij zitting in de commissie Openbare Ruimte. De heerJ.G. Lange is een lange tijd bestuurs- lid en voorzitter geweest; van atletiekvereniging Sportclub Reeuwijk. Hij is in 1988 lid geworden van het Alzandokoor in Reeuwijk-Dorp en is later bestuurslid gewor den. Sinds de oprichting van de stichting Sport park Groene Zoom te Reeuwijk is hij voorzitter geworden. Vanaf 1998 is de heer De Lange werk zaam in de parochie. Omdat hij veel vrijwilligers werk heeft gedaan in Reeuwijk zal hij daar zijn onderscheiding ontvangen. De heer L. de Jong wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De overige gedeco reerden worden benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Voor meer informatie.... building en ontspanningsuitje; de Shoot-lnn 2009. „Het was ook voor ons spannend hoe het zou lo pen", aldus secretaris Leguijt. „Het was zeer suc cesvol en voor herhaling vatbaar.” In de nieuwe competitie van de Schuttersvereniging Waddinx veen deden dit jaar 18 teams mee. Verdeeld over vier avonden schoten zij hun series. De beste acht teams mochten door naar de grote finale welke onlangs werd gehouden. Wie zelf eens een luchtgeweer of -pistool ter hand wil nemen, kan op dinsdag- en donderdagavond terecht vanaf20.00 uur aan de Alb. Thijmlaan, sportpark Gouwebos. Of bezoek eens de website www.svwaddinxveen.nl Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl houder. Bert Witte, voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinxveen, benadrukte nog eens het grote belang van het herstel van het milieu, dat door de opwarming van de aarde door ons zelf zo is aangetast. Hij roemde het initiatief van de bewoners van de Bonenakker en had als sym bolisch cadeau een miniatuur van een windmo len, waarvan er ook op industrieterrein Gouwe- knoop en langs de A20 in de toekomst nog een aantal zullen verrijzen. Daarnaast deelde Frans Bos van het platform Duurzaam Waddinxveen spaarlampen uit, waardoor de bewoners van de e uitreiking van de lintjes door loco- W burgemeester W.H.K. Dijksterhuis vond om 10.30 uur plaats in het ge- meentehuis van Waddinxveen. De volgende personen werden onderscheiden: Me vrouw G.W.X. van den Berg- Droog, mevrouw H.M.Th.C. Korevaar- Droog, de heer G.B. van Bommel, de heer J.B.F.M. Huls, de heer dr ir L. de Jong, de heer KJ. Knol, de heer N. van Nielen en de heer R. Snelleman. Mevrouw G.W.C. van den Berg- Droog is sinds 1981 vrijwilligster van de speeltuinvereniging De Paddestoel. Haar werkzaamheden bestonden uit het leiden van clubs en diverse activiteiten voor zowel de jeugd als volwassenen. Sinds 2000 ver leent ze haar medewerking aan de rommelmarkt die een aantal zaterdagen in het jaar gehouden wordt. Ook verzorgt ze de PR van de vereniging op de jaarlijkse Dorpstraatbraderie. Mevrouw H.M.Th.C. Korevaar-Droog is in 1981 gestart met werkzaamheden voor de speeltuin vereniging De Paddestoel. Zij leidde clubs en ac tiviteiten voor de jeugd en voor de volwassenen. Tegenwoordig helpt ze bij de kinderbingo op woensdagmiddag. Ook verleent ze haar mede werking aan wat losse activiteiten van De Padde stoel zoals de rommelmarkt, de jubileumfeesten en promotiedagen. De heer G.B. van Bommel organiseerde veel ac tiviteiten op het gebied van Jiu-Jitsu. Hij heeft als teamleider de Nederlandse ploeg op diverse Eu ropese en wereldkampioenschappen begeleid en is benoemd tot chef d'équipe. Vanaf 1994 is hij werkzaam als cursusleider en is voor menig Jiu- Jitsuka een inspiratiebron hij heeft al veel men sen enthousiast gemaakt voor de judosport en het vrijwilligerswerk. De heer J.B.F.M. Huls werd in 1988 bevestigd in het ambt van pastoraal ouderling. Na het verstrij ken van zijn ambtstermijn heeft hij zich onafge broken ingezet voor de Immanuëlkerkgemeen- te. In 2004 trad hij weer toe tot de kerkenraad als ouderling en kerkrentmeester maar stopte hij met zijn functie in het Immanuëlkerkkoor als pen ningmeester en voorzitter. Ook heeft hij