Onze club 'Ik ben gepakt door het Be Fair-virus' Kampioen schap voor Jongens B1 Turners verdedigen kansen op finale ROWAH dames winnen overtuigend Zes turners Toos krijgen herkansing II J 4 WADDINXVEEN Waddinxveen telt veel sportclubs. Van voetbal tot schaakclub. En van waterpolo tot schietvereniging. Vele Waddinxveners zijn in hun vrije tijd actief in deze verenigingen. Het Weekblad voor Wad dinxveen zet deze mensen en hun clubs in het zonnetje in deze tweewekelijkse rubriek. Deze week: Tennisvereniging Be Fair. i? WADDINXVEEN WADDINXVEEN j e senioren en junioren van het ETEC WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN TA Woensdag 1.1 mei 2004 i Z-v Sport blesseerd. Wendy van Velzen en A-junio Nic ky Janssen vielen zeer goed in. Het tempo van de wedstrijd lag hoog. Het was daarnaast warm weer en dat was aangenaam voor de toeschou wers, maar extra zwaar voor de spelers. ROWAH liep al gauw uit naar een 1-5 voorsprong. Daar na liet DWS zien dat ze niet voor niets op die 3e plaats stonden. Het scoreverloop liep gelijk op en bij de rust stond er 7-12 op het scorebord. Coach Lex van Ham: "In de eerste helft had een aantal van onze speelsters wat moeite met de beslissin gen van de scheidsrechter. Dat leverde drie tijd- straffen op. In de rust heb ik er op gewezen, dat wij niet op de beslissingen van de scheidsrechter veners plaatsten zich zes voor deze herkansing. Instapper Wessel van den Berg eindigde in de Ta lentendivisie op de tiende plaats en krijgt een tweede kans om door te stromen naar de lande lijke titelstrijd. Met zijn klassering als 17e zorg de Benjamin Roeland Sleijpen voor een aanspre kende prestatie en gaat eveneens naar de play-off. De Instappers Luc Verwijs, Kees van den Brand en Nathan de Gelder werden in de eerste divi sie resp. 9e, 10e en 16e. In Prinsenbeek krijgen zij een tweede kans om de eindronde te halen. De 22e plaats van Niels van der Sluis was voor de play-off niet voldoende. Voor hem is het wed- strijdseizoen voorbij. De 11e plaats die Pupil Erik Koppenaal in de tweede divisie behaalde is een goed uitgangspunt om door te stromen. Bart Kerkhoven werd 37e en is uitgeschakeld. Senior Jelle Hagen kwam in actie voor de derde divisie en eindigde als 19e. Hij dóet niet mee in de meer- kampfinale, maar plaatste zich wel voor de toe- stelfinale van het onderdeel ringen. in handen heeft. Voor de Waddinxveners komen in de tweede divisie Bas van Agten, Richard No bel, Daan Vermeij en Menno Versluis uit. In de kwartfinale bewees Vermeij al dat hij met de bes ten mee kan. Van Agten, Nobel en Versluis moe ten zich verbeteren voor een finaleplaats. Het complex van Be Fair met op de achter grond het vernieuwde clubhuis. Foto:PR Daardoor kan nu het hele jaar door getennist worden. De afgelopen winter is het clubhuis vol ledig verbouwd.” Naast de banen prijkt een terras waar een gemiddeld restaurant zich niet voor zou schamen. „Iedereen die hier komt, is vol lof over ons complex”, vertelt Peterse. „We hebben echt alles aangepakt. Van het plafond tot de vloer, je kunt het zo gek niet bedenken.” „Heel belangrijk is het grote aantal vrijwilligers." De voorzitter vindt dat Be Fair zich gelukkig mag prijzen met het huidige vrijwilligersbestand. „Het is onvoorstelbaar hoeveel mensen er willen hel pen. We hebben nu bijvoorbeeld het barrooster al rond voor het hele seizoen. Maar het aanwakke ren van het Be Fair-virus gaat niet vanzelf’, zegt hij. „Daar moetje wel wat voor doen. Je moet proactief zijn: opbellen, aanspreken. Dan lukt het wel.” Een van de belangrijkste kenmerken van Be Fair is, volgens de voorzitter, dat iedereen er te recht kan. "Be Fair is voor elk niveau en elke leef tijd. We organiseren meerdere activiteiten waar- Vereniging: Tennisvereniging Be Fair Clubgebouw: De Buitenhof; Sniep weg 13 Opgericht: 1964 Kosten lidmaatschap: zomerlid: €150. laarlid: f ISO Site: ww w.tennisverenigingbetair.nl Voorzitter: Rob Peterse Aantal leden: °5o Tip Wie graag eens wil kijken of ten nis iets voor hem is. kan bi| Be I air een opstapcursus volgen. De cursus biedt tegen een kleine vergoeding 5x een training v an een gediplomeerd trainer. Wist u dat? U ook in de w inter te recht kunt op een van de tien Smash court banen van Be Fair. Zelfs is als het vriest, is het mogelijk om te ten nissen Alleen bij sneeuw zit een vs cd strijdje er niet in. zich 14 turners. De prestaties bepalen of zij in aan merking komen voor een of meer van de zes toe- stelfinales. Zowel de meerkampfinale als de toe- stelfinales worden op 6 en 7 juni in Zwijndrecht gehouden. Bij de senioren in de eerste divisie is Wouter de Graaff een van de troeven die TOOS in mensen op hun eigen niveau tegen elkaar uit kunnen komen. Wij zijn geen prestatievereni- ging. Zo is de sterkste tenniscompetitie op zon dag. Daar doen wij niet aan mee. Deels door