Alternatieve locatie JOP I' A dus O ieman I I SSiK Druk Lang gewacht, toch gekregen Colofon Een nieuw plafond in 1 dag! 1 BOONSTOPPEL ORGANISEERT: schrijf je in op: www.boonstoppel.nl PLflMÊCCf ll l t Omwonenden vande supermarkt in de Zuidplas hebben een alterna tief plan ingediend voor de Jonge ren Ontmoetingsplaats (JOP). Deze locatie bevindt zich naast Cyclus in de buurt van de Beijerinklaan. Wanneer neemt u de stap voor Lieftink 9 - i Splijt' 111 ZATERDAG 6 JUNI ‘09 L.'_ Door Fred Spoor SCHÜCO - - Ramen Deuren Schuifpuien Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) tie had voorgedaan. In haar reactie schetste Gerts in het kort het zorg vuldige voortraject rond deze JOP, waarbij de na druk had gelegen op interactieve contacten zowel met verontruste omwonenden als met de jonge ren zelf. Op 1 april was de vergunningaanvraag ingediend. Medio juni kan hierop een reactie worden verwacht. Zes weken lang kunnen dan alsnog bezwaren worden ingediend. Nieuwe Zij stelde derhalve voor het vervolgtraject voorlopig uit te lopen en zij zegde toe, voorafgaande aan de definitieve besliuitvorming, ook het alternatieve plan in de overwegingen mee te nemen. Op de rechtstreekse vraag van de heer Visscher over het aantal incidenten tot nu toe wist zij te melden dat tussen 1 oktober 2008 en begin mei 2009 in 148 gevallen meldingen van overlast wa ren binnengekomen. AUe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PL AFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182-391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertenueverkoop@rngnieuwsbladenjil Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. waar het gaat om de zogenaamde hangplek. De alternatieve locatie-is naast de vuilstortplaats van Cyclus in de buurt van de Beijerinklaan. Deze omwonenden wisten te melden dat ook de jon geren zelf achter de keuze voor deze andere loca tie staan. Hij vroeg wethouder Dorenda Gerts of zij be kend was met dit plan en naar haar bereidheid om in een volgende commissievergadering haar me ning te geven over het voor of tegen van een ge wijzigde locatie. Ook raadslid Robert Visscher (VVD) benutte zijn spreektijd voor hetzelfde onderwerp. Hij vroeg de mening van wethouder Gerts over het alterna tieve plan en naar een datum waarop dit voorstel in behandeling zou worden genomen. Ook wilde hij geïnformeerd worden over het aantal inciden ten dat zich sinds januari 2008 op de huidige loca- Gevels Serres Vouwwanden Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN it plan kreeg tijdens het vaste vragen- V halfuurtje tijdens de raadsvergadering van 27 mei de volle aandacht. Raadslid Kees de Jong (PCW) meldde het alter natieve plan dat door de omwonenden van de eer der vastgestelde plaats, achter de supermarkt in de Zuidplas, bij de fracties ingediend. Met name W fgelopen weekend had Wad- K dinxveen er even een klei- ne enclave bij, midden in de W Flevo polder. Ruim honderd Waddinxveners waren er neergestre ken op het kampeerterrein van de pink- sterconferentie Opwekking, bij Walibi World. Nou ben ik normaal gesproken niet zo van het Wij. Op vakantie probeer ik Ne derlanders, en liefst alle toeristen, zoveel mogelijk te vermijden. Maar als er zo’n 17.000 kampeerders neerstrijken bij zo’n conferentie, dan is het wel lekker als je er een paar kent. En het werd nóg drukker: zondagmiddag stonden er zo’n zestigduizend mensen te zingen op een heel groot grasveld. Dus ruim twee keer het aantal inwoners van Waddinxveen. Heel apart, ik geloof niet dat ik ooit deel heb uitgemaakt van zo’n grote groep mensen. Het is ook erg onwerkelijk. Je kijkt om je heen en je denkt: ja ‘t is wel heel druk hier. Maar of het er dan tienduizend of zestigduizend zijn? Geen idee. En of je nou met duizend man staat te zingen of met meer, dat merkje ook niet echt. Misschien hoor je dat wel als je een ki lometer verderop staat? Of vijf kilome ter verderop? Hoe ver reikt het geluid van zestigduizend zingende mensen eigen- lijkj Het waren in ieder geval heel, heel veel mensen bij elkaar. Dus toen was ik helemaal blij met die kleine Waddinx- veense enclave in die enorme zee van mensen. Als een eilandje van rust. Verder heb ik gemerkt datje heel, heel veel geduld nodig hebt als je met zoveel mensen bij elkaar bent. Want in zo’n gro te groep mensen zijn er altijd een paar duizend mensen die ook net naar de WC willen als jij nodig moet, die ook net een patatje willen gaan eten tegelijk met jou en die ook juist hun auto gaan halen als jij dat doet. Maar als je deze dingen ziet als een gezel lige ontmoeting in plaats van als een erg lange rij of file, dan valt het allemaal best wel mee. i ramenfabriek Er zijn petities voor ingediend door ouders van de omliggende basisscholen, en vele verzoeken voor gedaan in de afgelopen jaren. En net toen nie mand er meer op rekende, lag hij er ineens vorige week vrijdagmorgen: een echt zebrapad op de Beethovenlaan, ter hoogte van het Waddepad. Toch een mooi resultaat van al dat lawaai in de nachten daarvoor. En bovendien een zebrapad met een opvallende rode ondergrond. „Nu moeten ze wel stoppen,” merkt één van de eerste gebruikers van het zebrapad op. Hij verwoordt de tevredenheid die vele Groenswaarders die morgen uiten. Al blijft er altijd nog wat te wensen over natuurlijk: „Nu nog een paar stoplichten zoals op de Chopinlaan, dan is het helemaal af,” zegt een langsfietsen de moeder hoopvol. Foto: Carina Bergman WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 3 juni 2009 Jz F

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3