CDA wil onderzoek fusie Aldus Olieman HEMELVAART I waddinxveense Europar lementariër op campagne I Colofon ALEXANDRIUM Oude schoolfiims ta Broem, broem Een nieuw plafond in 1 dag! V PLflMECO Zo is er maar één I www.alexandrium.nl ■3SS3I WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! De Waddinxveense politica Es ther de Lange is in de race voor een zetel in het Europese Parle ment voor het CDA. Vorige week woensdag plakte ze persoon lijk haar verkiezingsposters op het daarvoor bestemde bord op de hoek van de Juliana van Stol- berglaan en de Kerkweg. M EGASTORES WOONM ALL 21 MEI GEOPEND 11.00-17.00 UUR WADDINXVEEN WADDINXVEEN I i - m Esther de Lange plakte vorige week haar verkiezingsposter op het bord. Foto: Ronald Stam Esther de Lange zal op zaterdagmiddag 23 mei Door Carina Bergman Vervolg van voorpagina. Shopping Center Woonmall Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) samen met de Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Gerda Verburg een bezoek brengen aan het Groene Hart. De middag be gint in winkelcentrum De Passage in Waddinx- koop en Rijnwoude, ook Waddinxveen en Gou da te betrekken. Daarvoor kreeg hij echter niet de handen op elkaar van de overige fracties in de raad. Bax stelde: „Er werd van Waddinxveen ge zegd dat we niet wisten wat we wilden. Als we nu zeggen dat we het onderzoek naar Gouda la ten zitten, worden we de risée van de regio.” Van Berkesteijn reageerde: „U hoort mij niet zeggen dat we niet verder moeten gaan met het onder zoek met Gouda. Maar Gouda is ons opgedron gen. Wij hebben zelf in eerste instantie een an dere keuze gemaakt maar door de opstelling van Rijnwoude kon dat toen niet doorgaan." veen, waar zij het publiek te woord zullen staan en er een aantal ludieke acties plaatsvinden. De dag gaat verder op de markt in Gouda en eindigt in Zoeterwoude. Alk auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep RNG) c.q. de betreffende auteur. SHOPDAG Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxve'en@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. dinxveen dit voorgesteld en toen werd er gerea geerd van, hoe kunt u dat nu vragen?" Van Ber kesteijn reageerde hier instemmend op: „Dat het nu wel tot de mogelijkheden behoort zou je de vraag doen stellen of dit consequenties heeft voor de situatie van Waddinxveen.” De CDA’er maak te zich boos over de opstelling van de Provincie in deze. „Daar waar geen draagvlak is, is de Pro vincie van mening dat wel even te fiksen. De Pro vincie moet zich er bewust van zijn dat er ook in de Kamer geen draagvlak voor is om fusies door de strot te duwen.” Van Berkesteijn pleitte ervoor om bij het onderzoek naar de toekomst van Bos- Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182-391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. flg jV at is dat toch met man- S nen en auto’s? Dit vroeg ik me onlangs af toen bij mij W verderop in de straat een gloednieuwe zilverkleurige BMW’ver- scheen. Het hele gezin was hier natuurlijk errugblij mee. Maar vooral Pa - die er speciaal een car port voor bouwde - en zoonlief, kunnen er maar geen genoeg van krijgen. De laat ste neemt zelfs zijn vriendinnetje mee naar de carport om de nieuwe bolide uit gebreid te bewonderen. Hij beschouwt de wagen duidelijk als een opwaardering van zijn imago. Waar is trouwens de tijd gebleven dat een jongen aan een meisje vroeg of ze zijn brommer wilde zien? Ook hier thuis zie ik die fascinatie voor auto’s bij de mannelijke gezinsleden. Zo wist de jongste, amper eenjaar oud, moeiteloos dat ene autootje te vinden tussen alle barbies en poppenkleren van zijn