KunstiGe zaken 2e PINKSTERDAG SHOPDAG Zumba bij Den Edel Sport Controle Dier in beweging Open dag vonk Interview Gele Linde op braderie Boetes bij Hefbrug Win Kikker Vrienc|jes als interactief tv-spel bij RNGI 1 juni geopend ALEXANDRIUM 11.00-17.00 UUR Zo is er maar één en www.alexandrium.nl Jonge kunstenaars een podi um geven om hun werk te la ten zien en toegankelijk te maken voor het publiek. Dat is KunstiG. WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! RNG-nieuwsbladen geeft 3 van deze Kikker Vriendjes-games weg. Weet je het antwoord op onderstaande vraag: "Noem de vriendjes van Kikker" Stuur de namen dan per e-maii naar info@rngnieuwsbladen.nl vermeld duidelijk je naam, adresgegevens en leeftijd. MEGASTORES/WOONMALL REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN T<1 WADDINXVEEN Op basis van een nieuwe serie is een tv-spel ontwik keld, gebaseerd op het alom bekende ganzenbord- principe voor de allerkleinste gamers. Het tv-spel is voor jonge kinderen vanaf 3 jaar eenvoudig zelf standig te spelen met de afstandsbediening van de dvd-speler. WADDINXVEEN Kikker en zijn vriendjes maken hun debuut in hun allereerste game: het interactieve tv-spel Kikker j.„ Vriendjes. WADDINXVEEN Door Saïda Erahoutan Shopping Center Woonmall il REGION*’ 'mEUWSSXADI Het is een fitnessworkout met danspassen op La- tijns-Amerikaanse muziek. Bij den Edel Sport in Waddinxveen wordt Zumba aangeboden voor volwassenen en voor kinderen. De les is makke lijk te volgen, geen ingewikkelde danspasjes en dus voor iedereen geschikt. Door de aanstekelijke salsa, merengue, flamenco en zelfs hip hop mu ziek is elke les weer een feestje. Kijk voor meer in formatie op de website van den Edel Sport Wad dinxveen: www.denedel.nl. Jurriën Franken, eigenaar van KunstiG. Foto: PR De Rijksuniversiteit Groningen zoekt voor niet-commercieel onderzoek mensen die zelf de afgelopen zes maanden hun behandelin gen voor kanker hebben afgerond. Dit on derzoek wordt gefinancierd door KWF Kan kerbestrijding. U wordt geïnterviewd over de betekenis van en omgang met kanker. Daar naast vult u driemaal een vragenlijst in (via internet of per post thuisgestuurd). Er zijn geen kosten aan verbonden. Wilt u er mede voor zorgen dat in de toe komst andere kankerpatiënten geholpen kun nen worden? U kunt zich aanmelden op de website www. rug.nl/psy/aandachtvoorkanker of bij me vrouw T.M. Brakel, telefoon 050-3636757. Weet u niet zeker of u tot de doelgroep be hoort of heeft u andere vragen, dan kunt u mailen naar onderzoekkwf@rug.nl. De politie heeft op zaterdag 23 mei alcohol controles uitgevoerd aan de Sniepweg, de Piasweg en Beijerincklaan na de voetbalwed strijd tussen Jodan Boys en Olympia. Er wer den 288 blaastesten afgenomen, waarbij nie mand te veel had gedronken. Inloophuis de Gele Linde is een ontmoetings plaats voor mensen die leven met kanker. Vrijwilligers van het inloophuis staan zater dag 6 juni op de Dorpstraatbraderie in Wad dinxveen. U kunt de stand vinden voor Bloe misterij Wim Rip. Naast de verkoop van smoothies en bloemisterijartikelen, staan de vrijwilligers u graag te woord om te vertellen wat het inloophuis voor u kan betekenen. De politie houdt extra toezicht op het ge drag van de weggebruikers bij het verkeers licht aan de Kerkweg Oost. Het was de poli tie opgevallen dat weggebruikers daar vaak door rood reden. Regelmatig doken automo bilisten uit de file, reden langs de file en door het rode licht. De politie besloot dan ook om dit verkeersonveilige en 'hufterig' gedrag aan te pakken. Dit leverde sinds 4 mei 82 bekeu ringen op. De politie zal daar blijven contro leren. Zaterdag 6 juni houdt Stichting Vonk haar jaarlijkse open dag, dit jaar in combinatie met de tweede editie van Gouwe Pop. Op drie verschillende podia zullen activiteiten te be kijken en vooral