veilig oversteken Opendagen Buschauffeur aangehouden Autobanden lekgestoken I I Bestemmingsverkeer via Coenecoopbrug i r J 11 I 1 Onze/ kenmerken:j i i =7 T Verkeersvisie GOUDA/WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN N 1 Boos over overlast I Kijk op www.boconcept.nl voor meer informatie. "erkend 3 Viarmoleum Laminaat Binnen bil iten- :on wering WINDOW FASHIONS Gordijnen Harren info@menfinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Tax 0180-32843j Naar aanleiding van hun reacties hebben we het plan op bepaalde punten aangepast.” stukje veiligheid.” Artiest Mare Muy Dificil zorgde voor entertainment op het pleintje naast het stad huis. Tijdens zijn show had hij af en toe hulp no dig van een 'slachtoffer’ om hem te assisteren bij zijn trucs. Jongleren, met en zonder vuur, fietsen op een eenwieler en borden op stokjes balanceren. Het passeerde allemaal de revue. Na afloop kre gen de leerlingen een ijsje. BoConcept Waddinxveen Kanaaldijk 32,2741 PA Waddinxveen T: 0182 64 97 44 DESIGNSALE IN WADDINXVEEN KORTINGEN TOT 50% Vanwege de groei van het autoverkeer, de ontwikkelingen in de regio en ontwikkelin gen Waddinxveen, is onderzoek gedaan naar de toekomstige verkeersafwikkeling in en rondom Waddinxveen. Op basis van het on derzoek is enkele jaren terug de verkeersvisie opgesteld. Daarna zijn deelonderzoeken ge daan, onder andere naar de manier waarop op vrachtwagens in Waddinxveen zo direct mo- gelijk naar zijn bestemming rijden. Daarbij is rekening gehouden met de verkeersveiligheid en de verkeersdoorstroming. Het verkeerscir culatieplan is ook op de website te lezen van de gemeente, www.waddinxveen.nl. De politie heeft zaterdag 27 juni een 23-jarige man uit Gouda aangehouden op verdenking van mishandeling van een 33-jarige buschauf feur uit Waddinxveen. De verdachte stak rond 15.00 uur over na bij de kruising Verzetslaan met de De Rijkes- traat (Gouda) en kreeg daar een conflict met de chauffeur. De buschauffeur toeterde waar na de verdachte op de bus sloeg. De chauf feur stapte uit waarna er een woordenwisse ling ontstond. De verdachte spuugde de chauffeur in het ge zicht en zou daarna geslagen zijn door de chauffeur. Hierop sloeg de verdachte de chauf feur meerdere keren. De verdachte heeft aan gifte gedaan tegen de chauffeur. Die werd zon dag 28 juni aangehouden. Volgens hem werd hij behalve door de Gouwenaar ook nog door twee anderen geslagen. De politie doet verder onderzoek. In de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 juni zijn auto’s in de Victorwijk het doelwit gewor den van vandalen. Het gaat voornamelijk om lekgestoken ban den, maar ook autospiegels moesten het ont gelden. In totaal hebben 31 bewoners aangif te gedaan. Dit waren vooral bewoners van de Zuidkade, de Ringvaartsingel en de Fortu- nalaan. De politie is met een onderzoek ge start maar heeft nog geen daders aan kunnen houden. Getuigen worden gevraagd contact op te nemen met de politie Waddinxveen via 0900 8844. Het Computerleercentrum van het Senioren- werk Waddinxveen opent op vrijdag 17 juli en 14 augustus vanaf half tien haar deuren in Wereldwijd aan de Mauritslaan. Het leercen trum biedt cursussen aan voor beginners en gevorderden. Voorinformatie: 631932. bleek het werk voor niets te zijn geweest; over al lag weer glas en ook waren er vernielingen aan gericht. Dit schoot niet alleen Ellen van Helden, voorzitter van Dierendal, maar ook de politiek in het verkeerde keelgat. Burgemeester Cremers stelt in een reactie: „Het college is boos en verontwaar digd over de overlast en de vernielingen bij en aan de kinderboerderij door jongeren in het weekend. Wij vinden deze situatie niet aanvaardbaar. Met de politie vinden gesprekken plaats over hun inzet en hun aanwezigheid tijdens de nachtelijke uren van het weekend. Op het moment is de bezetting van de politie onvoldoende. Wij gaan er van uit dat de gesprekken leiden tot een verbetering in die situatie. Het college komt nog voor de vakantie met een plan van aanpak van de jongerenoverlast in de Zuidplas. Daarin wordt niet alleen ingegaan op de maatregelen die de politie dient te nemen, maar ook uitgewerkt welke afspraken er gemaakt worden met de andere maatschappelijke partners die hier een verantwoordelijkheid hebben, zo als het jongerenwerk, het onderwijs, justitie en de jeugdzorg. Ons doel is de overlast van jongeren in de Zuidplas maar ook elders, zoals bij Dierendal substantieel