Optredens orkest 29e Dorpstraatbraderie I Eeuwenoud Studio Da Danza wandeltocht met GPS Sjookorrups 'Tweedracht' Optredens 't Ouwe Dorp' Programma Braderie Open dag Stichting vonk II Vrijwilligers voor Hospice 1 I I Lfca to 4 W 4 4 WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN i WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Zaterdag beleeft de Dorpstraat zijn negenentwintigste traditio nele braderie. De voorbereidin gen zijn momenteel in de afron dende fase. Hoogste tijd voor een gesprekje met Ton Wil lem Burger, van boekhandel Bur ger, en Mia de Rijk, penningmees ter van de winkeliersvereniging. j WADDINXVEEN ■Cr’ De Dorpstraatbraderie vorig jaar: goed bezocht en zonovergoten. Foto: PR Wat maakt de braderie van dit jaar anders dan die van vorig jaar? Ton Willem Burger: „Het is de bedoeling dat het dorpse karakter van de braderie behouden blijft. Je moet ook voorkomen dat het een soort week markt wordt. Er staan elk jaar ruim honderd kra men waarvan er ongeveer vijftien van winkeliers uit de Dorpstraat en de Kerkweg-west zijn.” Mia de Rijk: „Wat betreft het entertainment wil len we elk jaar wel weer wat anders. Er zullen dit jaar een straatcircus, een dixielandorkest en een straatartiest zijn, Studio Da Danza verzorgt op tredens en Stichting Vonk houdt open dag. Zoals elk jaar heeft Café Sport weer een gezellig terras en voor de jonge kinderen is er net als vorig jaar een kinderplein. Hoe ziet jullie dag er zaterdag uit? Ton Willem Burger: „Om vijf uur ‘s ochtends ko men de kramen. Enkelen van ons moeten daarbij neerzetten. Aan ons de taak om ervoor te zor gen dat er bijvoorbeeld niet vier poffertjeskramen naast elkaar staan.” ton), F-hoorn en trombone. De cursus is bestemd voor wie graag een instrument wil leren spe len. Voor kinderen kan dit vanaf ongeveer 7 jaar. Spelenderwijs leert men tijdens deze cursus de grondbeginselen van het spelen op deze instru menten, zoals het vasthouden, een aantal grepen en de muzieknoten die daarbij horen en het aan blazen. Binnen zes lessen kunnen de eerste liedjes al gespeeld worden. De introductiecursus bestaat in totaal uit zes les sen en start op een nader te bepalen datum en tijd. Cursusgeld bedraagt dertig euro inclusief de leenmaterialen zoals het instrument, het lesboek en de CD. Voor meer informatie en aanmeldin gen zie de website www.concordia-waddinxveen. nl of mail: jmp.postma@gmail.com of bel tele foonnummer 0182-619569. dans- en muziekgroepen te zien en te Foto: archief. Volgend jaar voor de dertigste keer braderie. Reden voor een bijzonder feestje? Ton Willem: „In juli gaan we pas nadenken over wat we het volgend jaar gaan doen. We hebben daar nu nog geen concrete plannen voor maar we sluiten niets uit.” Op 7 juli bestaat cafetaria 't Ouwe Dorp al weer één jaar onder de nieuwe eigenaar Mar cel van den Bosch. Om dit te vieren is de Bra bantse zanger Alexander Urban geboekt om tijdens de Braderie de Dorpstraat even op zijn kop te zetten. Ook de drive-in-show van Ri cardo van Vliet is zaterdag aanwezig om de sfeer er lekker in te houden. Marcel laat onder tussen oude tijden helleven en laat op het ge zellige terras zijn kookkunsten zien met onder andere de bekende hamburgers. Nieuw is de grote wokpan waar hij de shoarma in bakt. Tijdens de braderie organiseert het Senio- renwerk in samenwerking met WayPoint uit Moordrecht een GPS wandeltocht. Deze tocht is bedoeld voor senioren die willen ken nismaken met de GPS. Het is mogelijk een toestel in bruikleen te krijgen. Voorafgaand aan de wandeltocht is er een uitleg over de GPS. Deelname is gratis, wel wordt een borg som van 25 euro gevraagd. Deelnemers die nen zich van te voren aan te melden via te lefoonnummer 0182 - 631932 of via email cursussen@stichtingvonk.nl. In de kraam van Seniorenwerk op de braderie meer infor matie over de bestaande cursussen, activitei ten en workshops. ijdens de dorpsstraatbraderie treden het harmonie orkest van Concordia en het opleidingsorkest C Akkoord op het plein voor en naast Kreater op. De optredens worden rond 12.00 uur geopend door het harmo nie orkest gevolgd door een optreden door C-Ak- koord rond 13.00 uur. Beide orkesten brengen een populair programma ten gehore onder leiding van Jeroen Wentel. Concordia heeft zaterdag ook een eigen stand op de Dorpstraat. De stand van C-Akkoord, het op leidingsorkest, bevindt zich op het plein voor Kre ater. Er is informatie te vinden over de introduc tiecursus die bij Concordia gevolgd kan worden. Deze cursus wordt gegeven voor het leren spelen op de hobo, klarinet, trompet, euphonium (bari- Tijdens de