r Universeel! Eenzijdig ongeval Colofon Een nieuw plafond in 1 dag! Aldus Olieman I Annie veldwijk I, Herinrichting Noordeinde loopt flinke vertraging op i i Actueel nieuws verzorgd door het KflMECO P i AFON DS Showroom 1 f Q C1000 WADDINXVEEN Lekriool BOSKOOP/WADDINXVEEN jimkoster.nl i Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Het Noordeinde kreeg een nieuwe weg. Klaar is ‘ie nog niet maar de weg moet noodgedwongen open. Foto: Cicero Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. In het onderschrift bij de archieffoto van het artikel naar aanleiding van het overlijden van de Waddinxveense historiscus Kees Neven staat ten onrechte vermeld ‘wijlen Annie Veld- wijk’, maar de voormalige boekhandelaar van 'de Passage’ is gelukkig nog onder ons. Ze is inmiddels 77 jaar en woont nog steeds in de Passage. Wij bieden haar en onze lezers onze verontschuldiging aan voor deze fout. CVUW. voor raddinxve nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen te blijft om te parkeren. “Op die plekken is een fundering gestort. Dus de mensen kunnen hun auto nog wel kwijt.” Nadat het werk aan de Hoogeveense weg is uit gevoerd, zal circa vanafweek35 (24 augustus) ge start worden met de werkzaamheden aan het le- kriool. Dit zal starten vanaf de rotonde aan de Zijde in de richting van Waddinxveen. Daarop volgend wordt de bestrating van de parkeerplaat sen en de uitritten afgerond. Tijdens de hervatting wordt het Noordeinde naar verwachting weer in zijn geheel afgesloten. Maar de werkzaamheden aan het lekriool en de bestrating zijn niet de eni ge werkzaamheden die dan nog moeten plaats vinden. Er wordt dan ook nog een definitieve as- faltlaag aangebracht op het gehele traject tussen Waddinxveen en Boskoop. In de periode dat het Noordeinde als omleidingsroute voor de werk zaamheden aan de Hoogeveense weg fungeert, wordt er dus over een tussenlaag met tijdelijke be lijning gereden. Lang niet alle bewoners van het Noordeinde vin den overigens dat zij tijdens de herinrichting goed op de hoogte zijn gehouden. Verheul: “We krij gen bijna geen informatie, de communicatie is niet goed.” Pardoen wijst in reactie dadroji'ó^ de 1 website: www.n455.nl. “Op deze website worden de bewoners op de hoogte gehouden over de ac tuele zaken. In de brieven die naar de bewoners zijn verstuurd, is naar de website verwezen.” Be woners die liever een vraag stellen, kunnen deze mailen naar n455@pzh.nl. Binnenkort krijgen de bewoners van het Noordeinde een nieuwe brief over het vervolg van de werkzaamheden. Vast staat dat het einde van de herinrichting van het Noordeinde nog niet in zicht is, terwijl de be woners daarjuist naar snakken. Verheul: “Ik zal blij zijn als dit allemaal voorbij is.” Een 68-jarige man reed donderdag 25 juni om 14.45 uur met zijn auto tegen een lantaarnpaal aan op de Kanaaldijk/Noord Ringdijk ter hoogte van het nieuwe bedrijventerrein. De Gouwenaar werd tijdens het rijden vermoedelijk onwel, waarna zijn auto ging tollen en tegen de lantaarnpaal reed. Hij kwam half op de weg tot stilstand. De man is met onder andere pijn aan zijn borstkas naar het Groene Hart Ziekenhuis gebracht. Foto: Carina Bergman Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl BB U e krijgen universele opla- B ders voor de mobiele te- lefoon las ik in de krant. ■B BB Heel goed! Kan ik einde lijk al die opladers - een la vol! - er uit mik ken. Daar liggen naast de enorme voor raad opladers van mijn huisgenoot ook nog die van mijn twee vorige telefoons en twee opladers van mijn huidige telefoon - ik was m’n oplader een tijdje kwijt name lijk. Inmiddels ben ik ook mijn mobieltje kwijt dus nu heb ik helemaal geen oplader meer nodig. Da’s pas universeel! Maar nu vraag ik mij af: kunnen we niet veel meer dingen universeel maken? Uni versele handfreesetjes voor in de auto bij voorbeeld! Koopje een nieuwe telefoon, moetje er ook weer een nieuw setje bij la ten installeren. Dat kan makkelijker men sen! Zodat mijn mobieltje gewoon past in de nieuwe auto van de zaak met bijbe horende mobieltje en handfreesetje van mijn huisgenoot. Ik weet het, het klinkt als een luxeprobleem, maar ik vind het toch maar knap vervelend. We moeten meer gaan voor