Rijdende concertzaal I Wordt u al geholpen? Een bosje bloemen voor luisterend oor Hutten bouwen Alle dameskleding HALVE PRIJS i Et Senioren/Mode Ze zijn -al jaar en dag een be kend gezicht achter de toon bank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die Waddinxveen werd vorige week be zocht door de rijdende concert zaal 'Classic Express', een initiatief van het prinses Christina Concours. Overtocht 23, 2411 BS, Bodegraven 0172- 65 08 71 r.;: WADDINXVEEN. len van Bakkerij Ammerlaan. ner aan het woord. Deze week WADDINXVEEN I WLjf* I I S A s a L ..‘S X Leerlingen maken kennis met klassieke muziek in de Classic Express. Foto: Cicero Door Désirée Oudshoorn Bea Vermeulen van Bakkerij Ammerlaan. voorval nooit vergeten.” r 1. Wat houden je werkzaamheden in? „Ik ben verkoopster en daarnaast zijn er nog een aantal werkzaamheden die bij het wer ken in een bakkerij horen, zoals bestellin gen plaatsen, papierwerken schoonmaken. Ik werkte eerst op de Zuidkade bij bakkerij de Tekst: Désirée Oudshoorn Foto: Evert Hardendood Graaff Toen de zaak verkocht werd aan van Vel- zen ging het personeel mee. Sinds een jaar of ze ven is de zaak eigendom van Ammerlaan.” 3. Welk leuk voorval op het werk herinner je je nog steeds? „Wat ik heel leuk vond was dat er een klant een bosje bloemen kwam brengen om me ervoor te bedanken dat ik een luisterend oor had geboden. Ik bedenk nu een ander voorval wat niet zo leuk was maar wel veel indruk maakte. Een aantal ja- ren geleden kwam een klant in de zaak om af scheid te nemen omdat hij wist dat hij ging ster ven. Wij waren natuurlijk compleet in shock. De man is kort daarna overleden maar we zullen dit het leven is geroepen, is om basisschoolleerlingen op deze manier kennis te laten maken met klas sieke muziek. Het concertpubliek vergrijst en het Nederlandse klassieke muziekleven heeft een po- sitieve impuls nodig. Leerlingen van enkele basisscholen uit Wad dinxveen mochten genieten van een minicon cert dat ongeveer drie kwartier duurde. De kinde ren hoefden niet alleen maar te luisteren maar zij mochten ook vragen stellen en de muziekinstru menten uitproberen. Aan boord van de Classic Express bevonden zich drie jonge toptalenten, na melijk Mariana Hutchinson, Gill Sexauer en Afke Wijma. Mariana beet het spits af met haar vi ool. Zij speelde een compositie van een Cubaanse 4. Welk boek ligt er op je nachtkastje? „Ik lees momenteel een boek van Jackie Collins, de zus van de actrice Joan Collins. De titel is me even ontschoten. Ik vind haar boeken erg leuk. Ze gaan over de intriges, extremiteiten, proble men en de glitter en glamour van Hollywood.” 5. Als je 100.000 euro zou winnen, wat zou je daarmee doen? „Als dat het geval zou zijn zou ik het in eerste in stantie denk ik niet eens gelijk weten. Een we reldreis klinkt aantrekkelijk of een mooi ap- - partement met dakterras. Natuurlijk zouden de kinderen er ook van profiteren." 6. Wat is jouw favoriete avondje uit? „Eerst een strandwandeling maken in Sche- veningen, daarna ergens dineren en tot slot heerlijk op een terrasje zitten. In Waddinx veen vind ik het Griekse restaurant aan de Nesse erg gezellig." De ‘Brede School Noord’ gaat in samenwer king met 'B.S.O. sportief’ van Humanitas, op maandag 13, dinsdag 14 en donderdag 16 juli ‘Hutten bouwen' op het terrein van korfbal vereniging Korbis. Deze activiteit wordt ge organiseerd voor kinderen van groep 5 t/m 7. Kosten bedragen 5 euro inclusief eten, drin ken en fruit. Het bouwen begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Neem zelf je hamer en knijptang mee en zorg datje naam erop staat. Aanmelden kan telefonisch bij Stichting Vonk, 63 19 32. E-mailen kan ook via brede- schoolnoord@stichtingvonk.nldit kan tot en met donderdag 9 juli tot 12.00 uur. Wees er snel bij, er kan maar een beperkt aantal kinde ren meedoen. Kort voor aanvang van de cur sus wordt telefonisch of per e-mail gemeld of het aangemelde kind is geplaatst. Deze activi teit is bedoeld voor kinderen uit Groenwaard I, II en III en de Vondel- en Oranjewijk. componist. Tijdens de performance mochten de kinderen hun vinger opsteken op het moment dat ze hoorden dat het stuk vrolijk werd. Gill speelde op harp het eerste deel van een sonate waarbij de kinderen moesten raden bij welk sprookje deze muziek hoorde en Afke gaf de kinderen de op dracht een titel te bedenken voor haar pianostuk. De meest gestelde vragen van de kinderen wa ren: Waarom heb je voor dit instrument geko zen?,Hoe oud wasje toen je begon en is het erg moeilijk? Aan het eind mochten de kinderen op de maat van de muziek meeklappen en stampen met de voeten. Stichting Vonk heeft de Classic Express naar Waddinxveen gehaald. plezier naar mijn werk. Dat zegt genoeg. Eerst werkte ik fulltime maar ik ben minder gaan wer ken. Ik heb een aantal kleinkinderen waar ik ook van wil genieten. Ik vind het erg leuk om met de klanten een praatje te maken. Af en toe heb je zelfs een maatschappelijke functie. Mensen vertellen over hun zorgen en hun verdriet. Het geeft een dankbaar gevoel dat ze je in vertrouwen nemen. Ik woon zelf in de Zuidplas en ken daar- zes vragen aan Bea Vermen- d™>r veei klanten. 2. Wat maakt dat jij met plezier naatje werk gaat? „Elke dag is weer anders. Het werk is heel afwis- altijd ZO vriendelijk een praat- selend- Na al die jaren ga ik nog steeds met veel je met u maakt. Mensen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Week blad voor Waddinxveen laat elke week een 'bekende' Waddinxve- e Classic Express is een grote vracht- V wagen die hydraulisch kan worden uitgeschoven tot een concertzaal van veertien meter lang en zeven meter breed. De reden waarom de Classic Express in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1"7 Woensdag 1 juli 2009 J-/

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17