Bentwoud toch niet kleiner Minder vaak slachtoffer Toekomst van ons dorp Gemeenti Nieuws I I week i i VERGADERINGEN - BOUWZAK I i GEMEENTELIJKE VÉRÖRDENINGEN F CM I 4 i Rubriek i Gemeentenieuws uit Waddinxveen Op de agenda: ALPHEN/WADDINXVEEN j VERLEENDE BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER BESLUIT VASTSTELLEN HOGERE WAARDEN GELUID BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG VERORDENING GBA 2009 VASTGESTELD MELDINGEN O.G.V. ART. 8.40 WET MILIEUBEHEER DE GEMEENTERAAD VERGADERT OP woensdag 1 juli, aanvang 20:00 uur in het ge- meentehuis. In verband met de volle agenda wordt de vergadering voortgezet op donder- dag 2 juli, aanvang eveneens 20:00 uur. WADDINXVEEN 4 a BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN I lit VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN WADDINXVEEN r Door Ruud Groot 3 Trefpunt aan de Stationsstraat een in formatieavond georganiseerd. Het onderwerp betrof de visie over de toe komst van ons dorp. Aanleiding was de uitkomst van een studie die in opdracht van de gemeente werd verstrekt aan BVR (Adviseurs Ruimtelijke Ontwikkeling) in samenwerking met het bureau Rein Geurtsen Partners. Zoals het Weekblad vorige week al meldde was er alle aanleiding voor belanghebbenden om acte de présence te geven. Alhoewel de bijeenkomst duidelijk in het teken stond van informatieover dracht en niet het karakter van een inspraak avond had meegekregen. In zijn korte inleiding nam wethouder Wiebrand Dijksterhuis dan ook onmiddellijk afstand van het idee dat met dit conceptplan de toekomst van Waddinxveen vaststond. Wel betuigde hij zijn in stemming met de toekomstvisie die uit het plan naar voren kwam. Er was echter nog een lange weg te gaan, want er wordt niet gepraat over de komende jaren, maar over een toekomstvisie die wellicht pas over 20 of meerjaren wordt gereali seerd. Naar verwachting komt het document in oktober in een raadsvergadering. Ook het aanpassen, dan wel wijzigen van be stemmingsplannen zal geruime tijd in beslag ne men, voorafgaande aan de invulling van de vi sie. Hij benadrukte dat uitvoering ooit stap voor stap in fasen zal gebeuren, daarbij in sterke mate rekening houdend met prioriteiten die zich zul- gemeenten vallen in de categorie 'matig stedelij ke gemeenten'. Voor Waddinxveen is de top-5 aan te pakken pro blemen zoals die uit het onderzoek naar voren ko men: te hard rijden, parkeeroverlast, overlast van groepen jongeren, hondenpoep, vernieling van straatmeubilair en inbraak in woningen. In ver gelijking met de referentiegroep scoort Waddinx veen op veel punten gemiddeld. Op een aantal punten wijkt de gemeente af. Inwoners van Waddinxveen voelen zich vaker onveilig. Een kwart (24 procent) van de inwoners van Waddinxveen voelt zich wel eens onveilig, dat is meer dan in de referentiegroep (20 procent). Waddinxveners zijn minder vaak slachtoffer. 17 procent van de inwoners van Waddinxveen zegt in het afgelopen jaar slachtoffer te zijn geweest van één van de genoemde delicten, in de referen tiegroep is dit 22 procent. Volgens spreker Tom van Dijk blijkt uit de cijfers dat de regio Midden-Holland beter scoort- dan ge middeld in Nederland. Zo blijken de ondervraag de personen te vinden dat in de regio beter ge communiceerd wordt dan elders door de politie. De gemeenten scoren daarentegen slechter dan gemiddeld. van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een be paald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbe sluit; - belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. - Bekrachtiging geheimhouding Planecono mische Risicoanalyse Grondbedrijfsfunc- tie 2009 - Vaststelling van het bestemmingsplan “He- negouwerweg 113” - Kredietaanvraag werkzaamheden Westelij ke Randweg/Bentwoud - Reactie op de ontwerpbegrotingen van de Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuid- plas (ROZ) voor de jaren 2009 en 2010 en de ontwerpmeerjarenbegroting voor de jaren 2011 tot en met 2013. - Geheimhouding Projectenrapportage - Wet gemeentelijke antidiscriminatievoor- ziening -Jaarstukken 2008 - Eerste Bestuursrapportage 