1 Bruidspaar viert feest Black Gospel Nieuwe randweg staat al op agenda bij provincie Expositie in Bieb Klapwijk naar België Dubbelexpo bij vonk I I I I i .«flfg I Uitbreiding Maatschappij ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN I ii Dorenda Gerts en het bruidspaar Slob-Heeg. Foto: Martin Sharrott Verschillende muziekstijlen zijn vertegenwoordigd in Black Gospel. Foto: PR hem ook. Inclusief een nieuwe verbinding over de Gouwe die oost en west verbindt. gedeputeer- Foto: Cicero Behalve betere ontsluiting van het gebied is her structurering ook een belangrijke pijler. Nieuwe en moderne sierteeltbedrijven concentreren ten westen van Boskoop, de meer traditionele volle- grondsteelt in oost. Uitbreiding van het areaal is nodig. Het Pot- en Containerterrein bij Hazers- woude moet groter, de Waddinxveense polder Bloemendaal wordt aan de contouren van de Greenport toegevoegd evenals poldergebied bij Gedeputeerde Van Dijk had tenslotte nog een ad vies voor de Stuurgroep en de aanwezigen. Hij wees naar de bollenstreek waar men een ont wikkelingsmaatschappij heeft opgericht die de Greenportkar gaat trekken. Met zo’n inzet en or ganisatie, gesteund door eigen middelen, lukt het veel beter om de zaak in beweging te krij gen. Van Dijk gaf ronduit toe dat van de provin cie niet veel is te verwachten. Er is wel een flinke subsidie gegeven voor de rondweg in Boskoop- oost maar daarmee houdt het voorlopig op. "U moet de poen halen waar het is: bij het rijk”, be sloot Van Dijk. Volleybalintemational Niels Klapwijk ver trekt uit Zevenhuizen. De speler van Nes- selande, met wie hij onlangs kampioen van Nederland werd, komt de komende twee sei zoenen uit voor de Belgische kampioen Maas eik. De 23-jarige diagonaalspeler speelt met de Belgische landskampioen in de volgende editie van de Europese Champions League. Op vrijdag 15 mei om 19.15 uur wordt de dub belexpositie met werken van cursisten van Ton van Steenbergen en Josiah Onemu ge opend. U kunt hier diverse werken bewonde ren van de cursisten beeldhouwen en boetse ren van Josiah Onemu. Gebruikte materialen zijn o.a. tin, brons, hout en glas. Daarnaast zijn er ook werken van cursisten tekenen en schilderen te bezichtigen. Deze cursisten heb ben allen les van Ton van Steenbergen. De expositie zal nog te zien zijn tot en met 8 juni in gebouw Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Voor meer informatie: 0182- 614422. Van 6 mei tot 3 juni zal in de Bibliotheek de Groene Venen in Zevenhuizen een foto-ex- positie te zien zijn van Marly Smit - van den Berg. Tentoongesteld zullen worden foto’s met als thema oa. zware machines. Sinds eni ge jaren is zij actief amateur-fotografe (digi taal). Cursussen heeft ze gevolgd bij de SKVR te Rotterdam. Marly is lid van fotoclub Maas stad. Op de site www.fotoclubdemaasstad.nl zijn foto’s van de leden op een gallery te zien. Daarnaast is Marly actief op de fotosite van www.zoom.nl. Hier is zij bekend onder de naam Marbel. Ook heeft zij gepubliceerd op www.dfoto.nl (foto van de week september 2007). Een bijdrage heeft ze geleverd aan het project Verborgen Schoonheden van Nesse- lande (wandelroute). De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. De openingstijden van de biblio theek zijn te vinden op www.bibliotheekde- groenevenen.nl len zijn erin vertegenwoordigd. Deze workshop wordt gegeven onder leiding van Edith Caste- leyn, een bekend Gospel koor dirigent. De tij den die je vrij moet houden, zijn op dinsdag en donderdagavond van 19.00 uur tot 22.30 uur en op zaterdag vanaf 13.00 uur. De kosten voor de workshop zijn 35 euro. Je kunt je aanmelden bij op lindaenadhofman@casema.nl ofbellen naar 0182-632820 of0182-611413. Wil je nog iets meer weten, kijk dan op de website: www.blackgospel- waddinxveen.nl. chitect heeft meneer 15 jaar op Curasao gewerkt, mevrouw was daar ook bij. Door zijn baan als di recteur bij Pander meubileringbedrijf