Agenda 1 I Wordt u al geholpen? I 'ik ben vaak in de badkuip gezet' Jubileumconcert kwf Kankerbestrijding Music Shop sluit deuren 0. I I Ramen Deuren Schuifpuien Ze zijn al jaar en dag een be kend gezicht achter de toon bank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo pret tig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Men sen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinxveen laat elke week een 'bekende' waddinxvener aan het woord. Deze week zes vragen aan Tru dy van den Berg van de C1000 Gevels Serres Vouwwanden Dinsdag 12 mei Zaterdag 9 mei Maandag 11 mei Donderdag 7 mei Woensdag 13 mei Lieftink Wanneer neemt u de stap voor Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN WADDINXVEEN Voor veel muziekliefhebbers in Waddinxveen en omgeving zal het als een onaangename verras sing in de oren klinken. De Mu sic Shop aan de Passage is bin nenkort exit, fini, einde verhaal. ■I Door Ton van Bemmel SCHLICO Trudy van den Berg van de C1000. 1. Wat houden je werkzaamheden in? „Ik verzorg de vleeswarentoonbank. Dat houdt in dat ik het vlees zelf snij en daarna Tekst: Désirée Oudshoorn Foto: Martin Sharrott 2. Wat maakt datje met plezier naar je werk gaat’ „Ik heb gewoon plezier in mijn werk. Als dat niet het geval was zou ik hier niet al zo lang werken. Ik heb hele leuke collega’s en ik vind het contact met de klanten erg leuk.” René: 'Nederland is wat dat betreft koploper in de wereld. Dankzij de sterk gegroeide belangstelling voor de Nederlandstalige popmuziek en die van de richting klassiek georiënteerde van met name André Rieu hebben we het nog lang weten uit te zingen. De laatste tijd doet ook in onze branche de kredietcrisis zich steeds sterker voelen. De cd- verkoop loopt in sneltreinvaart terug.’ Hij spreekt van een algemene tendens. ‘Niet al leen bij ons maar ook bij de grote jongens in de branche. Die gaan zich daarom meer en meer toeleggen op games, de jongste rage.’ Gaat René dan al met vervroegd pensioen? ‘Nee hoor, stoppen met werken doe ik voorlopig niet. Het is zaak dat we het roer omgooien en ons uit- sluitend nog op de verkoop van muziekinstru- kerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Het doel van deze avond is om het werk van de Kan kerbestrijding nog meer bekendheid te geven. De Hervormde gemengde zangvereniging ‘Vox Jubilans’ en het gelijknamige Jongerenkoor heb ben voor dit doel hun medewerking toegezegd. ■VoxJubilans’, bestaande uitzon 135 leden, staat want ik ben altijd erg druk. Ik doe veel vrijwilli gerswerk. Ik ben er heel trots op dat ik voor al dit vrijwilligerswerk vorige week een lintje heb ge kregen. TV interesseert me buiten het journaal niet zo erg. Met Koninginnedag heb ik wel voor de TV gezeten toen die man in Apeldoorn tegen dat monument de Naald aanreed en daarbij zo veel slachtoffers maakte.” 5. Als je 100.000 euro zou winnen, wat zou je daarmee doen’ „Ik heb eigenlijk geen idee wat ik met zoveel geld zou doen. Misschien een reis naar Cura cao. Oh ja, en ik zou mijn man vast een ple zier doen meteen nieuwe auto.” 6. Wat is jouw favoriete avondje uit? „Wij kunnen uren op een terrasje zitten met een drankje en een hapje en dan gewoon naar mensen kijken. Met mijn vijfentwintigjarig dienstjubileum heb ik met mijn collega’s bij De Drie Meiden gegeten. Dat was toen erg leuk.” sinds een kleine twee jaar onder muzikale leiding van André van Vliet, terwijl het Jongerenkoor deze avond voor het eerst in Waddinxveen zingt o.l.v. hun nieuwe dirigent Severin van Dijk. Beide koren brengen een aantal liederen uit hun eigen repertoire ten gehore. Het concert is gratis maar er wordt wel gecollecteerd. 