Dodenherdenking 4 mei Brand bij Houtex verkoping Dorpsstraat Aldus Olieman Griepje Colofon Rommelmarkt De Rank 1 -r Dodenherdenking stond dit jaar in het teken van vrijheid en identiteit. Twee zaken, die vol gens loco burgemeester Wie- brand Dijksterhuis vaak op ge spannen voet met elkaar staan. Stille tocht WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN r i F/ls Door Ruud Groot Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) rein van de houthandel lag opgeslagen. De direc te omgeving werd vanwege de rookontwikkeling door de politie afgezet. De brandweer die snel ter plaatse was, sprak over een middelgrote brand en had het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. fruit, kaas en worst. Voor de lekkere trek een kof fiehoek, snacks, snoep, brood en gebak. Ook is er een kraam met nieuwe- en tweede handsboeken. Voor de tuin en balkonbakken zijn er bloemen en planten. In verband met Moederdag zullen er ook verse bloemen aanwezig zijn. Voor de kinderen speelgoed en een spingkussen. Tevens is er moge lijkheid om uw auto te laten wassen van 10.00 tot 12.00 uur. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. titaria (VHM), die het bevorderen van de kennis over, en de interesse in, de twintigste-eeuwse mi litaire historie tot doel heeft. Door middel van een erewacht bij het monument werd door de Wad- dinxveners Marco Hilgers en Dennis Berger een mooi en passend eerbetoon gegeven. Hierna werd in de Immanuëlkerk een samenkomst gehouden, waarin dominee Dick Vrijburg voorging. Tijdens de drukbezochte bijeenkomst was er een samen zang en werden door Kirsten Schippers en Step hanie Tak (leerlingen van het Coenecoop College) korte gedichten voorgedragen, terwijl Sietske de Vries een mooi muzikaal intermezzo verzorgde. Dominee Vrijburg benadrukte dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. „Er is voor gevochten en ve len hebben daarbij het leven verloren. Nog steeds zijn er in de wereld mensen die vechten voor hun vrijheid en angst is daarbij een slechte raadgever. Het licht is een teken van vrijheid, leven en warm te.” Na deze samenkomst ging men in een stil le tocht naar het oorlogsmonument op het Stati onsplein. Daar werden kransen gelegd loco bur- Op 9 mei, de zaterdag voor moederdag, orga niseert de Rank voor de 1 le keer haar Rom melmarkt van 9.00 tot en met 15.00 uur en wel op het schoolplein van het Comecoopcol- lege aan de Dreef te Waddinxveen. De toe gang is gratis. Naast een ruime sortering boeken in diver se categorieën, dvd's en video’s, ook heel veel kleding, schoenen, curiosa, elektra (welke zijn getest), potten en riet, huishoudartikelen, glas, koper, speelgoed, meubels, schilderijen, crea - artikelen en allerlei. Nieuw dit jaar is een aparte kraam met nieu we spullen. Tevens is er een ruime sortering bloemen en planten aanwezig, dus is er alle gelegenheid om een mooi boeket voor Moederdag te ko pen en heeft u een ruime keus om de min, het terras te verfraaien en zomerklaar te ma ken. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. gemeester Wiebrand Dijksterhuis en wethouder Dirk Lont, de Stichting Nationale Gedenkdagen Waddinxveen, Brandweer en Politie Waddinx veen, de gemeenschappelijke kerken van Wad dinxveen en de Waddinxveense afdelingen van de EHBO, Amnesty International, Jeugd Advies raad en de Scouting Klimopgroep. Ook de kinde ren van Waddinxveen hebben bloemen gelegd en muziekvereniging Concordia verzorgde een mu zikaal intermezzo. Na de voordrachten van Vera Bos en Kirsten Brenkman van het Coenecoop col lege, sprak loco burgemeester Wiebrand Dijkster huis zijn medeleven uit aan de gewonden en na bestaanden van de slachtoffers van de ramp op Koninginnedag. „Het thema vrijheid en identiteit van 4 en 5 mei staan vaak op gespannen voet met elkaar. Maar ze hebben elkaar ook nodig. Geen mens kan zonder identiteit