Jongeren in bedrijf Op naar de vierdaagse ALEXANDRIUM Kleuters Dick Bruna verhuizen I I F: Hl Zo is er maar één Liefrink k" i - 1 Ka www.alexandrium.nl Ramen Deuren Schuifpuien WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! 5 JULI GEOPEND 12.00-17.00 UUR Gevels Serres Vouwwanden WADDINXVEEN Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN WADDINXVEEN Wanneer neemt u de stap voor i i - F SCHÜCQ Me gastere® Shopping Center Woonmall nieuw hersteld. Zandstralen, vijlen, smeren, repa reren, nog een kwastje en de nijptang kan aan een tweede leven beginnen. Het laatste adres was het gemeentehuis waar Bert Witte als vrijwilliger van Platform Duurzaam Waddinxveen met de jongeren nadacht over mi lieumaatregelen dicht bij huis. De scholieren mochten ook zelf ideeën aandragen. Zo stelde een jongere voor om de hefbrug voortaan maar één keer per uur te openen. Een ander vroeg zich af of er geen oplaadpunt voor elektrische fietsen en auto’s kon komen in Waddinxveen. Wethouder Dijksterhuis was zeer geïnteresseerd in de suggesties. „We moe ten tankstations stimuleren om stopcontacten en aardgasvulpunten te plaatsen. Maatje moet bij je zelf beginnen vind ik. Hoe kan ik zelf zo weinig mogelijk energie gebruiken? Elke keetje pc uit zetten bijvoorbeeld als je je kamer verlaat. En met een zandloper niet langer dan vijf minuten dou chen.” Dit laatste ontlokte een kreet van afschuw van een paar meiden achterin de zaal. De wet houder reageerde geamuseerd en kon zich hun schrik wel voorstellen. „Maar als je weet hoeveel energie je daarmee kunt besparen! We kunnen niet blijvend gebruik maken van de huidige energiebronnen zoals olie en gas. Mensen vinden het moeilijk om verder te denken dan hun eigen leven. Maar de mensen na ons moeten ook leven.” K orige week donderdag stapten scho nk K lieren van het Wellantcollege op de fiets om bedrijven in Waddinxveen en W Boskoop te bezoeken. Dit in het ka der van ‘Milieu in Bedrijf’ waarbij de jongeren zich verdiepen in de milieuwetgeving voor be drijven. Ook zijn de scholieren bij dit project be zig met wat zijzelf kunnen doen om energie en het milieu te sparen. Thomas Hansley en Car lo Wierks maakten die dag een bijzondere fiets tocht. Zij stapten op een vergaderfiets samen met wethouder Wiebrand Dijksterhuis, de Boskoopse wethouder Han de Jager, Adie Wiersema van Mi lieudienst MiddenHolland en Wietske Romijn en Angelique Martens beide werkzaam als beleids medewerker Milieu bij resp. de gemeente Bos koop en Waddinxveen. Het ritje bleek om meerdere redenen gedenk waardig; zo gaven de beide wethouders elkaar voor aanvang een stevige handdruk waarbij Dijk sterhuis riep: „De fusie is een feit!” Vervolgens werd er richting de Formido gefietst waar bedrijfsleider Vincent van Staaijeren hen liet zien welke milieuvriendelijke producten het be drijf verkoopt, zoals spaarlampen, zelfdenkende thermostaten en FSC-hout. Ook mochten Tho mas en Carlo het verschil ruiken tussen alkydverf en de milieuvriendelijkere verf op waterbasis, waarbij Thomas vast stelde dat de verf op water basis een stuk minder sterk ruikt. Het volgende adres was de Stichting Gered Ge reedschap. Acht vrijwilligers stonden klaar om de bezoekers een rondleiding te geven en te vertel len over hun werk. Zo vertelde penningmeester Hans van Leeuwen dat de stichting gereedschap pen levert voor meubelmakers, timmerbedrijven, garages en technische scholen in diverse Afri kaanse landen. Vorig jaar leverde