braderie een optreden van Sjook orrups ‘De Tweedracht, dat uniek is in Neder land. Het corps bestaat uit maar liefst 53 le den, waarvan Maat Claassen het manusje van alles is De andere 52 leden zijn nog nooit ko men opdagen, betalen geen contributie, maar hoor je ook nooit klagen. Maat Claassen, die juist op deze dag de release van de nieuw ste CD wil doen, zoekt tevergeefs iedere keer weer naar zijn medemuzikanten. In het con tract staat echter: indien er leden ontbreken, de show must go on. Dus Maat Claassen zal in zijn eentje het totale sjookorrups ten geho re brengen. Tijdens de braderie zijn er op diverse locaties optredens van beluisteren. aanwezig zijn om ervoor te zorgen dat alles op de goede plek komt te staan. De meeste marktkoop lui zijn er om zeven uur en tot tien uur is het dan heel hectisch.” Mia de Rijk: „Ton Willem staat natuurlijk voor namelijk bij zijn eigen kraam. Ikzelf loop over de braderie om overal even mijn gezicht te la ten zien. Het is ook leuk om het eindresultaat te zien. Om vijf uur is het afgelopen en dan begint de schoonmaak. We krijgen van de gemeente be hoorlijk wat bezems en vuilnisbakken.” Ton Willem: „Na afloop drinken we dan nog even een borreltje op het terras van Café Sport en dan gaan ‘s avonds al vrij vroeg de luikjes dicht.” 10.00 uur Start 29e editie Dorp straatbraderie 11.00 -16.00 uur Sjookorrups de Twee dracht 10.00 -16.00 uur Kinderplein, op de par keerplaats bij Reproset. Draaimolens, een klim toren en bakjesauto’s zorgen voor vermaak voor jong en oud. 11.30 -15.30 uur Straatcircus: steltlopen, jongleren, goochelen, ballonnen,vuurshow. 13.00 -16.00 uur Partyband. 10.00 -17.00 uur Open Dag Stichting Vonk Alle tijden zijn onder voorbehoud. De gehele dag zal er tijdens de braderie live muziek aanwezig zijn. Ook is er vol doende horeca aanwezig. Kortom: uren vermaak voor jong en oud. Overal in Nederland vinden in de zomer maanden braderieën plaats. Maar waar komt dit fenomeen eigenlijk vandaan? De naam braderie komt van het Vlaamse woord Bra- derij. Op deze evenementen werd veel vlees en vis gebraden. Dit is in Nederland verbas terd tot Braderie. Vroeger werd een braderie een jaarmarkt genoemd. Deze werden eeu wenlang overal in Europa gehouden, met de bedoeling om vee en waren te verhande len. De huidige paardenmarkten zijn hief een voorbeeld van. Veel jaarmarkten zijn inmid dels verdwenen. Op andere plaatsen ontston den er braderieën waar geen vee verhandeld wordt, maar waar deelnemende winkeliers in een stand buiten op straat iets speciaals ver kopen. Dit alles omlijst met live muziek. De allergrootste braderie van Nederland vindt elk jaar in september plaats in Alphen aan de Rijn, met 150.000 bezoekers. Zaterdag 6 juni organiseert Stichting Vonk haar jaarlijkse open dag, dit jaar in combinatie met de tweede editie van Gouwe Pop. Op drie verschillende podia zijn activitei ten te zien. Op het podium bij Café Sport zijn streetdance- en rapoptredens zijn. Muziek vereniging Concordia verzorgt een optreden verzorgen met beide orkesten en er treden twee bands op: Full House - tweede prijswin naar van de eerste editie van Gouwe Pop - en Superstition. Op het podium voor gebouw Kreater zijn er presentaties van leerlingen van Stichting Vonk en workshops van djembégroep Mori- bayassa. In de theaterzaal van Stichting Vonk vindt Gouwe Pop plaats. Een aantal bands wordt beoordeeld door een deskundige jury, bestaande uit Tom Palms en Bob Wïjtsma. Verder is in gebouw Kreater een mooie over zichtstentoonstelling te bezichtigen met werk van cursisten van Stichting Vonk en wor den ervan 11.00 tot 13.00 uur open lessen en workshops door de muziekdocenten gege ven. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk. oeveel tijd gaat er in de voorberei- dingen zitten? Ton Willem Burger: „We hebben in I januari de datum voor de braderie vastgesteld en de uitnodigingen verstuurd.” Mia de Rijk: „Als de mensen zich hebben aangemeld worden ze ingetekend. Sommigen willen stroom, anderen willen hun auto achter hun kraampje ■7' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 3 juni 2009 1/ Op de Dorpstraatbraderie zijn kraampjes van diverse goede doelen te vinden. Eén daar- van is de kraam van het Hospice en de Termi- nale Thuiszorg. Veel werk bij deze instelling wordt verzorgd door vrijwilligers. Er worden nog vrijwilligers gevraagd. Wie één of twee keer per week vier uur kan missen voor dit werk, is v. elkom. De aanwezige vrijwilligers kunnen meer informatie geven. Ook is het mogelijk zich als donateur aan te melden.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19