de van oorsprong religieuze achtergrond maar ook omdat dan onze banen open zijn voor iedereen die doordeweeks geen tijd heeft om te tennissen. Wel spelen we op zaterdag op een hoog niveau.” - Ondanks het plezier dat Peterse nog steeds heeft als voorzitter van Be Fair, nadert het afscheid. „Dit is mijn laatste jaar als voorzitter, dat is goed voor de doorstroming.” Als de voorzitter terug kijkt op het beleid van 'zijn'jaren kan hij niet an ders dan tevreden zijn. „We hadden drie prioritei ten: de accommodatie opknappen, het uitbouwen van het vrijwilligersbestand en het verder op orde krijgen van de financiën. Dat is gelukt. Nu moe ten we vasthouden wat we hebben." moesten reageren en dat de dames hun eigen spel moesten spelen. Dat wierp gelukkig vruchten af.” Na de rust kende ROWAH een uitstekende peri ode en liep het uit naar een klinkende 9-21 voor sprong. DWS kwam nog iets terug (13-21) waar na ROWAH de concentratie weer op peil kreeg en de wedstrijd met een overtuigende overwin ning kon afsluiten: 13-24. Het herenteam en de heren-A Junioren van ROWAH speelden beiden in Gouda tegen Vires et Celeritas. De mannen lie pen verrassend tegen een nederlaag op: 22-13. De heren-A Junioren wonnen wel met flinke cijfers: 7-35. Voor dit team is het komend weekend beslis send: dan strijden ze tegen GEMINI. evreden kijkt voorzitter Rob Peter se vanaf het spiksplinternieuwe ter ras over ‘zijn’ park uit. Op alle banen wordt druk getennist. Bij de voor zitter is het tennis erin geslopen tijdens zijn jeugdjaren. Inmiddels woont hij twintigjaar in Waddinxveen. „En daarvan ben ik al 18 jaar lid hier. Ik speel regelmatig: soms eens een toernooitje en natuurlijk de competitie, altijd een hoogtepunt.” De voorzitter is inmiddels aan zijn vijfde jaar bezig. „Toen ik werd gevraagd, moest ik er even over nadenken. Maar achteraf heb ik er geen spijt van. Ik ben echt gepakt door het Be Fair-virus.” En Peterse wil zoveel mogelijk mensen besmetten met dit 'virus’„„Onz^Je- den staan centraal, die moeten het naar hun zin hebben.” Het is nog niet zo lang af, maar volgens de voorzitter is het resultaat fantastisch. „Een aantal jaren geleden zijn de banen vernieuwd. >:W: t I n de uitwedstrijd tegen Pollux kon JB1 I van hockeyclub Waddinxveen de ba- I sis leggen om zaterdag thuis kampioen I te worden. Met 2 punten voorsprong op nummer 2, Derby, moest er echter wel wor den gewonnen. Vanaf het beginsignaal had JB het initiatief en dit resulteerde dan ook binnen 5 minu- ten met een doelpunt van van Ekeren. Pollux was hiervan net bijgekomen toen Pastijn met een hard backhandschot de score verder uit bouwde. Doordat het middenveld zich af en toe te aan vallend opstelde, had de achterhoede, onder leiding van de foutloos spelende Bom, met Dorland, Ramler en Boersma af en toe de handen vol aan de aanvallen van Pollux. Toch bleef Waddinxveen kansen creëren en kon Jansen via een mooie aanval op rechts sco ren. Met een prima voorsprong werd de rust bereikt. Na rust speelde JB meer op de helft van de te genstander, zodat de linies beter aansloten. Hieruit ontstonden weer diverse kansen, die o.a. doorj.de Baare, Barentsen en Prins wer den benut. Aan het einde van de wedstrijd kregen de spe lers meer en meer last van de warmte. Er ont stond veel ruimte, waardoor keeper van Adri- chem toch nog een paar keer in actie moest komen, maar met enkele fraaie reddingen de voorsprong goed verdedigde. Vlak voor het eindsignaal bepaalde aanvoer der T.de Baare de eindscore op 3-8, zodat met een winstpartij aankomende zaterdag te gen HGC, weer een kampioenschap door dit team behaald kan worden. TOOS Turn Team krijgen dit week- Sf end in Prinsenbeek de kans om zich te plaatsen voor de bondsfinale van het heren turnen. In iedere categorie plaatsen ÊKk fgelopen weekend was het een belang- ■ar W rijke competitieronde voor de dames- senioren van ROWAH. In Schiedam W W moest het team tegen DWS, de num mer drie uit de competitie. Dit team heeft de af gelopen weken flinke overwinningen geboekt en dat voorspelde een zware wedstrijd voor de Wad- dinxveense handbalsters. ROWAH staat op kop in de poule en heeft nog vier competitiewedstrij den op het programma om het kampioenschap te pakken. ROWAH begon de wedstrijd niet com pleet. Kim Hoffmans ontbrak en Bianca van Ham speelde wel mee, maar was eigenlijk nog licht ge- l,:' e turners van het ETEC TOOS Turn Team hebben in de halve finale van U het Nederlands Kampioenschap geen rechtstreekse plaatsing voor de eind ronde kunnen afdwingen. In Sittard plaatsen de beste acht deelnemers zich voor de finale. De nummers negen tot en met 20 stromen door naar de play-offwedstrijd die zaterdag in Prinsenbeek wordt gehouden. Daar liggen de laatste zes tic kets voor het NK klaar. Van de negen Waddinx-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29