de Waddinx- veense werkplaats 6000 kilo aan gereedschappen. Die zijn allemaal tweedehands. Verroeste en ge havende zagen, beitels, nijptangen, hamers, bo ren, naaimachines en nog veel meer, worden als ZONDAG SHOPDAG it jaar wordt er van 21 tot en met 24 juli voor de drieënnegentigste keer de Vierdaagse van Nijmegen gelopen. Jaarlijks nemen 40.000 wandelaars, vanuit de hele wereld, deel aan dit evenement. Ook Waddinxveen heeft zijn afvaardiging. De vier vriendinnen Jessica Langendam, Samantha Horstink, Doré Mooijekind en Miranda Spoel hebben ongeveer een jaar geleden besloten om dit jaar mee te doen met de Vierdaagse. Ze zijn vanaf januari in training om over drie weken vier keer veertig kilometer te kunnen lopen. De training van de vier vriendinnen bestaat uit twee keer per week wandelen, waarvan één lange en één korte afstand. Ook hebben ze met verschillende offici ële tochten, waaronder de Utrechtse Heuvelrug- loop, meegedaan. Er is momenteel nog één kink penbare basisschool Dick Bruna verhuist deze zomer twee kleu- U tergroepen van de Sperwerhoek naar de Zuidplashof. „Twee jaar geleden zaten we daar al met de kleuters en de doorstroming vanuit de peuterspeelzaal was toen heel gemakkelijk. Toen alle acht groepen weer in een gebouw pasten, verhuisden we met z’n allen naar de Sperwerhoek. De stap voor de jongste kin deren van peuterschool naar basisschool werd toen letterlijk wat groter. Dat was wel jammer”, aldus Annette van Zoelen, de nieuwe directeur van de Dick Brunaschool. De school krijgt dit jaar subsidie vanuit het ministerie. „Die gaan we inzetten op de ver betering van de doorstroming van de peu terspeelzaal naar het basisonderwijs”, legt Annette uit. „Daarbij is het handig datje dicht bij elkaar zit.” De subsidie zal gebruikt worden voor de aanschaf van de kleutermethode ‘Ik en Ko’ en voor speciaal kleutermateriaal voor vroegschoolse educatie. „We gaan samenwerken met de twee peu terspeelzalen, die ook in het gebouw aan de Zuidplashof gevestigd zijn. Daarbij ma ken we gebruik van dezelfde thema’s en bij elkaar aansluitende methoden", vertelt An nette. „We zitten in hetzelfde gebouw, er zijn geen drempels. Het motto van het openbaar on derwijs is: ‘Niet apart maar samen’. Ook de Dick Brunaschool is geen eiland in het on derwijs, maar onderdeel van een keten die begint op de peuterspeelzalen en doorloopt naar het voortgezet onderwijs.” manieren aan een startbewijs te komen. De mei den vertrekken op 20 juli richting Nijmegen waar zij in het appartement van een vriend logeren. Op vrijdag tijdens de intocht zullen vrienden, ken nissen en familieleden hen inhalen op de Via Gla- diola waarna de begeerde vierdaagse kruisjes in ontvangst mogen worden genomen. «mm» J ram snfabriek f -V -4? De Waddinxveense wethouder Dijksterhuis spreekt de leerlingen toe bij de start van de tocht. Foto: Carina Bergman Deze dames gaan Waddinxveen vertegenwoordigen op de Nijmeegse Vierdaagse. ..v -«as 'a vim.j-as Foto: Even I lardendood in de kabel want Doré heeft namelijk nog geen startbewijs. Doré: „Er waren 247.000 inschrijvin gen maar er mogen maximaal 245.000 mensen meedoen. De wandelaars die voor de eerste keer ingeschreven worden, kunnen slechts door lo ting een startbewijs krijgen.” Helaas werd Doré uitgeloot. Zij probeert mi op allerlei mogelijke ‘WEEKÜW® VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 1 juli 2009 I 7^“^' j F

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13