te beluisteren zijn. Op het podium bij Café Sport zullen streetdance- en rapoptredens zijn, muziekvereniging Concor dia zal een optreden verzórgen met beide or kesten en er zullen twee bands optreden: Full House en Superstition. Op het podium voor gebouw Kreater zijn er presentaties van leerlingen van Stichting Vonk en workshops van djembégroep Mori- bayassa. In de theaterzaal van Stichting Vonk zal Gouwe Pop plaatsvinden. Een aantal bands zal beoordeeld worden door een des kundige jury, bestaande uit Tom Palms en Bob Wijtsma, o.a. bekend van de heavy-me- talband Xystus. Verder is in gebouw Kreater een mooie over zichtstentoonstelling te bezichtigen met werk van cursisten van Stichting Vonk en zullen er van 11.00 tot 13.00 uur open lessen en work shops door de muziekdocenten worden gege ven. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk. Verder organiseert het Seniorenwerk Wad dinxveen van Stichting Vonk een GPS wan deltocht in samenwerking met "Waypoint" uit Moordrecht. Deze tocht is bedoeld voor iedereen die wil kennismaken met GPS: het is mogelijk een toestel te lenen. U kunt zich aanmelden bij het kantoor in het Anne Frank-Centrum of via 63 19 32. ontmoeting met een jong talent. „Ik had een bij baantje en daar leerde ik kunstenaar Ruud ken nen. Ik vond dat hij meer met zijn kunst moest doen en probeerde mijn toenmalige baas zo ver te krijgen om werk van hem te kopen en in de zaak op te hangen. Dat wilde hij niet en besloot er zelf mee aan de slag te gaan.” Franken kocht geen werk, maar besloot een be drijf op te richten en te doen waar hij goed in is. Mensen met elkaar in contact brengen, de kun stenaar koppelen aan de koper. De ondernemer beweegt zich nog maar net twee weken op de ar beidsmarkt, maar heeft al de eerste klanten bin nen. Het werk van Ruud hangt binnenkort in het Beatrix Theater in Utrecht en straks ook in het Fortis Circustheater in Den Haag. Klanten kunnen ook in opdracht een kunstwerk laten maken. Maar een kunstenaar inhuren voor workshops en kinderfeestjes behoort ook tot de mogelijkheden. Kunstenaars die zich willen aanmelden of klanten die op zoek zijn naar een kunstwerk kunnen terecht op www.kunstig.nu. Jurriën Franken is bereikbaar via 06 300 103 35. Kinderboerderij Dierendal in Waddinxveen stond afgelopen weekend in het teken van het 16e Na tionale Kinderboerderijweekend. In dit weekend konden kinderboerderijen zich presenteren aan het publiek. Het thema van dit jaar was Dier in beweging. Op zondag gaf een imker een demon stratie honingslingeren, waarbij de versgeslingerde honing, direct vanuit de raat geproeft kon worden. Dierendal had dit jaar ook een bijzondere gast op bezoek. Voor de meeste bezoekers was dit natuurlijk een buitenkansje. Deze slang ging dan ook graag van hand tot hand. Voor meer in formatie: www.dierendal.nl. Foto: Evert Hardendood I unstiG is een nieuw bedrijf in Wad- dinxveen dat als intermediair fungeert en jonge talenten en afnemers met el- I kaar in contact brengt. Eigenaar is de 21-jarige Waddinxvener Jurriën Franken. Volgens Franken weten zowel kunstenaars als de klanten niet waar of bij wie ze terechtkun nen. KunstiG moet daar verandering inbrengen. „Kunstenaars zijn met kunst bezig en niet met za ken als verkopen en klanten zoeken. Ook merk ik dat klanten - bedrijven en particulieren - het we reldje niet zo goed kennen. Ze denken vaak dat het te duur is. KunstiG brengt die werelden bij el kaar.” Het idee voor dit bedrijf ontstond na een ixiakci cii £ijn viicïiujcb iiidr\cii iiun ucuuui in nun robeer het nu zelf, deze meeslepende la- tin aerobic dance workout! Zumba is dé nieuwe trend in Amerika en zet op dit moment voet op Nederlandse bodem! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Ifl Woensdag27mei2009 I Xjz

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19