Kunstgebit verdient zorg van de tandprotheticus Westhof zoekt de leukste spruit I k 70,- 41,50 13 mei 14 mei 15 mei 16 mei I Nu ook kopen bij de groothandel! Professionele foto opnamen voor 2,50! "^ALBLAS I ONT-TANDPROTHETICA ADVISEREN: Kies voor zekerheid! Een 13 X18 foto gratis! SI «Ma ONT tandprotheticus bij u in de buurt Locatie: Albert Heijn in Boskoop, Koninginneweg 11 De fotograaf is aanwezig van 9.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Alleen op zaterdag tot 17.00 uur. Laat nu uw kind (t/m 5 jaar) fotograferen door de professionele fotograaf van Kids Profi-Portrait. 3 LD K 'roti-Portrait woensdag donderdag vrijdag zaterdag Win een exclusieve foto op linnen in een luxe lijst t.w.v. 129,- Een kunstgebit of gebitsprothese hoeft vandaag- de-dag geen probleem meer te zijn. Dankzij de modernste technieken is het mogelijk prothesen te maken die in velerlei opzicht niet van echt te onderscheiden zijn. Zowel wat betreft pasvorm, draagcomfort, duurzaamheid en het aanzicht. Het aanmeten van een kunstgebit is maatwerk. De ONT- tandprotheticus staat garant voor optimale zorg en kwaliteit. En dat is belangrijk, want met een tandprothetische praktijk goed aangemeten kunstgebit en kunstgebit op im plantaten kunt u jarenlang onbezorgd lachen, eten en drinken. En de kosten zijn veelal gedekt via de zorgverzekeraar. Kies daarom voor zekerheid en ga naar de ONT-specialist bij u in de buurt als u aan een nieuw kunstgebit toe bent. Niet voor niets zeggen wij: uw kunstgebit verdient de zorg van de tandprotheticus! sis oh K lid ONT vergoeding door alle verzekeraars Het beroep van tandprotheticus is nog betrekkelijk nieuw. Enkele decennia geleden bestonden er nog geen tandprothetici. Wie een kunstgebit nodig had, ging naar de tandarts. Daar werd uit gips een kaak- afdruk gemaakt. De tandarts stuurde deze afdruk weer door naar een tandtechnicus die er uiteindelijk een kunstgebit van maakte. Door de technische ver nieuwingen in de tandtechniek werden er aan zowel het aanmeten als aan de productie van protheses steeds meer eisen gesteld. Vanuit deze ontwikkeling Steeds meer mensen dragen een kunstgebit. Momenteel hebben al drie miljoen mensen een gebitsprothese en door de toenemende vergrij zing zal dit aantal de komende jaren nog verder stijgen. Wie aan een gebitsprothese toe is, komt vanzelf terecht bij de tandprotheticus. Landelijk zijn er meer dan 300, verenigd in de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT). is dertig jaar geleden de zelfstandige beroepsgroep van tandprothetici ontstaan, verenigd in de ONT. Paramedisch specialist Een tandprotheticus is een - veelal zelfstandig ge vestigd - paramedisch specialist in het aanmeten en produceren van gebitsprothesen. De tandprotheticus regelt alles van A tot Z, zonder dat daar bijvoor beeld een verwijzing van een tandarts voor nodig is. Hij is niet alleen degene die u behandelt maar is ook de persoon die de technische uitvoering van uw prothese verzorgt. Sinds f987 geniet het beroep een wettelijke be scherming. Om de naam ‘tandprotheticus’ te mogen voeren is een afgeronde opleiding aan de Hogeschool van Utrecht nodig. Daarnaast moet de specialist jaarlijks bijscholingscursussen volgen om de actuele kennis op peil te houden. Ook besteden tandprothetici veel aandacht aan kwaliteitszorg. Implantaten In het algemeen spraakgebruik wordt een gebitspro these vaak aangeduid als ‘kunstgebit’. Maar er zijn vele soorten gebitsprothesen, zoals bijvoorbeeld plaatjes en prothesen op implantaten. Vooral de laatste categorie wint sterk aan populariteit, dank zij de grote technische verbeteringén die de laatste jaren zijn gerealiseerd. Was vroeger het aanbrengen van een implantaat nog een gecompliceerde aangelegenheid, tegenwoordig is het relatief eenvoudig. Ook het draagcomfort is sterk geoptimaliseerd. De implantaat behandeling geschiedt altijd in nauwe samenwerking met de im- plantoloog. Maar ook de ‘gewone’ kunstgebitten zijn de laatste jaren steeds verder geperfectioneerd. Door toepassing van duurzame materialen kan een gebit moeiteloos vijf tot acht jaar mee gaan. Het is wel van belang om regelmatig - om de twee jaar - bij de tandprotheticus op controle te gaan. Heeft u vragen over gebitsprotheses? Neem dan contact op met de tandprotheticus bij u in de buurt of kijk op de internetsite van de ONT: www.kunstgebit.nl. Super kortingen bij aankoop van uw hout, platen, vloeren, deuren, Velux dakvensters, al uw tuinmateriaal, tuinmeubelen en blokhutten! Grote voorraad en een eigen machinale in overleg is bezorgen altijd mogelijk bij aankoop vanaf 250,- een leuke attentie elke zaterdag geopend van 8 tot 12 uur 24 uur per dag bestellen via: www.alblashout.nl Voor meer informatie, bel of kom langs bij: Tandprothetische praktijk Westhof Nieuwehaven 298, Gouda Telefoon 0182-67 24 99 Zuidbaan 360 [Gouwe Park] 2841 MD Moordrecht T 0182 - 61 40 66 tuinscherm vuren geïmpregneerd H 180x180 cm, recht tuinbank 2-zits model Linkolns

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 14