I 1 Gemeente Nieuws Kaveluitgifte Coenecoop lil gestart Project 'Zomeractiviteiten Jongeren waddinxveen n Intentieverklaring over nieuwbouw Souburgh getekend fe week KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN MELDPUNT OPENBARE RUIMTE I TER INZAGE je 1 1 - ’ife i I Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen KENT U OOK IEMAND DIE EEN LINTJE VERDIENT? ADDENDUM WELSTANDSNOTA COENECOOP III WADDINXVEEN Representatief WADDINXVEEN WADDINXVEEN Kaveluitgifte De gemeente Waddinxveen heeft in samenwerking met Woon partners Midden-Holland, Stich ting Jeugd en Jongerenwerk Mid den-Holland, Stichting Vonk en de Politie het proefproject Jeugd en Jongeren opgezet. Om in aanmerking te komen voor een Konink Foto: PR Ook dit jaar zijn er in onze gemeente Koninklijke onderscheidingen uitgereikt ter gelegenheid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeurtenis, niet alleen voor de gedecoreerden, maar ook voor hun familie en vrienden én de or ganisaties waar zij voor werken. lijke onderscheiding ligt de nadruk op iemands maatschappelijke verdiensten. Dat zijn de bijzon dere persoonlijke verdiensten of prestaties van iemand. Het gaat erom de “stille krachten” te vinden: de vrijwilliger,, het bestuurslid e.d. die ja renlang onbetaald klaarstaan voor de gemeen schap. Wat iemand doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend element; dat geldt ook voor de verdiensten die in het verleng de liggen van het betaalde werk. De burgemees ter roept verenigingen, instellingen, maatschap pelijke organisaties en ook burgers op om hem op dergelijke personen attent te maken door mid del van een aanvraag voor een Koninklijke onder scheiding. tiviteiten zijn verdeeld over dit jaar en volgend jaar. In het voortraject is er vanuit de vraag van de jon geren gewerkt. De Waddinxveense jeugd is ac tief betrokken bij de ontwikkeling en de organi satie van de verschillende activiteiten. Dit heeft als effect dat de activiteiten goed aansluiten bij de leefwereld van de jongeren. Om de vraag van de jongeren beter in beeld te krijgen zijn jongeren avonden georganiseerd en werd een jeugdenquê- te gehouden. In de aanloopperiode die op 8 mei van start ging, laat de sportbus zich twee keer per week (dins dag en donderdag) zien op verschillende locaties in Waddinxveen (veld J.W. Frisoweg, veld Win gerd, veld Oostpolderweg en veld Zonnehof). De sportbus, gefinancierd door Woonpartners Midden-Holland, is een bus vol met verschillen de sportartikelen zodat er onder begeleiding van jongerenwerkers actief gesport kan worden. De aanloopperiode duurt nog tot 30 juni. Na de zo- Tot en met 12 juni 2009 ligt tijdens openings uren het addendum op de welstandsnota Coene- coop III ter inzage bij de Publieksbalie. Dit plan voorziet in de toetsingscriteria voor welstandsas- pecten met betrekking tot een aanvraag om bouwvergunning op het in ontwikkeling zijnde bedrijventerrein Coenecoop III. U kunt het plan ook inzien op www.waddinxveen.nl. Tijdens deze periode kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling een inspraakreactie in- mervakantie is de sportbus weer te vinden op de verschillende locaties. Het tienerwerk krijgt vorm in activiteiten en avonden speciaal voor deze doelgroep. Er is een wekelijkse tienerclub in buurthuis Zonnig Zuid en om de zes weken is er tienerdisco. Ook in Waddinxveen Noord zijn er wekelijkse tienerac- tiviteiten. ‘Met de jongerenwerker de straat op’ houdt in dat er vier uur extra per week een jon gerenwerker contact zoekt met de jongeren in de Zuidplas. Via deze contacten krijgen de jongeren informatie over alle activiteiten en kunnen mee helpen met de organisatie hiervan. Naast de inzet van de sportbus, tieneractivitei- ten en met de jongerenwerker de straat op zijn er deze zomer ook eenmalige activiteiten. Zo vindt het zomerspektakel plaats op 18 en 20 augustus. Stichting Vonk zal met jongeren een leuke mix van muziek-, kunst- en cultuuractivi- teiten organiseren. Het skatefeest vindt plaats in september dit jaar op het evenemententerrein men te voegen. Elke kavel krijgt een eigen inrit en voldoende parkeergelegenheid op eigen ter rein. In Coenecoop III wordt bouwrijpe grond ge leverd. Dat betekent dat alle noodzakelijke onderzoeken zijn uitgevoerd en ondernemers meteen met de bouw kunnen starten. in Waddinxveen. Er is een demoteam, een wed- strijdparcours en een funbox. Ook is er de moge lijkheid om zelf ook eens de skates onder te bin den. Omdat dit project op lange termijn een duur zaam karakter moet krijgen, zijn er nu alvast ook activiteiten gepland voor het komende jaar. Een grandioze scootermeeting zal in 2010 gaan plaats vinden. Deze meeting heeft een informatief en educatief karakter, maar er zal ook muziek, een sprint par cours en een showdown zijn. Deze aanvraag moet vóór 1 augustus 2009 wor den ingediend, voorzien van een korte levens- omschrijving en een opsomming van de verrich te functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemees ter van Waddinxveen. Een formulier voor de aanvraag vindt u ook op www.waddinxveen.nl. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tus sentijds worden aangevraagd. U moet er dan re kening mee houden dat de afhandeling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt. Het is raad zaam om, voor uw een aanvraag, overleg te plegen met het bestuurssecretariaat, telefoon 624600. heeft al eerder de bereidheid uitgesproken om mee te werken aan het plan en hiervoor het gel dende bestemmingsplan te wijzigen. Het plan past namelijk binnen de ambitie van het college om de al aanwezige voorzieningen voor senioren in het gebied in en rondom het gebied van Station tot Brug verder uit te breiden. Zorgpartners Midden-Holland heeft na de po sitieve reactie van het college een aanvraag in gediend bij het ministerie van VWS. Eind 2008 heeft het ministerie van VWS op deze aanvraag een positieve beschikking afgegeven. Door de ge meente Waddinxveen en Zorgpartners Midden- Holland zijn daarna besprekingen gestart over de voorovereenkomst. Deze zijn nu bekrachtigd in een gezamenlijke ondertekening. Inwoners kunnen bij het Meldpunt Open bare Ruimte meldingen doen over bij voorbeeld omgewaaide bomen, loszitten de stoeptegels of kapotte lantaarnpalen. Dat kan telefonisch, aan de balie of via de gemeentelijke website. In 2008 werden in totaal 2.267 meldingen gedaan, waarvan 1.098 per telefoon, 991 via de website en 108 aan de balie. Al deze meldingen zijn afgehandeld. De meeste meldingen wer den gedaan in augustus 267, september 212 en oktober 259 (veelal in verband met problemen van straatverlichting Zuid plas e.o.). T k it project is een speerpunt van het Waddinxveense Wmo-beleid. De deelnemende partijen bevorderen de deelname van jongeren aan de samen leving en bieden preventiegerichte ondersteu ning. Jongeren organiseren zelf activiteiten voor andere jongeren van alle leeftijden: de sportbus, een skatefeest, een scooterfestijn, tieneravonden en met een jongerenwerker de straat op. Deze ac- Coenecoop III ligt in een sfeervolle, parkachti ge en waterrijke omgeving tussen het tennispark DGS en Coenecoop I en II. Daarom worden er hoge eisen gesteld aan de beeldkwaliteit; deze ei sen zijn vastgelegd in een addendum op de Wel standsnota. Het groen en het water geven Coene coop III een sterk en duurzaam karakter. In het kader van de kaveluitgifte is op vrijdag 29 mei bij de kruising Kanaaldijk - Coenecoop een bouwbord geplaatst. Voor meer informatie over Coenecoop III kunt u contact opnemen met mr. Maarten van Halm, te bereiken op tel. 0182-624 624 of06 511 544 17. Hij is de gemeentelijke contactpersoon die geïnte resseerden verder kan informeren en vrijblijvend een brochure over Coenecoop III kan toesturen. e gemeente Waddinxveen is gestart met de kaveluitgifte van Coenecoop III. Dit kleinschalige bedrijventerrein omvat in totaal 3,3 hectare uitgeef- baar terrein en is het sluitstuk van het bedrijven terrein Coenecoop. Als eerste worden de kavels in de Spoorzone uitgegeven. Coenecoop III omvat de Spoorzone, de Kop, de Dijkzone en de Campus. Het is een goed be reikbaar, kleinschalig bedrijvenpark met een bij zonder representatief karakter. Er kunnen zich middelgrote en kleinere bedrijven tot en met mi- lieucategorie 3.2 vestigen die actief zijn in de lich te industrie en zakelijke dienstverlening. oco-burgemeester Wiebrand Dijkster- huis en de voorzitter van de Raad van Be stuur van Zorgpartners, mr. GJ. Blan- kemeijer, hebben op 27 mei 2009 een voorovereenkomst getekend. Gemeente Wad dinxveen en Zorgpartners Midden-Holland gaan de haalbaarheid van vervangende nieuwbouw voor Zorgcentrum Souburgh onderzoeken. De gemeente Waddinxveen en Zorgpartners hebben de intentie voor een realisatieovereen- komst voor het nieuwe Souburgh. De vervan gende nieuwbouw heeft als resultaat een zorg- complex van 70 verpleeghuisplaatsen en 56 zorgappartementen. Het college van burgemeester en wethouders dienen tegen deze plannen bij het college van B& W. Een schriftelijke inspraakreactie moet bin nen de gestelde termijn aan de gemeente verzon- denziJn' Voor het indienen van een mondelinge inspraak reactie kunt u een afspraak maken via telefoon nummer 624 624. De gemeente geeft de kavels gefaseerd uit. Als eerste worden de kavels aan de Spoorzone uitge geven. Eind 2009 volgen de kavels aan de Kop en de Dijkzone I. In 2010 volgt de uitgifte van de ka vels in de Dijkzone II en de Campus. De gemeen te streeft ernaar zoveel mogelijk tegemoet te ko men aan de wensen van potentiële kopers. Zo bestaat de mogelijkheid om sommige kavels sa WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 3 juni 2009 I i I KW'Ö - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7