makkelijk en universeel! Wat ook handig zou zijn: universele fles- sendoppen zodat je niet meer onder de verwarming hoeft te kruipen om dié ene weggerolde dop te zoeken. En een universeel hoeslaken dat zowel op mijn eigen bed past als op dat korte twijfelaartje in het vakantiehuisje. Uni versele knuffels zodat je niet meer in de stress hoeft te schieten als één van de kin deren z’n Knuffie kwijt is. Geen gerace naar oma omdat Knuffie is blijven lig gen na een logeerpartijtje. Of alle win kels afstropen om te kijken of ie in een winkelwagentje of ergens bij de kassa rond zwerft. Pak gewoon een andere uit de kast en klaar. Nu ik er zo over nadenk zijn er best veel dingen die wel eens uni verseel gemaakt mogen worden waar door het leven een stuk simpeler wordt. Ik heb bijvoorbeeld ook behoefte aan uni versele kindervoeten zodat ik niet meer twee keer per seizoen nieuwe sandaal tjes hoef te kopen. Universele rechten van de mens! En ook graag universele jonge ren die niet hangen, drinken of slopen, maar gezellig in de achterkamer een spel letje Mens-erger-je-niet spelen met hun vrienden. Maar wat houdt het probleem met dat lekriool nu precies in? Het lekriool loopt met een buis door de grond (het dijklichaam). In deze buis zitten gaat- jes zodat het riool water kan lekken. Op die ma- nier wordt de grondwaterstand in het dijklichaam beheerst en blijft de grond stevig. Met de herin- richting van het Noordeinde wilde de provin- cie Zuid-Holland tevens onderhoudswerkzaam- heden aan dit lekriool verrichten. Maar om dit te doen moet het lekriool wel drooggezet worden. Dit heeft weer gevolgen voor de grondwaterstand. Wanneer het lekriool dus te lang haar functie ver- liest, kan er schade aan woningen (verzakking) ontstaan. Dit onderhoud aan het lekriool bleek veel lastiger dan de provincie vooraf had gedacht. Door Tim Tempelaars B n eerste instantie kon hij de rust nog wel waarderen. Ad Geers, bewoner van het H Noordeinde, genoot van de rust tijdens de I werkzaamheden aan het normaal gesproken drukke Noordeinde. Nu blijkt dat de werkzaam- heden flinke vertraging hebben opgelopen, kijkt de Boskoper er toch wat anders tegenaan. “Zo blijven we wel heel lang in de rommel zitten. Vol- gens mij duren de werkzaamheden nog tot ver na de bouwvak.” En met die schatting zit Geers er niet ver naast. Volgens de originele planning had het gedeelte in Boskoop (Rotonde Snijdelwijklaan - Zijde) op 1 juli klaar moeten zijn en het gedeelte in Wad- dinxveen (Beethovenlaan/Dorpsstraat - Roton- de Snijdelwijklaan) al begin april. Maar de pro- vincie is bij de herinrichting van het Noordeinde tegen een groot probleem aangelopen: het lekri- ooi. “Door dit probleem heeft een gedeelte van de werkzaamheden (de werkzaamheden aan dit- zelfde lekriool en de daarmee samenhangende bestrating van parkeerplaatsen en uitritten) een vertraging van circa vier maanden opgelopen”, al- dus communicatieadviseur Ineke Pardoen van de Provincie Zuid-Holland. De vertraging en de gefaseerde aanpak zorgen voor extra kosten. De provincie heeft nog geen bedragen genoemd. De werkzaamheden liepen dan ook een vertra ging van vier maanden op. Inmiddels heeft de provincie uitgebreid getest en de juiste werkwij ze bepaald (de grondwaterstand wordt continu ge- monitoord) zodat de werkzaamheden aan het le kriool op de juiste manier kunnen verlopen. Ondanks de vertraging is het gehele Noordeinde uiterlijk vanaf vrijdag (3 juli) weer open voor door gaand verkeer. Maar dit is niet omdat de werk zaamheden erop zitten. Het Noordeinde is vanaf dat moment omleidingsroute voor de werkzaam heden aan de Hoogeveense weg. “En dan is het gedaan met de rust en wordt het weer erg druk”, aldus Geers. Ook een andere bewoner van het Noordeinde, dhr. Verheul, maakt zich zorgen over die situatie. Door de problemen met het lekriool heeft de bestrating van de parkeerplaatsen en de uitritten langs het Noordeinde nog niet plaatsge vonden. “En dat lijkt me toch erg lastig voor de mensen die niet over een garage beschikken.” Par doen geeft aan dat er ook zonder bestrating ruim- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 1 juli 2009 I J

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3