2009 - Grondexploitatie Centrum 2009 -MPG - Kadernota/Algemene Beschouwingen - Herziening huisvestingsverordening - Reconstructie keermuren hefbrug - Actualisering Nota Fonds Bovenwijkse Voorzieningen (FBV) De agendastukken liggen op werkdagen tij dens openingsuren ter inzage bij de Pu- blieksbalie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer in formatie kunt u vinden op www.waddinx- veen.nl. nwoners van Waddinxveen voelen zich va ker onveilig, maar zijn minder vaak slachtof fer vergeleken met soortgelijke gemeenten. Dit blijkt uit de Integrale Veiligheidsmonitor Hollands Midden 2008. In het Alphense stadhuis werd afgelopen donder dag de Integrale Veiligheidsmonitor Hollands Midden 2008 gepresenteerd aan het Regionaal College. De verzamelde burgemeesters en ver tegenwoordigers van politie en brandweer luis terden naar een wiskundige presentatie van Tom van Dijk, van onderzoeksbureau IntomartGFK. Doel van het onderzoek, weergegeven in de Inte grale Veiligheidsmonitor, is inzicht te krijgen in de leefbaarheid van buurten, het gevoel van vei ligheid van de bewoners en de relatie tussen bur gers en overheden. Aan de Veiligheidsmonitor 2008 hebben 356 be woners van Waddinxveen meegedaan. Zij ge ven de veiligheid in hun eigen buurt een 6,8, in de referentiegroep is dit 7,0. De resultaten van Waddinxveen zijn vergeleken met vergelijkba re gemeenten in Hollands Midden (Bodegra ven, Hillegom, Lisse, Nieuwerkerk aan den IJssel, Noordwijk, Schoonhoven en Teylingen). Deze B&W hebben de volgende vergunning verleend: - Markus Markus Siroopwafels B.V.: oprich- tingsvergunning voor een stroopwafelbak- kerij op het perceel Staringlaan 17 A, B en C. Bovenstaande besluiten met de daarbij beho- rende stukken kunt u tijdens openingsuren tot en met 6 augustus 2009 inzien bij de Pu- blieksbalieVoor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken via tel. 624624. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuurs- rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Een besluit blijft B&W hebben besloten tot: - Het vaststellen van hogere geluidswaarden voor een nieuw te bouwen woning op de lo catie Noordeinde nabij nr. 150. De volgende aanvraag om afgifte van een sloop vergunning is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090112 Zuidelijke Dwarsweg 14,15 en 16, het slopen van schuren (17-06-2009). De gegevens van deze aanvragen kunt u op af spraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of624835. De gemeenteraad heeft op 27 mei 2009 de verordening gemeentelijke basisadministra tie persoonsgegevens (GBA) 2009’ vastgesteld en de verordening gemeentelijke bevolkings administratie 2004’ ingetrokken. In de ver ordening GBA 2009 zijn regels gesteld over het verstrekken van GBAgegevens aan zgn. ‘vrije derden' en over de binnengemeentelij ke verstrekking van gegevens. Ook is een be paling opgenomen over een verplichte te rugmelding van zgn. 'binnengemeentelijke afnemers’ aan de gegevensbeheerder GBA bij twijfel over de juistheid van GBA-gegevens. Bij de verordening zit een algemene en een artikelsgewijze toelichting. De verordening kunt u vinden op onze website www.wad- dinxveen.nl en ligt kosteloos ter inzage bij De Publieksbalie. Een kopie van de verordening is tegen vergoeding van leges verkrijgbaar. Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gel den algemene regels die zijn vastgelegd in de Al gemene Maatregelen van Bestuur (AMvB). Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. De volgende meldingen zijn ingediend: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer - Intertoys Nederland B.V., Handelsweg 7-15, het veranderen van een distributiecentrum. - De Vrije Vogel, Zuidkade 206, het veranderen van een broodjeszaak. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kan gee bezwaar worden in gediend of beroep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter inzage. aantrekkelijk gebied om in rond te wandelen. Het hele Bentwoud met een totale oppervlakte van 1300 ha moet in 2013 zijn aangelegd”, aldus een woordvoerder van de provincie. Om alle grond te kunnen verwerven en het Bentwoud in te rich ten moeten de plannen opgenomen zijn in de ge meentelijke bestemmingsplannen. De gemeente Rijnwoude heeft het plan hiervoor al aangepast en de gemeente Waddinxveen is er druk mee bezig. De Dienst Landelijk Gebied van de provincie is nu bezig met de inrichting van 15 ha voor het ‘Natio naal KinderBomenBos’, dat in het najaar van 2009 zal worden geopend. Daarnaast is men druk bezig met de aanplant van 30 ha in de driehoek Benthui zen. Ook wordt nog dit jaar begonnen met de aanplant van 20 ha bos op Waddinxveens grond gebied, waar scholieren op de Nationale Boom feestdag al de eerste bomen hebben geplant. len aandienen. „Regeren is nu eenmaal vooruit zienbetoogde hij. „Het is dus goed dat wij naast onze dagelijkse zorgen, versterkt door de econo mische crisis, oog blijven houden voor waar we naar toe willen met Waddinxveen in het belang van hen die na ons komen.” Hij gaf het woord aan mevrouw Hilde Blank, directeur van BVR, die het resultaat van de studie op heldere wijze wist vorm te geven. „Wij zien een belangrijk toe komstperspectief voor Waddinxveen in de recre atieve sector. Na de realisatie van het Bentwoud tussen Zoetermeer en Waddinxveen liggen er voor dit dorp grote kansen. Daarin kan het sta tion en de directe omgeving een belangrijke rol gaan vervullen als start- of eindpunt van recrea- tief verkeer.” Zij vervolgde: "Natuurlijk met behoud en gebruik van verworvenheden die er al zijn zoals de Hore- ca-voorzieningen langs de Gouwe en de vele pit toreske plekken die op veel plaatsen zijn te vin den. Toch bleef er enige onrust inde bomvolle zaal. Zoals bijvoorbeeld bij monde van de eigenaar van Formido, die vorige week in het Weekblad las dat zijn vestiging wellicht ooit zou moeten wijken voor een jachthaven. Het bericht had hem onaan genaam verrast, zo kort na een zeer ingrijpende en kostbare verbouwing van de vestiging. Ook de eigenaar van het voormalig postkantoor aan de Kerkweg-Oost, Harry Laurent, uitte zijn zorgen over toekomstige ontwikkelingen. „Waar wij hier boven alles behoefte aan hebben is aan politieke besluitvorming en niet aan oeverloze debatten en discussies", gaf hij als zijn eerlijke mening. e Provinciale Staten van Zuid Holland hebben vorige week woensdag toch besloten het Bentwoud volledig vol gens de eerste plannen aan te leggen. Eerder bleek dat een deel van het Bentwoud niet kon worden aangelegd, omdat er niet voldoen de financiën beschikbaar waren om alle grond te verwerven. De provincie heeft nu besloten tot herziening van het Meerjarenprogramma Lan delijk Gebied, waarbij de verwerving van het res terende gebied niet meer ten laste komst van het investeringsbudget. Provinciale Staten zoekt nu naar andere bronnen, waarbij publiek-private sa menwerking een optie is. „Op dit moment is on geveer 600 ha voor het Bentwoud verworven, waarvan 210 ha is ingeplant. Een deel hiervan is al De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090110 Nicolaas Beetslaan 82 t/m 160, het ge deeltelijk veranderen van een woonge bouw (15-06-2009); 20090111 Noordstaring 5, het gedeeltelijk veran deren en vergroten van een woning en het oprichten van een bedrijfshal (15- 06-2009); 20090113 C. Huygenslaan 28, het oprichten van een berging, carport en erfafscheiding (18-06-2009); 20090114 Roosje Voshoeve 22, het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak (18- 06-2009). Door Fred Spoor - -i De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090084 Bilderdijklaan 44, het veranderen van de voorgevel (23-06-2009); 20090094 Mercuriusweg 4, het plaatsen van een berging (23-06-2009); 20090017 Roosje Voshoeve 2, het gedeeltelijk vergroten van een woning en het plaat sen van een tuinmuur (23-06-209). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlo pige voorziening indienen bij de Rechtbank ’s- Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. Informatie over de vergunnin gen kunt u krijgen bij het Vergun ningenloket, tel. 624832 of624835. T p maandagavond 29 juni werd in Het

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7