I I I I i I WADDINXVEEN Plaswijck Triangel Woonwagenlocatie Meteorenweg Dorpstraat 130-148 Esdoornlaan De Hooge Brugge Zuidkade 28-31 Jan Dorrekenskade Rijnlandstraat 4 Mercuriusweg Boonstoppel Sportpark Oranjewijk Noordkade overig Centrum Hoek Noordeinde/Wadde Houtexlocatie Bibliotheeklocatie Chopinlaan Zuidkade 10-12 Essengaarde 2 Noordpark (Noordkade 100) Alblas Hof van Esse Jacob Catslaan 1 en 1a Woningbouw 't Suyt F f-'-- Foto’s: Carina Bergman na er randvoorwaarden voor het plan worden op gesteld en de haalbaarheid van het plan verder wordt getoetst. nl of via telefoonnummer 0182 - 636021 (Remax) of0182 - 613822 (De Pater). Op de locatie Piasweg 16 (Van Leeuwen) is ruim te voor maximaal 120 woningen. Dit voorjaar zal met projectontwikkelaar Veenstede een exploita- tieovereenkomst worden gesloten. De verwach ting is dat in 2011 de eerste woningen kunnen worden opgeleverd. In de nieuwe woonwijk Triangel komen circa 2700 woningen. Dit project heeft wat vertraging opgelopen, ondermeer omdat er een nieuw ste- debouwkundig model ontwikkeld moest wor den omdat het College stevige twijfels had over de kwaliteit van het eerste model. De gemeente is samen met Projectontwikkelaar Bouwfonds eige naar van het gebied. De start van de bouw wordt in 2011 verwacht. Dit project heeft grote samenhang met Triangel. De huidige woonwagens aan de Meteorenweg zullen met de oplevering van Triangel een nieu we plek krijgen. Op de vrijgekomen plek kun nen dan vijftien woningen ontwikkeld worden. De oplevering van dit project wordt voorzien in 2017-2020. Op het terrein van Rehorst Bouw, waarvan de ge bouwen dit voorjaar gesloopt worden, komen to taal tien woningen. Volgens makelaardij De Pa ter, die verantwoordelijk is voor de verkoop van het Plan Dorpstraat, zijn negen woningen ver kocht en naar verwachting binnenkort ook de laatste nog beschikbare woning. Meer informatie over dit project is te vinden op de website www. waddinxveenplandorpstraat.nl Op het braakliggende terrein aan de Esdoom- laan, waar voorheen de schildervakschool stond, kunnen maximaal 90 appartementen gebouwd worden. Dit zullen deels starts- en deels senio renwoningen zijn. De gemeente verwacht dit voorjaar met projectontwikkelaar Veenstede een exploitatieovereenkomst te sluiten. De apparte menten zouden in 2011 of 2012 opgeleverd kun nen worden. Op dit moment wordt er gebouwd op de locatie aan de Zuidkade waar voorheen het Keukencen trum was gevestigd. Totaal worden er 20 appar tementen gebouwd, waarvan er momenteel nog enkele beschikbaar zijn. De oplevering van de appartementen in Residence De Höoge Brugge vindt plaats in 2009. Verkopend makelaar is Re max. Meer informatie is te vinden op de website www.dehoogebrugge.nl of via telefoonnummer 0182-636021. Voor deze locatie is een bouwaanvraag voor to taal tien appartementen ingediend. De verwach ting is dat de bouwvergunning dit jaar wordt ver leend en dat de woningen in 2011 opgeleverd worden. Op het braakliggende stuk grond naast de Fixet is ruimte voor drie woningen. Het is nog niet be kend wanneer dit project opgepakt wordt. Mo menteel is de grond in handen van de gemeente. In opdracht van Woonpartners worden hier der tien appartementen voor senioren gebouwd. De verwachting is dat deze in 2011 worden opgele verd. Projectontwikkelaar De Langen en Van den Berg Vastgoed B.V. bouwt op deze locatie twintig wo ningen. Daarvan zijn er inmiddels tien verkocht door verkopend makelaar De Pater. Meer infor matie over dit project is te vinden op de websi- Op de locatie van de voormalige verffa- briek Boonstoppel aan de Wilhelmina- kade is ruimte voor maximaal 45 wo ningen in het duurdere segment. De gemeente meldt dat in 2008 het overleg met ontwikkelaar Ouwe Gouwe Bouw is stuk gelopen en dat de ontwikkelaar nu bezig is met de verkoop van de loca tie. Op de voetbalvelden van WSE kunnen zodra de voetbalvereniging verhuist naardeSniep, 120 woningen gebouwd worden. De gemeente voorziet dat deze woningen tussen 2017 en 2020 gereali seerd worden. De gemeente verwacht dat er tussen 2013 en 2030 zo’n 350 woningen worden gebouwd in het kader van de transformatie van het bedrijventerrein. Doordat het centrumproject vertraagt, worden ook de woningen op de centrumlocatie later op geleverd, zo staat in het Meerjarenprogramma Woningbouw. Ontwikkelaar van het gebied is Fortis Vastgoed. Een deel van de woningen is al verkocht aan