I ll 4 I Politiek positief over proefproject Jeugd II Protest omwonenden tegen hangplek ft Mantelzorgkraam Overbruggings- regeling Coene- coop College r wandeltocht voor senioren Bingo voor senioren Klaverjassen Concert Krea Musica Gouwebosloop 113 i i I U tl |g‘? SS- -MM 4: 4 it II WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ■1'kW Door Ruud Groot Door Ruud Groot brengen, zodat we daarover beter worden geïn formeerd”, aldus Ahihaft. Richard Boehlé (PvdA) vindt dat er te weinig activiteiten zijn opgenomen voor jongeren van 18 tot 22 jaar. Arjan de Wit (PCW) verkiest langdurige activi teiten boven de éénmalige activiteiten, die boven dien relatief veel duurder zijn. Dave Heemskerk (WeWa): „Wij missen in dit plan de reactie van de Jeugdadviesraad (JAR). Ook de VVD was ingenomen met dit proefpro ject, maar wil ook geen dure éénmalige activitei ten. „Kijk eens wat er allemaal aan sport en spel mogelijkheden in Waddinxveen voorhanden is. Wij hadden vroeger geen televisie en er was niet veel te doen, maar we vermaakten ons best”, al dus Robert Visscher. Peter Rubeling (D66): „De jeugd weet zelf geen invulling te geven aan ac tiviteiten en vermaak. Éénmalige activiteiten voor hen organiseren lossen dat probleem niet op. Toch vind ik dat de jeugd niet beziggehouden moet worden, maar zelf bezig moet zijn”. Zweder Bergman (CDA) vindt dat het belangrijk (WD) zegt dat al tijdens de info-bijeenkomst in het Zuidhonk tekeningen van de JOP werden ge toond en dat er was afgesproken dat een werk groep van bewoners en jongeren dit verder zou uitwerken”. René Boon: „We waren toen al tegen een overkapping maar later bleek dat alleen de kleur nog bespreekbaar was”. Richard Boehlé (PvdA) stelde dat de Raad over de komst van de JOP al heeft besloten en dat de jongeren toch een plek moeten hebben. Boven dien is toezicht en begeleiding toegezegd. Waar op de heer Boon stelde dat continu toezicht niet mogelijk is. Wethouder Dorenda Gerts reageer de: „Overlast mag niet en ik weet wat er speelt. Toch wil ik de JOP daar niet mee belasten. Het is niet goed, dat u onvoldoende bent geïnformeerd en dat niet alle stukken aan u zijn verstrekt. We hebben via JOP nieuws kenbaar gemaakt waar we mee bezig zijn. Bovendien had men ook eer der contact met ons kunnen opnemen De Raad heeft nu een besluit genomen en natuurlijk zijn wij graag bereid tot verder overleg. Van Bruggen wil wel snel weer overleg, maar heeft daar niet zo veel vertrouwen in. „Wij denken dat u meer aan de kant van de jeugd staat.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 20 mei 2009 Seniorenwerk, van de stichting Vonk, houdt regelmatig wandeltochten om senioren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 26 mei staat de lange wandeltocht op het programma. Voor af aanmelden is niet nodig; u kunt zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foy er van het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s richting Gouda/Gover- welle. Via Twaalfmorgen wordt er naar He kendorp gelopen. De koffiestop zal plaats vin den bij café 'Goejanverwelle’. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-cen- trum nog gelegenheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname be dragen 3 euro, inclusief 1 kopje koffie/thee tijdens de koffiestop. Bij gebruik van auto's wordt aan de deelnemers die meerijden bo vendien een kleine bijdrage aan de autokos ten gevraagd (max. 1 euro). Voor meer infor matie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met het kantoor van de stichting in het Anne Frank-centrum, telefoon (0182) - 631932. Op 30 juni staat de volgende lange wandeltocht gepland. Op dinsdag 26 mei houdt Seniorenwerk van Stichting Vonk een bingo-avond in het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bij nenpad 1. Vooraf aanmelden is niet nodig. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo begint om 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Seniorenwerk, 63 19 32. Als u gebruik wilt maken van het vervoer via de GroeneHartHopper om naar deze bin go-avond te gaan, dient u uw rit te bestellen via het telefoonnummer 0800 - 022 09 00. Stichting Sportweekcomite Waddinxveen houdt op maandag 25 mei hun jaarlijkse kla- vetjasavond in Wijkcentrum Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. De avond begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u contact op nemen me Arie Boer 079-3315205 of 06- 23671549. dat de activiteiten ook participerend zijn en niet uitsluitend consumerend. „Jongeren vinden het leuk als ze iets voor de maatschappij kunnen be tekenen.” Wethouder Dorenda Gerts reageerde: „De ge meente en jongeren hebben elkaar nodig. Als we de activiteiten uitvoeren, moeten we ze ook re gelmatig evalueren. Ook de éénmalige activitei ten. We moeten het gewoon proberen en we kun nen leren door ervaring. We willen veel, maar kunnen het budget maar één keer uitgeven en dus zullen we ook zorgvuldig en in goed overleg met de jongeren zelf te werk gaan." te. Van Bruggen: „De tekening van fase 1 waar de hangplek op staat, was niet aanwezig tijdens ons bezoek aan de gemeente, terwijl we vooraf onze komst hadden aangekondigd. Ook hebben wij het bestemmingsplan opgevraagd, maar die was ook niet voorhanden. Deze hebben wij later toege zonden gekregen, maar daarvan hebben wij maar 6 van de 69 pagina’s ontvangen. Ook tijdens de in formatieavond is er onvoldoende naar ons geluis terd en zijn toezeggingen over een voortgangs rapportage niet nagekomen.” Willem de Boer (CDA) zei dat hij tijdens de ver gadering van het Wijk- en Buurtbeheer juist aan genaam was verrast over de positieve opstelling over de JOP en vraagt waarom er geen contact is geweest. René Boon: „Wij zijn daarvoor niet uit genodigd. Van iemand die wel geweest is, kre gen we te horen dat het toch al een gelopen koers was”. Dave Heemskerk (WeWa) vindt het ongepast dat niet alle gewenste informatie is verstrekt. Op zijn vraag of er alternatieve oplossing denkbaar zijn antwoordde Van Bruggen dat buiten de be bouwde kom of in het Triangel gebied ruimte is waar niemand last van heeft. Robert Visscher K ooruitlopend op het onderzoek W K door BDO en het daaruit voort- vloeiende Plan van Aanpak biedt W de gemeente Waddinxveen een voorlopige medewerking aan het Coenecoop College door een financiële bijdrage ter over brugging. Tijdens de Commissie Samenle ving gaven de politieke partijen hun goedkeu ring aan een bijdrage van 95.000 euro voor overbrugging tot 1 juli 2009. Wel willen de fracties van de politieke partijen nu snel een plan van aanpak, waarna pas een compleet oordeel kan worden gegeven over de steun van de gemeente aan het Coenecoop College. Dave Heemskerk (WeWa) stelde wel als voor waarde dat aan deze overbruggingsregeling een terugbetaling en een gezonde financië le boekhouding van het Coenecoop College verbonden moet worden. Wethouder Doren da Gerts zei dat er veel gesprekken met het bestuur van het Coenecoop College zijn ge weest. "We zitten op één lijn voor wat betreft huisvesting en onderwijsvormen. Het moet kwalitatief goed zijn binnen de financiële ka ders, waarbij de school zich zelf moet kun nen bedruipen”, aldus de wethouder. „Het Plan van Aanpak zal op 2 juli in de Raad wor den besproken en garanties op succes kan ik niet geven. We zitten er bovenop en ik hoop niet dat de behandeling van het Plan van Aan pak over het zomerreces heen gaat. Het on derzoek door BDO is eind deze maand klaar en dan zullen de uitkomsten worden bestu deerd. Natuurlijk heb ik