heeft me neer over de hele wereld aan opdrachten en pro jecten gewerkt. Schepen, hotels en Schiphol zijn ingericht naar de hand van meneer. Beiden hadden vroeger veel plezier in zeilen en tennissen. De gezondheid van het bruidspaar is, gezien de leeftijd, nog redelijk te noemen. H. de Jager overhandigt een exemplaar van de Intergemeentelijke Structuurvisie aan de A. van Dijk. Reeuwijk. Daarmee zijn de maximale grenzen zo ongeveer bereikt. Meer winst kan worden ge boekt door een efficiënter gebruik van de ruimte. De trend is dat steeds meer kleine bedrijfjes tot grotere worden omgevormd. Dat vraagt een her indeling van het gebied waarbij ook veel aan dacht moet zijn voor meer en schoon water. Nieu we watergebieden liefst aan de randen van het sierteeltgebied, zodat zij ook een functie heb ben voor recreatie. Verder moet de Greenport re gio Boskoop een etalagefunctie en de uitstraling van een sierteeltcentrum van wereldnaam krij gen. De meeste aandacht ging maandag echter niet naar groen maar naar asfalt; betere ontslui ting. Voorzitter H. de Jager van de Stuurgroep is op dat punt optimistisch. In enkele jaren tijd is er al veel tot stand gebracht en de rest komt volgens p 16,18 en 20 juni wordt er een Black Gospel workshop in de Ontmoe st U tingskerk te Waddinxveen gehouden. Deze muziek is ontstaan in Amerika in de tijd van de slavernij. Op de katoenvelden tij dens de zware arbeid was het voor de zwarte sla ven (black Americans) niet toegestaan om met elkaar te praten. Zingen mocht wel, en zo ont stonden deze songs van hoop en bemoediging. Het repertoire is zeer breed, allerlei muziekstij- ruidspaar Slob-Heeg heeft onlangs haar zestigjarig huwelijk gevierd. Wethouder Dorenda Gerts bracht het stel woensdag 6 mei een be zoekje om hen te feliciteren. Mevrouw is geboren op 18 september 1926 in Indonesië en meneer op 18 juli 1924 in Wad dinxveen. Zij hebben 1 zoon en 1 dochter en 2 kleinkinderen. Na zijn studie binnenhuisar- Door Cees Bakker BOSKOOP/WADDINXVEEN e geplande nieuwe Westelijke Rand- weg langs de rand van het Bentwoud en parallel aan het Noordeinde begint ■l^ vaste vorm te krijgen. De weg maakt inmiddels al deel uit van de provinciale plano logische visie. Dat deelde gedeputeerde A. van Dijk mee de maandagavond in Boskoop te gast was. Daar werd een informatieavond gehouden over de Intergemeentelijke Structuurvisie (ISV) Greenport regio Boskoop. Van Dijk, belast met de portefeuille Greenports in Zuid-Holland, kwam aan het eind van de avond even binnenlopen. Hij meldde dat de provincie een verkorte procedure wil volgen om de vaart er in te houden. Dit betekent dat de geplande weg er eerder kan komen dan tot voor kort werd aangenomen. Met dien verstande dat het dan gaat om het deel tus sen Waddinxveen en de Hoogeveensëwegbij Boskoop. De andere stukken, naar de rijkswegen A12 en NU, staan nog niet op het programma en daar zit voor velen de kneep. Tijdens de avond werd door belanghebbenden aangevoerd dat een randweg die bij het ITC-terrein in Boskoop ophoudt, weinig zin heeft. Zo’n weg trekt wel (sluip)verkeer aan maar dat komt dan uiteindelijk toch in de kernen van Boskoop en Hazerswoude- Dorp terecht. “Dat wordt een ramp”, voorspelde een aanwezige. De presentatie van de plannen was voor een groot deel van de aanwezigen gesneden koek. Wel nieuw is dat de verschillende projecten nu in één plan van aanpak, de ISV, gebundeld zijn. Dat plan hebben de gemeenten Boskoop, Rijnwou- de, Waddinxveen en Reeuwijk opgesteld, in sa menwerking met de provincie Zuid-Holland en het Hoogheemraadschap van Rijnland. Dit plan moet nog worden uitgewerkt, er komt een in- spraaktermijn en daarna gaat in alle betrokken gemeenten besluitvorming plaatsvinden in de herfst van 2009. Daarna neemt de provincie het op in het streekplan. WEEKBLAD VOOffiWADDINXVffiN i IQ Woensdag 13 mei 2009 I J.-.V X ft- r.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13