zussen. Het was weliswaar een plas tic prulletje van de McDonalds, maar er zaten vier wielen aan en het reed. En de bijbehorende geluiden wist ie ook al: broem, broem! Inmiddels is zijn wagenpark flink uitge breid en kent hij ze allemaal bij naam en kleur. Hij heeft het nog net niet over PK’s en verbruik. En blijkbaar gaat deze fascinatie nooit meer over. Hoeveel mannen zijn er niet die de volgende vragen moeiteloos kun nen beantwoorden: Welke type auto rijdt de buurman drie huizen verderop? Wie in de straat heeft de nieuwste auto? Wat is het nieuwste uitgegeven kenteken - de lettercombinatie in het midden wel te verstaan? En ik zou niet de mannen de kost willen geven die een schaalmodel- letje of een sticker (My other car is a Fer rari) hebben van de auto die ze nog eens voor hun deur hopen te parkeren. Ik ben overigens wel benieuwd hoe lang het duurt voordat het bewonderen, even aanraken, even in de auto zitten, even het contactsleuteltje omdraaien, van de jon gen verderop in de straat, verandert in een echte onvervalste joyride. De poli tie zal hem wel bekeuren maar tegelijker tijd zich nog levendig herinneren hoe zij - eenjaar of 16,17 oud - hun eerste meter- tjes reden in de auto van Pa op een verla ten landweggetje. Broem, broem! aarbij geassisteerd door de plaatselij- ke CDA-politici Dorenda Gerts, Hugo van Berkesteijn en bestuursvoorzitter Maarten van Buuren. In het Weekblad voor Waddinxveen volgende week een interview met Esther de Lange. Hier in zal het gaan over haar werk, over het belang van Europa en over het belang van de verkiezin gen op 4 juni. Wilt u haar ook een vraag stellen? Dat kan via het speciale emailadres vraagaanes- therdelange@gmail.com waar u tot donderdag avond 21.00 uur uw vragen naar toe kan mailen. De leukste vragen worden ook echt gebruikt in het interview. et CDA wil dat mogelijkheid voor een fusie met Boskoop en een deel I van Rijnwoude opnieuw wordt on- I derzocht nu blijkt dat het opdelen van Rijnwoude ineens wel tot de mogelijkheden behoort. Dit meldde fractievoorzitter Van Ber kesteijn tijdens de bespreking van rapport van de Provincie over de fusiebewegingen in de re- gio. Eerder stelde PC W-fractievoorzitter Bax ver baasd vast dat er nu wel gesproken kan worden over opdeling van Rijnwoude. „Ooit heeft Wad- erinneringen werden enthousiast opgehaald en ook mevrouw Hil- I da van Munster, docente van het I vak KGL (Kennis Geestelijk Le ven) vertelde met plezier hoe zij in de begin tijd met collega’s van andere religies haar vak moest delen, hetgeen in latere jaren werd sa mengevoegd. De datum 16 mei was overigens geen toeval lige keuze. Het bleek de exacte datum waar op in 1974 de eerste paal werd geslagen voor het bekende schoolgebouw. Tot in de kleinste details hadden de organi satoren het programma voorbereid. Oude schoolfilms waren op een groot scherm te zien, oude foto’s en schoolroosters langs de muren riepen herinneringen op. Een voorafgaande enquête naar de meest po pulaire docenten uit die tijd zorgden voor hi larische momenten. De heer Ton Lemmens (Duits), Mevrouw Gon Krijgsman (Aardrijks kunde en de heer Paul van Rottelberghé (Ne derlands) streken als de nummers één, twee en drie met de eer. Het onherroepelijke einde was voor ieder een om vijf over twaalf geen reden om tevre den huiswaarts te keren. Ooggetuigen heb ben laten weten dat er zelfs om drie uur s nachts nog velen doorgingen in het feest van ‘elkaar weer eens terugzien’ in een nabijgele gen sportcafé. zeever WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 20 mei 2009 I L? I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3