verschil lende functies vervuld bij de Landelijke Organi satie Kerktelefoon. Langer dan drie jaar heeft hij de functie vervuld van eindredacteur van het blad Infanterie. Hij is voorzitter van de jury voor de verkiezing vrijwilliger van het jaar van de stich ting Vrijwilligerswerk Waddinxveen. Hij is werk zaam geweest als vrijwilliger bij het Seniorenweb, Laurens, wonen, dienstenzorg te Rotterdam en hij is lid geweest van de Medezeggenschapsraad van de Samenwerkingsschool te Waddinxveen en van de Anne Frankschool te Meppel. De heer L. de Jong heeft veel betekend voor de levensmiddelenindustrie wereldwijd en in Ne derland. Hij is o.a. lid van het bestuur van het Ne derlands Nationaal Comité van de Internationaal Vervolg van voorpagina. n bovendien worden de dingen die eerst wat gek overkomen, later heel ge woon. Zo zat er in het starterspakket van het Nationale Klimaatstraatfeest een kleine zandloper, die de maximale tijdsduur aangeeft om te douchen. In het begin hebben we er om gelachen, maar nu is het heel gewoon. Ook de kinderen houden zich er aan of corrige ren elkaar. Zelfben ik altijd al heel milieubewust bezig geweest met scheiding van afval, onnodig licht uit, geen gebruik van de droogtrommel, ge bruik van spaarlampen, inzameling oud papier en in Waddinxveen alles op de fiets", aldus Mi randa. Milieuwethouder Wiebrand Dijksterhuis reik te aan de winnende bewoners van de Bonenak ker een cheque uit van 500 euro om een leuk feestje te organiseren. „Ook mijn straat de Troel- strahoeve had zich aangemeld voor het Nationa le Klimaatstraatfeest, maar ik heb verloren. Toch is ook deze straat op een landelijk verdienstelijke 206e plaats geëindigd, maar de Bonenakker heeft eerlijk gewonnen. Ook de gemeente Waddinx veen doet veel aan milieubesparing. De 3 wind molens langs de A12 geeft 5.600 huishoudens energie en binnenkort komt er een 4e bij waar door we dit kunnen opschroeven naar meer dan 8.000 huishoudens. Ook de straatverlichting zal worden voorzien van spaarlampen en mogelijk gaan we het wat dimmen zonder de verkeersvei ligheid in geding te laten komen”, aldus de wet- Lintjesregen in waddinxveen De heer N. van Nielen is één van de oprichters van de Ondernemingsraad van Vergeer Kaas, hij 'verkoopt’ kaas op de toeristische markt in Gou da. Hij heeft zich ook ingezet voor het Zorgcen trum Souburgh en andere zorginstellingen. Hij is diaken geweest van de Ontmoetingskerk en hij coördineert het vervoer van ouderen op zondag van en naar de Ontmoetingskerk. De heer R. Snelleman heeft zich heel erg inge zet voor de KLPD en Rijkswaterstaat. Hij is onder andere lid geweest van de commissie Bezwaar schriften in de gemeente Waddinxveen en hij was bouwcoördinator voor en namens het KLPD Dienst Verkeerspolitie. Sinds 2006 is hij benoemd tot duo-raadslid in de gemeente Waddinxveen. Vanuit die functie heeft aKrts t glas a een zeer spannende finale heeft het team Voor-en-schoten I (Voorschoten) de eerste SHoot- Inn van SV Waddinxveen ge wonnen. Het kwam letterlijk op enkele punten aan, maar uiteindelijk moesten de nummer twee Team Theussen en drie, Team Mud de Voor- schotense buurmannen voor laten gaan. De Waddinxveense Schuttersvereniging nodigde dit jaar voor het eerst zowel het bedrijfsleven als iedereen uit Waddinxveen en omstreken uit om deel te maken van het ultieme team- Bonenakker nóg meer energie kunnen besparen. Miranda Hidding: „We hebben elkaar hierdoor ook beter leren kennen en nu we als best 'kli- maatstraat van Waddinxveen uit de bus zijn ge komen, gaan we een leuk straatfeestje hou den met alle deelnemende buurtbewoners. Op de Landelijke Klimaatstraatfeestdag van 16 mei gaan we eerst iets voor de kinderen organiseren en 's avonds lekker eten, waarbij iedereen zelf iets moet meebrengen. Maar het moet natuur lijk wel op een milieubewuste manier klaarge maakt zijn.” Woensdag 6 mei 2009 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13