Met een been in Brussel en een been hier I I I Aldus Olieman I I I Steigertjes Wegwerkzaamheden Colofon I I I I Nieuw pannaveldje i -b De Waddinxveense Esther de Lan ge (CDA) is Euro Parlementariër (EP) namens Nederland. Op 4 juni zijn de verkiezingen voor het Euro Par lement, waarvoor de enthousias te politica nu druk campagne voert. WADDINXVEEN WADDINXVEEN rq I Door Carina Bergman Esther de Lange bracht afgelopen zaterdag een bezoekje aan de Passage. Foto: Carina Bergman Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) nu kijkt naar de corruptie die er heerst, hadden we daarin wel gelijk. We hebben nu een aantal landen in de wachtkamer staan waaronder Tur kije. Wat ons betreft is dat een kandidaatlidmaat- schap met een open einde. Toetreding is voorlo pig totaal niet aan de orde. Wij zeggen: laten we de komende vijfjaar even pas op de plaats maken en niet verder uitbreiden, qua lidstaten maar ook qua wetgeving. Je hoeft ook niet steeds nieuwe wetgeving te maken. Dat is mijn doel voor de ko mende vijfjaar.” En hoe om te gaan met de buren van de EU? „Er is een nabuurschapsbeleid voor de buren van de EÜ. Met bijna alle buurlanden hebben we han- delsakkoorden gesloten. Ook stimuleren we de verbetering van de mensenrechtensituatie in deze landen. Al die niet-Europese landen, die los kwa men van de Sovjetunie, gingen zich op het wes ten, op Europa richten. Wij stimuleren hen om zich meer op elkaar te richten. Durf ook handel met elkaar te drijven.” Waarom stemmen? „Je kunt zelf bepalen welk soort Europa je wilt. Op dit moment heeft Nederland in het Euro Par lement veel in de melk te brokkelen omdat we met veel zijn. Het CDA zit in de grootste Europe se fractie en heeft daardoor een belangrijke stem in het geheel. Een proteststem kan in dat opzicht heel schadelijk zijn.” Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgn ieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. van op de boeren zelf verhaalt. Terwijl boeren in Frankrijk maar twee keer per jaar gecontroleerd worden op kosten van de overheid.” Waarom Waddinxveen? „Ik wilde heel graag in het Groene Hart wonen, omdat ik er ben opgegroeid. Dit is het landschap wat ik voor ogen heb als ik het in Brussel over landbouw heb. Zo kwam er eens een wetsvoor stel om binnen tien meter van het water geen be strijdingsmiddelen toe te staan. Toen heb ik ze maar even een plaatje van Google Earth getoond van het Groene Hart, om te laten zien wat dat in de praktijk betekent in Nederland. Dat er soms amper tien meter tussen de ene en de andere sloot zit. Dat is voor een Spaanse europarlemen tariër natuurlijk niet voor te stellen. Dus dat plaat je maakte wel indruk.” Hoe kijkt u tegen verdere uitbreiding aan? „Daar zijn we heel kritisch over. Wij waren al te gen toetreding van Roemenië en Bulgarije maar daarin zijn we door andere partijen ‘overruled’. Wij vonden dat ze nog niet klaar waren en als je Door Fred Spoor Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. ambitie is om elke week één bedrijf in Nederland te bezoeken. Dat is me tot op heden nog gelukt en meestal doe ik wel meer bezoeken per week. Daardoor weet ik wat er speelt en zie ik zelf hoe de Europese wetgeving in Nederland wordt uit gevoerd. Bijvoorbeeld dat Nederland de boeren veel va ker controleert - wel twaalf keer per jaar - dan de Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla- p maandagmiddag 25 mei orga- V W niseerde de gemeente een infor- U matiebijeenkomst over de plan- nen voor de vier speelplekken aan de Poolster, de Eksterdreef, het Machtelderf en het Woubrechterf. Geheel nieuw wordt de speelplek aan de Poolster, zoals ook bij de andere drie, gericht op kinderen van 0 tot 11 jaar De Eksterdreef krijgt een hogere speel- waarde door het plaatsen van enkele toestel- len, terwijl het Machtelderf wordt uitgebreid met een klimtoestel van hout en touwen. Ook komen er stangen voor het plaatsen van fietsen of om even op te zitten. Het Wou- brechterf, nu nog een trapveldje, krijgt er in het conceptplan een pannaveldje en een speel- toestel bij. Ouders, veelal vergezeld door hun kinderen, maakten van de gelegenheid ge- bruik een kijkje in de toekomst van hun nabij- gelegen speeltuin te kunnen nemen. Aan de hand van duidelijke tekeningen en uitleg van de bij het project betrokken ambtenaar Harm Visser, kregen zij een goed beeld van het con- ceptplan. Behoudens een enkele kritische kanttekening toonden de vele belangstellen- den zich positief over de gelegenheid tot in- zage van de plannen, evenals over de plannen op zichzelf. at houdt het werk van Euro Par- lementariërs in? „Het EP is net zoals de Twee- W de Kamer rechtstreeks