want het bepaalt im mers wie je bent en de identiteit heeft de vrijheid nodig om zich te kunnen blijven ontwikkelen. Maar identiteit en vrijheid zijn wel begrensd, want als identiteit ten koste gaat van de vrijheid dan gaat het mis. En dat gebeurde tijdens de oorlog en gedenken we vandaag.” De bijeenkomst werd af gesloten met het zingen van het Wilhelmus. p 4 mei werden kransen en bloemen W gelegd bij het monument op de be- W U graafplaats aan de Kerkweg West en bij het oorlogsmonument op het Sta tionsplein. Bij het monument voorde oorlogs slachtoffers op de begraafplaats aan de Kerkweg West heeft loco burgemeester Wiebrand Dijk sterhuis namens het college van Burgemeester en Wethouders een krans gelegd. Ook de Stichting Nationale Gedenkdagen Waddinxveen heeft daar tijdens de korte plechtigheid een krans gelegd. Bij het monument op de begraafplaats en later ook bij het oorlogsmonument aan het Stationsplein ston den twee leden van de Vereniging Historische Mi- e Hervormd Herstelde Gemeen- W te ‘Dorpsstraat’ houdt op 9 mei een verkoping. De markt wordt gehou- den van 9.30 tot 14.00 uur en vindt plaats op het terrein van Gebr. Rademaker aan het Noordeinde 46-Bis in Waddinxveen. De op brengst is bestemd voor zending in binnen- en buitenland. Een greep uit de koopwaar: groente, ■A AH aandag 4 mei vlak na 20.00 uur W *1 kwam er een melding binnen van I een brand bij Houthandel Houtex I aan de Noordkade. De brand was ontstaan in een houtopslag, dat op het binnenter- aalt u inmiddels alweer een beetje opgelucht adem? Om- I dat de Mexicaanse griep waar- I schijnlijk toch niet tien pro cent van de wereldbevolking het leven zal kosten? Tenminste, niet dit jaar. Ik moet eerlijk zeggen dat ik 'm wel een beetje ge knepen heb hoor. In gedachten was ik al een klein vestinkje van mijn huis aan het maken. We namen nog wat extra vitamientjes in en moest ik niet alvast gaan hamsteren? Had ik nou toch maar zo’n rampenkit aangeschaft! Beelden van diverse Amerikaanse ram penfilms trokken aan mijn geestesoog voorbij. Maar wie ging de heldenrol ver vullen in deze realiteit? Ademloos hing iedereen aan de lippen van Coutinho en Osterhaus, onze Nederlandse griepdes- kundigen. Maar waren dit nu de ridders op witte paarden die onverschrokken het gevaar tegemoet gingen om de aarde te redden? Hm, nou nee, ik zag ze niet echt in die rol, om eerlijk te zijn. Gelukkig dus maar dat er nu signalen zijn dat de Mexicaanse griep op z n retour is. Blijkbaar toch wat minder gevaarlijk dan de Spaanse griep van een kleine hon derd jaar geleden. Een ziekte die mogelijk maakte dat mijn overgrootouders elkaar huwden. M’n overgrootmoeder werd we duwe dankzij de Spaanse griep. Niet lang daarna ontmoette ze m’n overgrootvader die net weduwnaar was geworden omdat penicilline pas acht jaar later zou worden uitgevonden. Zijn eerste vrouw kreeg in 1920 een acute blindedarmontsteking en overleefde die niet. Zo zie je maar weer, waartoe ziektes en het al dan niet beschikbaar zijn van medi cijnen, kan leiden. Het zou de loop van de geschiedenis kunnen veranderen. Maar is dat dan ten goede of ten kwade? Wat zou er zijn gebeurd als de moeder van Hit ler een enge ziekte had gekregen en klei ne Adolf nooit ter wereld was gekomen? Was dan alles anders geweest? Beter? Wie zal het zeggen? En stel dat Karst Tates het eerste Ne derlandse slachtoffer van de Mexicaan se griep was geweest? En dat de koningin hem een beterschapskaartje had gestuurd zonder te weten waaraan ze ternauwer nood was ontsnapt? Het had zomaar ge kund. wethouder Dirk Lont lopen naar het monument voor de oorlogsslachtoffers op de begraafplaats aan de Foto: Ruud Groot WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 6 mei 2009 y Loco-burgemeester Wiebrand Dijksterhuis en Kerkweg West om een krans te leggen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3