SM IK BEN ADVOCAAT’ Rijnland Rijnland Computerhulp aan huis Bekendmaking Bekendmaking f Droge voeten, schoon water Droge voeten, schoon water www.pcmonteurnodig.nl 1 W,J zijn Hivos Koninginneweg la 2771 DN Boskoop Tel. (0172) 21 31 29 Computerreparaties Ontwerp van de nieuwe keur Leiden, 1 juli 2009 Leiden, 15 juni 2009 www.hiv0s.nl Ontwikkelingsorganisatie Hivos werkt aan een eerlijke, vrije en duurzame wereld. Daarin hebben burgers - vrouwen en mannen - gelijke kansen. Het belang van het beheer van water Rijnland is verantwoordelijk voor het waterbeheer, inclusief de afvalwaterzuive ring en de waterstaatkundige veiligheid in het gebied dat globaal is gelegen tussen Wassenaar, Gouda, Amsterdam en IJmuiden. In dat gebied ligt veel oppervlakte water (sloten, kanalen, meren, plassen) met een lengte van bijna 12.000 km. Voor droge voeten en schoon water is het van belang dat al deze oppervlaktewateren goed worden onderhouden. Daarvoor heeft Rijnland een overzicht nodig van alle oppervlaktewateren. Dit overzicht noemen wij de 'Legger oppervlaktewateren'. Wat is een legger? In de legger is de volgende informatie over oppervlaktewateren opgenomen: Ligging. Vorm en afmetingen. Welke persoon of instantie verant woordelijk is voor het onderhoud (de onderhoudsplichtige). Wat voor onderhoud de onderhouds plichtige moet uitvoeren (onderhouds verplichtingen). Het college van dijkgraaf en hoogheem raden heeft op 12 mei 2009 de legger oppervlaktewateren Rijnland in ontwerp vastgesteld en hierop kunt u van 1 juli 2009 tot 1 september 2009 uw ziens wijzen inbrengen. Inspraakprocedure De ontwerplegger oppervlaktewateren ligt van 1 juli 2009 tot 1 september 2009 ter inzage op het kantoor van het hoogheem raadschap van Rijnland, Archimedesweg 1 te Leiden en de gemeentehuizen van alle binnen Rijnland gelegen gemeenten. U kunt de ontwerplegger ook inzien via 'internet, www.rijnland.net. Ook kan gebruikgemaakt worden van het digitale inspraakformulier dat op de speciale leggerpagina op de Rijnlandse internetsite beschikbaar is gesteld. Deze pagina is in te zien via internet, www.rijnland.net. Wat gebeurt er met uw reactie? Uw reactie wordt door het bestuur van Rijnland zorgvuldig beoordeeld. Vervolgens wordt de definitieve legger vastgesteld. Hierna ontvangt u een schriftelijke reactie op uw zienswijze van het bestuur. Meer informatie? Voor vragen kunt u contact opnemen met het klantcontactcentrum van Rijnland. Zij zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur bereikbaar via 071 - 306 3040 of via e-mail legger@rijnland.net. U kunt tot en met 1 september 2009 uw gemotiveerde zienswijzen over de ontwerplegger inbrengen bij: het College van dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheem raadschap van Rijnland t.a.v. ing. J.W.P. de Groot Postbus 156 2300 AD Leiden Indien u dit wenst, kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet te vermelden. Inspraakprocedure Het ontwerp van de nieuwe keur ligt van 2 juli tot en met 25 augustus ter inzage in het kantoor van het hoogheem raadschap van Rijnland, Archimedesweg 1 in Leiden en in de gemeentehuizen van alle binnen Rijnland gelegen gemeenten. U kunt de keur ook inzien via internet, www.rijnland.net/keur. Uiterlijk 22 december 2009 moet er een nieuwe keur zijn in verband met verschuivende bevoegdheden in onderdelen van het waterbeheer en uitbreiding van het juridisch instrumen tarium. Deze wijzigingen zijn ontstaan door de nieuwe Waterwet en Water schapswet als uitvloeisel van de Europese Kaderrichtlijn Water. Achtergrondinformatie Rijnland is verantwoordelijk voor het waterbeheer, inclusief de afvalwater zuivering en de waterstaatkundige veiligheid in het gebied dat globaal ligt tussen Wassenaar, Gouda, Amsterdam en IJmuiden. Om zijn taak uit te kunnen oefenen, maakt het hoogheemraadschap onder andere gebruik van de keur. In de keur staan regels ter bescherming van waterkeringen, watergangen en bijbehorende kunstwerken (zoals stuwen en gemalen). Zo is in de keur geregeld welke handelingen en activiteiten in en nabij watergangen, waterkeringen en waterbergingsgebieden niet zijn toegestaan zonder vergunning. De keur is daarmee een belangrijk middel om via vergunningverlening en handhaving het watersysteem op orde te houden of te krijgen. Het college van dijkgraaf en hoogheem raden heeft op 23 juni 2009 de nieuwe keur in ontwerp vastgesteld. De nieuwe keur vervangt de keur 2006. Uw computer is traag, uw computer start niet meer en hoe sluit je dat internet ook alweer aan Geen nood onze professionele monteurs komen bij u aan huis voor elk computerprobleem Vervolgtraject Met het besluit van de Verenigde Vergadering is de keur definitief vastgesteld. Anders dan in het verleden staat er op grond van de Waterwet geen beroepsmogelijkheid tegen dat besluit open. Meer informatie? Voor vragen kunt u terecht bij mevrouw M.J..Schouten, telefoon 071-3063399 en de heer K. van der Vlist telefoon 071-3063853 of via e-mail keur@rijnland.net. Wat gebeurt er met uw reactie? Degenen die van deze inspraakmogelijk heid gebruik hebben gemaakt, worden voorafgaand aan de definitieve vaststel ling van de keur door de Verenigde Vergadering, schriftelijk op de hoogte gesteld van de beschouwingen van het college op de ingebrachte zienswijzen. U kunt tot en met 25 augustus 2009 uw gemotiveerde zienswijzen over het ontwerp van de keur inbrengen bij: het college van dijkgraaf en hoogheem raden van het hoogheemraadschap van Rijnland, t.a.v. mevrouw ir. M.J. Schouten, Postbus 156, 2300 AD Leiden. U kunt gebruikmaken van het inspraakformulier op www.rijnland.net/keur. Indien u dit wenst, kunt u verzoeken om vertrouwe lijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Bel gratis voor onze tarieven of kijk op onze website Afspraak Bel gratis: 0800 - 2252252 Hoogheemraadschap van Hoogheemraadschap van geen grenzen aan mensen De legger oppervlaktewateren is voor iedereen die woont, werkt of recreëert op water een belangrijk instrument. Rijnland gebruikt de legger bijvoorbeeld voor de jaarlijkse controle op de onderhoudsplicht. Hiervoor is het van groot belang dat alle in de legger oppervlaktewateren opgenomen informatie correct is. Daarom willen wij u de gelegenheid geven de in de legger oppervlaktewateren opgenomen gegevens te controleren.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 16