er vertrouwen in dat er een gedegen plan op tafel komt. Aan een si tuatie denken dat de school geen perspectief heeft, waag ik me niet.” oor het gemeentebestuur is een proef- project voor Jeugd en Jongeren op- gesteld, waarin zowel éénmalige ac- tiviteiten zoals een scootermeeting, skate-event en een zomerspektakel, als regelma tig terugkerende activiteiten waaronder buurt- sport, tienerwerk en ‘met jongerenwerker Saïd de Zuidplas in’ staan opgenomen. Vrijwel alle poli tieke partijen toonden tijdens de vergadering van de Commissie Samenleving hun instemming met dit proefproject, waarbij participatie van de jeugd als voorwaarde werd gesteld. Er moet meer dóór de jeugd, dan vóór de jeugd worden georgani seerd, zo stelden de commissieleden. Abdelkader Ahlhaft (Lijst Ahlhaft) vindt dat het proefproject goed past in het Jeugdbeleid, maar wil ook dat er activiteiten in opgenomen worden die gericht zijn op verstandelijk gehandicapten. „Jongerenwerker Saïd doet in de Zuidplas goed werk en laat hem over zijn activiteiten verslag uit- e gemeente gaf onvolledige infor- W matie aan de bewoners van de Zuid- plas over de hangplek voor jongeren, zo stelden omwonenden vorige week donderdag tijdens de vergadering van de Com missie Samenleving. Buurtbewoners hebben door een grote opkomst tijdens de vergadering van de Commissie Samenleving blijk gegeven van hun weerstand tegen de hangplek in de Zuidplas. Gert van Bruggen en René Boon spraken namens om wonenden hun ongenoegen uit over de inrichting van de JOP. „Als omwonenden vinden wij het on gepast, dat er een hangplek komt op een locatie waar al zoveel overlast is, en waar een dreigen de sfeer en angst heerst", zei Gert van Bruggen. „Wij vinden een voetbalveldje en een basketbal- veldje prima, zodat het een echte speellocatie voor de kinderen wordt. Maar niet een hangplek voor jongeren met een overkapping. De gemeen te doet alsof alles koek en ei is en dat de bewoners het goed vinden, maar wij zijn met z'n allen tegen de komst van een hangplek. Eerder hadden de be woners de plannen opgevraagd bij de gemeen- Op zaterdag 30 mei geeft het Algemeen Ge mengd Koor Krea Musica Waddinxveen een voorjaarsconcert samen met een koor dat sa mengesteld is uit de gemengde zangvereni gingen 'Doetinchem Oost' en ‘Heelweg’. Deze koren staan onder leiding van dirigent Jan Schatorjé. Krea-Musica staat onder leiding van dirigent Herman Kofflard en wordt be geleid door pianist Jos Vlietstra. Op het pro gramma staan onder meer nummers van Marco Borsato, Queen, A.L. Webber, Fah renheit Py Backman, Paul Simon, en ABBA. Het concert wordt gehouden in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad len begint om 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegangsprijs is 8 euro. Kaar ten zijn aan de zaal verkrijgbaar of te bestel len via 0182-616273. Voor verdere informatie over het koor: www.kreamusica.nl. Op dinsdag 26 mei en donderdag 25 juni houdt S.C. Antilope de Gouwebosloop. De hardlopers kunnen 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer lopen. De starttijd is: 19.30 uur. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd voor het organi seren van de loop. Deze bedraagt 2,50 euro voor alle afstanden. Jeugdleden van S.C. Anti lope kunnen gratis meedoen. De inschrijving en start zijn telkens op het adetiekcomplex aan de Alberdingk Thijmlaan. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen stond afgelopen vrijdag met een speciale Man telzorgkraam op de weekmarkt. Hier konden mensen die de zorg hebben voor een familielid of vriend(in) informatie krijgen over de mogelijkheden en voorzieningen die er voor hen zijn in Wad dinxveen. Foto: Carina Bergman Door Ruud Groot

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13