4. Welk boek ligt er op je nachtkastje? „Ik lees nooit in bed. Ik kijk in bed vaak nog even naar het journaal en dan is het meestal wel ge beurd met me. Op vakantie lees ik af en toe van die flutroman- netjes. Thuis kom ik helemaal niet aan lezen toe menten toeleggen. Onze huidige locatie is daar voor helaas niet geschikt.’ René wil zich niet meer uitsluitend tot gitaren beperken. ‘Er komt steeds meer vraag naar keyboards, piano’s zelfs, drum stellen en dergelijke en die kunnen we onmoge lijk in de ruimte hier uitstallen. We kijken dus rond naar een geschikte winkel waar dat allemaal wel kan. Het zou natuurlijk mooi zijn als we in de Passage kunnen blijven. Maar ik denk het eer lijk gezegd niet. Elders in Waddinxveen’ Kan ik ook nog niet zeggen. Het zou zomaar kunnen dat we ons ergens anders in de regio vestigen. We zijn ook nog bezig met het opstarten van een we bwinkel voor muziekinstrumenten, zodat we onze klantenkring op dat gebied in de toekomst nog steeds van dienst kunnen zijn.’ van mu- Foto: tvb 20.00 uur Bingo Zonnig Zuid - St. Vic- - torstraat 09.00 -15.00 uur Rommelmarkt de Rank - Schoolplein Coenecoopcollege 10.00 uur Korte wandeltocht senioren - Anne Frankcentrum 10.00 uur Modeshow senioren dames- en he renkleding - Zorgcentrum Souburgh verpak. Daarnaast plaats ik ook bestellingen. Ik werk al zevenentwintig jaar bij de C1000.” 19.00 Alzheimercafé - Anne Frankcentrum Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in naam, locatie, datum en tijdstip van de ac tiviteit naar: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl onder vermelding van AGENDA. ramenfabriek igenaar René van den Brink (55) sluit eind juni de deur van zijn muzikale pij penla sluiten. De leegverkoop is van- daag begonnen. En zoals dat in elke branche onder de gegeven omstandigheden gaat: alles moet weg en dat gebeurt tegen aantrekkelij ke prijzen. Van den Brink heeft zich de laatste ja- ren niet uitsluitend op cd- en dvd-liefhebbers ge richt, maar ook muzikanten en enthousiaste, vaakjonge beginners in de muziek met instru menten op weg kunnen helpen. In de shop kon den zij terecht voor gitaren, snaren, plectrums, bladmuziek en de wat kleinere percussie-instru- menten. Daar de handel in instrumenten juist steeds beter is gaan lopen, zal het dus een verlies voor Waddinxveen betekenen dat Van den Brink de pijp aan Maarten geeft. Zo’n twintig jaar heeft René van den Brink, samen met zijn vrouw To- nia, de Waddinxveners en buurtgenoten kun nen helpen aan hun favoriete muziek. Een klei ne zaak, maar met een breed repertoire. Van pop, rock en blues tot musical, jazz en klassiek. Als het niet in de bakken stond, kon je het bij hem bestel len, zodat je er geen kilometers ver voor hoefde te rijden. Van den Brink vertelt dat hij vooral door de enorme terugloop van de cd-verkoop wel ge dwongen is dit besluit te nemen. De reden daar van heeft hij al eerder in deze krant verwoordt. ‘Het op grote schaal downloaden van muziek!’ 3. Welk leuk voorval op het werk herinner je je nog steeds? „Er is één heel leuk voorval dat ik me herin ner maar dat is niet geschikt voor plaatsing in de krant. Wat ik me ook nog steeds herinner, is dat we vroeger een grote badkuip hadden waarin al les werd afgewassen. Ik heb deze badkuip regelmatig van de binnen kant gezien. Dan werd ik er met kleren en al door de een of andere collega ingezet.” 4» I René van den Brink neemt afscheid van cd en dvd. Hij wil zich helemaal op de verkoop ziekinstrumenten richten.’ et Koningin Wilhelmina Fonds voor de Nederlandse Kankerbestrijding S bestaat dit jaar 60 jaar. De Waddinx- 'B veense afdeling van KWF Kankerbe strijding viert dit jubileum op zaterdagavond 9 mei met een gratis concert in de 'Ontmoetings- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I IC Woensdag 6 mei 2009 -ITy

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15