te laten afnemen. Daar horen ook ge sprekken met de jongeren en hun ouders bij 1” g Mark Huisman 06-22523389 Tred Zweere 06-53 79813 7 Vervolg van voorpagina. W ff erkeersbrigadiers zorgen er dagelijks ff voor dat iedereen veilig aan de ande- re kant van de weg komt. Deze leer- lingen en ouders werden vorige week woensdag in het zonnetje gezet. Verkeersbriga- diers in hun oranje hestjes zijn niet meer uit het straatbeeld weg te denken. In Waddinxveen heb ben zich dit schooljaar 93 ouders en 66 kinde ren ingezet voor deze vorm van verkeersveilig heid. Ieder jaar worden deze leerlingen en ouders van uitgenodigd om op het stadhuis een present je in ontvangst te nemen. De deelnemende scho len rouleren omdat ze niet tegelijkertijd uitgeno digd kunnen worden. Dit jaar de eer aan de Theo Thijssenschool, de Bethelschool en de Eben Ha- ezerschool. Van wethouder Wiebrand Dijkster- huis kregen alle verkeersbrigadiers een fietscom puter. Hij bedankte alle leerlingen en ouders voor hun inzet. „Verkeersbrigadiers zijn hard nodig, vooral bij drukke wegen. Ze dragen bij aan een DESIGNSALE met kortingen tot 50% op showroommodellen. Alle lederen banken zeer aantrekkelijk geprijsd in leder Rio, in de kleuren zwart, wit en bruin. Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliteitsverhouding vrijblijvende offerte Vervolg van voorpagina. et vrachtverkeer met de bestemming bedrijventerreinen Coenecoop, Distri- I park, Gouwepark, Waddinxveen-Zuid I en het nieuwe winkelcentrum, moet straks gebruik maken van de Coenecoopbrug. Ook op de lange termijn wil het college maatre gelen treffen, zoals de bedrijven zoveel mogelijk te concentreren rond provinciale wegen en A12. Maatregelen voor de lange termijn zijn afhanke lijk van de aanleg van de randwegen. Volgens het college is er uitgebreid onderzoek gedaan naar de verschillende varianten. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis„Er spelen veel belangen een rol. Daarom hebben we dit plan ook besproken met de wijkplatforms, het ICW (Industrieel Contact Waddinxveen) en de OVW (Ondernemersvereniging Waddinxveen). et College is boos en verontwaardigd over de overlast en de vernielingen bij I en aan de kinderboerderij door jonge- I ren in het weekend,” zo zegt burge meester Cremers naar aanleiding van eerdere be richtgeving over problemen bij Dierendal. Het College wil de overlast daar maar ook elders in Waddinxveen doen afnemen. Wie een rondje door Waddinxveen doet, kan flink wat sporen van vandalisme aantreffen. Zoals de bushokjes waarvan telkens weer de ruiten stuk geslagen worden in het weekend. Maar ook elders in Waddinxveen wordt er flink gesloopt. Vorige week werden de Blikvanger aan het Waddepad en het bankje daar vlakbij het doelwit. De Blikvan ger staat er nog maar een jaar en is al eerder het lij dend voorwerp geweest; zo is er onlangs al een gat in het net gesneden. Ook ligt er rond het bank je veel glas van kapot gesmeten sterke drank fles sen. Inmiddels is het bankje weer gerepareerd en de Blikvanger verwijderd. In de Zuidplas moest het logeerhuis van de Jutters aan de Kuyperhoeve het zaterdagavond ontgelden. Vier ruiten werden met stenen ingegooid. Volgens omwonenden, die anoniem willen blijven, is dit gedaan door hang jongeren die het niet eens waren met het verwijde ren van een bankje. Eerder had men de jongeren verzocht te vertrekken omdat ze te luidruchtig waren en de kinderen niet konden slapen. De po litie zegt dat ze na de melding in de wijk naar ver dachten heeft gezocht, maar niemand heeft aan getroffen. „Wij hebben nog geen oog op mogelijke daders.” Ook de plaatselijke politiek heeft on langs te maken gehad met vandalisme. Een aan tal raadsleden en wethouders maakten op een za terdagmorgen het terrein van Dierendal en het park er omheen schoon. Daarbij viel het hen op hoeveel wietzakjes, sigarettenpeuken en glas van sterke drank flessen er lag. Totaal zes vuilniszak ken troep werden geruimd. De volgende morgen Vorige week werden de Blikvanger aan het Waddepad en het bankje daar vlakbij het doelwit. De Blikvanger staat er nog maar een jaar en is al eerder het lijdend voorwerp geweest; zo is er onlangs al een gat in het net gesneden. Inmiddels is het bankje weer gerepareerd en de Blikvanger verwij derd. Foto: Carina Bergman WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1O Woensdag 1 juli 2009 I JL_z i

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25