gekozen. Hierin zitten straks 736 parlementariërs die 27 lid staten vertegenwoordigen. We zijn als EP verant woordelijk voor een deel van de wetgeving sa men met de Ministerraad, die niet rechtstreeks gekozen is. Ook controleren we de Europese Commissie die de wetten moet uitvoeren.” Wat verandert er met het Verdrag van Lissa bon? „Dit verdrag is de uitgeklede versie van het grondwettelijk verdrag. Het verdrag maakt mo gelijk dat het EP als rechtstreeks gekozen verte genwoordiging, meer zeggenschap krijgt. We worden dan echt medewetgever samen met de Ministerraad. Deze Raad mag ook niet meer ach ter gesloten deuren vergaderen zoals nu gebeurt. Het wordt dus democratischer en inzichtelijker.” Wat betekent dat in de praktijk? „Nu wij medewetgever zijn, kan de Ministerraad niet meer zomaar voorstellen van tafel vegen. Dit gebeurde bijvoorbeeld toen het EP voorstelde om het transport van slachtdieren aan meer regels te Europese wetgeving vraagt, en de kosten daar- binden waardoor deze dieren geen eindeloze rit ten door heel Europa hoeven te maken. Wij pleit ten dus voor slacht in de regio. Dit werd van tafel geveegd door de ministerraad.” Wat zit er in uw portefeuille? „Eten en geld, even kort door de bocht gezegd! Ik zit in de commissie Landbouw en plattelandsont wikkeling en de commissie Begroting en Begro tingscontrole. Tevens zit ik in de commissie Justi tie en Binnenlandse Zaken. Bij dat laatste gaat het bijvoorbeeld om de politiesamenwerking over de landsgrenzen heen. Maar ook over een veilig in ternet. Kinderpomonetwerken zijn wereldwijd dus dat kun je het beste in gezamenlijkheid op pakken.” Woont u in Brussel? „Voor de helft van de week wel, de andere helft van de week woon ik hier in Waddinxveen. Ik vind het een uitdaging om niet alleen met het Brusselse werk bezig te zijn. Nu sta ik met één been in Brussel en met één been hier en daar door blijf ik met beide benen op de grond. Mijn et is toch jammer hè. Bijna hadden we een nieuw cen- I trum gehad. Echt, dit keer I scheelde het maar een haartje. Het mocht echter niet zo zijn, zoals mo menteel wel meer projecten in de steigers blijven staan. Wordt het trouwens geen tijd om aan onze lokale baksels, de Wok- keltjes, een nieuwe variant toe te voegen: de Steigertjes? Maar dit terzijde. Tja, dat centrumplan, we kregen er net allemaal zin in. Echt, ik zou bijna zelf de bakstenen gaan metselen om dat cen trum nou eindelijk eens van de grond te krijgen. Mijn overgrootvader was aan- - nemer dus misschien zit het bouwen me wel in het bloed. Je weet maar nooit. Die overgrootvader is overigens ook nog een tijdje caféhouder geweest. Dat had met de crisis te maken; die van de dertiger jaren in de vorige eeuw wel teverstaan. Huizen werden er niet meer gebouwd, maar naar een bakkie troost of een hartversterkertje was vraag ge noeg blijkbaar. Het was natuurlijk' een on orthodoxe stap en ook wel even slikken voor hemzelf. Maar ja, sociale verzeke ringen waren er niet dus wat doe je dan als je thuis een vrouw en vijf kinderen hebt zitten? Wat dat betreft valt deze crisis eigen lijk reuze mee. Het is nog niet zo erg dat onze hedendaagse werklozen dergelij ke onorthodoxe stappen nemen om maar aan het werk te blijven. De aspergeboe- ren zijn er in ieder geval nog geen arbei der wijzer-van geworden. Blijkbaar zit men dan liever werkloos te wezen. Maar dan straks niet klagen dat die Oost-Euro peanen ‘onze’ baantjes inpikken! Nee dan Spanje. Daar worden de Afrikaanse ille galen inmiddels verdrongen uit de kassen en akkers door werkloze Spanjaarden. Ik weet alleen niet of dit nu ligt aan de hoog te (of laagte) van hun uitkering of aan de behoefte van deze mensen om hun dag zinvol te besteden en deel te blijven uit maken van het leger der werkenden. O ja, nog een ideetje voor het braaklig gende terrein aan de Dreef: zet de fusie- club WSE - W Waddinxveen er op. De gaten van de doelpalen zijn waarschijnlijk nog wel terug te vinden in die rimboe. Even een motormaaiertje erover, een paar lijnen trekken en spelen maar! 1 Wegens wegwerkzaamheden zijn de Beethovenlaan en de Willem de Zwijgerlaan begin deze week afgesloten voor doorgaand verkeer. Het asfalt op de Beethovenlaan en een gedeelte van de Willem de Zwijgerlaan wordt vervangen. De afsluitingen vinden plaats tot donderdagochtend 06.00 uur. Tot dan is het niet mogelijk om overdag vanaf de Prinses Beatrixlaan de Willem de Zwijgerlaan op te rijden. Tijdens de afsluitingen wordt voor het doorgaande verkeer een omlei- dingroute ingesteld. Foto: Carina Bergman WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Q Woensdag 27 mei 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3