Woonpartners. Dit zullen huurwo ningen worden. Op deze locatie kunnen maximaal 15 woningen gerealiseerd worden. De gemeente verwacht in 2010 een exploitatieovereenkomst te sluiten met de ontwikkelaar en dat de woningen in 2013 op geleverd kunnen worden. Op deze locatie vlakbij het station, kunnen circa 65 woningen worden gerealiseerd. De gemeen te verwacht dit jaar een exploitatieovereenkomst te sluiten met de ontwikkelaar. Oplevering wordt verwacht in 2012-2013. Zodra de openbare bibliotheek verhuist naar het nieuwe centrum, komt de huidige locatie vrij voor woningbouw. In het Meeijarenprogramma wordt gesteld dat hier waarschijnlijk tussen 2013 en 2016 dertig seniorenwoningen worden gerea liseerd. Projectontwikkelaar IJsselbouw (onderdeel van Heijmans Woningbouw) heeft bij de gemeente een verzoek ingediend tot de ontwikkeling van drie woningen aan de Chopinlaan. Het Colle ge heeft een voorovereenkomst gesloten, waar- Er is een bouwaanvraag voor 7 appartemen ten gedaan voor deze locatie. De gemeente ver wacht in 2009 of 2010 de bouwvergunning te ver lenen, waarna de woningen in 2012 opgeleverd kunnen worden. De woningen worden gebouwd door EGBO en verkoop vindt plaats via makelaar dij De Pater. Op het terrein van de voormalige basisschool aan de Essengaarde kunnen maximaal dertig wo ningen worden gebouwd. Een projectontwik kelaar wordt binnenkort geselecteerd. De mini mum grondprijs die de gemeente voor dit project verwacht te ontvangen, ligt momenteel bij de notaris. Projectontwikkelaars kunnen hier hun biedingen neerleggen waarna gekeken wordt welke partij voldoet aan deze minimum grond prijs. De verwachting is dat eind 2010 de bouw vergunning kan worden afgegeven en dat de wo ningen in 2011 of 2012 worden opgeleverd. Op deze locatie worden 89 woningen en appartementen gebouwd in verschillen de prijsklassen. De gemeente verwacht in de loop van dit jaar de bouwvergun ning te verlenen. De verkoop is inmiddels gestart. Verkopend makelaars zijn Remax en De Pater. Meer informatie is te vinden op de website www.woneninnoordpark. te wwwlprojectmercuriusweg.nl of via telefoon nummer 0182 61 38 22. Op de locatie waar Houthandel Alblas tot voor kort gevestigd was is ruim te voor 165 woningen, zowel huur- als koopwoningen. De gemeente verwacht dit jaar een exploitatieovereenkomst te sluiten met ontwikkelaar Rabo Bouwfonds. Ople vering kan plaatsvinden vanaf2011/2012. Deze locatie is gelegen tussen de Henegouwer- weg en de Kromme Esse. In 2008 is gestart met de bouw van 15 woningen. Het gaat om zes ge schakelde villa's, zeven appartementen en twee penthouses. Inmiddels is de bouw stilgelegd door Ouwe Gouwe Bouw doordat er onvoldoende wo ningen zijn verkocht. Meer informatie over dit project is te bevragen bij Ouwe Gouwe Bouw: 0182 - 51 82 22. Door Carina'Bergman n de afgelopen jaren is er in Waddinxveen I maar weinig nieuwbouw gerealiseerd. De I komende jaren gaat dat veranderen want er I zit heel veel ‘in de pijplijn’ zoals wethouder Dijksterhuis het stelt. Het Weekblad voor Wad- dinxveen zette het voor u eens op een rijtje aan de hand van het Meerjarenprogramma Woning bouw 2009-2012. Waar wilt u wonen? I Het betreft hier de woning en prak tijk van een huisarts en een deel van een schoollocatie, dat niet meer door de school wordt gebruikt. Er is een initia tief ingediend bij de gemeente om de lo catie te herontwikkelen tot een apparte mentencomplex met ruimte voor de praktijk van de huisarts en een peuterspeelzaal. De gemeente meldt dat er onderhandelingen worden gevoerd met de ontwikkelaar over de re alisatie van 25 zorgwoningen. De ver wachting is dat in 2009 een exploitatie overeenkomst wordt gesloten en dat het project in 2012 kan worden opgeleverd. Dit project wordt in twee fasen uitgevoerd. In de eerste fase is ruimte voor tachtig woningen in de duurdere categorie. Daarvan zouden maximaal vijftien vrije kavels kunnen worden uitgegeven. Een projectontwikkelaar is nog niet geselecteerd. Volgens de gemeente is er echter veel belangstel ling. Zo zijn er door projectontwikkelaars al 120 vragen gesteld over het project bij de gemeente. De verwachting is dat dit project in 2012 wordt gerealiseerd. De oplevering van de twee fase zal in 2017 zijn, zo wordt gesteld in het Meerjarenprogramma. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1 “7 Woensdag 20 mei 2009 i -*./

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17