■1 Het is dik voor elkaar JITAE taekwondo's een stapje verder Onze club I: a i Titels voor biatleten i A xA Waddinxveen telt heel veel sportclubs. Van voetbal tot schaak club. En van waterpolo tot schietvereniging. Vele Waddinxve- ners zijn in hun vrije tijd actief in deze verenigingen. Het Week blad voor Waddinxveen zet deze actieve mensen en hun club in het zonnetje in deze tweewekelijkse rubriek 'Onze club'. Deze week: Volleybalvereniging Flam-Haarden Be Fair. Bossaball De Point 1 l I s GOUDA/WADDINXVEEN t WADDINXVEEN 1" ij *- Deze taekwondo’s deden examen voor een nieuwe band of slip. Foto:PR Door Tim Tempelaars Sport lent in de gelederen te hebben in de persoon van Berend Faber. “Voor ons was dit een verrassing, hij deed het echt heel goed”, aldus Van Maaren. De voorzitter genoot van de festiviteiten tij dens het vijftigjarig jubileum. "Het was ook erg mooi om te zien dat er zoveel oud-leden rondlie pen." Toch was dit geen toeval. In aanloop naar de viering hadden alle teams bepaalde opdrach ten gekregen die tijdens het jubileum uitgevoerd moesten zijn. Een van die opdrachten was hét op zoeken van de vele oud-leden. De volleyballers doken in de geschiedenis van de vereniging en dat resulteerde in een goed bezochte jubileumvie ring. “Het was enorm gezellig. Het was echt een boost voor onze vereniging.” maar er kan ook op hoog niveau gevolleybald worden. Onze Dames 1 speelt promotieklasse. Maar na de wedstrijden komt altijd de gezellig heid. Een perfecte combinatie van plezier en pres teren.” En die combinatie trekt mensen uit de hele regio. Ons ledenaantal is gestegen de laatste tijd. Dat heeft: te maken met de fusiegolf van vol leybalverenigingen hier in de buurt. Dan wordt het allemaal toch wat onpersoonlijker en onge zelliger. Gelukkig hebben wij daar geen last van.” Over het algemeen is Van Maaren tevreden over het reilen en zeilen bij Be Fair. Maar toch kampt de club wel met een nijpend probleem. "Wij heb ben te weinig mensen die we aan kunnen leveren als scheidsrechter bij de bond. Dat is een vereiste om teams te mogen inschrijven.” Concreet moet Be Fair voor september nog twee gediplomeerde scheidrechters aanleveren. Deze mensen moeten dan een cursus volgen, die de club betaalt. “Ik zou ervan balen als we niet nog twee mensen kunnen vinden. Want verder heb ben we onze zaakjes prima op orde; we mogen niet klagen.” Feest na het behaalde kampioenschap van de Heren 2. Foto: PR Onlangs (halverwege juni) was het groot feest voor de volleybalvereniging. Be Fair be stond vijftig jaar en dat werd gevierd met al lerlei festiviteiten uitgesmeerd over drie da gen (50 uur). Zo werd er bijvoorbeeld op sportpark ‘t Suyt een potje 'Bossaball' ge speeld. Bossaball is een mix van volleybal, voetbal en acrobatiek. Het wordt gespeeld door twee teams op luchtkussens en trampo lines. En Be Fair bleek een groot Bossaball-ta- Be Fair beschikt niet over een eigen clubgebouw. “Maar we hebben wel iets wat net zo goed is”, vertelt Van Maaren. “Naast de zaal de Groens- waard zit ons thuishonk: bar en eetcafé De Point.” De voorzitter vindt het geen probleem dat Be Fair geen clubgebouw heeft. “We hebben het dik voor elkaar op deze manier. We hoeven ons bijvoorbeeld geen zorgen te maken over bardien sten. Bovendien is het altijd gezellig in De Point.” In die gezelligheid ligt volgens Van Maaren ook de kracht van Be Fair. "Wij kunnen onze leden een breed kader bieden. Er zijn recreantenteams, Amar en Jelle Pina. Voor de blauwe.slip slaagden: Ronald Schafer, Nikki Notenboom, Shannen van der Veer, Dewi van der Sommen, Thijs Litjens, Mi Ri van der