Roos Hermans rector Aldus Olieman van Coenecoop College Da Capo in Souburgh waken over waterpeil Opkomst Colofon 'In kennismaatschappij goed zorgen voor onderwijs' I Wanneer neemt u de stap voor Roos Hermans is op donderdag 7 mei in dienst getreden als nieu we rector van het Coenecoop Col lege in Boskoop en Waddinxveen. Nieuwe uitdaging Toekomstplan Lieftink in verband met Hemelvaartsdag verschijnt deze krant volgende week op dinsdag i.pl.v. woensdag. Reserveren IM/ VP tot vrijdag 12.00 uur. Advertenties aanleveren voor maandag 10.00 uur. Coenecoop College Eigen foto Roos Hermans, de nieuwe rector van het Coenecoop College. SCHUCO Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen riode achter ons, waar bezuinigingen en onder wijsvernieuwingen zijn doorgevoerd. De eerste fase was best wel vervelend, maar noodzake lijk. Maar al snel werd in de 2e fase het funda ment neergelegd waarbij de relatie met ROC’s en bedrijfsleven sterk worden aangehaald. Hier door kunnen leerlingen gemakkelijker doorstro men omdat ze door onze opleiding een startkwa lificatie kunnen verdienen. Bovendien worden de opleidingen Techniek beter aangepast op de wensen van het bedrijfsleven, waardoor de leer lingen later ook snel passend werk kunnen vin den”. De school heeft een moeilijke periode ach ter de rug met flinke financiële problemen. Mede dankzij hulp van de gemeenten Waddinxveen en Boskoop kruipt men nu uit een dal. De beide ge meenten zijn bereid de school samen met een ton te helpen. chandzaal op de derde etage. Toegangsprijs is vol gens Comfort a la Carte inclusief koffie of thee, voor leden drie euro en voor niet leden vier euro vijftig. Gelieve dit met de chipknip te betalen. Voor in formatie: 614366. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladennl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) De nieuwe rector is gepokt en gemazeld in het onderwijs. Ze is haar carrière begonnen als lera res Nederlands. Daarna is ze op meerdere scho len schoolleider geweest en sinds 2002 heeft ze als zelfstandige op vele scholen gewerkt als inte rim manager. Daarnaast heeft ze in opdracht van burgemeester Job Cohen voor de gemeenteamb tenaren van Amsterdam trainingen verzorgd op het gebied van integriteit en morele oordeelsvor ming. Veel van haar activiteiten zijn kort lopende pro jecten geweest, waardoor mevr. Hermans nu toe is aan een nieuwe uitdaging om voor een lange periode zich helemaal in te zetten voor de verde re uitbouw van het Coenecoop College. Op basis van een nog lopend onderzoek van BDO, worden gegevens verzameld waarop de richting van de school wordt bepaald. “Er zijn vele mooie oplossingen denkbaar en die zijn natuurlijk mede afhankelijk van het be stuur en de gemeente Boskoop en Waddinxveen. De school is het waard Ik ben een perfectionist en de school is goed bezig", aldus de vastbera den nieuwe rector. Conrector basiskader Albert Rook vult aan: "We hebben een turbulente pe- Het Coenecoop College verzorgt in Boskoop op leidingen voor Mavo 1 en 2 en Havo/VWO 1,2 en 3 en in Waddinxveen Gymnasium/Athene um, Havo, Mavo en basiskader handel en admini stratie, verzorging en opleidingen techniek bouw en metaal. Mevrouw Hermans: "In Boskoop is een leuke onderwijsgroep actief en de behuizing is veilig, fris en klein. Het gebouw dateert alleen wel uit 1976 en het is hard aan verbetering toe. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop(a mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van Ide inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. een aparte tent boden de mannen van de bestrij ding van muskus- en beverratten inzicht in hun specialistisch en noodzakelijk werk. Alhoewel zij formeel in dienst van de provinciale overheid zijn, prijst de bedrijfsvoerder van het gemaal de korte communicatielijnen en de uitstekende sa menwerking met deze dienst. Met een ijsje en een waterknuffel voor de kleintjes en een aantal inte ressante folders over fietsroutes en natuurschoon keerden de vele bezoekers tevreden huiswaarts in de wetenschap dat er op een uitstekende manier gewaakt wordt over het waterpeil in de regio. Daarvoor is veel geld nodig, maar alles watje er in stopt, krijgje terug”, aldus mevrouw Hermans. Ook in Waddinxveen is een enthousiaste groep leerkrachten aan het werk, die goede huisvesting verdient”. Mevrouw Hermans zal gefaseerd te werk gaan. “Eerst wil ik nog veel mensen spreken om een compleet beeld te kunnen vormen. Daarna gaan we de gegevens van het BDO onderzoek bespre ken met het schoolbestuur en maken we een plan voor de toekomst. Vervolgens gaat het plan naar de beide gemeentes en dan gaan we het met el kaar uitvoeren. Het is de enige grote school in het voorgezet onderwijs in Boskoop en Waddinx veen en er is een grote binding met de school, want veel ouders van leerlingen hebben hier ook op school gezeten. Die betrokkenheid van ou ders, maar ook van leerlingen en docenten en on dersteunend personeel wil ik zeker verder bevor deren. Het is immers HUN school”. Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN p maandag 18 mei treedt Accordeo- V nensemble Da Capo uit Zoetermeer U op in de Marchandzaal van Zorgcen- trum Souburgh in Waddinxveen. Het optreden is van 19.30 uur tot 21.00 uur in de Mar- Door Ruud Groot BOSKOOP/WADDINXVEEN ■A AH evrouw Hermans (59) heeft een W gt lange staat van dienst in het onder- I wijs en wil op basis van de ingezet- I te kwaliteitsverbetering en verbre ding van de onderwijsmogelijkheden, de naam van de school vergroten door meer naar buiten te treden. “Het is een leuke school met een goede organi satie, die geen problemen op de werkvloer kent", zegt de nieuwe rector mevrouw Hermans met veel enthousiasme. “Ik heb in mijn carrière als interim manager in het onderwijs veel scholen meegemaakt maar het Coenecoop College is ze ker wat het onderwijs betreft, een stabiele school gebleken. Op basis daarvan wil ik graag de uitda ging aan om de school beter op de kaart te zetten en meer naar buiten te treden. In de afgelopen pe riode heeft interim manager Hans van Tuyl goed werk geleverd, waardoor er een goed onderwijs- fundament is gelegd met een hoog kwaliteitsni veau en veel doorgroeimogelijkheden voor de leerlingen. Het is nu zaak om dit verder uit te dra gen en het Coenecoop College nog breder onder de aandacht te brengen”, aldus mevr. Hermans. Vervolg van voorpagina. ij doen dat hier met behulp van K een tweetal elektrische pompen en H j zonodig een dieselpomp, waarmee W W water uiteindelijk via de IJssel kan worden aan- of afgevoerd.” Het gemaal heeft ook de beschikking over noodpompen bij grote water overlast. Buiten op het terrein van het gemaal is zo’n noodpomp aan het werk. „Goed voor 20.000 liter per minuut”, weet Roos te melden. Hij ver volgt met gepaste trots: „De elektrische pompen zijn samen goed voor 270.000 liter per minuut.” In I ramenfabriek ■A WH et de Europese verkiezin- I gen op komst, krijgen we I I op tv en in de krant ineens I wat gezichten te zien van de mensen die namens ons in Brussel cq Straatsburg werken. De media doen echt huh best om er een beetje sjeu aan te ge ven zodat de opkomst misschien eens een keertje mee zal vallen. Pittige opgave want het is allemaal nou niet zo spannend wat er te vertellen valt over die club - Eu ropa, best belangrijk, gaap. Bijna was het nog interessant geworden als de schonen van Silvio hadden mee gedaan, maar het mocht niet zo zijn. En zo’n debat, tja, het is toch wel een beetje Zap-tv. Het wil maar niet bin nen komen. Leuke uitzondering vormt het programma ‘Slag om Brussel’ dat op een grappig manier een herkenbaar maar schrijnend beeld laat zien van de Brussel se regelgeving. U weet wel die regeltjes die bepalen dat Feta alleen in Grieken land gemaakt kan worden en dat De nen dus witte kaas maken. En dat kom kommers recht moeten zijn en bananen absoluut krom. Afwijkingen worden doorgedraaid. En in het geval van het tv- programma maandagavond: kaas uit Sar dinië die niet door de Europese beugel kan, want onhygiënisch. Al generatie- slang de broodwinning van de familie? Doet er niet toe, we trekken één lijn voor heeeelEuropa. Het blijf een lastig feno meen dat Europa. We hebben er met z’n allen moeite mee dat het zo’n afstandelijke en bureaucrati sche machine is, maar we lijken het ook niet anders te willen. Bij het referendum over de grondwet, waarbij de door ons zelf gekozen volksvertegenwoordigers wat meer te zeggen hadden kunnen krij gen, stemden we tegen. Tuurlijk, het was een nee tegen nog meer uitbreidingen, maar ja, dat was de vraag helemaal niet. Dat is net zoiets als volgend jaar maart bij de gemeenteraadsstemmen blanco stem men omdat u niet wilt dat Waddinxveen bij Gouda aansluit. Niet dat u dat vindt natuurlijk Wij Waddinxveners lijken er niet zoveel moeite mee te hebben. Maar misschien is het wel goed om dat te pei len door een referendum op 4 juni, tege lijkertijd met de Europese verkiezingen. Ook goed voor de opkomst en das best belangrijk. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN O Woensdag 13 mei 2009 I „7

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3