Mannen, Jop Spee, Erwin Pina, Sam Schaepman, Jeffrey van der Spek en Frerik van Wingerden. Rode slip: Chris Plantenga, Pa rel Stouthart en Jacqueline Schaepman. Voor de groene band: Mohammed Alhaft en Michelle van Dijk. Voor de groene band met blauwe slip: Jel- mer Bax, Vivien Verborg en Tristan Langeveld JITAE behaalde onlangs met het FLAMCO jeugd- team 8 prijzen op de Open Purmerendse Tae kwondo kampioenschappen w.o. goud voor Dominique Rijsbergen en Lindi Korpelshoek. In middels is de zaal verlaten en trainen de taekwon- doka’s buiten in Waddinxveen en Gouda. Voor meer informatie stuur een mail naar jitae@tisca- li.nl. Tip Het is mogelijk bij Be Fair twee keer gratis mee te trainen om te bepalen of de sport en de vereniging iets voor u zijn. ■^5 'X: Wjk V’ Afgelopen zondag 28 juni heeft op Papendal het jaarlijkse NK Zomerbiatlon plaatsgevonden. Zomerbiatlon is de sport waarbij hardlopen en schieten met een luchtwapen wordt afgewis seld. Aan dit, door de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA) georganiseer de, evenement deden 5 Waddinxveense biatleten uit twee families mee. Ilonca, Lilian en Cari- ne Leijn en Tosca en Nicole de Wit. Ilonca Leijn (18 jaar), Tosca de Wit (15 jaar) en Lilian Leijn (11 jaar) wisten de eerste plaats te veroveren in hun eigen junioren klasse en daarmee de titel Nederlands Kampioen op hun naam te zetten. Carine Leijn (10 jaar) werd tweede en Nicole de Wit (12 jaar) werd derde in de eigen junioren klasse. De vijf dames zijn lid van de biatlon ver eniging RW Rottemeren in Bergschenhoek en doen ook'zeer goed mee aan de zomerbiatlon competitie in Duitsland (regio Westfalen/Dortmund). Foto: PR e taekwondoka’s van de JITAE Tae- kwondo Club hadden dinsdag 23 juni U in Waddinxveen de mogelijkheid om examen te doen voor een volgen de slip of band. Van de 30 deelnemers afkomstig uit Waddinxveen, Moordrecht, Zevenhuizen en Gouda behaalde de jongste deelnemer, de 5-jarige Tom Post uit Zevenhuizen, de witte band met de gele slip. Voor de witte band en gele slip zijn ver der geslaagd: Emiel Baaiman, Ashod, Amine Der- gaoui, Lucas Baaiman, Nanda Struiken Robin Gielings. Voor de witte band en groene slip: Cait lin Slieker, Demi Klerks, Nicole Blom, Jasmijn Lefers, Maher Hariti, Max Vermeer, Amine Al haft, Thijs Kuiken, Robin van Mannekes, Kevin Landegge, Naoul Alhaft, Ikram Alhaft, Jai- my Brands, Tobias van der Poel, Mirjam Oulad ij doorliep zo goed als de hele jeugd, deed vanaf zijn tweeën si’ twintigste al bestuurlijke taken i en is inmiddels al weer driejaar voorzitter. Deze profielschets betreft Be Fair- voorzitter en speler van Heren 1: Michael van Maaren. De voorzitter heeft de liefde voor Be Fair niet van een vreemde. Toen Michael zes was ging zijn vader volleyballen in Waddinx veen. “Ze hadden toen echt een goed team en promoveerden uiteindelijk naar de derde divisie. Dat team heeft Be Fair wel een beet je op de kaart gezet. In die tijd ben ik begon nen bij de mini’s en ben eigenlijk nooit meer weggegaan.” II Vereniging: Volleybalvereniging Flam-Haarden Be Fair Clubgebouw: - Opgericht: 1959 Kosten lidmaatschap: variërend van 85 tol 230 euro Site: ww'w.befair.nl Voorzitter: .Michael van Maaren Aantal leden: 160 Wist u dat’ Dat allebei de teams van de Heren-se- lectie van Be Fair afgelopen seizoen zijn gepromoveerd. Het tweede werd ongeslagen kampioen (zie foto». Ook het eerste team verfoor niet, maar moest toch genoegen nemen met de t weede plaats. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN TD Woensdag 1 juli 2009 Z. y 1 PAPENDAL

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29